Fotbal se dál učí, jak využívat video. Inspirací je ragby, radí expert

Co zápas, to spoustu diskusí, pochybností, nářků. Netrvalo to příliš dlouho? Jak rozhodčí dospěl ke svému verdiktu? A kam se podělo kouzlo fotbalu? Nejpopulárnější hra na planetě si pozvolna zvyká na novinku, která v jiných odvětvích úspěšně funguje řadu let. Co se musí ohledně videa ve fotbale ještě vyladit?

P31a51v10e62l 58K60o55t35r54l72í72k 1592861941825

Tak ono by stačilo, kdyby se hrálo fér. Pak by Kadeřábek nemusel brečet. A nebo dodatečně tvrdě trestat. Ale to se asi nikdy nestane. Takže přišlo a řadu video. V rugby je to super, v tenise je to super. Proč by to nemohlo být ve fotbale? Já se už těším až se to rozjede pořádně

+1/0
30.1.2018 13:48

J12a81n 86M44a46j37z13n15e78r 1256827436482

nechápu ty dodatečné tresty, když by taková baletka dostala stopku na tři, pět a pak 20 zápasů, tak to prostě už neudělá.

0/0
30.1.2018 20:41

P52a81v46e40l 57H73o88l90m25a79n 8241783809155

Video je k ničemu, když za ním pak stejně sedí nějaké vemeno, jako např. v Třinci na hokeji.

0/0
30.1.2018 12:58

J65a37n 19M54a75j44z81n58e83r 1506647356632

to naštěstí nesedí všude že

0/0

J27a46k31u46b 74Z27e16m81a71n

Video ve fotbale je paskvil. Zrovna ten sobotni zapas to potvrdil. Zapas, ktery mel velmi slusne tempo se diky rozhodcimu uplne rozdrobil. Navic fotbal se oproti hokeji nehraje na cisty cas a tu dobu stravenou u videa rozhodci nikdy nenastavi. A v posledni rade, vubec si nejsem jisty, ze v sobotu podle videa rozhodl rozhodci spravne.

+1/−2
30.1.2018 11:22

S35t41a12n23i15s90l85a12v 71S65r65b32a 4475764688704

samozřejmě, že video má budoucnost. resp budoucnost je v tom, jak eliminovat chyby rozhodčího. jesli pomocí videa nebo pomocí více rozhodčích na hřišti, je mi to fuk. žádná výmluva však nemůže být silnější než to, že biznis za miliardy korun konečně nebudou rozhodovat (v očích veřejnosti, která to vše platí) zkorumpovaní nebo nekvalitní rozhodčí. fotbal je podnikání jako každé jiné (krom české žumpy), a kdo by začal vyráběl hodinky, co měří na setinu sekundy přesně, kdyby se čas měřil na dny?

+1/0
30.1.2018 10:45

P16a97v65e92l 97V95i75n31a19ř 4711547935426

Tak o zdrzovani ci nezdrzovani hry ponecham stranou. Co me zarazilo, byl argument "Bud vsude nebo nikde". To je podle mne nehorazna blbost. Samozrejme, ze by bylo super, kdyby to bylo mozne temer vsude, alespon v ramci stejne souteze, ale stejne tento argument u me neobstoji. V tenise treba funguje jestrabi oko podle me ke vseobecne spokojenosti a i treba pri takovem Wimbledonu je k dispozici pouze na 6 kurtech. No a nikdy jsem neslysel nazor typu; "Kdyz neni na kurtu c.9, tak at ho zrusi i na centrkurtu."

0/0
30.1.2018 10:36

P49e60t73r 33T92y12č77k52a 6625382899722

Jenomže v tenise je každý zápas jiný. Ve fotbale se v jednom kole hraje o body do celého ročníku a výsledek jednoho zápasu může ovlivnit celý ročník. V tenise to ovlivní pouze ten jeden zápas. Takže ten argument je relevantní.

0/0
30.1.2018 10:40

P80a78v97e69l 41V79i69n61a75ř 4681297505876

No tak nemuzu uplne souhlasit. Wimbledon je turnaj, kde vitezny hrac postupuje v pavouku az do pripadneho finale. FA Cup, ktery clanek prave pod timto argumentem zminuje, se hraje naprosto stejnym systemem. Turnaj, kde vitezne tymy v pavoulku postupuji do dalsich kol.

0/0
30.1.2018 10:55

M73a39r65t79i13n 43S46l90á69v32a 4150905985539

zajímavý názor.. ovlivní to ten jeden zápas, který může znamenat vyřazení z turnaje.. tedy když to ovlivní hned ten první, tak jsem přišel o x dalších a samozřejmě i potencionálně x dalších milionu..

+1/0
30.1.2018 12:05

J74o90s27e53f 68Č75i30h26á27k 7771619770906

Rugby má proti fotbalu výhodu, rugbysté na 99,90% nesimulují.

R94a52d80e21k 55J91o77n42á35š 4937705573248

Nejvíc mě štve srgument ze se něco zpomaluje...sakra pánové (hraci), viděli jste někdy statistiku kolik minut se z těch 45 blastne hrhaje fotbal? Je to někde mezi 25-30 min čistého casu. Ostuda!! Vaše ostuda! Zbytek času totiž neustále kecate s rozhodčím, valite se apod... upozornuju ze sám jsem fotbalista a vadí mi kecy o slecinkach apod, šle realita je takové ze se opravdu málo hraje. A bude tu někdo říkat něco o vypadnuti z tempa?! Stejně se tam řeší hlavně ty sporné momenty, kde pokud by nebylo video a rozhodčí nestal u nej, tak by stal u místa přestupku obklopen hraci obouch mužstev, kteří by na nej rvali s on s nimi řešil proč (ne)odpískal to čeho se dozaduji... Co bych ale zavedl je mikrofon rozhodčích jako je to v NFL nebo NHL a co mi taky vadí je to nasazováni jen do některých zápasu. Principielne se to sice dá srovnat s tenisem ale realne bych to moc nesrovnaval, míčku v tenise za zapas je nezpočet, ve fotbale je to leckdy o jednom gólů, jedné penalte, jednom offsitu... Liga je tím zkratka ovlivněna, hrají se vlastně dvojí pravidla... :-(

+1/0
30.1.2018 9:45

R59a73d67o56s22l86a27v 35J51a61n58ý13r 2519738679641

Oni ty statistiky asi viděli, ale to se o tobě říct nedá.;-D V průměru se hraje kolem 60 minut, ostatně i proto se uvažovalo o zavedení čistého času 2x30 min.

0/0
30.1.2018 9:52

R33a12d78o55s93l73a32v 48J15a70n84ý83r 2459658899711

Jo, sorry, nevšim jsem si že to bereš za poločas. Pak ovšem nechápu, v čem je problém. 30 min na poločas je zcela vyhovující. R^

0/0
30.1.2018 9:54

J17a65n 80M58a75j72z59n34e54r 1336527906322

30 na poločas je vyhovující, ale znamená to, že když se místo 10ti minut obklopování sudího simulanty z Barcy pět minut bude sudí radit s videem, tak se ještě ušetří čas :) navíc po pár kartách za skok ve vápně se na to taky kluci snad vykašlou :)

0/0
30.1.2018 20:45

P17e14t28r 19T77y11č90k90a 6125302849512

Nejvíc mě pobaví argument, že fotbal nemá na zavedení videa prostředky. Sakra a který jiný sport by ty prostředky už měl mít? Sportovní kluby s největším rozpočtem jsou u nás ty fotbalové (a ve zbytku světa asi taky). Když si to může dovolit hokej tak si to může dovolit i fotbal.

+8/0
30.1.2018 9:28

R29a50d50o12s43l88a85v 71J86a95n85ý92r 2189878609521

Video-momenty v ragby jsou jediné zajímavé momenty jinak stále stejné a nekonstruktivní přetlačované. Takové berličky fotbal nepotřebuje, tam se neustále něco děje. R^

+1/−11
30.1.2018 8:22

P54e10t69r 31N41o25v97a66k 3660737669637

To je blbý se 80 minut trápit, abych viděl dvě rozhodnutí videorozhodčího.

+2/0
30.1.2018 8:53

R97a79d14o44s94l17a55v 31J18a31n20ý43r 2659298459211

Jediné pozitivum ragby je snesitelná délka. Horší je hokej - dvě a půl hodiny přerušování a zdržování rozhodčího při buly, u toho regulérně tuhnu.

0/−1
30.1.2018 9:23

P27e34t11r 88T50y47č46k11a 6595632209142

Fotbal trvá skoro dvě hodiny a většinu času se tam někdo válí po zemi.

+2/0
30.1.2018 9:29

R52a83d45o68s32l32a72v 16J90a50n96ý11r 2429388449321

;-D Čistá hra zabere cca 70 % času (oficiální statistiky). Z těch zbývajících třiceti procent času jde v drtivé většině o zahrávání standardek.

0/0
30.1.2018 9:48

P89a36v64e22l 79R86o48k41y72t77a 3230601420128

Hokej se hraje v průměru 90. minut hrubého času. 30.min trvá třetina (tzn. stejně dlouho jako fotbalovej zápas). To jsou statistiky. Jediný co o trošku víc natahuje hokejovej zápas jsou dvě 18ti minutový přestávky (+ samozřejmě komerční brejky). Tady to vidím jako totální zbytečnost.

0/0
30.1.2018 10:18

R84a41d96o51s78l34a85v 51J21a43n55ý38r 2299768379981

Přihoď přerušování kvůli každýmu prdu, time outy a hlavně video. Na místa videorozhodčích sedávaj většinou ňoumové, co nemaj na to rozhodovat na ledě, takže rozhodnutí jim trvá několik minut. Pak je z toho totální bramboračka.. Posuzuje se každá kravina, ofsajd půl minuty před gólem, lojza v brankovišti atd..

0/−2

P55e21t13r 23T21y33č97k97a 6335652449142

Ofsajd v hokeji videorozhodší nerozhoduje.

0/0
30.1.2018 10:37

P94e53t18r 22T72y87č65k64a 6145902599202

A fauly taky ne. Ty hokej vyřešil elegantně zpětnými tresty a pokutami.

0/0
30.1.2018 10:38

R46a47d24o31s65l51a66v 71J13a72n31ý11r 2569298899611

Pokud padne gól po ofsajdu, tak se posuzuje ten ofsajd. Stejně když je třeba puk chvíli mimo a pak padne banán. Nedávno jsem podobnou kravinu viděl - půl minuty před gólem se puk odrazil od někoho na hráčský lavici a deset minut se to pak posuzovalo.

0/0
30.1.2018 10:51

J43a98n 27M22l88e81z55i66v34a 3432646409216

Rozhoduje. V NHL je v rámci Coach Challenge (trenér zažádá o přezkoumání regulérnosti gólu) posuzovanej i ofsajd

0/0
30.1.2018 11:16

P71a94v64e61l 92R76o73k18y75t41a 3810981720108

Jak často se používá video? Já byl letos asi 10x na hokeji a nepoužili ho ani jednou. Za 2h 15min bylo po zápase. Fotbalovej zápas trvá běžně 1h50min. Takže pouhejch 25min navíc.

0/0
30.1.2018 10:47

R32a32d16o64s53l96a13v 31J14a72n46ý30r 2649908569951

Asi jak kde, u nás se to třeba ještě tak nerozjelo, ale koukni někdy na KHL, to se nedá.

0/0
30.1.2018 10:53

P31a86v35e60l 40R76o65k49y62t51a 3260521660668

Úplně by stačilo, aby se fotbal hrál na čistej čas. 60min. čistýho času a je vše vyřešený. Navíc by se odstranilo zdržování.

+4/0
30.1.2018 7:14

P45e23t26r 80T33y44č27k77a 6205422179502

Souhlas, ale je to problém pro TV. Výhoda fotbalu je, že TV na minuty přesně ví jak dlouhý bude zápas. To třeba v tenise to kolikrát neví ani na hodiny.

+1/0
30.1.2018 9:31

P89a91v24e71l 21R81o61k79y20t94a 3720221680548

Problém to není. To je jenom výmluva. Americký fotbal to zvládá úplně v pohodě a zápasy jsou různě dlouhý.