Barcelona vyhrála, Real deklasoval Sevillu. Atlético stále neporaženo

Fotbalisté Barcelony vyhráli nad Villarrealem 2:0 a v čele tabulky mají pětibodový náskok před Valencií. Real Madrid smetl Sevillu 5:0 – všechny branky vstřelil už v první půli, dvě z nich obstaral pětinásobný držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo. Atlético stále nepoznalo přemožitele, nad Betisem zvítězilo 1:0.

R11i32c78h24a96r53d 27K80r21á50l 4638547590583

Redaktoři jsou asi placení před půlnocí nebo jak, takže opět něco málo k Barceloně navíc: Piqué v šesté minutě trefil spojnici břevna a tyče, brankář Asenjo se za míčem jenom ohlédl. O čtvrt hodiny později vypálil skvěle Trigueros a Ter Stegen po skvělém zákroku musel likvidovat míč nadvakrát. Tím se šance v první půli vyčerpaly, sympatické náběhy Bakamuy a L. Suáreze zastavovali pomezní sudí s praporkem nad hlavou. Estadio de la Cerámica dohřál jen v poslední minutě ostrým zákrokem Busquets, za což vyfasoval žlutou kartu. Po obrátce se v chladném počasí šance nerodily, spíš se čekalo na chybu soupeře a kupodivu ji udělali domácí - Dani Raba v 60. minutě ve středu hřiště nesmyslně trefil skluzem Busquetse a rozhodčí De Burgos okamžitě sáhl po červené. Tím vlastně Valladolid zápas odepsal, čekalo se jen, zda Barça převahu jednoho muže zúročí. Uteklo 68. minut a L. Suárez se šikovně uvolnil a zleva vystřelil, ale Asenjo měl ještě pro tuto chvíli dobře postavené tyče. Pak ale Messi mezi obránci našel Alcácera, ten z první poslal míč L. Suárezovi, Uruguayec udělal kličku vybíhajícímu brankáři a zavěsil. Po chvíli Asenjo špatně vykopl, míč zachytil Messi a s L. Suárezem a Vidalem šli sami na osamoceného Gonzálese a Asenja. Messi volil připrávku doprava na Vidala, ale ten šancí pohrdl. Sedm minut před koncem se situace opakovala s tím rozdílem, že Asenjův nepovedený výkop zachytil Busquets, nahrál Messimu, ten se proáthl mezi Gonzálesem a Ruizem (obránci se za ním jak ve špatné komedii srazili) a ranou pod břevno rozhodl definitivně. Těsně před koncem ještě Argentinec nechal L. Suáreze zahrát trestný kop, ale s ním si Asenjo poradil.

R54i59c55h20a64r84d 15K25r28á89l 4248297690593

Tak to dopadá, když někdo při sledování dělá tabulky. Valladolid a Villareal, bim a už to je. Barca jistě není vůbec zajímavá, určitě méně než Atlético, které ještě nepoznalo hořkost porážky. Barcelona sice taky ne, ale jak už jí všichni po odchodu Guardioly předpovídají, propadá se pořád níž a níž. A zvláště poté, co Paris Saint-Germain odlákal Neymara není vůbec schopna střílet góly. Jak je někdy milé číst prognózy. Za ten Valladolid se samozřejmě omlouvám.

M76i79c42h54a94l 14H98o48r92a68k 2524585557822

,,Všechny branky vstřelili už v první půli, dva z nich obstaral pětinásobný držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo.,,