Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Do Berlína se vrátila fotbalová horečka

30 2006
Berlín - Fotbalová horečka se vrací do Berlína. Po dvou dnech bez fotbalu, kdy jako by se život v Německu vracel k normálu, v pátek německou metropoli znovu zaplavily statisíce fanoušků. Na takzvané fanouškovské míli se už od dopoledne shromažďovali fotbaloví nadšenci.

Centrum města znovu přehradily zátarasy a obsadily policejní týmy, které dohlížejí na pořádek. Podle policejního prezidenta je v metropoli kvůli dnešnímu zápasu Německa s Argentinou nasazeno na 6000 policistů.

Berlínem se znovu procházejí lidé s namalovanou německou vlajkou nejen na tvářích, ale i na nohách či na rukou, stejně jako argentinští modro-bílí fanoušci. Příznivci znovu zaplavili nejen okolí Olympijského stadionu, ale také centrum města, zmenšeninu olympijského stadionu Adidas Arenu, kde lze sledovat zápas na velkoplošných obrazovkách, stejně jako fanouškovskou míli táhnoucí se od Braniborské brány po třídě 17. června.

Policie očekávala jen na stadionu na 12.000 argentinských fanoušků,. Berlínští policisté dnes také bilancovali: dospěli k tomu, že od 6. června se v metropoli odehrálo více kapesních krádeží, zato se méně kradla auta.

Od 6. června zaznamenali policisté o 1459 trestných činů více než ve stejném období minulý rok. Podle policejního mluvčího ale s tímto nárůstem bylo nutné při tak ohromné akci, jako je fotbalové mistrovství, počítat.

Hlavní otázka dneška byla ovšem nasnadě: Jak dopadne první čtvrtfinále, souboj Německa s Argentinou? "Vycházím z toho, že německý tým má výhodu boje v domácím prostředí, a že vyhraje," zaprorokoval si před novináři šéf organizačního výboru MS Franz Beckenbauer.

Německá média chválí německého kouče Jürgena Klinsmanna za to, že se mu podařilo vtisknout národnímu týmu důvěru ve vlastní schopnosti a pocit, že může zvítězit. "Jsou o sobě přesvědčeni, psychologický moment bude hrát určitě roli," konstatoval dnes v rozhlasové stanici Inforadio Manfred Breuckmann, komentátor zápasu veřejnoprávní televize ARD.

I Němci už začali věřit, že se národní mužstvo může probojovat do semifinále.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze