„Zatracený“ venkovní gól pomohl Realu. Ten čeká na evropskou trefu č. 500

Real Madrid v posledních letech na evropské scéně kraluje. Ve finále Ligy mistrů je potřetí během posledních čtyř sezon, a pokud v sobotu 3. června porazí Juventus, jako první tým obhájí trofej v novodobé historii soutěže.

F85i66l83i44p 96J13a89r22a45b 1383807240687

Zrovna včera to mělo asi tak nulový vliv, ale jinak toto pravidlo blbost je. Zavedeno bylo s pěknými úmysly podpořit hostující týmy k ofenzívě, ale v praxi vede často k tomu, že domácí víc brání, protože dostat doma gól je velký problém. Trenér (byl to myslím Mourinho) klidně řekne, že 0:0 doma není špatný výsledek, a má vlastně pravdu, je to lepší, než jakákoliv jiná remíza.

Naštěstí letos týmy moc nespekulovaly a hrály fotbal, tolik gólů v play-off LM nepamatuji...

+1/0
11.5.2017 14:50

V90o85j65t62ě65c80h 37T12u41r67e58k 7538317776316

Dobře si pamatuji, jaké problémy bývaly v pohárech před zavedením pravidla o venkovním gólu. Mnohdy se pak muselo hrát ještě další utkání. Teď je tento problém vyřešen - prodloužením i případným střílením penalt. Takže pláč o výhodě venkovního gólu není na místě - kdo Atleticu bránil v tom, aby takový gól dalo?? A koneckonců - jaký venkovní gól, jestli se nepletu, tak oba stadiony jsou v jednom městě ;-D takže Atlético mělo dost fanoušků i v prvním utkání.

0/0
11.5.2017 13:56

A24l45e42s 66B42a71d84u57r51a 9626597210335

Podle tohi, co rikas, by melo byt v hledisti zhruba strene priznivcu. Ale neni ani zdaleka. A domaci prostedi jsou i satny atd, jakasi aura stadionu, pocit, ze jsou dona ve svem. Copak Slavia se neciti na Letne jinak nez na svem stadionu?

0/0
11.5.2017 14:08

T66o52m96á98š 95K35u27č58e12r89ň23á13k 9798834353261

Venkovní gól podle mě není problém. Každý má šanci ho dát.

Stejné pravidlo v prodloužení už je asi blbost. Tam by měl začít nový zápas.

Ale zase v prodloužení má domácí tým výhodu svých fanoušků + hřiště a hostujíci pravidlo o gólu :-P

+1/0
11.5.2017 12:55

C84y52r81i22l 90M31a91k48o56v35e92c 4153389242988

Pravidlo o venkovním gólu prostě blbost je, o tom žádná... Především pak v prodloužení, kde hostům vždy stačí 1 gól a mají téměř vystaráno.

+1/0
11.5.2017 12:31

R16o69b14e45r87t 69K58o57c94i59á71n 5229547286637

A vůbec, chápu, že ve fotbale je brečení a vymlouvání se na všechno standardem a koloritem toho cirkusu, ale tady platí rovné podmínky a kdo si stěžuje na venkovní gól, shazuje a ztrapňuje jen sám sebe. Každý tým má možnost dát venkovních gólů třeba deset, protože jestli mě paměť neklame, tak se stále hraje systémem doma-venku. Že Atlético ten jeden (nebo dva, pět či deset) proklínaný venkovní gól venku nedalo je problém jeho trapného výkonu na hřišti Realu, ne pravidel. Real venku trapně nehrál a gól dal. To je ten rozdíl.

+9/−1
11.5.2017 12:26

M62a87r59t40i65n 20S77u98c41h45á60n57e52k 4690422212292

Akorát, že iDnes cituje Simeoneho výrok ze čtvrtfinále, kdy naopak venkovní gól Atletům pomohl proti Leicesteru...takže se na to nikdo nevymlouvá...vyplatí se číst poctivě :-)

„Tvrdím lidem z UEFA, že hostující týmy mají v odvetě nespravedlivou výhodu,“ opakoval Diego Simeone už během čtvrtfinále. Tenkrát hrálo Atlético v Leicesteru a právě díky venkovnímu gólu rozhodlo dvojzápas ve svůj prospěch."

+2/0
11.5.2017 12:33

R87o89b17e43r74t 48K46o55c35i94á85n 5629297186477

Dobrá, ale myslel jsem to celkově, pořád si někdo stěžuje, že ten nebo ten postoupil "jen" díky venkovnímu gólu či gólům, to je přece směšné, když stejnou šanci je vstřelit měl i druhý tým.

+1/0
11.5.2017 12:45

M30a92r71t15i55n 96S57u88c38h70á71n98e37k 4220162862622

Jo, s tím naprosto souhlasím...hraj venku aktivně a budeš odměněn ;-)

+1/0
11.5.2017 12:53

J47o52s33e63f 21D30o86l49e22ž84a39l 1256907451

Že dá tým víc branek venku, ale automaticky nemusí znamenat, že byl taky aktivnější, mně přijde férovější, když by si to týmy při rovnosti skóre po dvojzápase rozdaly v prodloužení/penaltách a to, že venkovní gól rozhoduje i v prodloužení, mi už přijde úplná hloupost.

+2/0
11.5.2017 13:35

R22o36b22e37r58t 97K36o64c32i39á11n 5779727136487

Atlético by stejně muselo dát ještě dva další góly, i kdyby zatracený venkovní gól neplatil, takže říkat, že tenhle zápas rozhodl venkovní gól, je hodně ujeté.

+2/0
11.5.2017 12:23

V19o43j29t17a 33L24e75j83s82e18k 1721835649439

Na prodlouzeni, potazmo pentle jim staci jeden, co za nejakych 50 minut realne bylo. 3 umi dat tak rychle jen všech 14 hracu Barcelony, kdyz se snazej.

0/0
11.5.2017 13:24

R22o28b73e46r34t 58K72o24c83i56á88n 5359817306937

Nestačil by jeden, vždyť první zápas vyhrál Real 3:0, tudíž Atlético by muselo vyhrát 4:1:-)