Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kritika rozhodčích byla oprávněná

Komise rozhodčích Českomoravského fotbalového svazu částečně uznala protesty proti výkonu rozhodčích první, respektive druhé ligy. Na řízení zápasů si u ní stěžovali zástupci Příbrami a Xaverova. Výsledek úterního jednání komise se promítne do nasazování sudích pro příští kola.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

fanda fotbalu

Nemoc ?
Všichni chceme vidět kvalitní fotbal! Zápas Teplice x Příbram se zrovna moc nepovedl. Hlavní rozhodčí chyboval a poté kupil jednu chybu za druhou. Asistenti -to je tragedie. Celý svět volá po gólech a naši pomezní zvedají praporek jako slepí. V tomto zápase odmávali alespoň 3 ofsajdy, které si vymysleli. Abych něco nezkazil raději to zvednu!  Krásná akce Teplic, přihrávka za zonu, hráč v okamžiku přihrávky 5 metrů před obránci, zabere, může jít sám na bránu a šup praporek je nahoře, protože na pomezního byla akce příliš rychlá.  Dále, proč se disciplinární komise nezabývá simulováním hráčů na hřišti? Tohle svinstvo kazí fotbal. Jsou k dispozici video záznamy. Rozhodčí na hřišti při dnešním hereckém umění pana Horváta a dalších, nemůže vše postihnout. Na záznamu je vše jasné. Pokud komise nebude trestat, bude ještě hůř. Při pohledu na herecké výkony pana Tesaříka se tají dech, válení po zemi, hlava v rukou, svíjení, ale pak šup na nohy a sprint kupředu. Měl jsem pocit že ve 2 posledních zápasech minimálně 3x umíral. Přežil a dohrál! Rovněž pan Formánek se skvěle ukázal. Po faulu na unikajícího útočníka Teplic, místo aby hráče překročil, nenápadně, ale jasně úmyslně šlápl protihráči na hlavu. Rozhodčí neviděl, komise jistě stejně jako já ano. Masér na hřišti škrtí protihráče, to tu dlouho nebylo! Jestlipak to naši komisaři viděli??? Udělají něco? Pokud tohle všechno připouštějí a netrestají, jak to všechno dopadne? Když nezastaví těmto "sportovcům" činnost na několik zápasů, aby si to příště rozmysleli, uvidíme ještě lepší kusy. Nemohou???Jde to v Německu tak proč ne u nás? Přeji našemu fotbalu aby se začal uzdravovat, nebo brzo zůstane sám!
 
 
0/0
6.8.2003 15:03

fanda

teplice v příbram
0/0
6.8.2003 14:16

Urvaný Hemeroid

Do šuplíku s tím?
Škoda, že jste tuhle aktualitu stáhli z titulní strany sportu i fotbalu. Takhle už v té jistě přínosné debatě skoro nikdo nepokračuje. Za to tam máte hodně ptákovin.
0/0
6.8.2003 11:28

Milan Krížeček

A co disciplinárka!?
Jak to, že se ještě neozvala disciplinárka? Zcela jistě před ní patří tepličtí hráči Horváth a Tesařík, kteří svým filmováním hrubě ovlivnili pondělní zápas. Samozřejmě také masér Mališ! Ten chlap musí dostat zákaz vstupu na lavičku aspoň na tři měsíce! Jinak je celá liga pro smích. Rozhodčí? Jak to, že si je komise sudích nepozvala na kobereček? Včetně asistenta Holuba, který znehodnotil spolu s hlavním Hlaváčem jinak vynikající podívanou na Bazalech.
0/0
6.8.2003 8:48

kraken

BUĎTE CHLAP a neschovávete se , kruci
Pane Brabec, možná by bylo dobré si uvědomit, že ne všichno diváci jsou laikové fotbalového prostředí a že nerozumějí pravidlům fotbalu. Zvažte návrh na opětovné uvádění známek od delegátů. Pro lepší přehled a jasnost Vám doporučuji vytisknout v médiích systém hodnocení rozhodčích delegáty a pak hlavně tento systém vysvětlit novinářům o fotbale píšícím. Není nic jednoduššího, než dát do všech věcí co nejvíc jasno a neschovávat se za různá prohlášení. Čas se změnil a všichni jsme lidi, kteří dělají chyby. Pokud je to vyloženě lidská chyby, špatně to rozhodčí vidí, je daleko - to se dá pochopit, ale nejde pochopit úmysl - neodpískaná ruka a penalta proti Teplicím. To už není lidská chyba, to JASNÝ ÚMYSL a to nemám nic proti Teplicím. Buďte chlap a ukažte, že naši rizhidčí jsou tací jací jsou a s tšěmi nekvalitními a často chybujícími se rychle rozlučte a napravte reputaci rozhodčích jako takovou. Možností na to máte jako komise a i Vy sám dost.
0/0
6.8.2003 8:32

Naši skalní

0/0
6.8.2003 8:31

Bartas

Rozhodci....
Nechapu,na co si porad stezujete.Proste za vsechno muzou rozhodci-typickej ceskej nazor...Chtel bych videt kohokoliv jinyho z vas, jak by to zapiskal,proste rozhodci nema zpomaleny zaznam z TV a nemuze videt vsechno,tim padem jejich vykon NEMUZE byt bezchybny!!!Tohle umi jenom ceskej fanousek-vsechno hazet na rozhodci....
0/0
6.8.2003 8:22

Praetorian

Re:
Na co si hrajes? Nejde o to, ze rozhodci udela chybu, to muze a nikdo mu to neupira, ale mel by za tu chybu nest zodpovednost.
0/0
6.8.2003 8:26

Bartas

Re:
No tak to kazdopadne...
0/0
6.8.2003 8:28

nez.

Hm
Nejlepší na tom asi je i to jak to funguje, včera pan odborník na fotbal Táborský jásal jak se liga dobře rozjela a většina příspěvků , které se tady objevila , jasně dávala najevo , že to tak úlpně není pravda a upozorňovali na neobviklý nárůst úmyslných omylů rozhodčích. Brabec trapně nachází vysvětlení ve prospěch rozhodčích , Táborský zase vidí jen to co chce , podle mně se liga rozjela v předem připraveném scénáři ligu vyhraje ten a dolů půjdou tihle a novináři tomu dají tu omáčku od takových Blšan za články na objednávku nic nedostanou ale od těch nahoře ano a tak se pomlouvá, vymýšlí, chválí,hledají se na některých chyby, ale psát to co se ve skutečnosti stalo je v nedohlednu.A pak se nedivte , že všechno dohromady je na h..... Jasné je , že v rukou to mají rozhodčí v čele s Brabcem .
0/0
6.8.2003 8:22

z nadhledu

Já už tomu opravdu nerozumím
Fotbal se hraje pro diváky a fotbalový svaz musí mít zájem na tom aby byli spokojeni.Rozhodčí by snad měli být na place proto,aby pohlídali hezký a férový fotbal a pomohli mu tak.Zatím rozhodčí vystupují jako nadřazená kasta trenerů,hráčů,sponzorů a diváků.Tohle všechno fotbalový svaz nepochopitelně podporuje,dělá neprůhledné a trapné.Ať už kdokoli viditelně kazí fotbal (hráči,funkcionáři rozhodčí,diváci,agenti)měl by být prvořadý zájem svazu to okamžitě řešit stejně tak jako tyto věci musí řešit každý podnikatel,jinak zkrachuje.A že je fotbal velký obchod,dokazují jen rozpočty klubů.Svazu se ale zřejmě hodí,když je ve všem džungle,ve které se dobře daří korupci.,
0/0
6.8.2003 8:22

radim

Hodnocení sudích
Další věc, která mi vadí, je zrušení zveřejnění známek rozhodčích. Veřejnost  tak ztratila jedinou možnost poukazovat na svázanost rozhodčích s delegáty. Jak je možné jinak vysvětlit, že delegát dá mnohdy nepřiměřeně vysokou známku a nezávislý deník Sport pak známku diametrálně odlišnou-nižší?!? Kdysi byl ve Sportu dovětek u hodnocení rozhodčích delegáty, že delegát může udělit nejvýše známku 5 pokud rozhodčí neudělí žlutou či červenou kartu. Nepamatuji si přesně kritéria pro další známky, ale bylo tam také napsáno něco ve smyslu, že pokud rozhodčí neuzná regulérní branku, či naopak uzná neregulérní gól, jinými slovy pokud udělá chybu, která má vliv na konečný výsledek nemůže dostat známku vyšší než...(2, 3 )Takže i fanoušek na stadiounu si na základě poznatků o utkání byl schopen odvodit, jakou známku může rozhodčí přibližně dostat. V drtivé většině případů však známka byla o 3-4 stupně vyšší. A pokud pan Brabec tvrdí, že rozhodčí jsou zveřejňováním známek pod tlakem, tak ať přestanou pískat. Když nezvládají hodnocení svých výkonů, jak můžou zvládnout řídit prvoligové utkání...
0/0
6.8.2003 8:12

radim

Pane Brabče, Vy jste tam nebyl!!!
Pan Brabec opět dokázal naprosté přezírání fotbalové veřejnosti! Nemusí to z mé strany znít objektivně, jelikož fandím modrobílým barvám Baníku, ale celý stadion, novináři Sportu, Práva, MF Dnes viděli penaltu a podivné chování pomezního sudího ve chvíli, když už hlavní ukázal na bílý puntík ve vápně. Že o ofsajd nešlo viděli všichni přítomní taky celkem jasně. Nevím jak to může posoudit Brabec, který na stadinu nebyl a bohužel žádný záběr kamery nebyl takový aby ukázal na jasnou chybu rozhodčích. Pan Brabec dále naprosto ignoruje chybné mávání rohových kopů, které padaly na vrub opět stejnému pomeznímu rozhodčímu. Trestný kop, po údajném faulu na Kolouška, také vyvolal úsměv...Bohužel jsemv žádné televizi neviděl záběr okamžiku těsně před závěrečným hvizdem zápsu, kdy Baník zahrával poslední standardku a míč přistál po několika výměnách na hlavě osamoceného Dvorníka, který stál u zadní tyče zcela neobsazen a ve chvíli, kdy se chystal hlavičkovat ( netvrdím, že byl musel dát gól-i když stál metr před prázdnou bránou...), byl ze zadu sražen což rozhodně nešlo přehlédnout. Tímto dalším sporným okamžikem odepřel Baníku již druhý naprosto regulérní pokutový kop. Poděkování za tento zápas tak patří jen hráčum skvěle hrajícího Liberce a Baníku, kteří předvedli fotbal jako z jiné planety. Žádné polehávání v průběhu zápasu, filmování. Hrálo se pořád nahoru-dolů. Z tohoto pohledu nepochopím výběr zápasu Blašany-Slavia do TV vysílání. I když na této fekální TV stanici jiné družstva než "S" asi vysílat nelze...
0/0
6.8.2003 8:01

Michal

Re:
A bude hůř. 3 a 4 kole zase Sparta! Ale proč nedávali raději Ost-Lib? Protože si jak Nova, tak Prima vybírají jen zápasy "blízko" Prahy. Podívejte se zpětně, kde se hrálo s Tv  - Praha, Teplice, Liberec, Jablonec, Příbram a max. Brno či St.město. Tou je vše na dálnici nebo vedle Brna. Do ostatních je to složité a dlouhé. A hlavně prý jde o nějaký přenos signálu.... :-))
0/0
6.8.2003 10:57

Aleš

Trapné.
0/0
6.8.2003 7:57

Praetorian

Je to mozne?
Prosim  pana Brabce o vysvetleni, jak je mozne, ze faulovany hrac je ve stejnem okamziku i v ofsajdu. Nejak mi to podle pravidel fotbalu a fyzikalnich zakonu nesedi.
0/0
6.8.2003 7:56

Honza

Re:
prestoze fandim Baniku, musim konstatovat, ze to mozne je, a stava se to relativne casto. Bohuzel, nebylo tomu tak v pripade faulovaneho Cizka.
0/0
6.8.2003 9:56

Q

Brabec lže!
Seděl jsem při zápase Baník-Liberec téměř na úrovni lajny, kterou sledoval pomezní Holub. Pan Brabec lže jako když tiskne. Čížek v době přihrávky obíhal libereckého hráče a ten ho chytil za rameno či ruku. Ofsajd to v žádném případě nemohl být! Šot, který jsem viděl v pondělí tuším na Primě mi to znovu potvrdil!
0/0
6.8.2003 7:51

Vláďa

Rozhodčí v naší lize: hrůza, Beneš v Teplicích byl vyslověně trapnej, že by záměr?
0/0
6.8.2003 7:13

Fanda

Komise
Komise se včerejším zasedáním sama diskvalikovala. O rádoby profesionálním fotbale rozhodují amatéři a diletanti s velmi pochybnou minulostí již z dob jejich rozhodování. Jméno předsedy je toho nejlepší zárukou. Nezveřejňovat ihned známky rozhodčích a jejich potrestání je nehoráznost a výsměch fotbalovým fanouškům. Ať se pak svaz nediví, že návštěvy rok od roku klesají. Na dobré divadlo se chodí do Národního.
0/0
6.8.2003 6:24

................

HRŮZA
Takovej výon jako v zápase TEPLICE-MARILA......to snad ani nemyslíte vážně!  Za to by se mělo střílet -TO BYLA FAKT HRŮZA!
Neřikam spléct se...ale todle?????????
S takovídlema výkonam děte do............
 
0/0
6.8.2003 0:09

Jara

Re:
fakt hruza je ten tvuj projev s milionem nesmyslnych smajliku
0/0
6.8.2003 0:51

Jara

pane brabec
sedel jste na urovni ofsajdove situace jako ja na bazalech ? ..zadna televize nemela zaber presne v lajne...tak jak chcete dokazat, ze to byl ofsajd ?
0/0
5.8.2003 23:01

AAA

Co to bylo????
Co mělo znamenat to divadlo, které předvedl rozhodčí při utkání Ostrava-Liberec? Po jasném faulu na ostravského hráče rozhodčí ukázal penaltu která byla zcela jasná a zanedlouho  z ničeho nic poukázal na ofsajd který vůbec nebyl!!!! Nevím co si o tom mám myslet, takové šaškárny ať předvádí někde v krajském přeboru a ne v 1. lize.         Zdraví divák a věrný baníkovec.
0/0
5.8.2003 22:58

dedek

regulernost
Dokud se nezavede videorozhodčí jako v hokeji, nebo alespoň pokud se nebudou na ligových stadionech opakovat klíčové scény na obrazové tabuli jako v Koreji a Japonsku, bude regulernost našeho fotbalu pochybná. To, co se stalo na Spartě i v Teplicích, díví za pravdu těm, kdo říkajé, že fotbal u nás už není sport ale šoubyznys.
0/0
5.8.2003 21:59

Najdete na iDNES.czmobilní verze