23 2013
Diváci, kteří dorazili na duel 11. kola divize B Loko Chomutov versus Žatec trochu později, pravděpodobně litovali. Nejen, že přišli o gólově bohatý úvod do utkání, ale domácí příznivci tak propásli i jedinou branku Chomutova. Ten nakonec prohrál 1:4 a klesl na poslední místo tabulky. Podívejte se na video.

"Výborné utkání na těžkém terénu a zlaté body." Tak zhodnotil utkání klubový web Žatce. "V zápase, kdy se hrálo takzvaně o šest bodů, jsme propadli a spadli na chvost tabulky. Na nefotbalovém terénu hosté přistoupili k zápasu zodpovědněji a potrestali naše chyby," dodal klubový web domácího Chomutova.

Hosté se ujali vedení hned v první minutě, když se po rohovém kopu prosadil u vzdálenější tyče hlavou obránce Hynek.

Jenže i domácí měli v úvodu zápasu výhodu rohu. A využili jí. Zahrávali ho ve 3. minutě a do prázdné branky střílel Sedlák. To byla první, ale také poslední trefa Chomutova. Pak už přesně stříleli jen hosté.

Všechny zbylé góly padly v druhém poločase. Nejprve Žatec vyšachoval domácí obranu a brankář Plochý jen vyrazil míč před volného Klince, jenž neměl problém střelu umístit pod břevno. Klinec skóroval ještě jednou, na 3:1 zvyšoval po lehké teči z pravé strany.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Jako poslední pálil v závěru zápasu Lesniak, který hlavou zužitkoval rohový kop.

"Žatec navázal na své předchozí tři výhry v řadě, v utkání ukázal větší bojovnost a hlavně trestal naše chyby, sám se pak žádných nedopustil. My jsme dnes předvedli asi dosavadní nejhorší výkon v soutěži a takto se o záchranu určitě nehraje," litoval porážky klubový web Chomutova.

I vedoucí tým divize B ale prohrál. Slavoj Vyšehrad podlehl na domácím hřišti Louňovicím 0:3 a byla to pro něj teprve třetí ztráta bodů v této sezoně. Louňovice se díky výhře dostaly na druhé místo tabulky s dvoubodovou ztrátou právě na Vyšehrad.

Výsledky 11. kola: Motorlet Praha - Nový Bor 2:1, Český Brod - Litol 3:1, Lovosice - Kladno 1:3, Vyšehrad - Louňovice 0:3, Loko Chomutov - Žatec 1:4, Brozany - Aritma Praha 3:0, Neratovice/Byškovice - Souš 2:1, Úvaly - Štětí 4:0.

1. FK Slavoj Vyšehrad 11 8 0 3 30:15 24
2. Slavia Louňovice 11 6 4 1 23:8 22
3. FK Baník Souš 11 6 1 4 22:11 19
4. FC Nový Bor 11 5 3 3 20:18 18
5. FK Motorlet Praha 11 5 3 3 18:16 18
6. FK Neratovice - Byškovice 11 5 2 4 17:17 17
7. SK Úvaly 11 5 1 5 18:14 16
8. Litol 11 4 3 4 15:21 15