Ostrava - Jablonec 0:4, Baník v závěrečné půlhodině naprosto selhal

Do 65. minuty neviděli fanoušci na Bazalech ani jeden gól. Pak domácí fotbalisté Ostravy inkasovali z penalty a naprosto se sesypali. Od Jablonce nakonec v dohrávce 4. kola první ligy schytali debakl 0:4 - stejně jako minule v Plzni.

Z36d14e81n30o 77K71o45t85y77z30a 8119525226812

jako fanda Baníku jsem ze začátku čuměl .......žééééby chlapci konečně začli hrát. Bohužel jim to moc dlouho nevydrželo........není se na co vymlouvat, bohužel jsme nestačili........a pentla to byla

0/0
13.8.2013 14:26

I65v66o 80M97a41r41h70o94u96l 6466402940546

Bacha na to, Betis bude úplně jiný soupeř !!

0/0
13.8.2013 12:13

M77i34l14a49n 58T80r43i11b49u17č27e83k 5414487924260

Ještě k rozhodčím. Tady se zvyklo hledat za každým sporným rozhodnutím jasný ůmysl rozhodčích.  Jenže ten člověk na place má jen okamžik na posouzení té situace a ne dvacet záznamů. Viz Ofsajd Fantiše.

Nevím jestli jste se někdo díval o víkendu na Augsburg - Dortmund. Viděl jsem první poločas a ten rozhodčí opravdu talčil Dortmund. Veškeré kontakt, vše pískal ve prospěch Dortmundu. Zákrok ve vápně na hráče Augsburgu opakovali ze dvou záběrů, kde nebylo vidět jak to bylo ,ale podle pádu si myslím, že to faul být musel a hrálo se dál.

Rozhodčí dělají chyby ve všech ligách, jen tady u nás, na ně je předem dělanej tlak jako prase.

+2/0
13.8.2013 10:25

J42a92n 62Š94i80ř37i10n30a 5475375

Jenže na západě se nestane, že v zápasech stejných týmů proti sobě je vždy viditelně pomáháno stále tomu samému. Chyby rozhodčí dělají a dělat budou, ale nesmí jimi opakovaně pomáhat jednomu týmu! Hodně nešťastné je už to, že předseda svazu je majitelem onoho sudími opakovaně protěžovaného klubu + sudí jsou za zjevné chyby ve prospěch onoho týmu trestáni jen minimálně nebo vůbec!

+2/−5
13.8.2013 10:41

M16i43l41a16n 44T88r82i27b66u60č72e79k 5524717784790

Schválně se v Jablonci zeptejte lidí, jakou mají radost z toho, že je Pelta předsedou svazu :-(

0/0
13.8.2013 10:52

J26a58n 62Š24i98ř91i76n78a 5645535

Rádi asi moc nebudou, je to ještě více na očích, Pelta měl páky i před svým zvolením.

P24i81v42o52ň61k50a 89M26i11r21o51s66l33a38v 8232652621512

A čím prosím pěkně rozhodčí včera Baníku ublížil? Že jsem tak smělej při vašem vzdělání.

0/−1
13.8.2013 15:35

J89a21n 82Š53i25ř36i89n78a 5315975

Jen takovou drobností - neviděným ofsajdem před penaltou, na druhé straně vymyšlený ofsajdem v okamžiku, kdy šel Fantiš s dalšími Baníkovci do hodně otevřené obrany Jablonce. To ukončení půle bylo také hodně podivné, opačně by jistě nechal akci dohrávat ještě další minutu, dvě zcela bez skrupulí. Ale dělá pokroky - tentokráte neodpískal penaltu za hraní břichem a nechtěl uznat jasně neregulérní gól proti Baníku. Jen jestli to není za oněch 15 000 za 90 minut kapánek málo:(

+2/−1
13.8.2013 17:23

M78i19l82a85n 34T23r84i20b44u35č13e13k 5864827714390

Tak teď jsi jasně ukázal, že pouze brečíš a nechceš přiznat pravdu. Fantiš byl v ofsajdu, bylo to jasně ze záznamu vidět. Pokud nechceš přiznat tyhle jasný věci, tak je zbytečný s tebou jakkoliv debatovat.

+1/−1
13.8.2013 17:51

P81a25v76e91l 59K42a17h90á81n27e26k 7700665153627

Nebyl v ofsajdu ani v jedne z tech dvou situaci:

Prvni je jasny "neofsajd", druha je hranicni situace (podle strizeni travniku) a ty maji pomezni poustet. TECKA.

0/−1
13.8.2013 19:31

M82i28l91a46n 90T37r64i42b20u53č13e31k 5364487864330

Z obrázků toho fakt poznáš. A ještě ze záběrů kdy nejsi v rovině. Obě situace opakovali v televizi asi třikrát a jasně bylo vidět že to je ofsajd. Proč nejste ochotní přiznat, že jste prostě hráli od 30 minuty blbě?

0/0
13.8.2013 20:48

P10a80v84e53l 73K11a39h47á46n11e91k 7130175953247

Tohle je fakt na facku :D Ano, hrali jsme blbe. Bez debat byl Jablonec lepsi. Ale tohle vlakno je od zacatku o rozhodcich paneboze, ne o vykonu muzstev! Tyto moje zabery jsou prave z TV prenosu, ktery zminujete, lepsi tam nebyly. A prave podle "obrazku" (stoplych zaberu, bezna praxe fotbalovych prenosu sirokodaleko) se pozna ofsajd nejlepe. V prvnim pripade se oba komentatori shodli, ze o ofsajd neslo a dva hraci Baniku meli jit sami na brankare. To je naprosto evidentni a neoddiskutovatelny fakt. Za stavu 0:0 hrube ovlivneni vyvoje utkani. Druhy je podle strihu travniku velmi hranicni a takove by meli poustet (zmatecny dojem pusobi zaprve pomala prihravka Kukece a nasledne podklouznuti Fantise). Prestoze se komentatori shodli, ze o ofsajd slo, tak podle tohoto zaberu nebyl. Tak o cem to tady, prosim, mluvite ?!

0/0
13.8.2013 21:41

P53a39v72e29l 84K93a46h79á12n27e82k 7660475553217

By me jeste, pane, zajimalo, ze kterych zaberu bylo jasne videt, ze slo o ofsajd. Jsem zvedavy, jestli najdete lepsi zabery v tom prenosu, nez ja. Jinak cely je k dispozici zde, at Vam to ulehcim, experte:

0/0
13.8.2013 21:48

R80a52d94i92m 26B88e80n61i87c80e87k 8548103888454

Na těch fotkách toho moc nezjistíme, ale první situace sporná, druhá byl offside a ten pomezní dlouho čekal, jestli Fantiš bude hrát nebo ne a signalizoval až potom, co Fantiš hrál. Ano, hraniční situace se má pouštět, ale i když je offside pár centimetrů a je jasně vidět, tak to prostě offside je. A u penalty, když si to několikrát pustím, tak nevím, jestli Piták vůbec přihrával Hubníkovi, to nové pravidlo do toho vnese pouze zmatek. To nic nemění na tom, že Honza83 alias Jan Šiřina pořád brečí nad rozhodčíma, když prohrajem, prostě podle něj vlastně za žádnou prohru nemůžou hráči, ale vždycky rozhodčí. Rád bych se ho zeptal, co třeba říkal na naše zápasy v Hradci a Příbrami, kde jsme se zachraňovali, tam jenom naivka může věřit, že bylo všechno v pořádku.

0/0
14.8.2013 9:55

P61a35v23e38l 59K90a62h28á12n38e62k 7100825363897

Jestli o prvni situaci ze 14. minuty mluvite jako o sporne a naopak o te druhe jako o jasne, tak se s Vami vubec nema cenu bavit. Mejte hezky den ;-)

Jinak Jablonec vyhral zcela zaslouzene, ale mohlo to od 14. minuty vypadat jinak a nemusel byt takovy debakl, ktery se odrazi i na psychice.

0/0
14.8.2013 15:50

J43a90n 90Š34i30ř49i17n23a 5785345

Jasně, soupeřům Pelty se přece takové situace musí jako ofsajd pískat. Fantiš nebyl v ofsajdu ani v jednom z těch dvou sporných ofsajdů - 2 x odpískáno, naopak Hubník před penaltou v jasném ofsajdu byl a ten se nepískal. Opravdu zajímavé - 3 sporné momenty, 3x ve prospěch jednoho týmu, to snad ani nemůže být náhoda. 1. ofsajd Fantiše na posouzení snadný, totéž ofsajd Hubníka, ten 2. byl na hraně,ale ofsajd to nebyl, tudíž ve výsledku 2 hrubé chyby při posuzování ofsajdů, jimiž byl zásadně ovlivněn průběh zápasu - Fantiš by šel s Rolincem sám na brankáře, na druhé straně by nebyla penalta!

0/−1
13.8.2013 20:18

P71i76v84o47ň95k49a 45M89i66r65o57s52l19a95v 8292282331922

Tak před penaltou nebyl ofsajd ani náhodou.A u Fantiše to ofsajd byl i když připouštím že centimetrovej.V televizi obě situace opakovali do zblbnutí.Připomínám,že mě jinak Jablonec může být ukradenej.

A77n79t15o88n27i19n 25B70l42a90z81e94k 4158112257241

Proc? Koho si tam prejes misto Baniku? Treba Most a nebo Strizkov? Banik je Banik a do druhe ligy je ho skoda, stejne jako Spartu,Slavii a nebo Brno.

0/0
13.8.2013 13:03

P59e25t46r 73B51r85e10j10c86h70a 6312709210

Na penaltě bylo nejspornější, že hráč, co ho skopnul, když tam dal nohu vybíhal z ofsajdu. ( Video by to vyřešilo ) Po 1. gólu chtěli vyrovnat, otevřeli to, dělali chyby a dostali další 3. Kdyby to zadzdili, mohlo to skončit 0 : 1, ale stejně by přišli o 3 body, tak co. Normální vývoj zápasu, žádná tragédie.

+4/−2
13.8.2013 9:10

J45a18n 15N19o15v50á53k 6867740458783

na penaltě nebylo sporného nic, prostě hloupý faul.

+3/−1
13.8.2013 9:27

J81a64n 64Š55i23ř66i68n66a 5795385

To zde nesmíš napsat, hráč Jablonce přece v ofsajdu být může...Shrňme si to - nejprve ofsajd hráče Jablonce (v aktivním postavení), poté až onen "faul". Dle pravidel tedy bez diskuzí nesprávně nařízený pokutový kop a hrubé ovlivnění zápasu!

+4/−3
13.8.2013 9:30

M61i28l67a23n 71T90r78i15b11u55č87e54k 5584957824760

jenomže problém je ten, že míč nešel od Pitáka, ale zřejmě od Krauta. Takže žádný ofsajd.

J67a72n 46Š80i68ř16i18n11a 5765485

od Krauta určitě ne, když ten na hřišti nebyl, navíc to nebyl cílený zákrok, v momentě, kdy hráč Jablonce vysílá přihrávku, je Hubník v ofsajdu, to je vidět i v tom videu zde. Navíc citace z výkladu svazu k modernímu posuzování ofsajdu: "

Získání výhody z

„ofsajdového“ postavení

Smyslem takto definovaného přestupku je zabránit tomu, aby družstvo tě

žilo ze situace, kdy útočník, který je

sice v ofsajdové pozici, ale někde zcela stranou od útočné akce, se dostane k míče náhodně odraženému od bránícího hráče, a tím se snadno a bez vlastního přičinění objeví ve vyložené brankové příležitosti". Toto byl přesně tento případ, tudíž jasná chyba sudích.Důležité tam jsou zejména slova náhodně odraženého od bránícího hráče. Ono pokud při přihrávce útočící hráč trefí bránícího hráče, tak to neruší ofsajdové postavení, to by musel onen bránící hráč zahrát míč cíleně!

+2/−3
13.8.2013 9:55

R98a31d83i68m 34B29e80n54i33c63e74k 8228923398894

Offside to asi byl, ale to není přece důvod, aby Zawada ukopl Hubníkovi ve vápně nohu, kdyby byl Zawada normální a ne totální pako bez fotbalového myšlení, tak tu nic neřešíme.

+1/−1
13.8.2013 9:57

P65e11t96r 54B20r89e76j63c80h63a 6802499480

Prostě ho neviděl, protože mu tam skočil zezadu. Chtěl odkopnout míč, měl napřaženo a už to nezastavil.

A co se týká ofsajdu, možná nebyl, jestli to Kukec tečoval, ale kdo to v té rychlosti 100 % ně viděl ? Viděl jsem to v TV asi tak 15 x ze záznamu a nevim.

+1/0
13.8.2013 12:51

P41i57v81o80ň16k50a 47M73i59r89o48s61l91a44v 8652732401552

Poslední hrál míčem Kukec.Podle nového výkladu pravidel nerozhoduje zda cíleně,nebo ne.Holt si budeme muset na taková rozhodnutí zvyknout.Ono je to těžký dát tohle na vědomost současně se začátkem sezony.V tom bude ještě nějaký čas pěknej maglajz.

0/0
13.8.2013 20:44

J79a16n 90Š13i15ř20i55n66a 5575325

Nastuduj si pořádně ta nová pravidla, než začneš něco tvrdit, zde je citace: Navíc podle nového výkladu není útočník v ofsajdu ani tehdy, kdy se obránce vědomě zapojí do hry a tečuje míč směrem k soupeři v ofsajdové pozici. Bude záležet na AR a rozhodčím, zda takové počínání obránce vyhodnotí jako záměr hrát míčem (úmyslný obranný zákrok), nebo o neúmyslnou teč (intuitivní zákrok). A když ti útočník tefí novu z půl metru, tak to bude asi onen druhý případ, nemyslíš? Je to totéž jako v tomto klipu: http://www.rozhodci-fotbal.cz/videa-pravidla/ofsajd4.

0/0
14.8.2013 7:45

T67o12m15a53s 79P41a23v75l80a92t15a 4515913250165

A proč Baník nevyužil lepšího prvního poločasu a nedal gola? Vysvětlí mi to nějaký nezaujatý baníkovec?

+1/0
13.8.2013 9:04

R20a58d92i27m 55B20e88n50i17c11e42k 8578383528714

Odpověď je jednoduchá, bo netrefí pořádně branku a Lukeš nedá pořádný centr a Milosavljev je plašan.;-)

+5/0

J35a49n 91Š24i16ř56i84n94a 5815605

Včera to byla na zápasech klasika při zápasech s Peltovicemi - sudí to vzali od úvodu pevně do své režie, tj. tlačenka Peltovic:( Penalta hodně podivná, poločas ukončí v okamžiku, kdy má hráč Baníku míč u nohy v nadějné střelecké pozici na hranici vápna, před druhým gólem Jablonce ruka hráče Jablonce, vymyšlené ofsajdy Baníku, naopak vymyšlené fauly pro Jablonec. Ale tento rozhodčí se již opakovaně osvědčil protěžovaným klubům - loni v zápase Plzeň - Baník odpískal penaltu pro Plzeň za to, že hráč Plzně trefil balónem Droppu do břicha, Limberský poté penaltu, jež sám kopal a trefil břevno, sám dorazil do branky v jasném rozporu s pravidly a tento sudí chtěl tuto branku uznat! A při zápasech Baníku s Jabloncem je ta viditelná tlačenka Peltovic pravidlem zápas co zápas, ovšem tresty pro rozhodčí nepřichází nebo jsou vyloženě směšné, což je na tom to nesjmutnější!

+3/−14
13.8.2013 8:13

T30o88m91á46š 49K37u23č74e95r93a 6619627484128

Peltu nemám rád (nemá tam co dělat), ale tohle byla penalta jak vyšitá...

+5/−1
13.8.2013 8:33

S21l77a60v96o52m46i83r 83M33u19d67r64o59c76h 4191580351633

Kdyz bych pravidelne prohraval, take by se mi honily hlavou podobne uvahy, ale nevim zda bych je psal verejne. No v Jablonci jiz par let po sobe fotbal delaji dobre, hrajeme pravidelne o pohary a tak na podobne uvahy snad dlouho nedojde :))

+3/0
13.8.2013 8:49

J20a66n 34Š31i95ř14i66n72a 5285825

Ano, dělají fotbal dobře = mají pod palcem rozhodčí, jen pro připomenutí zápasy Jablonce s Baníkem za poslední 2 sezóny - jednou vymyšlený ofsajd při gólu Baníku a ve stejném zápase 2 neregulérní, ale uznané góly Jablonce (rozhodčí bez trestu), podruhé rozhodčí svým výkonem vykouzlil remízu 2:2, trest jen na 1 zápas - směšné, nyní opět dával Jablonci takových 40 %!On je rozdíl hrát ve 14 nebo proti 14. Jablonci se v lize hraje výborně, protože ví, že jim rozhodčí pomůžou a rozhodně je nepoškodí!

+3/−5

M41i57r20o71s10l89a12v 37M95e86t52e45l75k45a 5641820774844

Dělají? Dělá Pelta.

0/0
13.8.2013 10:16

L77u45k65á46š 68H97u52l81a 9761899803559

Co jsem viděl, tak ukončil poločas v čase 46:06 a nastavoval 1 minutu. Čas vypršel, pozice míče je irelevantní.

+3/0
13.8.2013 9:00

J39a78n 27Š11i52ř75i98n94a 5635695

Jasně, ono by bylo jistě v pořádku např. odpískat penaltu a poté před jejím odehráním poločas ukončit, čas přece vypršel:) A pozce míče jistě irelevantní není!!!

+1/−6

Z73b80y62n47ě21k 74P89o87p65o23v36s81k94ý 9816278937883

Pane Šiřino, měl byste se uklidnit. Penalta je něco úplně jiného, než teoretická příprava hráče na střelu z pozice 20 metrů od branky. Baník měl 94 minut na vstřelení branky...

+1/0
13.8.2013 9:34

J21i29ř28í 22Š22a55f49e56r 4721271749927

Tak si aspoň přečtěte pravidla vy chytráci!

0/0
13.8.2013 9:37

J88i83ř81í 30Š17a70f83e83r 4301861769907

Oprava: Přečtěte si aspoň pravidla, Šiřino! Děláte tu ze sebe akorát tak šaška!

+1/−1

J88a34n 67Š29i57ř82i45n83a 5575855

V pravidlech opravdu není nikde psáno, že rozhodčí musí hru ukončit přesně po uplynutí hrací doby + případně doby nastavení. Ale pokud ukončí poločas v okamžiku, kdy má útočící hráč míč u nohy na hranici vápna, tak je to přinejmenším hodně necitlivé.

+1/0
13.8.2013 12:56

Z86b74y44n57ě61k 35P23o90p47o56v25s94k75ý 9386538607863

Rozhodčí neukončil poločas při vyložené šanci Baníku, ale při teoretické šanci ohrozit branku. To měl jako čekat na to, jestli se hráč milostivě rozhodne zakončit, nebo přihrát? Děláte tu ze sebe akorát šaška!

0/0
15.8.2013 5:17

R20a43d20i68m 34B51e37n33i87c86e29k 8988883818904

Opět jsi nezklamal a děláš Baníku ostudu. Ano, první gól byl hodně zvláštní, co se offsidu týká, ale to neznamená, že to poleno Zawada úplně nesmyslně ukopne Hubníkovi nohu. U druhého gólu jsem žádnou ruku neviděl, naopak další naivitu Zawady v bránění, tento hráč bohužel prvoligové úrovně zdaleka nedosahuje. Pokud šlo třeba o offside Fantiše, kdy bouřil celý stadion, opakovaný záběr jasně ukázal, že offside byl, protože v momentu přihrávky byl Fantiš v offsidu, pak uklouzl a po zvednutí dál přiťukl balon. Spíš by ses měl ptát, proč Lukeš není schopen za celý zápas dát pořádný centr, krajní obránci včera doslova tragičtí, u Dědiče to bylo poprvé, ale Zawada hoří pořád. Ani Svědík se nevymlouvá a řekne, že nám chybí kvalita. Bohužel, Jablonec je v současné době tak o třídu lepší než Baník.

+6/−1
13.8.2013 9:45

M44i13l96a16n 84T59r19i57b70u38č48e30k 5754927574390

Jestli jsi fanda Ostravy, tak před tebou smekám, protože se aspoň nevymlouváš a nehledáš chyby jinde R^

+3/0
13.8.2013 9:46

R75a95d95i34m 50B47e27n61i33c17e34k 8728473928904

Samozřejmě, že fandím Baníku, ale mám otevřené oči. Včera bylo jasně vidět, že Svědík ví, co chce hrát, akorát mi přišlo, že hráči na to nemají fyzicky. Vydrželi nějakých 30 minut a ve druhém poločase to byl až nehezký rozdíl.;-(

+2/0
13.8.2013 9:49

M57i74l33a59n 72T41r46i74b36u11č84e49k 5394857314600

Já jsem čekal, že v druhý půlce odpadneme kvůli tomu cestování z toho Norska. Jinak v první polovině prvního poločasu byl Baník přes Lukeše tomu golu blízko. Ty centry byly parádní a bylo vidět že Čížek na tom beku nezvládá.

0/0
13.8.2013 10:01

R39a39d57i53m 12B92e57n50i96c84e44k 8828773358454

On ten Čížek není bek. Lukeš zpočátku dobrý, potom začal trefovat prvního obránce a bylo po šancích. A hlavně, v takovém zápase musíš dát šanci, jakou měl za stavu 0:1 Fantiš.