Opava doma remizovala s Třincem, žižkovský Batioja sestřelil Sokolov

Žižkovský útočník Augusto Batioja prohání sokolovské soupeře. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

15 2018
Po sobotní ztrátě Příbrami mohli fotbalisté Opavy navýšit náskok v čele druhé ligy, ale doma jen remizovali s Třincem 1:1. Přišli tak o sedmizápasovou vítěznou sérii a soutěž vedou stále o pět bodů. V duelu ze středu tabulky Žižkov zvítězil 2:1 v Sokolově.

Výhra: 493 513 Kč

Utkání od začátku nabídlo řadu šancí. Opava mohla jít do vedení, ale třinecký stoper Reintam vykopl míč z branky. Naopak na druhé straně Šumbera nejprve nedoskočil na centr, ale míč vrátil do vápna Juřena a tentokrát už Šumbera poslal Třinec do vedení.

Opava tlačila, ale Kuzmanovič ani Zapalač šance nevyužili. Na začátku druhé půle pak mohl vedení hostů zvýšit Joukl, ale brankář Šrom ho vychytal. V 58. minutě už ale bylo vyrovnáno, když obránce Hrabina využil podklouznutí protihráče a dal druhý gól v kariéře.

Výhru mohly slavit oba celky, ale nejprve Šrom podržel Opavu a v poslední minutě na druhé straně Paleček zase chytil jasný gól Smolovi. Opava pak dohrávala v deseti bez vyloučeného Pospěcha, neboť bývalý reprezentant jako poslední hráč před brankářem fauloval unikajícího soupeře.

V duelu ze středu tabulky Žižkov zvítězil 2:1 v Sokolově. O obrat se ve druhé půli postaral dvěma góly Batioja a desátá Viktoria se dotáhla na osmý Sokolov na rozdíl jediného bodu.

Sokolov šel do vedení už ve 3. minutě, kdy Hlavatý vysunul Stradu a po jeho přihrávce zamířil přesně Kosak. Další šance už ale domácí nevyužili a v 66. minutě srovnal Batioja hlavičkou. A poté co Sokolovští odmítli možnost jít zpět do vedení, rozhodli hosté další hlavičkou Batioji.

Zpravodajství z ostatních zápasů 22. kola najdete ZDE.