Nadšená FIFA: Padá víc gólů, uděluje se méně karet a hra je plynulejší

V Brazílii, kde je fotbal „doma“, by se mohl zrodit nejofenzivnější turnaj historie. „Máme slušnou šanci na to, že padne rekordní počet branek,“ věří známý trenér Gérard Houllier z technické studijní skupiny FIFA. A čísla, jež se svými spolupracovníky předložil, jsou přesvědčivá. Oproti poslednímu MS padá víc gólů a zároveň se uděluje méně karet.

P33e79t48r 54A33n70d86e32r41l13e 5285758893538

Nadšená FIFA: Padá víc gólů, uděluje se méně karet a hra je plynulejší a těch chyb rozhodčích si nikdo z FIFA asi ani nevšiml. Jen to co se hodí do krámu.

0/0
4.7.2014 8:27

J84a81r58o38s42l42a43v 72Č55á31p 4343556840852

Oproti před čtyřmi lety chybí vuvuzely - a hned je líp. ;-)

J93i21ř63í 70N61o13v82á81k 6184552889171

Vyborny napad mate, opet jste posunul svůj level...:)

0/−1
3.7.2014 19:49

D91a33n97i24e12l 46M49a74r36t28í83n54e49k 4133663313959

A muzu se zeptat co je na tom tak spatnyho ?

0/0
3.7.2014 19:58

J51i47ř11í 49N90o50v61á73k 6314302759871

Kolik by se hrálo například? 40, 50, 20 minut? Atd. Proste blbost!

0/0
3.7.2014 20:05

D73a33n88i88e88l 84M23a21r90t80í68n69e89k 4193673923799

Aha asi ste me spatne pochopil a i ja to blbe formuloval. Myslel sem to tak ze by se pri preruseni hry i prerusil cas stejne jako v hokeji a nemuselo by se pak resit kolik ma rozhodci spravne nastavit. Ale cas by zustan normalne 2x45 minut

0/0
3.7.2014 20:08

J25i22ř98í 26N59o21v13á51k 6154522419571

Takže by ten zápas trval třeba 4 hodiny jo? Výborný nápad!

J78i10ř41í 92N79o50v14á63k 6874572729761

Hokejový zápas je 60 minut a hraje se 2,5 násobně dlouho! Fotbalový už ted trva 2 hodiny a vy byste pri každém přerušení cas zastavovat! Vázne vam často moc veci nedochází!

J44i51ř36í 52N84o71v72á41k 6264682579731

Ja psal, ze bez přestavěl? Pojďte už tu hlavu použit! Píšu o trvání zápasu! Mimochodem, účastním se cca 100 hokejových zápasu za sezónu!

0/0
3.7.2014 20:57

D23a44n58i94e86l 87M73a75r11t47í15n26e47k 4113343383319

no psal jste že hokej je 60 minut a hraje se 2,5 násobně nic o pauzách jste nepsal

0/0
3.7.2014 20:58

J73i40ř31í 54N11o12v22á30k 6494412619171

No prave, kdybyste občas přemýšlel, věděl byste jak to myslím!

J36i47ř69í 48N12o94v94á26k 6514682429551

Jsi asi vázne hloupý a to velmi! Ty ne ja jsi napsal, ze bys nechal 2x 45 minut, ale se zastavováním casto míry pri každém přerušení! Cas zápasu by se v tom případe ztrojnásobil! Takže ty napíšeš blábol a o dva příspěvky dále to házet na me!

J62i65ř38í 87N42o24v70á74k 6334552949491

Co jsi zase nepochopil? Můj příspěvek nebo omluvu za to, ze mi tam tablet občas hodi jiný slovo?

0/0
3.7.2014 21:10

D62a63n36i57e50l 94M31a49r91t38í61n85e29k 4623133493299

ja si tam zadny chyby nevšiml tak sem se divil co si psal najednou casomiry....tablet sorry

0/0
3.7.2014 21:12

J35i97ř56í 91N31o76v35á62k 6244912229871

Ok, na to co jsem jsi ale nezareagoval, není jak co?

J12i23ř61í 66N34o14v29á96k 6914702429591

Ja taky nežádám odpověd, ale reakci...:)

0/0
3.7.2014 21:28

D31a87n79i38e36l 13M22a46r37t61í64n72e85k 4643573413609

reakce je jednoduchá : nemyslím si že by to extra zdržovalo hru a naopak by ji to pomohlo

0/0
3.7.2014 21:32

J38i17ř93í 65N36o46v88á98k 6364582889531

Pořad si tedy stojí za svým, ze 2x 45 minut se zastavováním? Ten zápas by trval 4-4,5 hodiny!

0/0
3.7.2014 21:33

D46a10n47i91e30l 28M44a17r81t84í54n65e24k 4403743603959

ano stojím! a žádný důkaz o tom že by to mělo trvat i s 15 minutovou přestávkou 2x tak dlouho a ještě kousek k tomu

0/0
3.7.2014 21:36

J93i48ř49í 71N64o41v41á35k 6644652619431

Dukaz je každy zápas, vem si stovky a zastav cas po každy a uvidíš! Pokud nechceš, tak ti povím, ze už se par lidi namáhali to změřit a z každého poločasu se hraje 20 až 25 minut čistého času, což znamená, ze ten zápas by se natáhl víc nez dvakrát!

J98i21ř16í 24N47o40v64á50k 6144742449151

To zdržování ve většině pripadu nezabere tolik času! Těžko by přestali fauloval, kopat to do autu nebo na roh atd! Proste blbost

0/0
3.7.2014 21:45

F59i94l62i77p 55J48a45r27a88b 1613837900457

Čistý čas fotbalových zápasů se samozřejmě také měřil, pokud se nepletu, vycházel průměr kolem 25ti minut na poločas, tj.celkem 50 minut.

A zavést čistý čas by samozřejmě nebylo vůbec od věci, odpadlo by trapné tahání času simulacemi bolesti, poleháváním, zdržováním gólmanů apod. a nebylo by sporu o tom, kdy se má pískat konec.

+2/0
3.7.2014 20:53

J40i68ř54í 15N42o67v87á84k 6144252669491

Jistě, a co zvětšit brány at je víc golu, dat tam ne jednoho ale tři hlavní rozhodčí... Dokonce někdo u nas vymyslel točící se tyčky, aby každy míč jdoucí do tyče byl gól! Super nápady!

0/0

D37a34n89i45e96l 15M78a50r29t29í43n48e75k 4293963183849

teď bych chtěl slyšel ty tvoje pokud nějaký vůbec máš a nebo se pouze bavíš tím že shazuješ nápady ostatních :D

0/0
3.7.2014 21:01

J31i19ř59í 31N32o12v98á95k 6954972419761

Moje nápady? Jen mi přijde vtipné, jak je na diskuzi každej chytrej, vsechno by vylepšil atd. Nápady nemám, názory ano! Jestli te zajímají, tak bych se spokojil s dodatečným potrestanim čehokoliv na základě dostupných dat! Připadne ponechání zraněného hráče za čarou delší cas! Nic prelomoveho, fotbal by měl zůstat fotbalem!

0/0
3.7.2014 21:04

D27a74n90i47e21l 16M20a21r37t52í63n77e22k 4943203483219

no aspoň že to nejsou bejkárny :) ale nevim čim by fotbal nezustal fotbalem kdyby šel kupředu

0/0

F65i66l47i90p 76J28a92r56a88b 1153117860457

Proč odbíháte k nesmyslným extrémům ? Klasická taktika lidí, co nemají žádný argument.

+1/0
3.7.2014 21:02

J11i19ř79í 18N52o11v67á57k 6374182899961

Mam argument! Měnit tradiční hru takto zásadním způsobem, tzn. Hrát 2x25 minut je zbytečně, stačilo by dbát na postih všech tech veci co všechny štvou pomoci současných pravidel! Stačí?

0/0

D72a93n65i95e53l 20M17a87r56t83í42n73e38k 4363973713539

kdo řiká hrát 2x25 minut ?

0/0
3.7.2014 21:11

J63i27ř15í 19N49o16v62á67k 6414852679471

To vázne není mozne... Tu tupost musíš předstírat ne jenom? Začalo tim cele to vlákno, ze to čistého v dnešní době vychází cca 25 minut! Ze ja se s tebou pouštěl do řeči!

0/0
3.7.2014 21:18

D52a18n38i39e10l 78M54a97r89t91í61n90e79k 4573533343479

nikdo tady ale nikdy netvrdil ze se ma zmenit hrat na 2x25 čistýho času což si sám napsal :) jediny čim to začalo bylo že by se mělo hrat čistej čas

viz: toto Mam argument! Měnit tradiční hru takto zásadním způsobem, tzn. Hrát 2x25 minut je zbytečně

0/0
3.7.2014 21:24

J44i23ř73í 69N84o83v53á72k 6904622549581

Bože umíš číst? Pokud ano, přečti si co psal kolega Jarab! Pak se zamysli a zareaguj!

0/0
3.7.2014 21:26

F43i84l78i30p 29J19a41r33a44b 1983367280267

Jenže podle mě do budoucna bude čistý čas nutným, právě proto, aby se daly postihovat věci, které jsou dnes nejproblematičtější, tj.penalty a offsidy. Každá akce se nechá dohrát a hra bude normálně pokračovat, dokud nedostane rozhodčí na ploše pokyn od vyhodnocovačů kdesi ve studiu, že daná situace nebyla košer. Pak se vrátí čas a bude se kopat penalta, nebo se naopak místo gólu bude odpískán ofsajd atd. Vzhledem k tomu, jak rychle dnes vidíme opakované záběry (do 5ti vteřin), by to nebylo ani tak velké zdržení.

Hrát 2x25 čistého by podle mě nemusela být zase tak velká změna, poločas (i zápas) by trval patrně podobně dlouho, tj.kolem 90ti minut, maximálně o něco déle, pokud by se zavedlo video tím způsobem, jak jsem psal.

Pravidla bych nijak neměnil, ta by zůstala stejná, jen možná by se muselo udělat pár nových kvůli vracení času. Ale zásadně by se tímto omezil vliv chybujících rozhodčích na průběh a výsledek zápasu.

Můžeme se tu bavit o technickém provedení, detailech atd., ale fakt je ten, že hlavním problémem fotbalu je lidský element a jeho logická chybovost, protože náš organismus nedokáže vyhodnotit veškeré herní situace ve zlomku vteřiny správně. S pomocí videa by se dalo 90% chyb odstranit. Zbytek jsou rozhodnutí, která jsou těsná a sporná i s pomocí videa. takže tento element spornosti by z fotbalu vůbec nevymizel, naopak, diskutovalo by se o něm ještě zuřivěji a konspirátoři by zase mohli splétat své teorie. Ale zmizely by jasné, do očí bijící chyby, které fotbal ničí.

+1/0
3.7.2014 21:43

D55a72n34i53e28l 68M58a18r43t92í50n54e72k 4823323543859

no to tvrzení že by hráči měli stejně 90 minut i v připadě praktikování 2x25 je přece blbost

0/0
3.7.2014 21:49

J36i87ř91í 53N40o58v75á22k 6584372439921

Prave ze měli a je to i odkázané! 20 až 25 minut se nehraje každy poločaspoločas

0/0
3.7.2014 21:50

D23a98n24i47e51l 68M37a80r48t47í44n84e10k 4343513843789

teď možná budu vypadat jak blbec ale jak se může z 2x25 čistýho času stát to že budou hrát 90 minut ? to je jako kdyby jste prohlásil že v hokeji kde se hraje 60 minut čistej čas maj hráči na daní gólů třeba 100 minut

0/0
3.7.2014 21:54

J74i46ř58í 11N88o22v98á40k 6344122419741

Ano vypadat...:) Jako v hokeji, hraje se 60 minut čistého ale každá třetina trva 35-40 minut, záleží jak se píska! Fotbal by byl stejne! Aby to trvalo realne 45 minut, muselo by se hrát 20 minut čistého!

0/0
3.7.2014 22:08

D76a16n20i31e73l 50M78a50r40t34í41n63e26k 4153863493569

no jasně trvá 35-40 minut ale za tim si stojim ze ty hraci nemaj tech 35-40 minut na to dat gol ale maj moznost dat gol behem tech 20 minut jak dlouho čisteho casu ta tretina trva

0/0
3.7.2014 22:11

J67i40ř33í 34N36o78v62á96k 6434222209111

Stroj si za čím chceš! Zkratka kdyz budes chtít aby poločas trval 45 minut, například. Kvůli TV přenosu, tak se bude hrát 20 minut čistého!

0/0
3.7.2014 23:07

D47a20n43i35e48l 73M69a37r74t77í60n10e15k 4373433213279

skoda ze se teda bavim o necem jinim :D a pokud chces tvrdit ze kdyz tretina ma 20 minut tak hrac ma tak 35-40 minut na to dat gol tak me nerikej neco o tom ze sem natvrdlej