Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nedvěd dovedl tým k výhře a řídil i děkovačku

(Od zvláštního zpravodaje iDNES) Deset tisíc? Dvanáct? Možná i víc diváků z České republiky bylo ve Vídni mezi 32 tisíci návštěvníky závěrečného zápasu kvalifikace EURO 2004. Chtěli s hráči oslavit postup na šampionát, a po vítězství nad domácím Rakouskem 3:2 mohli reprezentaci připravit velké ovace. Stejně jako před tím na hřišti, i při závěrečné děkovačce vše řídil Pavel Nedvěd, kapitán týmu a autor tří gólových nahrávek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

eto

Propagace fotbalu
Ve Vídni jsem byl a zažil vše na vlastní kůži.  Přesto jsem si zápas chtěl ještě jednou vychutnat. Udělal jsem ale velkou chybu. Nenahrál jsem si zápas na video a spoléhal na to, že se k atmosféře zápasu určitě alespoň v jedné televizi budou vracet. Výsledek byl pro mě šokující ! Vrátili jsme se domů z Vídně v půl dvanácté v noci, takže nejbližší příležitost vidět kus z té atmosféry byla večer ve zprávách. Začal jsem Primou. Po formulích a motorkách přišel krátký šot pro ty, kteří snad ještě nevěděli jak to dopadlo. Suché konstatování faktů. Prima však propaguje jiné sporty, takže jsem to přijal. Jenže v podobném duchu to bylo na ČT. Reportáž byla obsáhlejší, o něco víc času bylo věnováno i rozhovorům, ale celkový dojem - suché konstatování faktů. Proto jsem rychle přepnul na Novu. Říkal jsem si, že když vysílali přímý přenos, a u všeho byli takříkajíc z první, budou mít daleko nejlepší ohlédnutí za tímto zápasem. Navíc Nova je přece pro ČMFS a fotbal mediálním patrnerem číslo jedna ! Po skončení jejich sportovních zpráv však se mnou cloumal vztek. Nova již tomuto zápasu nevěnovala ani vteřinu !!!! Do Vídně se vypravil určitě rekordní počet českých fanoušků, a navíc na zápas, kde už "o nic" nešlo. Nova a ostatní TV to však arogantně přehlédly. Pro Novu tam zřejmě teklo málo krve, nebo nikdo z aktérů nemluvil o penězích, které za zápas získal. Poslední nadějí bylo "Dohráno" na ČT2. Ani v něm však o báječné atmosféře zápasu nebyla ani zmínka, a referát o zápase byl stejně obsáhlý, jako komentáře k zápasům v ostatních kvalifikačních skupinách. Korunu tomu všemu nasazuje Nova, která nejenže je neschopná vytvořit svůj pořad o fotbale a dělat mu tak propagaci, ale ještě přemístí jeden ze svých nejsledovanějších pořadů "Tele tele" právě do časů, kdy vysílá ČT svoje "Dohráno". Jedno je jisté. Nyní jsme v Evropě opravdu fotbalová velmoc. Ale ani tu nejmenší zásluhu na tom nemají televize (a Nova především), ani bafuňáři ze svazu. Bojím se, že toto "p
0/0
13.10.2003 10:47

eto

dokončení
Bojím se, že toto "plodné" období našeho fotbalu bude opět promrháno jako tomu bylo po Euru v Anglii.
0/0
13.10.2003 10:50

eto

dokončení
Bojím se, že toto "plodné" období našeho fotbalu bude opět promrháno jako tomu bylo po Euru v Anglii.
0/0
13.10.2003 10:50

sumýš

Re:
Je to tak !!! Že nic nebylo na Nově, to mě vůbec nepřekvapuje, ale že se na to vykašlali i pánové z ČT v "Dohránu", to mě taky pěkně hnulo žlučí !!! Vždyť kdo tam byl, tak musí uznat, že taková atmosféra, jakou jsme udělali ve Vídni nebyla snad ani na finále Eura96 ve Wembley...
0/0
13.10.2003 15:59

Everton

Skvělý den ve Vídni až na pár drobností
Osobně si sice myslím že Temelín je další česká žumpa na peníze, ale včera to byla dobrá provokace a odpověď na Rakušáky. Například buzerace na hranicích, kde úplně zbytečně zdržovali nebo prošacování a vytváření front u vstupů na stadión. Už v půlce prvního poločasu v rakouském sektoru byla pověšena vlajka s ironickým nápisem Vypnout Rakousko a s logem proti Temelínu. Řekl bych že akce našich fanoušků byla odpovídající. A ještě díky fotbalovému svazu!! Prodávat lístky, které stojí 15 Euro za 600 Kč je opravdu další podpora fotbalu - asi jako prodat přímé přenosy na Novu.
0/0
12.10.2003 13:56

mazut

Re:
hmm, ale já měl vod ČMFS lupen za 500,- (možná to bylo tím, že jsem si je objednal už docela brzo). Jestli to potom stálo 6kil, tak se zase náš svaz ukázal o co mu jde v 1.řadě.
0/0
12.10.2003 19:24

bulldok

ČECHY !!!!!!!!!!!!
Smrt Rakouským pohrobkům , nic než Čechy !!!
0/0
12.10.2003 9:56

pukkk

Nova - katastrofa
nemám ve zvyku kritizovat komentátory, ale teď musím. Tak propastný byl rozdíl mezi přenosem rakouské ORF a Novy. Původně jsem sledoval zápas na ORF, byl jsem zvědavý na jejich komentář. po přestávce jsem přepl na NOVU, ale vydržel jsem tam snad čtvrthodinku a byl jsem zpátky. Atmosféra přenosu naprosto neporovnatelná, rakouský komentátor zápas prožíval ale naprosto nenuceně a přirozeně (narozdíl třeba od tolik u nás opěvovaného Míry Bosáka, o Tittelbachovi nemá cenu se vůbec bavit). A k tomu to zázemí. Studio běželo tři čtvrtě hodiny před zápasem a snad tři čtvrtě hodiny po něm. bezprostředně po skončení přišel do studia trenér Krankl i šéf rakouského fotbalu a dlouze se tam zpovídali (jaký rozdil oproti několika větám Beránka). Další odborník Herbert Prohaska spolukomentoval. A to nejsou narozdíl od nás Rakušané fotbalová supervelmoc (Tak nás tituloval Krankl, když si stěžoval na řeckého rozhodčího a to, že podle něj podléhal Nedvědovým intervencím). Bohužel televizní supervelmoc teda opravdu nejsem. Nevím, co je za problém, aby se naše všechny televize na takový přenos podívali a poučili se z něj.
0/0
12.10.2003 9:35

premys

Re:
no tak proti komentáři nemám zásadní výhrady, pořád lepší než rétoři bosák a svěcený, aspoň na nově umí držet hubu když nemají co říct. Úvod, přestávka a pozápasová analýza je tragédie, ale celkově jsem radši za novu, než poslouchat másla ze sportovní redakce čt.
0/0
12.10.2003 10:34

pukkk

Re:
Tvoje upřesnění beru Míru Bosáka taky opravdu nemusím. Kritika nesměřovala jen k Nově, ale i k ostatním televizím, které mají k profesionálnímu standardu stále daleko.
0/0
12.10.2003 11:38

Robin Ood

Re:
Sportovní televizní novinařina má u nás obrovsoku tradici.
Myslím si, že čt má exluzivní sadu komentátorů.
Co se týče Bosáka, jsi absolutně v menšině. Většina fotbalového národa ho uznává, a tak je správné, že komentuje, co může. Svěcený je také výborný, Čapek už je o něco horší, ale přecejen...
Co se hokeje týče, Záruba, Vichnar, Dusík jsou na podobné úrovni jako Bosák se Svěceným ve fotbale.
Nezahrnuji sem hochy z novy, těm nebudu říkat komentátoři, když jimi nejsou.   Uznávám, že může mít Pytelbach i světlé stránky, nicméně jsem je nezažil.
Mám ale pocit, že například většina komentáře k Holandsku byla celkem ucházející, ale to je asi díky tomu, že fotbal sám vyrážel dech.
vždy, když zjistím , že je nějaký zajímavý fotbal na Nově, oči se mi dostanou do otáček, za které by se nemusel stydět Montoyův Williams
0/0
12.10.2003 12:06

pukkk

Re:
Jestliže většina fotbalového národa uznává Bosáka, pak to svědčí hodně o její inteligenci. Bosák v sobě slučuje snad všechno ze záporů, které tady vyčítáte ostatním, což maskuje rádoby lidovost ía rádoby zaujatostí pro fotbal. Bohužel na rozdíl třeba od zde zmińovaných Čapka a Svěceného mu chybí profesionalita. Jinak by se nedopouštěl tak zásadních chyb, jako je během několika málo minut použití dvou různých variant pro stejné slovo (jednou spisovně jednou hovorově). To ale fotbalový národ nerozpozná, protože rozumí komentátorské práci asi tak stejně jako Bosák.
0/0
12.10.2003 13:18

Robin Ood

Re:
Asi to moc nechápeš. Fotbalové komentování není umění ani filozofie. jeho účelem je doprovodit zápas komentářem, který by nerušil, něco přidávat k zážitku z něj a upozorňovat na na první pohled laikovi nezřejmé detaily. 
Z toho vyplývá, že se to dělá pro lidi a pokud to absolutní většina lidí akceptuje a většina je nadšená, je to správně.  Neexistuje tady žádné "rozumět" nebo "nerozumět" tomu. fotbal je zábava, komentování k tomu má patřit a Bosákovo komentování JE zábavné, alespoň podle mínění těch, kterých se to týká..
0/0
12.10.2003 13:36

arnold_

Re:
Proboha ze ktere planty jsi spadl.Jestli komentare  Bosaka a spol jsou kvalitni tak to je  dost spatny vtip.
0/0
12.10.2003 16:57

aarghot

Re:
hele ty musis bej z tv nova , nebo nekdo vyhozenej z ct, jinak bys nemohl mit takhle hloupy nazory
0/0
12.10.2003 12:00

Robin Ood

Re:
P.U.K.K.K - Poulíček ublíženě kopající kopytama kolem
0/0
12.10.2003 12:09

aarghot

Re:
moje poznamka smerovala na trotla jmenem PREMYS
0/0
12.10.2003 13:22

Robin Ood

Re:
kolik si myslíš, že mám těch zkratek v zásobě!?!
0/0
12.10.2003 13:38

Football16

Re:
Bosák je náš nejlepsí komentátor.Tittelbach je hovno.Bosák se ve fotbale vyžívá a má dobrý poznámky a narozdíl od Tittelbacha a tebe rozumí fotbalu.Nevim co jsi myslel že mí držet hubu,když nevědí co říct.Na nově drží hubu,protože nerozumí fotbalu a nevim co jsi tím myslel na CT. Já teda mám radši komentátora,který mluví o zápase ze svých slov a ne ty kteří kecaj nějaký blbý statistiky z papíru a neví že se vůbec hraje zápas.A když řekl v 89 min Tittelmagor že tento zápas skončí remízoj,tak bych ho nejradši zabil! A na závěr poznámka,kterou vidim pořád a rád: NOVA KU..Ý FOTBAL
0/0
12.10.2003 12:38

Football16

Re:
Tohle jsem myslel na blbce jménem PREMYS
0/0
12.10.2003 12:40

rakosnicek_2003

Re:
clovece !!!! aspon trosku si to po sobe precti
0/0
13.10.2003 16:28

mrchodrap

Re: Nova a fotbal a hokej.
No vetsinou si to tu jenom ctu, protoze jsem obcas pisou pekny magori a nechci bejt mezi nima, ale na tvuj referat fakt musim odpovedet. To co predvadi sportovni komentatori na Nove nema s novinarinou asi zbla spolecnyho. A jestli si myslis, ze jsou lepsi nez Bosak a spol. tak asis nikdy neslysel Novu. Jenom par vsem znamych prikladu Titlebach a spol. : "Nasi vedou 1:0, teda 2:0, teda 3:0." , "Gooooooooooolllll. Goooooool. VEDEME nad Japonskem 10:2." ci "ano, byl tam se svou manzelkou, aaa nasi davaji gol, vedeme 2:1 par minut pred koncem, ale pojdme zpet k manzelkam." Anebo "Ano Brno vede jedna nula" - gol dal Siegl - po peti minutach - "No ono to vlastne vypada, ze vede Sparta". Ci jak si pletli pri MS v hokeji Prochazku s Paterou?. Muzes mi dat podobne priklady z CT? Nerekl bych!!!
0/0
12.10.2003 14:36

arnold_

Re:
Podobnych  prikladu muzu dat az az,v tom se seredne pletes.Peletou si take kdeco.Zkus si to nekdy ale opravdu poslechnout.V hokeji na MS si pletli take kdeco a to pri jejich letitych zkusenostech je pekny trapas.Nektery jako  Ty jsou snad naockovany proti Nove,ackoliv me v komentovani take nesedi ale na CT to konej taky pekne.Myslim ze i Tvuj nazor je v kolejich vsech zde uvedenych.
0/0
12.10.2003 17:06

pukkk

Re:
Diky Arnolde, konečně někdo, kdo se vymyká z té stádnosti, která sice často oprávněně nadává na NOVU, ale svoji kritičnost si vybíjí pouze jedním směrem. Mě otravuje Bosák přenosy z fotbalu úplně stejně jako Titellbach, možná i víc. Ale budiž, když údajně většině vyhovuje, ať si ho má. Ale jestli někdo považuje jeho styl za zábavný, musí být úchyl nebo úplný imbecil a nechápu, co dělá na internetu. I když je pravda, že ovládat toto médium dokáží i děti předškolního věku. Ale pochybuji, že i jim, by se Mírovy fóry mohly líbit.
0/0
12.10.2003 22:57

PetrHK

Re:
Kdo považuje Titelbachovo komentování za lepší než Bosákovo, musí být úchyl nebo úplný imbecil.  A nedívím se, že se ti nezdá Bosákovo komentování zábavný, protože takovej primitiv ho prostě nemůže pochopit. Ty se zřejmě bavíš u TeleTele, Natočto nebo u podobnejch sra*ek, že?
0/0
13.10.2003 8:59

mk2487

Re:
Naprosto souhlasím. Celej zápas jsem se díval na ORF, protože nejen zpracování, úroveň komentátora, ale především technická kvalita přenosu (obraz a zvuk) byla katastrofální. Pochopil bych to u přenosu z Moldávie, ale rozhodně ne z Rakouska.
0/0
13.10.2003 15:10

evzenloveczen

sláva čechům
kdo neskáče není čech hop hop hop kdo neskáče není čech hop hop hop kdo neskáče není čech hop hop hop  kdo neskáče není čech hop hop hop kdo neskáče není čech hop hop hop kdo neskáče není čech hop hop hop
0/0
12.10.2003 9:35

evzenloveczen

sláva čechům
chi non salte forza ceccha he he..chi non salte forza ceccha he he..chi non salte forza ceccha he he..
0/0
12.10.2003 9:34

Football16

Debilní Nova
Když jsem se dozvěděl,že Rakousko-CR bude na Nově,tak jsem málem zhebl.Musel jsem se připravit psychicky na Tittlebacha a jeho úžasným kecům. Nechápu proč ho nevihodí,když nerozumí fotbalu.Akorát tam něco kecá,co má napsaný na papíru,ale vůbec nekomentuje zápas.Nejvíc mě dostalo,když řekl,že to skonší remízou.Co si o nás myslí,že nedovedeme udělat tlak a dát vítěznýho gola!
0/0
12.10.2003 9:07

aarghot

Re:
mw nejvic dostalo , kdyz si na zacatku druhe pule spletl brankare - je to fakt neuveritelnej neschopa, ostatne jako cela stupidni nova
0/0
12.10.2003 12:01

Kirken

Jestli někdo znáte...
...ty blby, co vyvěsili transparent "Oesterreichischer Fussball nein, Temelin ja", tak je za mě kopněte do pr..le. Bylo to trapné a nesportovní a našim klukům to určitě nepomohlo. To si pak těžko můžeme stěžovat na Krankla, který na tiskovce plácá nesmysly.
0/0
12.10.2003 8:15

aarghot

Re:
ber to jako reakci na podobny transparent, kterej meli rakusaci na letny - a mimochodem AT ZIJE TEMELIN !!!!!!!!!!!
0/0
12.10.2003 13:26

Feli-ACS

Re:
ty jsi asi nějakej nervórzní děda! co ti na tom vadilo?
 
0/0
13.10.2003 19:38

kolemjdouci1974

nova, nova - fuj!
hele titlbach nebo jak se jmenujes... veta dve minuty ke konci "vypada to ze opet neprohrajeme a uhajime remizu"... "je to jasne, remizujeme" a podobne kdy mancaft tlaci... a vubec ty tve blbe kecy. ty by ses neuzivil ani desatem verejnopravnim kanale. a ten pako a jeho rozhovory na konci!? to bylo co? mel si tremu? motas a nevis co rici... proste to ze "NOVA KUR.. FOTBAL" plati beze zbytku... joo a taky nechapu co dela na mezistatnim utkani naka vlajka utra sprta-dost trapne!
0/0
12.10.2003 0:22

Inzaghi

Re:
Nevim co ti přišlo na tý vlajce trapnýho. Tak proč neuděláš nějakou pro repre a nepřivezeš jí tam? Takový jsou nejlepší, co umí jenom do všeho rejpat a pak čumí někde u piva na televizi.
0/0
13.10.2003 8:43

x-Cassano

Jsme borci
 Tak už je to tady blíží  se EURO 2004  Věřím že vyhrajem...ne věřím sem o tom převědčen...Za vše vděčíme Karasovy(trenér ČR)....je skvělej...Tak lidi pořádně fanděte ať to vyhrajem....ČEŠI ČEŠI ČEŠI ČEŠI ČEŠI ČEŠI ČEŠI ČEŠI ČEŠI¨!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
11.10.2003 20:37

m_a_r_c

vlajka
fakt hustotka :-) http://www.hooligans.cz/in/img/flag.gif
0/0
11.10.2003 19:35

l-OM

nastesti
Jeste ze neni mezi fans takovej Jirka Němec to by to tam nezilo vubec
0/0
11.10.2003 17:56

Simir Gerchan

STADION
Jak je videt, lidi maj zajem vo fotbal, tak proc sakra nepostavime poradnej stadak, v Praze nebo Teplicich nebo nekde tam kde to zije fotbalem.... 50 000 lidi by tam urcite prislo na par utkani do roka, co par, mozna 10 a pokud cesi vyhrajou EURO, tak by na ligu chodilo taky kolem desitky a kdyby ten stadak mel nekdo z prvni ligy....tak treba 50000 lidi, i kdyz si neumim predstavit treba SLAVIA-BLSANY a navsteva 50000 lidi....to je moc velkej ulet :)
0/0
11.10.2003 17:35

drakkar

Re:
smula.Slavia-Blsany asi uz neuvidime....Blsany do druhy ligy.........ale spis BANIK-TEPLICE..to by byl mac....smuuula.
0/0
11.10.2003 19:51

Premdaas

Re:
co treba kdyby ho dostala milodarem SPARTA?  by se ti libilo co?
0/0
11.10.2003 21:32

Najdete na iDNES.czmobilní verze