31 2013
Už se zdálo, že souboj Brozan a Neratovic-Byškovic v rámci 12. kola divize B skončí bezbrankovou remízou. V 87. minutě ale přišel moment, který utkání rozhodl. Dílem to byla promyšlená fotbalová akce a dílem k jediné brance utkání přispěla minela brozanského gólmana. Podívejte se na video.

"Zvládli jsme velmi těžký zápas, který nepobral moc fotbalové krásy kvůli výborné defenzivě a taktické hře celého mužstva. Všichni kluci se rvali o každý míč a na konci se k nám přiklonilo i potřebné štěstí, taková vítězství těší dvojnásob," říkal po zápase kapitán hostujících Neratovic-Byškovic Václav Žežulka pro klubový web.

O jakém štěstí v závěru to Žežulka mluvil?

Hrála se 87. minuta utkání a na tabuli svítilo skóre 0:0. Jenže hosté založili akci, na jejímž konci byl jediný, a tím pádem rozhodující a vítězný gól zápasu.

Jeden z hostujících hráčů házel aut. A hodil ho dost daleko, až k hranici malého vápna. Míč se díky hlavičce dostal až k domácímu brankářovi, jenž se snažil balón ztlumit a chytit. Vypadl mu ovšem z rukou a pak už Kalašovi zbývalo ho jen doklepnout do sítě. A bylo rozhodnuto - 0:1.

Neratovice-Byškovice sice od 90. minuty hrály po vyloučení Zemana o deseti, skóre se ale nezměnilo a hosté díky šesté výhře v sezoně poskočili na čtvrté místo divize B.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Tu vede Slavoj Vyšehrad, který tentokrát zdolal Nový Bor na jeho hřišti 1:0. O vítězství rozhodl Marčík v 52. minutě.

Na druhém konci tabulky je Loko Chomutov. V Souši inkasoval dvacet minut před koncem utkání a prohrál posedmé v sezoně. V příštím kole hraje se čtrnáctými Brozany, přeskočí je?

Výsledky 12. kola: Aritma Praha - Louňovice 0:3, Štětí - Český Brod 4:2, Kladno - Úvaly 0:0, Nový Bor - Vyšehrad 0:1, Litol - Motorlet Praha 1:1, Souš - Loko Chomutov 1:0, Žatec - Lovosice 2:1, Brozany - Neratovice-Byškovice 0:1.

1. FK Slavoj Vyšehrad 12 9 0 3 31:15 27
2. Slavia Louňovice 12 7 4 1 26:8 25
3. FK Baník Souš 12 7 1 4 23:11 22
4. FK Neratovice - Byškovice 12 6 2 4 18:17 20
5. FK Motorlet Praha 12 5 4 3 19:17 19
6. FC Nový Bor 12 5 3 4 20:19 18
7. SK Úvaly 12 5 2 5 18:14 17
8. FK Slavoj Žatec 12 5 2 5 22:28 17