Domácí favorit musel dotahovat: Liberec - Kladno 1:1

Liberec - Kladno: liberecký Gecov právě střílí vyrovnávací branku. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

25 2009
V Liberci domácí tým zaznamenal nečekanou ztrátu. Góly padaly až po přestávce, jako první se trefil kladenský Szabo, na konečných 1:1 vyrovnal liberecký Gecov.

Liberec se od úvodu chopil taktovky, ale kladenská obrana si i bez Drska, který odešel do Jablonce, a potrestaného Bartoše počínala solidně.

Ve 27. minutě utekl po pravé straně domácí Frejlach, Nezmar však na bližší tyči mířil v pádu nad. Slovanu v koncovce viditelně chyběly gólové schopnosti kanonýra Andreje Keriče, který kvůli karetnímu trestu ze závěru minulé sezony sledoval duel jen z hlediště.

V 32. minutě spadl Dočkalův centr z rohového kopu přímo k Divišovi, ale jeho střela trefila přímo střed branky, kde stál Pavlík.

utkání jsme sledovali v on-line reportáži

Vzápětí Libereckým pořádně zatrnulo, když Janů napálil při obranném zákroku Holuba a míč se snesl přes překvapeného Zlámala jen těsně mimo.

Do druhé půle vstoupil obhájce ligového bronzu velikým náporem. V 48.
minutě tvrdě vypálil Dočkal a za dvě minuty Gebre Selassieho centr propadl až k nabíhajícímu Frejlachovi, ale domácí záložník byl tak překvapený, že mu nevyšel krok.

Osm minut po pauze tak nečekaně pohnuli s ukazatelem skóre Kladenští. Po ojedinělém útoku se postavil k přímému kopu z dvaceti metrů kapitán Szabo a krásnou ranou do horního rohu nedal Zlámalovi šanci.

V okamžité odpovědi zabránil libereckému Dočkalovi výborný Pavlík, přesto se domácí brzy dočkali vyrovnání.

V 62. minutě si na Dočkalův přímý kop naběhl Gecov a nekompromisní střelou pod břevno překonal hostujícího gólmana.

Liberec pokračoval v tlaku, vyjma několika nebezpečných centrů však nic nevymyslel. Jen v 85. minutě osamocený Čorič hlavičkoval mimo a podobně se už v nastavení vedlo i další z letních balkánských posil Bosančičovi.