Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Svaz odrazuje kluby

Je to paradox. Svazu se nezamlouvá, že liga by se od něj měla odtrhnout. Přitom k tomu sám svým jednáním kluby vybízí. Ligovým účastníkům poskytuje velmi nekvalitní servis, tím je dráždí. Příkladem jsou neustálé šachy s hracími termíny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ivan

Pro Ervín
Kdybys mě znal, věděl bys, že není nesmyslnější poznámka než mě přiřazovat k čechteknu. Mám rád slušnou muziku - Olympic ( takový ÚNos v českém bítu užb těžko něco překoná), ale nepohrdnu když se sejdem před vánoci na Zelených ani slušnými trempírnami.
 
0/0
8.8.2003 11:08

starý pán

Asi to nějak špatně chápu....
Kdo že to nyní dělá šachy s termíny: Pokud vím, tak jedině pseudovelkokluby S+S chtějí přesunout svá ligová utkání. Všude jinde v Evropě (fotbalově i jinak civilizované) se hraje středa - neděle a nikoho ani nenapadne, aby si nějaký zápas přesouval. Ať už jde o ligu (např.Anglie), nebo poháry (Španělsko, Itálie, Německo apod.). Pokud se v Anglii odkládá, tak buď kvůli počasí nebo proto, že se poháry hrají ve stejném termínu jako liga. To pak musí hráči absolvovat další utkání navíc, třeba v pondělí.
Normálně trénovaný tým, především potom na začátku sezony, musí být schopen  odehrát bez problémů dvě utkání do týdne. A pokud ne, tak nepatří nejen do pohárů ale ani do ligy. Je zajímavé, že profesionální podmínky hráči vyžadují tvrdě (viz třeba nyní Kolouškova & Co. šaškárna v Liberci), ale profesionalita jim samotným a i vedení chybí.
0/0
8.8.2003 10:29

Ivan

Re:
Nemusel jste objevovat Ameriku, myslím, že jsem již dostatečně vydiskutoval neblahé důsledky absence politickovýchovné práce v naší kopané. že se oháníte termínem profesionalita, na tom zbla mění.
 
0/0
8.8.2003 10:35

starý pán

Re:
Ty si dej ještě jednu a táhni do hajzlu deb*le
0/0
8.8.2003 11:36

Ivan

Re:
To jste celí vy, fanatičtí antikomunisti a vulgaristi, kteří pro tuhle společnost neodvedli ani zbla polit-práce.
 
0/0
8.8.2003 11:41

Sancho

Re:
Co pises je uplna blbost a nerozumis fotbalu! Kdyz hraje nektery tym ligu mistru(nebo i UEFU, ale ta se hraje ve ctvrtek, takze to neni moc nutny), tak ligu hraji v techto terminech: Anglie - sobota 16:00, Italie - sobota 18:30 a 20:30, Spanelsko - sobota vetsinou po 21:00 nebo i pozdeji, Recko - sobota asi kolem 17:00, Skotsko - sobota 13:30 nebo 16:00 a to nektere souteze maji jako hraci den SOBOTU (Svycarsko, Chorvatsko, Francie, Nemecko nebo i Madarsko, atd...) takze tvuj program streda - nedele asi moc nefunguje!Nazdar
0/0
8.8.2003 11:53

MArtin

Re:
No jo ale kluby ve Španělsku, Angli, či Španělsku mají poněkud širší kádr...
0/0
8.8.2003 15:43

Ivan

Vrátíme-li se k kopané
další atomizování hnutí kopané by bylo problematické, chybí naopak jednotná fronta ČSTV s politickovýchovně zdatným předsedou s podporou v klíčových partajích včetně Strany zelených.
 
0/0
8.8.2003 10:08

Ivan

Někdo je osoba, někdo je osobnost
Prohlášení členů Strany zelených k mimořádnému sjezdu v rně, 5. a 6. dubna 2003
 
My, níže podepsaní členové SZ,
1. ereme na vědomí a akceptujeme, že předsednictvo Strany zelených svými usneseními z 31. ledna a 21. února v souladu se stanovami svolalo sjezd strany do rna v termínu 5. a 6. dubna.
2. Odmítáme svévolné zpochybňování místa sjezdu menšinou předsednictva a několika členy celostátní rady.
3. Žádáme předsednictvo, aby přijalo opatření, která zabrání zneužívání hlavní kanceláře hlavním manažerem k akcím, k nimž nemá mandát a které hrubě poškozují zájmy strany, jako rozeslání pozvánky na sjezd v rozporu s rozhodnutím předsednictva a dopisů plných hrubých osobních útoků. 4. Zásadně nesouhlasíme s útoky na nové členy z okruhu Tmavozelené výzvy. I když nemusíme podporovat všechny jejich kroky, v jejich příchodu i iniciativě vidíme přínos pro Stranu zelených, mj. proto, že se jedná o osobnosti veřejnosti dobře známé, a to díky jejich nezpochybnitelnému přínosu ekologickým i jiným veřejným zájmům. To se projevilo i v jejich přínosu Straně zelených v parlamentních a komunálních volbách. Není náhodou, že Strana zelených uspěla výrazně tam, kde se vliv nových členů prosazujících obrodu Strany zelených mohl naplno uplatnit. Obvinění nových členů ze zištných úmyslů považujeme za absurdní. Nebýt jejich práce před parlamentními volbami, Strana zelených by 1,5 % možná vůbec nepřekročila. 5. ovněž zásadně nesouhlasíme s útoky na našeho předsedu Miroslava okose, kterému se podařil vpravdě historický úspěch, když prolomil dlouholetou izolaci SZ a navázal spolupráci s veřejností respektovanými ekologickými a občanskými osobnostmi. Skutečnost, že všichni členové nemají automaticky přístup k adresáři členů ani základních organizací považujeme za skandální a sama o sobě je důvodem, aby
0/0
8.8.2003 9:44

Ivan

Re:
Seznam signatářů Prohlášení členů SZ k mimořádnému sjezdu v rně, 5. a 6. dubna 2003
Ing.Ivan Čipera, ZO Plzeň-město, člen ady CO
a někteří další
Je o tom, že kvalita náziru je dána i kvalitou (politickovýchovnou průpravou) jeho autora. Toť vše.
A s tématem to nesouvisí jen zdánlivě !
0/0
8.8.2003 9:47

Krušnohor

Re:
Chlape ty musíš bejt ale slušnej mag*r...
0/0
8.8.2003 10:13

Ervín

Re:
Nevrátil si se z CzechTekku a máš ještě nějakej ten den dojezd?
0/0
8.8.2003 11:02

Ivan

pro tzv. tajemník
Hrůza minulého režimu ? Netvrddím, že vše bylo ideální (ale to není nikdy, že ?), ale kdo si chtěl vyhrnout rukávy a neoddával po hospodách se máničkové kultuře či různým havlovským výstřelkům, tomu mládežnická organizace, jednotná tělovýchovná i partaj otevřeli dveře dokořán.
Nestěžuji si ani dnes, mám velmi pěkný příjem, kvalita se prosadí, ať je u vesla Petr nebo Pavel. V období výstavby a přestavby ale se postavilo sdostatrek bytů, perfektně fungoval jednotný systém výchovy mládežei jednotný systém tělovýchovný. Mládež nebyla otravována fráternickým Skautem ani připitomělou foglarovštinou.
Takže, analyzujme věcně - to ale asi nejde bez politickovýchovné průpravy. Asi není náhodou, že jsem byl v partajním celostavebním výboru a teď vedu krajský aktiv partaje Zelených. Naštěstí jsou lidi, kteří dokáží ocenit a vyzdvihnout kvalitu.
 
0/0
8.8.2003 9:34

Ervín

Re: K bytům
Je pravda, že se postavilo dost bytů, ale ani tekrát nebylo lehké se k bytu dostat. Je pravda, že daleko snadněji, než dnes, ale za jakou cenu? Z urbanistického, architektonického a hlediska stavebního (tepelně technické) absolutně nevyhovující králíkárny, které se postavily na okrajích větších či menších měst (i vesnic) hyzdí Čechy a toto dědictví si neseme do dalších let.  
0/0
8.8.2003 10:59

Ivan

dodatek (uvozen uvozovkami)a omluva
 
"..dpovědně prohlásit, že ze zhruba čtyřiceti účastníků zájezdu si po této zkušenosti známku na podporu úpravy lyžařských stop nekoupí v příštím roce nikdo."
Myslím, že je čestné se přiznat k chybě.
0/0
8.8.2003 9:23

Ivan

dodatek a omluva
dpovědně prohlásit, že ze zhruba čtyřiceti účastníků zájezdu si po této zkušenosti známku na podporu úpravy lyžařských stop nekoupí v příštím roce nikdo.
Myslím, že je čestné se k přiznat k chybě.
 
0/0
8.8.2003 9:21

Vítek

změna soutěžního řádu.
Přikládám návrh:
Na základě mých dojmů z minulých let doporučuji, aby Fotbalový svaz doplnil soutěžní řád minimálně o tato pravidla:
1. ČMFS vyhlašuje před začátkem soutěží mistrem ligy Spartu Praha. Všechna utkání se Spartou jsou podřízena tomuto cíli a kluby nemají právo do tohoto děje zasahovat.
2. Sparta před začátkem soutěže předloží soupis hráčů, kteří nesmějí být trestány červenou kartou. Pokud takovýto hráč obdrží žlutou kartu, je mu po skončení utkání anulována.
3. Rozhodčí, řídící utkání klubu, který se v příštím kole má utkat se Spartou, má povinnost vytipovat nejlepší hráče tohoto klubu a udělit jim červenou kartu.
4. Žádosti a podněty klubů, zejména týkající se soutěžních utkání, která se nezamlouvají Spartě a mohly by ji uškodit se zamítají.
5. Zvolení a jmenovaní funkcionáři jsou přímo podřízeni vedení Sparty a členové komisí  ve svých rozhodnutích vychází z cílů Sparty
 
0/0
8.8.2003 9:19

jo

Re:
0/0
8.8.2003 9:24

starý pán

Mám dojem,
že jsi mamince upadl v porodnici a to rovnou na hlavičku......  Blbost je věčná.
 
0/0
8.8.2003 10:33

jirik22@atlas.cz

Re:
Musím říci, že i ten Ivan je vtipnější. Ten tvůj typicky slávistický humor bohužel jako vždy postrádá racionální jádro, takže tím můžeš obavit tak akorát Pavla Řeháka nebo podobné "intelektuály". V jednom ale pravdu máš, jakýkoliv zásah, který pomůže jenom trochu utlumit škodlivý vliv Slávie (negativní vliv na media, tlaky na rozhodčí a´la Blšany, udávání soupeřů a hrubě nesportovní chování apod.), pomůže ozdravit naši kopanou.
0/0
8.8.2003 10:55

xt

Re:
6. V případě výskytu jistého Vítka na internetových konferencích neprodleně informujte MuDr. Drápa z institutu pro výzkum nebezpečných mutací. Včera utekl a léky měl naposled ráno.
0/0
8.8.2003 10:56

grospic

Re:
ještě jsi zapomněl že v každém min.druhém utkání musí Sparta kopat alespoň jednu peltu v případě neproměnění se pokus opakuje maximálně však 3 pokusy.
0/0
8.8.2003 11:46

vova

Re:
Ted nevim, jestli jsi se preklepl nebo to byl zamer - "kopat jednu peltu", to znamena penaltu nebo Peltu? ;-))
0/0
8.8.2003 14:30

jirik22@atlas.cz

Re:
Další slávistický "znalec". Kdybys do fotbalu jenom trošičku viděl Ty sešívanej ubožáku, tak bys musel vědět, že Sparta kopala za posledního půldruhýho roku jenom 2 penalty (včetně Opavy), zatímco proti ní bylo nejvíc penalt vymyšleno (Libe, Ostrava apod.) na rozdíl od sešívaný mafie, která může hrát i rukama a rozhodčímu to nevadí. Tam hledej to pravé svinstvo - mezi seSHITcema a jejich nohsledy ve Sportu apod.
0/0
8.8.2003 15:22

Ďourek

Re:
Jakákoliv nezištná pomoc nádhernému klubu založenému Pražskými studenty a pracující inteligencí je naprosto ospravedlnitelná a zasloužená. Oproti tomu zaříznutí něčeho tak odporného, jako prezentuje Rudý bolševický marast z letné je čin zasluhující řád čestné legie. Když už se ten rudý nádor nepodařilo vyoperovat jedním řezem (podobně jako spřízněnou partaj), je nutné nasadit tuto alternativní léčbu - běda Ti jiříku, jestli tento ozdravný proces Českého fotbalu budeš dále hanět.
0/0
8.8.2003 15:41

ondra

Re:
jiriku, líbí se mi, jak ztrácíš nadhled vždy, když se někdo opře do do tvé rudé sparty, zatímco při kritice slavie hýříš ostrovtipem
0/0
8.8.2003 16:41

Pítrs

Souhlas
Máš pravdu Filipe !!!!
0/0
8.8.2003 8:59

Jean AAmos Comenskij

IVAN
Jsi pako Ivane, nic naplat...
0/0
8.8.2003 8:47

Ivan

Fundovanost politickovýchovná i tělovýchovná
Nechtěl jsem se vychvalovat, ale teď snad už nepochybujete o mé fundovanosti i v tělovýchovné problematice i statečnosti v kritice společenských nešvarů.
12.03.2003 Autor: Ivan Čipera, Předseda STL Plzeň Běžkařské stopy zcela zničil těžařský traktor Dne 8. března 2003 jsme se s naším lyžařským oddílem vydali opět na Šumavu, tentokrát do Hojsovy Stráže. Chtěli jsme navštívit i Špičák, a proto jsme zcela přirozeně využili značenou turistickou trasu s vyjetou dvojicí běžeckých stop, která vede z Hojsovy Stráže do Špičáckého sedla. Stopy byly protaženy kvalitně a bylo zjevné, že tak bylo učiněno nedávno - pravděpodobně v pátek 7. března. Bohužel, celková pohoda vyplývající z kvalitního terénu a pěkného počasí, skončila u pancířské sjezdovky. Potkali jsme v protisměru jedoucí kolový traktor, používaný při kácení v lesích. Tento traktor nejenže zabíral celou šíři cesty, ale také zcela zdevastoval obě stopy. Od několika místních lidí jsme pak zjistili, že existuje jakási smlouva o tom, že stopy zůstanou zachovány do 9. března. Lidé nám také řekli, že cesta bude takto „upravena“ pouze do místa, kde se bude těžit. Jak jsme měli možnost se na zpáteční cestě přesvědčit, těžba bude zřejmě někde v Hojsově Stráži, protože stopy traktoru končily až na tamních komunikacích. Proto by mne zajímalo, kdo dal příkaz k takové devastaci lyžařských stop. Radlice tohoto traktoru je nejen zcela zničila, ale vytvořila i příčné rigoly, místy až na vlastní kryt cesty. Celý případ je o to víc zarážející, že stopy byly nově upraveny. Nemístně se tedy plýtvalo veřejnými prostředky. Zvažuji rovněž podání trestního oznámení. Nejde jen o to, že v takovém terénu si mohou sportovci zničit poměrně drahé vybavení. Účastníky zájezdů jsou totiž i děti ve věku od devíti let. Jízda takovým terénem byla pro ně opravdu ošklivým zážitkem a asi jen zázrakem se nikomu nic nestalo. Každopádně, jestli si místní úřady takto představují podporu cestovního ruchu, já jsem jiného názoru. Navíc mohu zo
0/0
8.8.2003 8:36

Ervín

Re:
Piš dál. Ty mě, chlape, hrozně bavíš. Já ti hrozně fandim.
0/0
8.8.2003 8:50

Ervín

Re:
Piš dál, ty mě hrozně bavíš, já ti moc fandim.
0/0
8.8.2003 8:51

historik

porad to same
Tento clanek povazuji za dalsi prispevek do nekoncici serie nevyresitelnosti fotbaloveho sveta. Vzdyt Sparta si zakladala Vzdorosvaz uz v roce 1910, do te doby si zase Slavia myslela, ze fotbal hraje jen ona a podle toho se chovala k ostatnim klubum. Prvni republika byla podobnych rvacek plnam a co se delo pocatkem padesatych let, o tom ani nemluvit, tam se sestupovalo podle urednickeho klice atd.O situaci v letech po roce 1968 se take napsalo dost, zejmena osmdesata leta byla chutna na svazove "umeni". Podle me je zaklad jeden: cesky fotbal neni mozny bez svazu a svaz bez fotbalu. O tom, ze to bude porad vice ci mene skripat, o tom bych se vubec nebavil, tak to proste je a bude. Mluvime porad o fotbale jako o krali sportu, ale navstevnost nasi ligy v poslednim roce byla tak brutalne nizka, ze lepsi atmosferu znali Bican nebo Kvasnak, ale rozhodne ne dnesni plejeri. A tady neni chyba ve svazu... fanousci totiz nejsou samozrejmost a podle me to klubum nejak nedochazi. Ostatne, uz jsem se rozkecal az prilis, to by bylo na studii.     
 
0/0
8.8.2003 8:34

Ivan

Vám, kteří mě posíláte kamsi
Máte právo na vaše názory, ale vemte v potaz jedno: Kdo z vás je na mojí úrovni člověka, jehož názory jsou prověřeny zakalením v mnohačetných diskusích, ať už partajních, tak tělovýchovněorganizačních ? A´t se nad tím každý zamyslí, nakolik vydiskutován byl jeho vlastní názor. O tom byla demokracie v období přestavby a o tom by měla být i demokracie dnešní.
 
0/0
8.8.2003 8:23

Olda

Re: Zakalenim
No zakalit jsi musel vcera kazdopadne fest....
0/0
8.8.2003 8:28

Ervín

Re:
Jak můžeš na takovýto úrovni hodnotit úroveň člověka? Další slovo, z kterýho se mi ježí chlupy na celym tělě:"Partaj". Připomíná mi to něco, co tady (díky bohu) už dlouho není a co bych znova nerad zažil.
0/0
8.8.2003 8:39

Kocek

Re: Ivan
Docela by mě zajímalo, čímž se živíš resp.l kdo tě živí, že můžeš psát takové bláboly.
0/0
8.8.2003 8:55

tajemník

Re:
Zřejmě to bude jen srandista, který chce připomenout hrůzu tehdejšího režimu a docela se mu to daří, protože mám solidní husí kůži.
0/0
8.8.2003 9:11

Fanda

svaz
Svaz (stejne jako nova) na nas na vsechny sere. Stadion nam nepostavi. Vlastne, co nam, on sam by na takovym stanku vydelaval (to jen svedci o tom, jaci jsou to diletanti). Predprodej na Holandsko se stal skvostnym predstaveni naramne marketingove spolecnosti STES, ktera je obdoba svazu. Taky neschopni, system predprodeje ani ne 20 000 listku bylo fiasko, kdy system odpovidal urovni z roku 1950. Holt pruser
0/0
8.8.2003 7:54

Fanda

jen cast problemu
sere
0/0
8.8.2003 7:51

Ivan

Chození okolo teplé kaše
článek zcela ignoruje jádro problému - totální zanedbání politickovýchovné práce. Ani z pléna svazu se o tom nemluví. Ona kopaná není jen o tom odtrénovat a nazdar. Ona je o politické výchově i o chuti vyhrnout si rukávy a přiložit ruku k dílu při brigádničení. a začít je třeba již u těch nejmenších. Pionýrská organizace naštěstí přežila revoluční běsnění listopadu 89 a vzhledem ke svým kvalitám má ty nejlepší předpoklady proniknout do fotbalových klubů a vzít si na svá bedra politickovýchovnou práci již od těch nejmenších žáčků jako primární atributu komplexního rozvoje člověka vstříc požadavkům nové doby.
Tolik skromná připomínka člověka, který je "jen" předsedou tělovýchovného oddílu, který je "jen" krajským předsedou nejvýznamnější ZATÍM mimoparlamentní strany, který politicky pracuje "jen" od svých 18 let (1980), nepočítaje v to "učednická" svazácká léta. Nestydím se o tom mluvit, protože jsem vždy prosazoval pokrokové myšlenky a tehdejší doba byla taková, že byla jen jedna správná platforma k jejich prosazování.
Rezymé : klubko problémů kopané je třeba začít rozplétat od atributy politickovýchovné práce a začít ustavením politickovýchovné svazové komise za předsednictví člověka se zkušenostmi z jednotné tělovýchovné organizace.
 
 
0/0
8.8.2003 7:32

justice

Re:
cest
0/0
8.8.2003 7:41

Martas

Re:
Jdi do haj*lu, blbecku.
0/0
8.8.2003 8:13

grospic

Re:
Já myslím že podobně kovaných týpků je ve vedení už dost.
0/0
8.8.2003 8:14

Ervín

Re:
Hlavně, že jseš politicky vychovanej ty. Když slyšim slovo "politická výchova", tak se mi zježej všechny vlasy na hlavě. Proti práci s mládeží nic nemám, to je to nejdůležitější, co český fotbal potřebuje,ale co do toho proboha pleteš politickou výchovu tu jantare.
0/0
8.8.2003 8:27

tajemník

Re:
Soudruhu, dej pozor, ať nenarazíš. Pokud vím, tyto problémy byly řešeny 12. sjezdem KSČ a byly přijaty určité závěry. Zajímalo by mě, jestli vůbec víš, jaké , pokud chceš úspěšně prosazovat politicko-výchovnou práci. Jinak čest.
0/0
8.8.2003 9:00

Jééňa

CO JE TO?
opravdu kvalita docela jsem si početl.... jen by mne zajímalo proč je na TENTO článek odkaz v headlines...
0/0
8.8.2003 7:32

Petr

Děkujeme MF Dnes za kvalitní příspěvek
A ještě jeden dotaz - píší tyto články lidé alespoň se základním vzděláním?
0/0
8.8.2003 7:15

Milan

Re:
Četl jsem v reflexu, že většina redaktorů z MF odešla do Hospodářských novin. Tak asi tady zůstala ta "elita".
0/0
8.8.2003 8:31

Najdete na iDNES.czmobilní verze