Čekal jsem na občerstvení, řekl Van Gaal. Změnil taktiku a tým vyhrál

Před osmifinále proti Mexiku kouč nizozemských fotbalistů Louis van Gaal vyzýval, aby sudí přerušovali hru a v horkém počasí hráčům umožnili se napít. Poslední pauzu k občerstvení trenér využil k udílení taktických pokynů, díky nimž Nizozemci zápas otočili na konečných 2:1.

L76u92k56á60š 58K93u88n80c 3558897375390

Takze pro trictvrte diskutujicich, sepiste nove pravidla ve stylu, tohle je faul jen do 80minuty a tohle zas muzu pisknout jeste v 85minute. Faul je proste faul a je jedno jestli bude v druhe nebo v posledni minute zapasu. Jinak k clanku, rozhodci nepisknul predtim 2 penalty toze nespadnul tak se poucil, kontakt tam byl a hotovo

0/−1
30.6.2014 14:13

J49a66n 12K38l47e29č47k81a 9615826359502

Hezky se pochválil. Nezaujatému divákovi by se skoro mohlo zdát, že Holandsko hraje prakticky bez systému. Zakopou se a čekají, až uteče Robben a dá gól/vymodlí si penaltu. Je škoda, že tolik dobrých spoluhráčů kvůli tomuto nesystému nedostane příležitost se prosadit.

0/0
30.6.2014 13:04

D75a82v27i22d 16C29e72j60c44h34a 7316677589306

van gaal si privlastnil vyhru a pritom na lavicce cucel jeste v 80min. jak jeliman

+4/0
30.6.2014 11:16

M73o25j76m52í94r 49V80r98t95o88c32h 2850863202352

V tomto zápase vyhrálo herně jasně lepší mužstvo Nizozemska a zaslouženě postupuje mezi 8 nejlepších mužstev světa. Oproti třeba herně neduživým Mexičanům, kteří umí jen trapně křičet .

L27u76d93v24i44k 44S78p27i55n32k14a 1182867850695

mexiko nic nepředvedlo, ačkoliv jim nahrálo klima a za beton po golu přišel zasloužený trest. jihoameričané a středoameričané vůbec nic pohledného nepředvádějí. včetně brazilie a argentiny.

L97u47d11v77i69k 32S13p15i81n53k87a 1172697640135

tak holandsko sehrálo divácky zajímavé zápasy. costa rica byla  právě proti řecku zoufalá a v antifotbalu ho překonala.

0/−2
30.6.2014 9:56

H20o40n16z80a 45S18p87i47l86k54a 3917649525732

mas namysli ten uvodi zapas? tim jejich dobry vykon skoncil...hrali taky dva zapasy antifotbal..i s dnesnim tri...jejich nemohoucnost byla do nebe volajici..ale aspon hrali ve dvanacti tak to nakonec zlomili :)

+2/0
30.6.2014 9:58

P37a17v43e35l 81N56e83d13o39m27a63n66s70k14ý 4845119228710

jo druhou půlku proti Španělům - to bych nenazýval množným číslem "zápasy"

J40a53n 45V53a80r87g17u29l17i10č 7881263787473

Já spíše zírám, jak to mohou dnešní rozhodčí vůbec dokázat pískat při neustálých kontaktních soubojích hráčů, tj. rozlišit, kdy faul je a kdo jej udělal..

+2/0
30.6.2014 9:30

H82o62n84z41a 30S66p30i65l81k86a 3237279555462

Vemte si ze ten vyrok zmaril X letou praci...proto je co? Lepsi se na ten fotbal vysrat a nehrat ho :-)

K11a54r41e12l 38F87a36j46t 5388902561103

Koukám, že se ve většině příspěvků řeší jestli byl před penaltou "kontakt" (který by ospravedlňoval písknutí penalty). Možná to až příliš ukazuje kam fotbal - rozhodčí - ochotně padající hráči došel. Kontaktů je, zvláště v šestnáctce, tolik, že při této optice by pomalu nemohl padnout gól jinak než z penalty. Minimálně po standardkách (rozích) by se musela vždy kopat penalta nebo být pískán faul na bránícího hráče - dle libovůle sudího, protože by na každou stranu mohl písknou pětkrát.

To, že se taková penalta pískne je zcela proti duchu pravidel. Penalta má být za zmaření šance či "nezpochybnitelný faul" a nikoli za to, že se někdo někoho dotkne a ten se skácí! V tomto případě útočník udělá teatrální pohyb nejen při samotném pádu, ale i tím pseudokrokem aby se do kontaktu dostal. Něco podobného opravdu pravidla pro  penaltu nepředpokládají. Nic podobného pravidla rozhodně nepředpokládají.

Navíc ten kontakt byl z takových, kde kromě Robbena, by se při neodpískání, pokud by se stalo v poli, nikdo ani nepodivoval. Při penaltě by to mělo být snad spíš obráceně. A o tom, že by se neměly pískat kontakty, ale skutečné fauly, svědčí paralela v podobě nepískání "nastřelených rukou" ...

+4/−2
30.6.2014 9:25

B39o74h70d58a39n 62M42a69r45e28k 5925486307724

Od toho je tam rozhodčí, aby posoudil zda se jedná o simulaci nebo faul. "Nastřelená ruka" neexistuje, buď je u těla - to se nepíská, a nebo od těla a to se píská.

Vlastně nevim o čem píšete.

+3/0
30.6.2014 9:33

P16e32t23r 37M10ü45l76l28e63r 9368542215

ty názory, že "kontakt tam byl" jsou směšné....v první půli útočníkovi Mexika málem ukopli hlavu - jasná penalta... také tam byl kontakt a na druhé straně byla v 1. půli také pentle na Robbena jasná....ta v poslední minutě nikoliv....

+6/−1
30.6.2014 9:24

R88o66s20t46i60s24l92a94v 75S65t88r89ž27í77n51e29k 2651821601912

s tím prvním poločasem souhlasím, jen dodám že roben při tom prvním se nesnažil něco předstírat

0/0
30.6.2014 9:29

P80e65t81r 13M33a10r90e20č33e20k 1203431139288

Doufám že ta simulantská lysohlávka se do finále nedostane. A sudí že nebude moci týden na velkou :-).

+4/−4
30.6.2014 9:10

T73o74m59á98š 66J77á55r35a95i 7507436329202

sice cist umim ale tohle cist nebudu, vyuziju znalosti psani. myslim, ze to poskodilo turnaj, kdyz se dal studovat Suarez tak proc ne Robben po zapase. Koukal jsem nato s kamaradem ktery veril ve vitezstvi Holandska. Ja jsem si byl jisty silou a chuti po titulu Mexika! Po vyrovnani Holandskem jsme se dokonce stavili teprve. Ja jsem vedel, ze Mexiko potrebuje byt ve tlaku aby jeho hraci ukazali sve mistrovstvi, ale hrani faulu Robbenem, to je s cim jsem nepocital, a ted predstava, stat se toto Braz

+1/−6
30.6.2014 9:05

T32o93m57á62š 80J74á61r39a33i 7847176229592

stat se toto Brazilii tak bud se ten zapas opakuje snad, ale to vic pravdepodobne by vypukly nepokoje po Brazilii a turnaj by skoncil.

+1/−2

T33o81m70á65š 54B54l85á97h14a 9751682661251

Píšete, pane Járai, že využijete znalosti psaní, Myslím, že se Vám to moc nepodařilo. Pokud jste cizí státní příslušník, tak tento příspěvek beru, a naopak Vám skládám kompliment za dobrou češtinu. Pokud jste ale Čech jak poleno, tak musím říct, že jako poleno i píšete. Co znamená třeba věta : "Po vyrovnání Holandskem jsme se dokonce stavili teprve?":-P

+10/0
30.6.2014 9:11

R82o46s55t69i40s68l10a88v 68S25t75r57ž39í67n50e88k 2491891511852

R^R^

0/0

T16o54m72á63š 39J94á88r45a22i 7277286879942

jsem normalne Cech, ze Slovenska, ale Cech taky po jednom s rodicu. Je mi lito, za zly slovosled, mozna pravopis, jinak mi to jde ale nedavam tomu taku vahu. A slovensky psat to by jsem mohol ale ani to uz nedokazem plynule protoze jsem pryc z SK uz dlouho.

0/0
30.6.2014 10:00

R64i91c25h82a63r53d 47T22r70e64f66i94l 4171255859450

Stačilo napsat fandil jsem Mexiku. Touto větou by bylo vše řečeno.

J52a91n 33V18a67r58g93u23l68i18č 7551513207193

Dnešní fotbal se hraje tak natěsno a s takovým množstvím osobních soubojů, že názory budou skoro vždy rozporné a bude záležet na tom, komu pisatel momentálně přeje.. Já fandím Robbenovi, jeho fotbal je zábavný, kreativní a atraktivní..Samozřejmě, že umí i přifilmovat, ale svou aktivitou přivolává na sebe fauly..

+7/−2
30.6.2014 8:52

D13a77v47i22d 16Č72e46r66n32ý 8174659761620

vidiš, já si myslim, že jsem nezaujatý - nefandil jsem nikomu a stejně mi to od Robbena přišlo vrcholně trapný

+4/0
30.6.2014 8:54

O72t86t63o 25H46a27l20í82ř 9233617388466

Nezaujatě - soupeř mu lehce přišlápl špičku a Robben to přifilmoval a ochotně se skácel. Důvod k penaltě byl - písknout se dala, ale byla přísná. Ale v první půli už měla být penalta a nebyla - tehdy nefilmoval, možná proto nebyla.

+4/0

H24o50n76z46a 59S75p37i91l89k98a 3857939585182

jj v 94minute se tohle piska...redeji se nevyjadruj...a mimo jine v tom zapase byly dve penalty...pro mexiko i pro holandsko...tak nevim co kompenzoval...asi jejich nemohoucnost :)))

0/−1

R83o27s85t68i26s52l89a94v 30S36t14r91ž18í34n10e36k 2881251191752

R^s každým slovem souhlasím. nechápu jak místní šílenci můžou psát takové nemysly

0/0
30.6.2014 9:26

P90a31v69e29l 72P41o37n84c71a73r 1103684662377

R^ + co uvidi rozhodci

Napr. v zapase argentina - bosna, jasnej gamechanger od Zabalety a nic se nedelo

M90i63r19e69k 84Z82á27v61o56d65n94ý 7832247140328

No, teď to spíše vypadá na šachovou partii. Co nejvíce ochmatávat a tahat, na druhou stranu umět házet ladné rybičky.

0/0

J56a35n 45V34a80r90g17u39l44i79č 7331293717113

Van Gaal to umí dobře vysvětlit..Otázka je, jak brilantně by vysvětlil porážku..Zvládl by to taky..

M74i88r60e62k 54Z60á36v78o89d20n89ý 7202237920948

Při takových kontaktech by těch penalt mělo být alespoň 20 za zápas.

0/−1

J60a50n 70P19r70o98v84a29z62n76í74k 6388164890721

No pokud je v pokutovém území 20 faulů za zápas, ať je klidně 20 penalt.

+2/0
30.6.2014 8:53

M87i21r19e84k 87Z50á33v30o64d30n19ý 7602687500808

A není? Samozřejmě že je, jen se prostě toto nikde nepíská a to ani mimo pokutové území.!!

M79i32r29e88k 26Z31á77v10o37d14n53ý 7362297150888

Ano, nemá. A proto to pískne v závěru něco na hraně, když předtím pouštěl na obou stranách mnohem jasnější zákroky. Jsem rád, že jste mi nahrál na smeč. Děkuji.

+1/0
30.6.2014 9:06

P61a48v25e77l 81P44o91n58c86a54r 1803724182957

:-) Na smec? Nenechte se vysmat.

Ta prvni nepiskana pencle mohla znamenat uplne stejnej obrat ve hre.

+1/0
30.6.2014 9:14

D61a97v79i35d 43Č83e97r88n70ý 8514289121410

kontakt = automaticky penalta? To to fotbal dopracoval teda. Podle mě penalta by měla být když někdo někoho vysloveně sestřelí a ne že útočník cítí kontakt, tak vyletí do vzduchu a rozhodí ruce tak uboze jako Robben

+8/0

M54i73r73e18k 71Z19á23v60o84d73n90ý 7252517870728

Přesně tak. I když tady mu skutečně přišlápl kopačku. Ale toto se prostě u hry stává. Kdyby se měl pískat každý dotek, upíská se rozhodčí k smrti.