16 2013
Ještěže se dá ve fotbale skórovat ze standardních situací, říkají si asi hráči Souše a Litole. Oba kluby totiž právě díky nim dokázaly v 10. kole divize B těsně zvítězit nad svými protivníky. Podívejte se na video.

Nebyly to úplně stejné herní situace, ale byly si dost podobné.

Standardní situace číslo 1

Už se zdálo, že duel mezi Souší a Brozanami spěje k bezbrankové remíze. "Na obou stranách byli brankáři vždy na místě, a tak se dalo předpokládat, že mužstvo, které vstřelí první branku, v utkání zvítězí," informoval referát ze zápasu na klubovém webu Souše.

Domácí měli v 85. minutě výhodu standardní situace. Tu zahrávali těsně za svou obrannou polovinou.

Jeden z domácích hráčů centroval až k hranici malého vápna, kde míč odhlavičkoval (zatím) do bezpečí brozanský obránce.

Bezpečí ale pro hosty netrvalo dlouho. Po dvou rychlých přiťuknutí se balónu zmocnil soušský kapitán a útočník Václav Štípek, jenž napřáhl a prudkou střelou k pravé tyči poslal domácí do vedení.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

"Když nedáme gól, nemůžeme myslet na výhru. A na 0:0 se hrát také zase tak často nedá. I když tady to vypadalo, že alespoň tu plichtu uhrajeme," řekl manažer Brozan Ján Kudlička pro klubový web.

Standardní situace číslo 2

I Litol dokázala díky standardní situaci z hloubi pole porazit svého soka, středočeské Úvaly. Navíc byli domácí posíleni o zkušeného stopera Adama Petrouše, bratra bývalého trenéra prvoligové pražské Slavie.

Adam Petrouš si protahuje záda

Adam Petrouš (na archivním snímku z doby, kdy působil ve Slavii) posílil divizní Litol.

Litol několik minut po začátku druhé půle kopala standardní situaci z obranné poloviny Úval.

Míč se obloukem snesl do velkého vápna, kde ho hlavou prodloužil jeden z domácích hráčů.

Následovala srážka dvou protivníků, čehož využil útočník Ježek, jenž prostřelil hostujícího gólmana.

Výsledky 10. kola: Aritma Praha - Vyšehrad 1:2, Štětí - Lovosice 0:1, Nový Bor - Český Brod 3:0, Litol - Úvaly 1:0, Souš - Brozany 1:0, Louňovice - Motorlet Praha 2:2, Žatec - Neratovice/Byškovice 2:0.

Odložený zápas: Kladno - Loko Chomutov (23. 10.).

1. FK Slavoj Vyšehrad 10 8 0 2 30:12 24
2. FK Baník Souš 10 6 1 3 21:9 19
3. Slavia Louňovice 10 5 4 1 20:8 19
4. FC Nový Bor 10 5 3 2 19:16 18
5. FK Motorlet Praha 10 4 3 3 16:15 15
6. Litol 10 4 3 3 14:18 15
7. FK Neratovice - Byškovice 10 4 2 4 15:16 14