Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Domergue, Troussier či Giress? Kdo povede Francii?

2 2002
Paříž - S překvapivým kandidátem na funkci reprezentačního trenéra vyrukoval předseda Francouzské fotbalové federace Claude Simonet. Podle něho by ideálním nástupcem Rogera Lemerra byl nynější kouč Le Havru Jean-Francois Domergue, mistr Evropy z roku 1984. "Osobně by se mi líbil Domergue, který podle mě splňuje všechny potřebné požadavky," vysvětlil Simonet pro agenturu AFP. Jeho osobní názor však prý nebude mít na volbu nového kouče rozhodující vliv. "Můj hlas platí stejně jako hlasy ostatních, i když předseda má poslední slovo," dodal Simonet.

Domergua, který letos dovedl Le Havre do první ligy, zpráva o Simonetových sympatiích překvapila. "Musím o tom popřemýšlet," prohlásil.
 
Předseda klubu Jean-Pierre Louvel tvrdí, že by trenérovi nebránil v odchodu. Zároveň však připustil, že by nejspíš žádal od federace odstupné. "Pokud ho angažují, budeme s federací
jednat, protože u nás má smlouvu do roku 2006," uvedl Louvel.

Trenérem francouzského mužstva stále zůstává Lemerre, pod jehož vedením obhájci titulu na mistrovství světa v Japonsku a Koreji shořeli a vypadli senzačně už v základní skupině.
Očekává se, že bude odvolán na pátečním zasedání národní federace v Lyonu.

Podle mnohých je hlavním adeptem na post reprezentačního kouče Jacques Santini z mistrovského Lyonu.  Dalšími kandidáty jsou Philippe Troussier, který poslední čtyři roky vedl Japonsko, a Alain Giresse, bývalý francouzský reprezentant.

Giresse trénoval bez větších úspěchů Toulouse a Paříž St. Germain, nyní vede v Maroko klub  FAR Rabat.

Autoři: , ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze