Radost fotbalistů Brna.

Radost fotbalistů Brna. | foto: FC Zbrojovka Brno

Fotbalisté Brna vyhráli v Opavě a druhé lize vévodí s náskokem deseti bodů

• 8
Fotbalisté Brna zakončili podzimní část druhé ligy vítězstvím 2:0 v Opavě. Suverénní Zbrojovka po neúplném 16. kole vede tabulku o deset bodů před Spartou B, která v oslabení prohrála 0:1 v Prostějově.

Brněnské mužstvo otevřelo skóre v 67. minutě zásluhou Fouska a pojistku přidal v 81. minutě Řezníček. Třiatřicetiletý útočník zaznamenal desátý gól v druholigové sezoně a ztrácí jednu trefu na nejlepšího střelce Alijagiče z Vlašimi. Slezané nebodovali po sérii čtyř výher a propadli se na šesté místo. Doma opavští fotbalisté vyšli naprázdno poprvé v aktuálním ročníku.

Sparťanské rezervě v Prostějově zkomplikoval situaci Sejk, který byl v 62. minutě vyloučen po druhé žluté kartě. Domácí přesilovku využili brankou Žáka z 83. minuty a poskočili na pátou pozici.

Kvůli nezpůsobilým hracím plochám byly odloženy sobotní zápasy Líšeň - Vyškov a Chrudim - Vlašim.

SFC Opava - FC Zbrojovka Brno 0:2 (0:0)

Branky: 67. A. Fousek, 81. Jakub Řezníček. Rozhodčí: Hocek – Pfeifer, Vyhnanovský. ŽK:90+1. M. Sedlák. Diváci: 710.

SFC Opava Digaňa – Celba, Rychlý, Janoščín, Kadlec – Didiba, Macháček (76. Rataj) – Šigut (68. Kramář), Lukáš Holík (C), Helešic (85. Putyera) – Pikul (85. Šcudla).

FC Zbrojovka Brno Berkovec – Bariš, Hrabina, Hlavica, Jan Moravec – Ad. Čermák (60. Texl), Kohoutek (88. Kamenský) – Hladík (60. M. Ševčík), A. Fousek (79. Štepanovský), Přichystal (88. M. Sedlák) – Jakub Řezníček (C).

1. SK Prostějov - AC Sparta Praha B 1:0 (0:0)

Branky: 83. Žák. ŽK:60. Schaffartzik - 48. Sejk, 90+3. Ambler. ČK:61. Sejk.

1. SK Prostějov Mucha – Bialek, Schuster, Stříž, Schaffartzik, Bartolomeu (70. Vichta), Koudelka, Jiráček, Kopřiva, Žák, Kušej (89. Vlachovský).

AC Sparta Praha B Tůma – Dudl (88. Schánělec), L. Vácha, Pudhorocký, Sejk, Gelašvili, Kozák (69. Turyna), Ryneš (88. Dao), Vydra, Holoubek (88. Ambler), F. Souček (57. Patrák).