Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dostali nás do úzkých, přiznal Brückner

30 2003
Praha - Když už jsme měli dostat gól, tak to přišlo ve vhodný okamžik, usoudil po utkání v Nizozemsku trenér českých fotbalistů Karel Brückner. Obávaný "gól do šatny" mu poskytl dostatek času zareagovat, a změny v taktice nakonec skutečně přinesly úspěch. Reprezentace uhrála v Nizozemsku úspěšný výsledek 1:1. "Byl to složitý a náročný zápas, prvních dvacet minut nás soupeř dostal do úzkých, ale nakonec jsme to zvládli," konstatoval Brückner po návratu z Rotterdamu.Dále čtěte: Nedvěd: Mě už bolí všechno, jsem starý, Na tréninku se počítaly šrámy z Rotterdamu, Krankl prý nenašel jedinou slabinu, Koller prý už sotva šlapal vodu

Utkání bylo podle trenéra ještě těžší než únorová příprava ve Francii, ve které jeho svěřenci porazili mistry Evropy 2:0. "Obránci to měli tentokrát o moc těžší, kvalitní nizemští útočníci jim dělali mnohem větší problémy."

Obtížný byl především vstup do zápasu. "Ze začátku jsme moc nestíhali. Potřebovali jsme se srovnat, zabránit tomu, aby van Nistelrooij zabíhal za obranu, připomenout hráčům jejich úkoly, zareagovat na hru soupeře," přiznal trenér. "Bylo nutné z lavičky trochu víc koučovat."

Brückner připustil, že některým hráčům stále dělá potíže hrát v reprezentaci jinou roli, než na jakou jsou zvyklí z klubů. "Je zapotřebí, aby si více zafixovali své úkoly, ve Francii se to celkem dařilo, včera se však někteří hráči vraceli k herním prvkům ze svých oddílů."

Zmínil například Rosického: "Potřebovali jsme, aby se vzadu staral s Galáskem o rozehrávku, ale on se snažil chodit dopředu. Pak jsme najednou hráli ne na jednoho, ale na pět útočníků."

V závěru prvního poločasu už tým začínal hrát podle trenérových představ, ale právě v ten moment domácím vyšla rychlá kombinační akce, a byl z toho gól. "Už jsme mohli mít hru pod kontrolou, zdálo se, že i soupeř jen čeká na závěrečný hvizd," lituje kouč.

Pověstný "gól do šatny" však tolik neublížil. "Nejhorší je dostat branku v devadesáté minutě, s tím už nic nenaděláte," řekl. "Takhle jsme měli čas zhodnotit situaci a zareagovat."

Chystalo se střídání Rosického, do hry měl jít defenzivní Gedeon, ale za nepříznivého stavu dostal přednost útočník Baroš. "Na Rosickém bylo vidět, že mu po zranění ještě chybí herní i tréninková praxe. V týdnu se zdálo, že je na tom kondičně dobře, ale v utkání to ještě nebylo ono."

Baroš úlohu žolíka splnil výtečně, po minutě na hřišti nahrál Kollerovi na gól. Vybojoval si tím místo v základní sestavě: "S Milanem počítám, proti Rakousku bude hrát od začátku," prozradil Brückner.

Nevylučuje ani další změny. "Musíme brát v úvahu velké zatížení, které kvalifikační dvojzápas přináší. Navíc soupeř měl volno, takže bude víc koncentrovaný a odpočatý. Nesmíme nic podcenit."

K duelu proti Rakousku nastoupí národní tým už ve středu večer v Praze na Letné.

Po utkání v Rotterdamu se Karel Brückner usmíval.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze