26 2013
Bývalý prvoligový klub z Kladna se víc a víc topí ve finančních i sportovních problémech. Po jarním sestupu z České fotbalové ligy do divize B to zatím nevypadá na brzký návrat do vyšších soutěží. Fotbalisté Kladna totiž zatím vyhráli jen jednou, naposledy dostali pětigólový příděl od Baníku Souš. Brankář Sedlák několikrát jen rezignovaně klesl na zem. Na přiloženém videu můžete zhlédnout sestřihy i dalších zápasů.

"Chtěli jsme vyztužit střed hřiště, abychom se dostávali k odraženým míčům, a to se nedařilo. Dvě branky ale byly z kategorie naivních. Těžko se něco dělá se zápasem, když prohráváte tři nula," litoval nepovedeného vstupu do utkání kouč Kladna Ivan Pihávek pro kladensky.denik.cz.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Kladno do poločasu prohrávalo 0:3. Poprvé inkasovalo v 17. minutě, když střední záložník Da Silva prásknul do míče. Z pohledu kladenského gólmana Sedláka to vypadalo, že míč se odrazil od břevna mimo branku. Jenže rozhodčí okamžitě branku uznal a Sedlák jen nechápavě rozmáchl rukama.

O osm minut později Kladno ztrácelo na Souš už dva góly. Stoper Macháček se hlavou opřel do centru a nemýlil se. Brankář Sedlák se bezmocí položil na zem.

Pár minut před koncem první půle se Baník Souš prosadil potřetí. Útočník Banovič dostal ideální přihrávku z levé strany a obstřelil kladenského gólmana. Ten si sedl na zem a rezignovaně se díval po spoluhráčích.

Čtvrthodiny po začátku druhé půle sice Kladno snížilo, ale Souš pak dvěma góly v rozmezí dvou minut definitivně rozhodla o svém, již čtvrtém vítězství v sezoně. Nejprve pálil přesně po rohovém kopu Macháček a posléze hlavou zvýšil na konečných 5:1 Banovič.

"Soušští tak opět vyhráli ´oblíbeným´ poměrem jako před čtrnácti dny proti soupeři z Litole," doplňuje klubový web Baníku Souš.

Tabulku divize B vede Slavoj Vyšehrad, jenž dokázal ze sedmi zápasů hned pětkrát vyhrát, naposledy ale podlehl středočeským Úvalům 1:4.

Jediným týmem, který ještě v této sezoně nezvítězil, je Žatec, který zatím má jen dva body za dvě remízy. V sedmém kole remizoval s Aritmou Praha 3:3.

Výsledky 7. kola: Souš - Kladno 5:1, Český Brod - Motorlet Praha 1:1, Lovosice - Louňovice 1:3, Žatec - Aritma 3:3, Brozany - Štětí 2:2, Neratovice-Byškovice - Litol 2:1, LoKo Chomutov - Nový Bor 2:0, Úvaly - Vyšehrad 4:1.

1. FK Slavoj Vyšehrad 7 5 0 2 21:9 15
2. FK Motorlet Praha 7 4 2 1 13:8 14
3. FK Baník Souš 7 4 1 2 16:6 13
4. SK Úvaly 7 4 1 2 13:10 13
5. Slavia Louňovice 7 3 3 1 15:6 12
6. SK Mondi Štětí 7 3 3 1 19:15 12
7. FC Nový Bor 7 3 3 1 12:9 12
8. Litol 7 3 2 2 11:12 11