Druholigové dohrávky: Pardubice a Příbram slaví čtyřbrankové výhry

Momentka z duelu Pardubice - Vítkovice. O míč se přetlačuje domácí kapitán Jan Jeřábek s hostujícím Martinem Motyčkou. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

4 2018
Pardubičtí fotbalisté si na jaře připsali první druholigovou výhru a bylo to ve velkém stylu. Vítkovice doma rozstříleli 4:1. Vyrovnanější duel se čekal ve Vlašimi, kam zavítala Příbram, ale ve formě hrající hosté rozhodli už v prvním poločase a odvážejí si vítězství 4:0. České Budějovice tápou - po třech porážkách doma jen remizovaly 2:2 s Varnsdorfem.

Příbramští o vítězství rozhodli v povedené pasáži mezi 12. a 18. minutou, kdy se trefili dvakrát Matoušek a jednou Fantiš. V závěru ještě debakl Vlašimi zvýraznil čtvrtým gólem střídající Slepička. Domácí ve druhé lize prohráli poprvé od listopadu a patří jim devátá pozice.

České Budějovice v další dohrávce 17. kola proti Varnsdorfu dvakrát nedržely vedení a na svém hřišti remizovaly 2:2. Trápící se Dynamo prodloužilo sérii bez vítězství ve FNL na osm utkání a v tabulce je šesté.

Oba góly hostů vstřelil Durdevič. Makedonský záložník nejprve v prvním poločase srovnal po trefě Peška, v 71. minutě pak Durdevič z penalty odpověděl na branku náhradníka Mashikeho Sukisy. Varnsdorf drží 13. místo.

Pardubice v dohrávce 19. kola poslal do vedení už ve třetí minutě Řezníček a do poločasu zvýraznili náskok Petráň s Jeřábkem. Za Vítkovice snížil Žondra, ale v 54. minutě se prosadil opět Petráň.