Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V divné sezoně žijí pro Ligu mistrů

Dostanou čtyři góly v Jablonci a uhrají remízu na hřišti slavné Chelsea. Jsou to paradoxy, které předvádí fotbalová Sparta. Poslední dva zápasy dělily jen čtyři dny, ale soupeře nebetyčné rozdíly. "Nechápu to," utrousil trenér Jiří Kotrba, když v Londýně kráčel k letadlu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Popy

Sparťanský podzim
Vzhledem k tomu, jaký má rozpočet Sparta a jaký mají rozpočet ostatní kluby, je umístění v lize pro Spartu ostudné. Včera mi tu Kocek vysvětloval, jak Sparta na hřišti přehrála Ostravu, a proto má jasně nejlepší tým. Já bych to zhodnotil trochu jinak: Sparta má nejvíc prostředků pro nákup hráčů, díky tomu má velké množství průměrných hráčů, kteří jsou v případě zranění opor schopní zahrát jeden dva zápasy dobře (Homola, Krmaš, Flachbart, Pergl), ale z dlouhodobého hlediska ze Sparty velkoklub neudělají. Dál jsou tam starší zkušení hráči, ale bez formy (Zbončák, Labant, Němec). Pak má Sparta pár hráčů s velmi nevyrovnanými výkony, kteří ale fotbal hrát nepochybně umějí (Zelenka, Sionko, Johana). Další skupina jsou mladí perspektivní, ze kterých budou časem dobře prodejné hvězdy (Hübschman, Kováč, Jun). A nakonec jsou tu hvězdy, které drží Spartu nad vodou a jsou nepostradatelné (Poborský, Blažek). Když nezahrajou poslední dvě skupiny hráčů, je Sparta v háji (viz Zlín a Jablonec). Kapitolou samou o sobě jsou pak s velkým humbukem nakoupené letní posily (Poledica, Gluščevič, Ježek. Rosický), které jako by ani nebyly. Výjimkou je už zmiňovaný Kováč. (O Kinclovi nemluvím, to snad ani není fotbalista, jenom bojovník.)
Kotrbovi opravdu nezávidím. Jeho poslední výroky svědčí o tom, že se chce zachránit za každou cenu. Ale opravdu, trénovat Spartu je spíš sebevražedná záležitost než čest, protože na jedné straně Košťál, který si myslí, že rozumí všemu, a jeho velkoklubové ambice (kterým hráčský kádr neodpovídá) a na druhé straně "hvězdy", z nichž některé si myslím, že snad ani nemusí trénovat, aby hrály dobře.
0/0
28.11.2003 12:01

picolo

Re: Zajímavý postřeh
to bude mít Kocek radost až si to přečte....
0/0
28.11.2003 12:13

marzena

Re:
0/0
28.11.2003 15:17

Kocek

Re:
A dál?? Gluščevič je koncovej hráč, když nedostane balon, nedá gol ani Ronaldo. Ježek hrál pokaždý dobře, nevim proč nehraje častěji. Poledica celou přípravu hrál parádně, pak mu¨to nesedlo ve Skopje a nehraje. Všichni tihle hráči patří do základu a taky tam na jaře budou. Ukaž mi hráče, kterej je natolik dobrej, aby za rozumnou cenu hrál ve Spartě.... Vidlička, Koubský, Pacanda, ti všichni jsou nevyrovnaní, v zápase 21 prvně dva jmenovaní hráli strašně. Dále je tu třeba Žůrek, rychlej, ale gol nedá ani na playstation...Adauto si dneska musí drbat hlavu, že do Sparty v létě nešel, ten jedinej by se nám hodil.
0/0
28.11.2003 12:59

Popy

Re:
Proč Gluščevič nedostává balóny? Proč nehraje Ježek? Proč se Poledica úplně vytratil a nehraje mám pocit ani za béčko? Já nevím, fakt ne. Nejsem Kotrba. Ale vím jistě jednu věc: hra Sparty nemá systém, je postavena na Poborském, případně Sionkovi, případně Zelenkovi, pokud se jim daří. To, že Baník vede ligu, je mimo jiné způsobeno tím, že každý hráč přesně ví, kde je jeho místo. Čížek se kromě rohů, případně faulů nehne od levé lajny, nanejvýš se občas prohodí s Drozdem. Látal s Pospěchem totéž u pravé. Bystroň (do zranění Dvorníka Besta) zametá ve středu, Lička (Slončík) běhá za útočníky. To, že Sparta tak drsně přehrála Baník, bylo způsobeno tím, že dvojice Kováč-Zelenka zahrála podstatně lépe než Bystroň-Lička. A tím, že Poborský je geniální fotbalista, který, když mu sedne zápas, je k nezastavení. Díky tomu Čížek s Drozdem byli poloviční, sparťanská záloha přehrála baníkovskou a Heinz s Matušovičem nedostali pořádný balon. Přesto to skončilo remízou.
0/0
28.11.2003 14:09

Popy

Re:
Ohledně těch posil, nevím. Z naší ligy nikdo kromě českého "venkova" (Budějky, Plzeň, Jablonec, Blšany) Spartě nikoho neprodá. Slovensko? Balkán? Mynář z Grodiscze na kraj - včera zase ubránil Anelku? Nebo nikoho neprodávat a sehrát to, co je k dispozici. Za Hřebíka to šlo, a to měl podle mě výrazně horší kádr. Já se ale taky zeptám: Proč nehraje Michalík? Proč nezkusí mladšího Gluščeviče, případně Baránka? Copak může někdo zahrát hůř než Kincl?
0/0
28.11.2003 14:13

emkey

Re:
Baranek je zraněnej.
0/0
29.11.2003 20:48

frkac

Re:
Trošku si to idealizuješ Kocku ale to děláš často takže žádná změna. To s playstationem je dobrý
0/0
28.11.2003 15:33

Gasherbrum

Re:
Myslím,že to Popy vystihl zcela přesně a objektivně a Kocku,nevidím do Sparťanských náhradníků,ale neříkej,že nehrajou jen kvuli trenéra...Kotrba je tragéd,ale zase úplně blbý dle mě není.
0/0
28.11.2003 13:08

Ravanelli

Re:
V tom hodnocení hráčů si trochu mimo. Opravdová chyba byl jen příchod Zbončáka, který měl dost času a jen dokázal, že do Sparty nepatří. Spolu s Kinclem, Michalíkem, Flachbartem a Labantem by měl Spartu opustit. Že přišla řada hráčů zadarmo považuji za přednost a lepší variantu než draze kupovat v lize (viz Zbončák) a hráči jako Gluščevič nebo Poledica se určitě prosadí. Cizincům to někdyt trvá déle, viz např. Heintz v Německu, ale taky Štajner nebo Svěrkoš. Johanu nepovažuji za hráče, který fotbal umí a klidně bych uvítal, kdyby šel zpět do Libe za Pospíšila a Michalíka bych nechal Karlovi jako premii. Ježek zatím moc příležitostí nedostal, ale když hrál bylo to hodně nevyrovnané a několikrát úplně vyhořel. Krmaš a Pergl patří rozhodně k ligovému nadprůměru (jsou kvalitativně daleko lepší fotblisti než Bystroň, Besta apod., chceš -li srovnání s Baníkem) a půjdou hodně nahoru. V podstatě největší slabinou je trener, který přišel s malých venkovských poměrů a nedokázal se přenest přes svou připosranost i průměrnost a přizpůsobit se nárokům, které má Sparta. Proto musí odejít a trenovat někdo ze "Sparťanů", kdo má vítězení v krvi. Ovšem ne pošuk Franz, ale raději bych bral Haška nebo Ščasného. Už nikdy trenera zvenku a ani Beránka, který je sice dobrý trener, ale má v sobě slávistickou ušlápnutost a neschopnost vítězit. Košťál udělal pár chyb, když příliš podléhal trenerům a dopustil, aby do Sparty natahali póvl jako Malár, Blaha, Čížek (Hřebík), Zbončák apod., nebo se nechal ukecat k výměně Johana x Pospíšil, nicméně je managerská jednička a jeho zásluhou Sparta bude prosperovat, což se nedá říci o žádném jiném klubu u nás.
0/0
28.11.2003 15:16

Mig3

Re:
Jsem rád,že se dnes dá s Vámi normálně debatovat a ne častovat se nesmysly.- Ravanelli, já bych jen připodotkl k Tvému zajímavému příspěvku  - /máš pravdu,že fenomén "vítězství v krvi" v Praze vždy fungoval a už přestává /,že není tak docela jisté, že Sparta bude prosperovat jaksi samosebou. Bez záště - zkus si představit,že Sparta např.í rok nehraje LM. /A nekřič, že určitě hrát bude./ Já jen,že peníze Košťálovi nerostou v zahradě na stromě.
0/0
28.11.2003 15:32

Mig3

Re:
Opr.: Ten fenoném VÍTĚZSTVÍ samozřejmě fungoval ve Spartě, o dalších pražských klubech bych silně pochyboval.:-)
0/0
28.11.2003 15:34

pdoxa

Re: Moc dík
Velmi přesně.Jako byste mi to bral z ust.Jen já bych to tak pěkně nenapsal.Jen musíme doufat,že se ten náš fotbal zvedne(stejně jako ekonomika)zásluhou konkurence.Bohužel nejslavnější konkurent Slavie na to nemá. Dík ovládnutí fotbalového zákulisí roste Morava. Zaplať pánbů za ni.
0/0
29.11.2003 7:01

Hitman2

Kincl jde pryc???
Huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
28.11.2003 9:04

Dondy

Re:
Jdu to zapít  konečně to kopyto vypadne
0/0
28.11.2003 9:33

eto

???
Proboha jaký obrat? Vždyť Sparta hraje nekoukatelný fotbal (až na několik vyjímek - např. zápas z Ostravou) celý podzim, a teď se tu div ne oslavuje fakt, že Spartě žije naděje na postup až do posledního kola. Pravdu má Daily Telegraph : "Nedostatek ambicí Sparty byl až ostudný. Brankář Chelsea aby si vzal dalekohled, když chtěl soupeře zahlédnout." Sparta "žije" jenom díky tomu, že i ostatní týmy v tabulce nemají vydařenou sezónu. Vyjímkou je nyní Chelsea, jejíž první zápas na Spartě taky ovšem byl pod úrovní kvality. Není náhoda, že Sparta ztratila v tomto zápase minimálně bod, že ztratila tři body na Laziu, minimálně bod v Turecku. Styl hry, který Sparta od začátku sezóny předvádí k těmto výsledkům prostě vede. Tvrdit tedy, že v divné sezóně žije Sparta pro Ligu mistrů je nepochopitelné. A toto tvrzení stávající situaci pouze pomáhá udržet.
0/0
28.11.2003 8:30

grospic

Re: myslím že se hodí přežívá
0/0
28.11.2003 11:57

nowos

trenér
tak Kotrba nechápe jakto, že dostanou čtyřku v Jablonci a pak  uhrajou bod na Chelsea. Ale to by přece měl vědět a najít objektivní příčiny, jinak to tam můžu trénovat já. Myslím že budeme hodně rádi za UEFU, protože to bude zase bezgólová remiza, viz. náš bombastický útok. Potom ho vyhoděj a snad koupěj nějakýho útočníka, kyž největší šutrák v dějinách Sparty Mára Kincl odchází z Petrželou. Co říkáte rozhovoru s ním ve Sportu? Jak tam lže ?
0/0
28.11.2003 7:42

oonew

Re:
Ad Petržela a rozhovor ve Sportu :-)))) No jestli je jen 1/4 toho co tam nazvracel pravda tak je to jeden z největších psychopatů v našem fotbale-viz to , že lidi tu byli hrozně zklamaní když stáhnul reprezentační kandidaturu-no já se málem zhroutil... Líbilo se mi jak na ČT byla skoro půlka jedné reprtáže o tom jak Kotrba stál na čáře hned vedle Ranieriho a o tom jak se potkávali- jako Slávista jsem za jeho práci ve Spartě samozřejmě rád a řek bych že měl jako trenér velký štěstí třeba v tom, že se mu nezranil Poborský, protože vaří z vody ,ale pořád nemůžu pochopit, že za to co "vykonal" pořád může postoupit do další fáze LM,protože si myslím že Lazio teď nemá ani na remízu na Spartě..
0/0
28.11.2003 12:08

picolo

Re: Varianta 3
to bych netvrdil ,viz výhra Lazia v Istanbulu a remíza v Londýně ale po jiné hře než jakou předvedla Sparta, výsledek je tedy varianta 3 a to jistota,že si Sparta s chutí na jaře zahraje aspoň českou ligu ...
0/0
28.11.2003 12:19

Gasherbrum

Re:
Nemá na remízu na Spartě a z toho musí Sparta vycházet,prostě jej od začátku chtít přejet a to se jim povede,protože Lazio,to je momentálně ostuda italského klubového fotbalu..
0/0
28.11.2003 13:03

Najdete na iDNES.czmobilní verze