Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dobiaš vyzdvihuje reprezentační zálohu

13 2006
Westerburg - Přímo v dějišti šampionátu v sídle českých fotbalistů ve Westerburgu se o dojmy z pondělního tříbrankového vítězství nad Američany podělil internacionál Karol Dobiaš. Stejně jako všichni příznivci Brücknerova týmu nešetřil chválou. "Tak nádherný vstup do mistrovství světa jsme možná ani nečekali," řekl osmapadesátiletý Dobiaš v úvodu rozhovoru.

Jaký celkový dojem na vác pondělní zápas udělal?
Pochopitelně jsem rád, jsme vyhráli tak rozhodným způsobem. Nádherná byla taky atmosféra s tisícovkami českých diváků, viděl jsem krásné góly, jak ten Kollerův hlavou, tak nechytatelné střely Rosického, při nichž americký brankář nemohl na míč dosáhnout. Od českého týmu to prostě bylo fantastické.

Sledujete svůj někdejší post pravého obránce?
Grygera se mi na něm moc líbí, sleduju ho. Chtěl bych, aby útočil, jako v mé éře já, aby mu co možná nejlíp vycházely gólové centry a přihrávky. Právě ty finální přihrávky bývají při takových rychlých výpadech důležité. A ten centr na Kollerův gól hlavou, to byla od Grygery paráda.

Co soudíte o momentální situaci s českým útokem?
Těžko se vyjadřovat, když přesně neznám zdravotní stav zraněných hráčů. Jak je na tom Baroš, to netuším, o Kollerovi šly postupně zprávy, že má sval roztržený, pak natržený, dál natažený, potom magnetická rezonance nic vážného neukázalo, mluvilo se tedy jen o křeči. Zkrátka, neví, ale myslím si, že Koller v sobotu proti Ghaně hrát nebude.

Jak jste viděl Kollerova náhradníka Lokvence?
Nerad bych mu křivdil, nevím, jak přesně dlouho po zranění nehrál. Snažil se, ale stoprocentní to nebylo. Byl pomalejší, ztrácel míče, zůstával v ofsajdu. Jestli to trenér Brückner bude řešit zase Lokvencem, to nedovedu posoudit. Jsou tady další hráči do útoku, Sionko, Štajner, Heinz. Necháme se prostě překvapit.

A největší pozitiva ve hře českého týmu?
O brankáři se bavit nemusíme, ten je prostě top. Obraná čtyřka byla stoprocentní. Ale velká síla mužstva spočívá v záloze. Poborský, špílmachr Rosický, Nedvěd, zleva Plašil. A nezapomínejme na výbornou defenzivní práci Galáska.

Kde by tedy mohl být cíl mužstva na tomto šampionátu?
Já se teď dívám na jediný cíl a tím je postup ze základní skupiny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze