Třinec bere jen bod, Pulpitův tým dostal čtyři góly, Opava nezaváhala

Martin Pulpit | foto: Dalibor Glück, MAFRA

18 2018
Fotbalisté Třince v zápase 19. kola druhé ligy se Sokolovem ztratili vedení v nastaveném čase a remizovali 1:1. Svérázný kouč Martin Pulpit při soutěžní premiéře na lavičce Frýdku-Místku neuspěl. Poslední tým podlehl na hřišti Vlašimi jednoznačně 0:4. Vedoucí Opava nezaváhala na hřišti Táborska, kde vyhrála 3:0.

Opavskému mužstvu vyšel úvod a už v páté minutě zařídil vedoucí gól Jurečka. Favorit, který v prvním poločase nevyužil několik velkých šancí, přidal další dvě branky po změně stran, kdy se Puškáč trefil v 68. a 82. minutě.

Čtvrté druholigové vítězství Opavy za sebou oslavil i bývalý reprezentační obránce Pospěch, jenž odehrál téměř celé utkání, přestože loni oznámil konec profesionální kariéry.

Třinec poslal do vedení ve 27. minutě Slovák Bedecs z penalty. V 66. minutě se domácí radovali podruhé, ale rozhodčí Dedičův gól neuznal, protože Šumbera bránil ve výhledu brankáři Bolkovi.

Sokolov si v závěru vypracoval tlak. Ve druhé minutě nastavení se Glaser dostal k odraženému míči a přízemní střelou vyrovnal. Třinec nevyhrál v druhé lize už čtyři zápasy.

Druhý dopolední sobotní duel mezi Pardubicemi a Vítkovicemi byl hodinu před plánovaným výkopem odložen kvůli nezpůsobilému terénu. „Je to hodně podmáčené, včera celý den pršelo a dnes to začalo i přimrzat. Během deseti minut hry by bylo hřiště otočeno vzhůru nohama a bylo by po fotbale,“ řekl pro web pardubického klubu kapitán Jan Jeřábek.

Pulpitova hořká premiéra. Frýdek dostal ve Vlašimi čtyři góly

Obě mužstva se v předehrávce 19. kola představila na jaře poprvé, jejich předchozí dva plánované duely byly přeloženy kvůli špatnému terénu.

Vlašim rozhodla o svém třetím vítězství v druhé lize za sebou již v prvním poločase, v němž dala tři góly.

Skóre otevřel v páté minutě útočník Oskar Fotr, který v 69. minutě rovněž zpečetil výsledek. S šesti brankami je nejlepším střelcem Vlašimi poté, co autor podzimních jedenácti gólů Vyhnal přestoupil v zimní přestávce do Zlína. O zbylé trefy Vlašimi se postarali Hadaščok a Kadlec.

Svěřenci trenéra Petra Havlíčka se posunuli v tabulce na šesté místo. Frýdek-Místek na poslední příčce ztrácí dva body na čtrnácté Ústí nad Labem.

Fotbalisté Českých Budějovic  nečekaně prohráli s Olympií a promarnili možnost dotáhnout se na čelo tabulky. O výhře pražského celku na jihu Čech rozhodl jedinou brankou utkání ve 22. minutě Thomas Vasiliu.

České Budějovice prohrály třetí utkání za sebou a sérii bez vítězství natáhly na šest utkání. V tabulce jim patří pátá příčka se čtyřbodovým odstupem na postupové pozice. Olympia udržela podruhé za sebou čisté konto a posunula se na sedmou pozici o bod za Jihočechy a šesté Znojmo.