Ostrava - Jihlava 1:0, Baroš a spol. uspěli po čtyřech porážkách

Milan Baroš z Ostravy se probíjí obranou Jihlavy. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

23 2013
Po čtyřech prohrách zase tříbodová injekce. Fotbalisté Ostravy porazili v dohrávaném utkání 21. kola Jihlavu 1:0 a oddechli si, protože se na čtyři body vzdálili sestupovým příčkám a poskočili na desátou pozici.

Utkání Ostrava versus Jihlava ve videoreportáži

"Ale s výkonem nejsem vůbec spokojený. Kvituju jen tři body důležité pro udržení v lize," řekl trenér Baníku Martin Pulpit.

Ještě víc nespokojený byl jihlavský kouč František Komňacký. "Prohrát můžeme, ale dneska beru prohru jako ostudu Jihlavy. Bez ohledu na to, že Baník hrál s nasazením a touhou, podali jsme zvlášť v první půli hanebný výkon, za který jsem se styděl."

V základní sestavě Baníku se poprvé po zranění objevil Milan Baroš a hned pomohl týmu zpátky na vítěznou vlnu, i když gól nedal. Po jeho akci skóroval Antonín Fantiš.

Z Barošovy strany hrozilo hostům v úvodu i největší nebezpečí. Jihlavskou obranu provětral několika výpady, ale jinak se domácí nemohli zbavit nervozity a jejich postupný útok mařily vlastní nepřesnosti.

Až v 21. minutě vyšla Ostravě kolmá akce po ose Droppa - Milosavljev, ale Srb ve vyložené šanci úplně sám před Blažkem uklouzl a z nebezpečí nebylo nic. Nespokojený kouč Pulpit už po půlhodině stáhl ze hry Hableho, jehož nahradil kreativnější Kukec a záhy se domácím povedlo otevřít skóre.

Gólovou kombinaci založil efektním uvolněním u postranní čáry Milosavljev, Baroš byl sice při snaze o zpracování ve vápně stažen jedním z jihlavských fotbalistů, ale do odraženého míče se na velkém vápně opřel Fantiš a trefil spodní roh Blažkovy branky. Ostrava ukončila gólový půst po 431 minutách.

Jihlavě zakrátko nabídl vyrovnání chybující Stožický, ale Jungrovi chyběla rychlost a z nadějné situace se nic neurodilo. Hru Vysočiny ve druhé půli zrychlil střídající Koloušek. Jedním z prvních doteků s míčem rozehrál rychlý protiútok, na jehož konci byl znovu Jungr a tentokrát už jeho nepříjemnou ránu z šestnácti metrů musel Bárta konečky prstů vyrazit.

Hosté s Kolouškovým příchodem výrazně zkvalitnili mezihru a Ostravu zatlačili. Územní převaze však chyběla finální přihrávka. Tu měla naopak souhra Milosavljeva s Barošem, jenže domácí útočník přehodil s Blažkem i břevno.

Baník v závěru skoro rezignoval na útočení. Jihlava ho sice držela před pokutovým územím, ale nedokázala vymyslet nic, čím by domácí defenzivu přehrála. Ostrava tři body ubránila a v tabulce si polepšila o tři pozice.