Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Do zálohy Rosického, do útoku Kollera s Barošem, přejí si čtenáři

Česká fotbalová reprezentace, základní sestava národního týmu v utkání proti Belgii. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

5 2009
Bratislava (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Rozehnal s Kadlecem ve středu obrany, Hübschman s Rosickým v záloze a Koller s Barošem v útoku. Tak by vypadala základní sestava českých fotbalistů pro dnešní kvalifikaci na Slovensku, pokud by ji určovali čtenáři.

V anketě iDNES.cz fanoušci vybírali základní jedenáctku pro důležitou bitvu o postup na mistrovství světa. Volili mezi jedenadvaceti hráči, které český kouč Ivan Hašek nominoval.

Pokud bychom složení mužstva dělali podle celkového počtu hlasů, musel by původem levý obránce Kadlec hrát stopera. Ve středu obrany nastupoval kdysi ve Spartě a tento post si zkusil i v srpnovém přípravném utkání proti Belgii.

ON-LINE

Průběh zápasu roku sledujte od 20.30 ZDE

Jeho parťákem by byl David Rozehnal, který proti Belgii nastoupil zase ve středu zálohy. Jinak v národním týmu odehrál 56 utkání ve stoperské dvojici.

O pár hlasů nezbylo místo na Romana Hubníka, ani Tomáše Sivoka. Právě tito dva postavil vedle sebe kouč Hašek v srpnu při své premiéře u národního týmu.

Na pravý kraj fanoušci na duel proti Slovákům vybrali Zdeňka Grygeru, vlevo Marka Jankulovského.

Záložní řadu by sestavili ze čtyř fotbalistů, kteří by mohli hrát v jejím středu. Proto musíme Davida Jarolíma posunout doprava a Jaroslava Plašila doleva. Mezi nimi dostali důvěru Tomáš Hübschman a Tomáš Rosický, který se do národního týmu vrátil téměř po dvou letech a dlouhodobém zranění.

Při sestavování útočné dvojice čtenáři vsadili na osvědčené Milana Baroše s Janem Kollerem. Ten je v reprezentaci po čtrnácti měsících.

sestava podle celkového počtu hlasů

Čech

Grygera, Rozehnal, Kadlec, Jankulovski

Jarolím, Hübschman, Rosický, Plašil

Koller, Baroš

Pokud bychom se však drželi postů, na kterých fotbalisté nastupují v klubech i reprezentaci a zároveň zohlednili klasické rozestavení se čtyřmi obránci, čtyřmi záložníky a dvěma útočníky, sestava by vypadala jinak. Došlo by ke dvěma změnám.

Dočkal by se stoper Hubník a místo by tak nezbylo na Kadlece, který jako levý bek měl menší podporu než jeho konkurent Jankulovski.

A na pozici pravého záložníka bychom dali Jiřího Štajnera, který měl i tak slušný počet hlasů. Štajner by nahradil v záloze Jarolíma.

sestava podle postů

Čech

Grygera, Hubník, Rozehnal, Jankulovski

Štajner, Rosický, Hübschman, Plašil

Koller, Baroš

Pořadí podle celkového počtu hlasů: 1. Petr Čech 5484, 2. Jan Koller 5098, 3. Jaroslav Plašil 4883, 4. Marek Jankulovski 4872, 5. Zdeněk Grygera 4780, 6. Milan Baroš 4354, 7. Tomáš Rosický 4099, 8. David Rozehnal 3656, 9. Michal Kadlec 3576, 10. Tomáš Hübschman 3311, 11. David Jarolím 3294, 12. Roman Hubník 3119, 13. Jiří Štajner 2893. 14. Radoslav Kováč 1823, 15. Václav Svěrkoš 1671, 16. Zdeněk Pospěch 1109, 17. Tomáš Necid 1076, 18. Tomáš Sivok 872, 19. Martin Jiránek 766, 20. Daniel Pudil 578, 21. Jaroslav Drobný 280.

anketa

Podívejte se, jak jste hlasovaliRodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze