Domácí ztratili úsměv až v samém závěru

23 2003
České Budějovice - České Budějovice poprvé v sezoně bodovaly, ale bude stačit, aby se ve funkci udržel trenér Pavel Tobiáš? "Nevím, o tom nepřemýšlím," řekl. Zaměstnání mohl mít jisté, kdyby jeho hráči udrželi nadějné vedení. Favorizovaní hosté totiž vyrovnali na 1:1 až tři minuty před koncem a v lize jsou pořád bez porážky.

"Jsem zklamaný, fotbal byl k nám krutý," utrousil Tobiáš.

Na domácích bylo vidět už od začátku, jak moc touží po vítězství. Už ve třetí minutě si na Matouškovu přihrávku naběhl Chlebek, ale z hranice šestnáctky těsně minul.

Potom opět po Matouškově přihrávce spálil šanci Čáp, který z deseti metrů trefil jen náruč Poštulky.

"Škoda těch šancí," povzdechl si domácí kouč.

Po patnácti minutách se dostali ke slovu i hosté. Z prvního nebezpečného protiútoku Voříšek vystřelil těsně vedle a vzápětí Diveckého ránu chytil Kafka.

Jihočeši se ale rychle vrátili do hry. Ve 20. minutě se po standardní situaci po teči dostal k míči Lafata a s přehledem skóroval.

Další velkou příležitost měl opět Čáp, který po ukázkové budějovické akci trefil zblízka opět jen gólmana.

Závěr prvního poločasu patřil hostům, kteří se natrvalo usadili před budějovickou brankou, ale Kolomazník ani Horváth největší teplické příležitosti nezužitkovali. Z rychlého protiútoku neuspěl ani budějovický Matoušek, když jeho střelu vyhlavičkoval Lengyel.

"I když jsme si šancí vytvořili dost, měl jsem před druhou půlí obavy, protože Teplice mají hráče, kteří mohou kdykoli rozhodnout," dodal Tobiáš.

Po přestávce domácí odpadli a soupeř měl velkou převahu. Verbířovu bombu vytáhl Kafka nad břevno a Horváth z dobré příležitosti nastřelil Homoláče.

Nakonec se ale hosté dočkali, když v 87. minutě po přímém kopu Horvátha vyrovnal Lengyel. Stejný hráč mohl v nastaveném čase rozhodnout, ale bravurní zákrok Kafky zajistil Jihočechům alespoň první ligový bod.

"Hráčům pořád říkám, že se hraje víc než devadesát minut," řekl teplický kouč František Straka.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - TEPLICE 1:1 (1:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 20. D. Lafata
Góly: 87. R. Lengyel
Sestavy: J. Kafka - V. Pončák, D. Homoláč, D. Horejš, M. Penner - M. Vozábal, J. Chlebek, T. Sivok, V. Čáp - D. Lafata (82. P. Bouchal), A. Matoušek (63. J. Gruber)
Sestavy: T. Poštulka - M. Doležal, K. Rada, T. Hunal, R. Lengyel - M. Kolomazník (57. P. Verbíř), P. Voříšek, P. Horváth, D. Tesařík - H. Benčík, R. Divecký (63. J. Rezek)
Náhradníci: M. Seman, J. Schindler, M. Leština, L. Adam, I. Svoboda
Náhradníci: P. Kolář, P. Gross, P. Dragoun, J. Skála
Žluté karty: 23. M. Vozábal, 81. D. Homoláč