Fotbal se dál učí, jak využívat video. Inspirací je ragby, radí expert

Co zápas, to spoustu diskusí, pochybností, nářků. Netrvalo to příliš dlouho? Jak rozhodčí dospěl ke svému verdiktu? A kam se podělo kouzlo fotbalu? Nejpopulárnější hra na planetě si pozvolna zvyká na novinku, která v jiných odvětvích úspěšně funguje řadu let. Co se musí ohledně videa ve fotbale ještě vyladit?

P61a78v81e92l 12K76o66t27r96l72í53k 1812371191415

Tak ono by stačilo, kdyby se hrálo fér. Pak by Kadeřábek nemusel brečet. A nebo dodatečně tvrdě trestat. Ale to se asi nikdy nestane. Takže přišlo a řadu video. V rugby je to super, v tenise je to super. Proč by to nemohlo být ve fotbale? Já se už těším až se to rozjede pořádně

+1/0
30.1.2018 13:48

J82a19n 19M22a78j65z14n16e77r 1436657776972

nechápu ty dodatečné tresty, když by taková baletka dostala stopku na tři, pět a pak 20 zápasů, tak to prostě už neudělá.

0/0
30.1.2018 20:41

P97a82v13e63l 83H17o27l17m36a44n 8641533479645

Video je k ničemu, když za ním pak stejně sedí nějaké vemeno, jako např. v Třinci na hokeji.

0/0
30.1.2018 12:58

J65a40n 76M77a72j96z84n80e33r 1606607636802

to naštěstí nesedí všude že

0/0

J54a11k48u37b 33Z78e67m44a93n

Video ve fotbale je paskvil. Zrovna ten sobotni zapas to potvrdil. Zapas, ktery mel velmi slusne tempo se diky rozhodcimu uplne rozdrobil. Navic fotbal se oproti hokeji nehraje na cisty cas a tu dobu stravenou u videa rozhodci nikdy nenastavi. A v posledni rade, vubec si nejsem jisty, ze v sobotu podle videa rozhodl rozhodci spravne.

+1/−2
30.1.2018 11:22

S18t69a73n19i11s15l47a53v 64S73r24b98a 4735384988704

samozřejmě, že video má budoucnost. resp budoucnost je v tom, jak eliminovat chyby rozhodčího. jesli pomocí videa nebo pomocí více rozhodčích na hřišti, je mi to fuk. žádná výmluva však nemůže být silnější než to, že biznis za miliardy korun konečně nebudou rozhodovat (v očích veřejnosti, která to vše platí) zkorumpovaní nebo nekvalitní rozhodčí. fotbal je podnikání jako každé jiné (krom české žumpy), a kdo by začal vyráběl hodinky, co měří na setinu sekundy přesně, kdyby se čas měřil na dny?

+1/0
30.1.2018 10:45

P67a91v26e73l 31V51i10n13a61ř 4261687985206

Tak o zdrzovani ci nezdrzovani hry ponecham stranou. Co me zarazilo, byl argument "Bud vsude nebo nikde". To je podle mne nehorazna blbost. Samozrejme, ze by bylo super, kdyby to bylo mozne temer vsude, alespon v ramci stejne souteze, ale stejne tento argument u me neobstoji. V tenise treba funguje jestrabi oko podle me ke vseobecne spokojenosti a i treba pri takovem Wimbledonu je k dispozici pouze na 6 kurtech. No a nikdy jsem neslysel nazor typu; "Kdyz neni na kurtu c.9, tak at ho zrusi i na centrkurtu."

0/0
30.1.2018 10:36

P85e84t12r 69T57y70č13k67a 6705902479372

Jenomže v tenise je každý zápas jiný. Ve fotbale se v jednom kole hraje o body do celého ročníku a výsledek jednoho zápasu může ovlivnit celý ročník. V tenise to ovlivní pouze ten jeden zápas. Takže ten argument je relevantní.

0/0
30.1.2018 10:40

P68a85v45e63l 16V25i12n77a68ř 4411617935226

No tak nemuzu uplne souhlasit. Wimbledon je turnaj, kde vitezny hrac postupuje v pavouku az do pripadneho finale. FA Cup, ktery clanek prave pod timto argumentem zminuje, se hraje naprosto stejnym systemem. Turnaj, kde vitezne tymy v pavoulku postupuji do dalsich kol.

0/0
30.1.2018 10:55

M51a17r66t21i92n 42S16l36á66v78a 4700535505129

zajímavý názor.. ovlivní to ten jeden zápas, který může znamenat vyřazení z turnaje.. tedy když to ovlivní hned ten první, tak jsem přišel o x dalších a samozřejmě i potencionálně x dalších milionu..

+1/0
30.1.2018 12:05

J35o40s98e76f 54Č87i15h45á15k 7451959450246

Rugby má proti fotbalu výhodu, rugbysté na 99,90% nesimulují.

R83a20d69e88k 24J91o23n14á89š 4707775903858

Nejvíc mě štve srgument ze se něco zpomaluje...sakra pánové (hraci), viděli jste někdy statistiku kolik minut se z těch 45 blastne hrhaje fotbal? Je to někde mezi 25-30 min čistého casu. Ostuda!! Vaše ostuda! Zbytek času totiž neustále kecate s rozhodčím, valite se apod... upozornuju ze sám jsem fotbalista a vadí mi kecy o slecinkach apod, šle realita je takové ze se opravdu málo hraje. A bude tu někdo říkat něco o vypadnuti z tempa?! Stejně se tam řeší hlavně ty sporné momenty, kde pokud by nebylo video a rozhodčí nestal u nej, tak by stal u místa přestupku obklopen hraci obouch mužstev, kteří by na nej rvali s on s nimi řešil proč (ne)odpískal to čeho se dozaduji... Co bych ale zavedl je mikrofon rozhodčích jako je to v NFL nebo NHL a co mi taky vadí je to nasazováni jen do některých zápasu. Principielne se to sice dá srovnat s tenisem ale realne bych to moc nesrovnaval, míčku v tenise za zapas je nezpočet, ve fotbale je to leckdy o jednom gólů, jedné penalte, jednom offsitu... Liga je tím zkratka ovlivněna, hrají se vlastně dvojí pravidla... :-(

+1/0
30.1.2018 9:45

R72a88d76o45s71l69a74v 78J51a75n56ý43r 2879808359101

Oni ty statistiky asi viděli, ale to se o tobě říct nedá.;-D V průměru se hraje kolem 60 minut, ostatně i proto se uvažovalo o zavedení čistého času 2x30 min.

0/0
30.1.2018 9:52

R97a44d65o70s91l44a28v 26J30a23n32ý91r 2559528229481

Jo, sorry, nevšim jsem si že to bereš za poločas. Pak ovšem nechápu, v čem je problém. 30 min na poločas je zcela vyhovující. R^

0/0
30.1.2018 9:54

J92a59n 12M22a81j77z43n26e94r 1856187626362

30 na poločas je vyhovující, ale znamená to, že když se místo 10ti minut obklopování sudího simulanty z Barcy pět minut bude sudí radit s videem, tak se ještě ušetří čas :) navíc po pár kartách za skok ve vápně se na to taky kluci snad vykašlou :)

0/0
30.1.2018 20:45

P10e43t65r 22T15y54č14k17a 6985512549712

Nejvíc mě pobaví argument, že fotbal nemá na zavedení videa prostředky. Sakra a který jiný sport by ty prostředky už měl mít? Sportovní kluby s největším rozpočtem jsou u nás ty fotbalové (a ve zbytku světa asi taky). Když si to může dovolit hokej tak si to může dovolit i fotbal.

+8/0
30.1.2018 9:28

R56a31d49o77s28l36a39v 37J63a82n84ý67r 2529318639281

Video-momenty v ragby jsou jediné zajímavé momenty jinak stále stejné a nekonstruktivní přetlačované. Takové berličky fotbal nepotřebuje, tam se neustále něco děje. R^

+1/−11
30.1.2018 8:22

P70e83t83r 80N90o25v86a57k 3190857109477

To je blbý se 80 minut trápit, abych viděl dvě rozhodnutí videorozhodčího.

+2/0
30.1.2018 8:53

R14a49d51o14s39l65a60v 38J65a96n68ý56r 2809988529241

Jediné pozitivum ragby je snesitelná délka. Horší je hokej - dvě a půl hodiny přerušování a zdržování rozhodčího při buly, u toho regulérně tuhnu.

0/−1
30.1.2018 9:23

P74e23t89r 51T36y43č32k25a 6695632569692

Fotbal trvá skoro dvě hodiny a většinu času se tam někdo válí po zemi.

+2/0
30.1.2018 9:29

R73a39d91o27s87l34a87v 21J78a55n11ý91r 2929968309111

;-D Čistá hra zabere cca 70 % času (oficiální statistiky). Z těch zbývajících třiceti procent času jde v drtivé většině o zahrávání standardek.

0/0
30.1.2018 9:48

P37a13v81e47l 10R21o43k28y43t73a 3140811340818

Hokej se hraje v průměru 90. minut hrubého času. 30.min trvá třetina (tzn. stejně dlouho jako fotbalovej zápas). To jsou statistiky. Jediný co o trošku víc natahuje hokejovej zápas jsou dvě 18ti minutový přestávky (+ samozřejmě komerční brejky). Tady to vidím jako totální zbytečnost.

0/0
30.1.2018 10:18

R49a82d95o85s98l73a78v 80J31a91n86ý73r 2689728319961

Přihoď přerušování kvůli každýmu prdu, time outy a hlavně video. Na místa videorozhodčích sedávaj většinou ňoumové, co nemaj na to rozhodovat na ledě, takže rozhodnutí jim trvá několik minut. Pak je z toho totální bramboračka.. Posuzuje se každá kravina, ofsajd půl minuty před gólem, lojza v brankovišti atd..

0/−2

P53e16t41r 93T21y86č26k55a 6575392209572

Ofsajd v hokeji videorozhodší nerozhoduje.

0/0
30.1.2018 10:37

P53e83t52r 63T39y38č71k15a 6155922339502

A fauly taky ne. Ty hokej vyřešil elegantně zpětnými tresty a pokutami.

0/0
30.1.2018 10:38

R30a15d20o93s72l41a47v 22J31a89n67ý71r 2869228939331

Pokud padne gól po ofsajdu, tak se posuzuje ten ofsajd. Stejně když je třeba puk chvíli mimo a pak padne banán. Nedávno jsem podobnou kravinu viděl - půl minuty před gólem se puk odrazil od někoho na hráčský lavici a deset minut se to pak posuzovalo.

0/0
30.1.2018 10:51

J37a47n 56M87l26e35z96i78v38a 3562456959676

Rozhoduje. V NHL je v rámci Coach Challenge (trenér zažádá o přezkoumání regulérnosti gólu) posuzovanej i ofsajd

0/0
30.1.2018 11:16

P26a13v30e64l 21R88o11k91y52t24a 3200271880668

Jak často se používá video? Já byl letos asi 10x na hokeji a nepoužili ho ani jednou. Za 2h 15min bylo po zápase. Fotbalovej zápas trvá běžně 1h50min. Takže pouhejch 25min navíc.

0/0
30.1.2018 10:47

R85a21d65o50s45l14a44v 66J58a15n17ý25r 2339368809471

Asi jak kde, u nás se to třeba ještě tak nerozjelo, ale koukni někdy na KHL, to se nedá.

0/0
30.1.2018 10:53

P37a44v78e95l 27R69o13k60y97t20a 3110801220378

Úplně by stačilo, aby se fotbal hrál na čistej čas. 60min. čistýho času a je vše vyřešený. Navíc by se odstranilo zdržování.

+4/0
30.1.2018 7:14

P38e97t58r 49T84y22č87k21a 6405602119662

Souhlas, ale je to problém pro TV. Výhoda fotbalu je, že TV na minuty přesně ví jak dlouhý bude zápas. To třeba v tenise to kolikrát neví ani na hodiny.

+1/0
30.1.2018 9:31

P97a22v48e86l 61R30o54k24y78t40a 3300711960828

Problém to není. To je jenom výmluva. Americký fotbal to zvládá úplně v pohodě a zápasy jsou různě dlouhý.