Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Do reprezentace míří Bednář a spol.

8 2006
Praha - Roman Bednář se střelecky rozjel v novém ročníku skotské ligy a o totéž se může pokusit ve fotbalové reprezentaci. Útočník skotských Hearts dal za úvodní dvě kola tři góly a v ruce má předběžnou nominaci na první přípravný zápas národního týmu po nevydařeném mistrovství světa. Česko v Uherském Hradišti přivítá příští středu Srbsko.

"Jsem v laufu a pozvánka do nároďáku člověka nakopne ještě víc," říká sebevědomě Bednář.

Právě on by měl být jednou z nových tváří nové reprezentační éry. Na jejím konci stojí Euro 2008.

Na srazu před zápasem se Srbskem už se hotelovou halou nebude procházet například Karel Poborský. Ale třeba Bednář nebo další útočník Jiří Mašek.

Český kouč Karel Brückner by mohl do Hradiště pozvat minimálně šest hráčů, jichž se netýkal letní světový šampionát. Předběžnou pozvánku drží mimo jiné Bednář, Mašek, Zápotočný, Skácel, Jarošík či Piták.

Neznamená to však, že všichni jmenovaní na Srbsko přijedou. Konečný seznam oznámí Brückner veřejně ve čtvrtek. Předběžná nominace se posílá zahraničním klubům, aby počítaly s případným uvolněním hráčů.

Proto není příliš známo, kolik fotbalistů bude povoláno z české ligy. Bude pikantní sledovat, zda kouč ukáže na Kuliče či Matějovského z Mladé Boleslavi. Právě tento klub před časem Brücknera kritizoval, že fotbalisty z domácí soutěže přehlíží.

"Abych pravdu řekl, zatím o možné nominaci nic nevím. Reprezentaci bych zkusil rád, ale teď jsem měl jiné starosti," říká Marek Kulič, útočník ve formě a čerstvý otec syna.

"Nová krev" pro reprezentaci je podle většiny odborníků nutností. Někteří fotbalisté, kupříkladu Jarošík, čekají na šanci dlouho. "Brückner zkrátka sází na jiné," prohlašoval záložník v minulosti rezignovaně. Teď nastal čas, aby se Jarošík ukázal.

A nejen on: třeba David Jarolím je sice v poslední době povoláván do reprezentace pravidelně, ale na hřišti moc šancí dosud nedostal.

Tváře nováčků budou odtajněny ve čtvrtek. Mezi nimi se bude vyjímat mazák Pavel Nedvěd, stále nejlepší český fotbalista. Ten podle vlastních slov přijede a bude s Brücknerem mluvit o reprezentační budoucnosti.

Útočník Bednář: Kouč ve mně něco vidí

Edinburgh, Praha (fis) - Nejbližší cíle Romana Bednáře rozhodně nejsou malé. "Chci se pokusit být nejlepším střelcem skotské ligy a trvale se prosadit v reprezentaci," netají mladý útočník klubu Hearts z Edinburghu.

To si vážně tak věříte?
Jo. Cítím se výborně, měl jsem skvělou přípravu bez zranění a forma je díky tomu parádní. Proto tolik sebevědomí.

Předběžná nominace sebevědomí ještě zvedla, ne?
 Jsem v laufu a tohle člověka nakopne ještě víc. Když jsem pozvánku dostal, říkám si, že ve mně trenér Brückner asi něco vidí. Pokud dostanu příležitost, chci se v reprezentaci usadit natrvalo.

K tomu by vám měly přispět i trefy ve skotské lize. Máte zatím tři ze dvou kol.
Řekl jsem tady fantastickým fanouškům, že dám 20 gólů za sezonu a budu nejlepším střelcem ligy. Jsem teď u nich dost populární a věřím, že se mi to může povést.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze