Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Legální tutlání v Česku škodí

Všimněte si zdánlivě nepodstatného: zatímco v Německu, Anglii či v Lize mistrů se nad utajenými známkami pro rozhodčí nikdo nepozastaví, v Česku se o tom vedou plamenné diskuse. Není právě tohle ten nejlepší argument pro to, aby bylo hodnocení sudích veřejné?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nez.

Hm
Jedním slovem je to bordel, když se oháníte jinde v Evropě , tak proč nejede naše liga podle vzoru Německé nebo Anglické ligy. Jinak jsme všichni blázni tady se rozčilujeme a na svazu mají v klidu oběd a v 16.00hod. to zapíchnou a kašlou na fotbal.
0/0
7.8.2003 12:09

Blb Nechápavý

redaktoři sledujte sateli
Páni redaktoři,
ale v Německu když skončí zápas, jdou komentátoři normálně za rozhodčím proč třeba vyložil hráče,písknul penaltu... Pak se kompletně probírají zápasy včetně
sporných okamžiků a nikdo se nediví.I za Pelikána
když se v Děčíně kopala 3.liga si nominovaní rozhodčí
zavolali v týdnu kolik chtějí za "rovinu". A  asi v Děčíně
dávali málo, protože vždy postopil někdo jako Blšany,
Dukla,Č.Lípa,Lázně Bohdaneč...
A vy pak chcete hájit rozhodčí?
0/0
7.8.2003 11:12

jirik22@atlas.cz

Nejvíce škodí fotbalu bulvár.
Např. "rádobyodborný" deník Sport zase jednou ukázal svoji "úroveň". Sám sebe pasoval na bojovníka za očistu fotbalu a vedle idiotských nápadů s play-off teď vyrukoval i se zločiny rozhodčích. Člověk, který sleduje např. Bundesligu musí žasnout nad tím, jakou kampaň dokáží novinářští diletantni ze Sportu rozpoutat. Na SAT1 (nyní ARD) se sice každá chyba a špatně mávnutý ofsajd (a jejich stejně, ne-li více než u nás) také náležitě rozebírá, ale nikdo nevynáší hned nepodložené soudy o nekalých úmyslech a protěžování toho, či onoho. Příkladem budiž faul na Sionka na Spartě. Z tribuny nebylo možné rozpoznat, kde k faulu došlo (a už vůbec ne z hráčské lavičky) a většina diváků neměla ani tušení o "neregulernosti" penalty, dokud se v TV neobjevil šot se zmíněnou situací. Navíc rozhodčí projevil viditelně snahu konzultovat situaci s asistentem, který nakonec zřejmě o penaltě rozhodl. Vinit proto hlavního arbitra, že "přehlédl" nebo "přesně neurčil místo přestupku" tak, jak to dokázal zpomalený záznam je opět jen další známka diletantismu lidí, kteří o fotbale referují a opět nikoliv náhodou se jedná zejména o deník Sport. Stačí přitom jenom zapátrat v paměti a vyvstanou nám před očima krásné okamžiky, když jsme kopali na EURU penalty (ve finále s Německem Berger nebo o 4 roky později Nedvědův pád a následná Poborského penalta s Francií), které se ukázaly jako neregulerní a které jsme odbyli komentářem, že penalta je, když pískne rozhodčí a rozhodčí je taky jen člověk. Ani Sport tekrát nenapadlo podsouvat rozhodčím, že byli zkorumpování zlotřilými Čechy. A o tom to právě je, že rozhodčí je jen člověk a nikdy neposoudí situaci stejně jako zpomalený záznam a že pomezní nemá fakticky příliš velkou šanci exaktně určit, zda v určité situaci šlo či nešlo o ofsajd. Chyby prostě jsou a zřejmě i vždy budou, ale hledat v nich okamžitě bezdůvodně jakýsi zlý úmysl a podsouvat to čtenářům, to je přesně to, co fotbalu škodí nejvíce, co odrazuje fanoušky od návštěv stadionů a co snižuje
0/0
7.8.2003 10:38

x

Re:
To máš sice pravdu, ale tvůj příspěvek níže (reakce na Jarku Ochmelku) dokazuje, že i ty uvažuješ úplně stejným způsobem. S tím rozdílem, že za vším vidíš Slavii.
0/0
7.8.2003 10:44

Hanz

Evropa
Já nevím proč se  funkcionáři pořád ohánějí frázemi typu "V Evropě to také tak funguje "(viz článek před několika dny) apod. Zapomínají, že třeba v Británii  je jiná mentalita a určité samoregulační mechanismy. To v naší soutěži bohužel neplatí. Nevím proč bychom měly pořád dělat všechno jako jinde ve světě, když to tady nefunguje. Nastavit známkování pro rozhodčí a když klesne pod určitou úroveň tak nazdar. A nevím proč by se to nemělo zveřejňovat. To je takovej ten ruskej syndrom všechno zatloukat a tajit. 
0/0
7.8.2003 10:30

Jarka Ochmelka (Rychlé Pípy)

Zamyšlení
Kdyby například v anglické lize předvedl rozhodčí stejný výkon jako Beneš v Teplicích, určitě by dostal přísný trest nebo finanční postih. A pokud by se tyto "výkony" opakovaly, pochybuji, že by si někdy ještě zapískal. Co na tom, že u nás takový Puček "zmastí" téměř každý pátý zápas (je také zajímavé, že nejčastěji píská Spartu - to je zajímavých penalt!!). Když je to už příliš okaté, přeřadí se na rok do nižší soutěže. Mezitím se na jeho klubovou orientaci za ten rok zapomene.
 Trenérům je zakázáno kritizovat po zápase výkon rozhodčích. Ale někdy je na zvracení nejen trenérům, ale i většině diváků.
 Je mi jedno, jak bude liga fungovat a kdo jí bude zastřešovat. Hlavně když se bude hrát kvalitní fotbal a budou pískat kvalitní (a hlavně kvalitně) sudí.
0/0
7.8.2003 7:30

xt

Re:
Kolik je těch zajímavých penalt ty vohráblo? Pro Spartu ? Než začneš mlít hovadiny, tak si zkus něco zjistit, za poslední rok a půl kopala Sparta penalty dvě, včetně té s Opavou.
0/0
7.8.2003 7:54

Bývalý fotbalový divák...

Re:
Tady jde i o ta neodpískané ty vohráblo !!
0/0
7.8.2003 10:36

Urvaný Hemeroid

Re:
Ochmelko z pod Rychlé pípy, namoč si nos do pěny a zmizni do Chlaparku. Fotbalu rozumíš jako koza náklaďáku.
0/0
7.8.2003 7:59

jirik22@atlas.cz

Re:
Proč nazýváš svůj příspěvek "zamyšlení". Slovo, které jsi použil pojmenovává určitou činnost mozku, ale ten Tobě zjevně chybí. Správný název pro Tvé nepodložené výmysly je zhovadilost. Když už se chceš navážet do Sparty, tak si alespoň ověř fakta a dělej to třeba jako pan Procházka ve Sportu. Je to sice jinak stejný iditot jako Ty, navíc je to intrikán a zákeřný slávista, ale občas se drží alespoň statistik. Sparta loni kopala jedinou penaltu (s Brnem a neproměnila) na rozdíl od protěžovaných mužstev - Slávie, Teplic, Liberce apod.. Naopak proti Spartě bylo pískáno nejvíce vymyšlených penalt (v Liberci, v Ostravě po známé Svěrkošově filmovačce apod.). Puček Spartu poškodil hned v prvním kole v Teplicích, kdy nepískl penaltu pro Spartu a v zápase proti Opavě rozhodčí "přehledl" hned dvě jasné pebalty, což se nikde nepíše, ale že jedna byla neoprávněná, vyvolalo takový humbuk, že to popletlo i chudáka jako jsi Ty. Měl bys pochopit, že se jedná jen o "triky slávistické kliky", která potřebuje jen odvrátit pozornost od vlastních sešívaných sviňáren, kterých jsou plné stadiony - viz. zápas s Blšanama a slávistická házená.
0/0
7.8.2003 9:50

Ďourek

Re:
Dobrá, dobrá, ale uvědom si, že poškodit něco tak odporného, jako je ta vaše rudá banda, je čin, který by měl být nominován na cenu Fair Play!
0/0
7.8.2003 14:48

Jarka Ochmelka (Rychlé Pípy)

Třikrát a dost...
0/0
7.8.2003 7:17

Najdete na iDNES.czmobilní verze