Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dostat gól od soupeře, který je v devíti, to se hned tak nevidí, říká Nehoda

Bony Wilfried obchází brankáře Clara a střílí vítězný gól | foto: AP

6 2009
Dlouho ustrašenou Slavii a vcelku kompaktní tým Sparty viděl ve čtvrtečních zápasech Evropské ligy bývalý fotbalový reprezentant Zdeněk Nehoda. "Na Slavii mi to dlouho připomínalo spíš přátelák než pohárový zápas," říká internacionál.

"Na rozdíl od slávistů měla Sparta povedenou úvodní půlhodinu, během níž dala dvě důležité branky," glosuje Nehoda.

Slavia v domácím utkání remizovala 2:2 s Valencií, fotbalisté Sparty zvítězili v rumunské Kluži 3:2.

Slavia měla zbytečně velký respekt

"U Slavie jsem skoro celý zápas postrádal víc odvahy. Její hráči byli zbytečně zalezlí na vlastní polovině a Valencii prostě nechali hrát," soudí Nehoda. "Každopádně to od hráčů Slavie chtělo víc odvahy a jistě by se jim něco povedlo. Jenže s tím, co téměř celý zápas předváděli, to soupeři hodně usnadnili."

V závěru zápasu však hráči Valencie na přílišnou bezstarostnost doplatili.

"Už si prostě byli jistí a tu ležérnost přeháněli. Domácí se pak kontaktním gólem chytli a dál se děly věci. Najednou to šlo. Řekl bych, že kdyby byli slávisti takhle odvážní hned od začátku, tak šance na vítězství určitě měli. Ale oni se bázlivostí postarali, že až na ten závěr to byl takový pěší fotbal."

Podle Nehody je dnes Slavia proti minulému soutěžnímu ročníku poloviční.

"Říkám to na základě toho, co v posledních týdnech předvádí. Ale kde je příčina, to posoudit nemůžu, protože do zákulisí klubu nevidím."

Pokud jde o slávistické postupové šance, Nehoda je považuje za minimální. "Slavia a postup, tohle spojení je opravdu z oblasti teorie," říká devadesátinásobný reprezentant.

Sparta málem doplatila na výpadek po přestávce

"Řekl bych, že Sparta měla na čtvrteční úspěch větší šanci, přestože na rozdíl od Slavie hrála na soupeřově hřišti. A když jí parádně vyšel úvod, měla ke třem bodům nakročeno výrazně," komentuje Nehoda.

Za druhých pětačtyřicet minut už Nehoda sparťany tolik nechválí.

"Nechápu, že se tak odevzdaně nechali dostat pod tlak. Jejich aktivita se vytratila, připadalo mi, jako by se najednou o výsledek začali strachovat. A taky nechápu, jak je možné nechat si dát vyrovnávací gól soupeřem, který hraje v devíti," přemítá Nehoda.

Strhující nastavení pak bývalého reprezentanta uchvátilo.

"Tohle se opravdu vidí málokdy. Nejdřív to nepochopitelné sparťanské zaváhání, vzápětí mohla Kluž rozhodnout, ale najednou byla na hřišti zase ta Sparta z první půle. S remízou se nespokojila a očividně hladově šla za vítězným gólem. A dočkala se ho naprosto zaslouženě," hodnotí internacionál.

Nehoda je přesvědčen, že Kluž letos na podzim potkal podobný osud jako Slavii.

"I rumunské mužstvo, které dělalo výsledky v minulém ročníku Ligy mistrů, šlo poslední měsíce rapidně dolů. Řekl bych dokonce, že až do podprůměru. Čímž ale nijak nesnižuju výkon Sparty, která se až na ty momenty z druhé půle představila jako kompaktní tým, který dobře ví, co má hrát."

A postup sparťanů do jarní fáze soutěže?

"Po těch třech bodech z Kluže to mají před závěrečnými dvěma zápasy rozehrané moc dobře. A co je důležité, mají postup ve svých rukách," uzavírá Nehoda.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze