Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Slavisté si z Trebinje vezou výhru

Boj o účast v Lize mistrů začali fotbalisté Slavie nadmíru úspěšně. Ze hřiště Leotaru Trebinje si vezou výhru 2:1. Výraznou zásluhu na výhře měl brazilský útočník Adauto. Úvodní branku vstřelil a po návratu z kabin skóroval po jeho akci Richard Dostálek. Odveta druhého předkola se hraje ve středu 6. srpna v Praze na Strahově. Domácí hráči vyrovnali z pokutového kopu pár minut před koncem první půle. Trenér Slavie Miroslav Beránek byl s výsledkem vcelku spokojen. "Ve druhém poločase nejméně tři dobré šance, takže naše vítězství mohlo být i vyšší," podotkl slávistický kouč.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Patriot

Antisparta
Ahoj všem, nejsem Slávista, ale chtěl bych pogratulovat Slavii k úspěchu v Bosně. Přeju hodně štěstí do odvety a doufám,  že postoupíte i přes Celtu, aby ta naše malá zemička taky opět zažila nějakej ten fotbalovej úspěch. Přeju plnej dům, jako byl teďka u nás v Brně. Hodně štěstí i v lize a přeju titul. My ho asi nevyhrajeme,  tak ať ho má někdo jinej než ta odporná Sparta.
0/0
1.8.2003 20:19

Učitel

Naučte se česky!
Jsem slávista, zřejmě starší než většina z vás, a občas si přečtu vaše komentáře. Je smutné, že převážná část příspěvků není psána česky, nýbrž jakousi podivnou řečí primitivů, jimž k vyjádření - řekněme - postojů stačí v podstatě pár slov, a to způsobem svědčícím o jejich vzdělání kdesi na hranici negramotnosti. Ještě smutnější je, že Kockovy příspěvky se dají číst a patří k těm zajímavějším; má schopnost jednoduchým způsobem vyprovokovat skupinku "jednodušších" slávistů a zřejmě se tím baví. Je otázkou, jestli toto sebeuspokojování není podvědomou snahou dokazovat si vlastní kvalitu. Ale to činí jen lidé, kteří ji zas tak vysokou nemají. Na závěr: jsou-li vaše "diskuse" obrazem naší společnosti, pan nás potěš pánbu, brzy se vrátíme k primitivnímu zemědělství a brambory budeme okopávat zahnutým klackem. A pokud jde o LM, samozřejmě věřím, že Slávie do ní postoupí, a doufám také, že do ní postoupí i Sparta, protože jenom to má význam pro český fotbal.
0/0
1.8.2003 10:36

HANS VON KARLIN

Re:
Moje řeč - samosebou se dá přimouhřit oko, když píše člověk svým dialektem a ne spisovnou češtinou, ale na druhou stranu tady těch věcných příspěvků s (jak říká "nepřítel" Kocek :) hlavou a patou, je úplně minimum. Kdysi na iDnes (když iDnes začlo fungovat) bylo taky plno lidí, kteří si vylejvali svý mindráky v anonymitě hromadné diskuze, ale těch věcných příspěvků a hlavně normálních autorů příspěvků bylo mnohem víc, než těch infantilních křiklounů. Myslím, že tito lidé teď mají nějaký uzavřený diskuzní portál. A jsou tam fanoušci z celé republiky. Na rozdíl od této "diskuze" jsou to "normální, věcně a objektivně uvažující fanoušci z cele naší země. Kéž bychom k tomu někdy dokráčeli i zde! Přeju hezký den a co nejvíc českých týmů v evropských pohárech!
0/0
1.8.2003 11:31

Učitel

Re:
Díky za reakci. Nejde ani tak o spisovnou češtinu, ba ani o vulgarismy (ty koneckonců občas používá každý), nýbrž o styl uvažování a naprostou absenci invence a - patrně - běžného lidského sebevědomí, schopnosti vytvořit si vlastní názor a stát si za ním veřejně (tedy neskrývat se v anonymitě internetové diskuse). Ani já nemám Spartu  příliš v lásce, ale navidím žádný důvod, abych si kvůli tomu z ní udělal svůj negativní životní cíl. Jinak spisovnou češtinu v příspěvcích nepoužívám proto, že bych netušil nic o existenci jejích volnějších forem (v běžné komunikaci samozřejmě mluvím hovorovou češtinou prošpikovanou dle potřeby vulgarismy), nýbrž proto, abych ukázal, že česky se dá i dorozumět, ne jenom zvracet. Rovněž hezký den všem (ty agresivnější nevyjímaje) a ať vyhraje celý český fotbal.
0/0
1.8.2003 12:29

Gorgar

Re:
Pane učiteli, myslím, že jsme se teď všichni dlouze rděli hanbou a studem nad našimi atavismy a především pak nad neodpustitelným, hrubým znásilňováním českého jazyka. Ti svědomitější jistě oprášili polozapomenutá Pravidla českého pravopisu a pro zkvalitnění tvarosloví a větné stavby vyhledali mezi pavučinami Mluvnici jazyka českého. Někteří dokonce pod tíhou viny tyto knihy otevřeli a s nelíčeným překvapením se začali seznamovat s jejich obsahem. Jenom bych se, pane učiteli, přimlouval za správný název Vašeho i mého oblíbeného klubu. Slavia, pane učiteli, Slavia Praha na věčné časy.
To vše sice s lehkou ironií, avšak zcela bez urážky, prosím.
Jakým jazykem jsou podle Vás psány články na serveru iDNES? Těžko se pak lze   pozastavovat nad jazykovou úrovní komentářů, když jsou čtenářům předkládány takové zmetky…
0/0
1.8.2003 12:24

Učitel

Re:
Díky za reakci. Rozhodně jsem nepsal svůj příspěvek, abych někoho ponížil; jenom mě rozesmutnělo, že úroveň myšlení a chápání běžných lidských hodnot je v těchto diskuzích ponížena až na samou hranici animálnosti. To určitě není nutné, člověk si tím sám pro sebe snižuje laťku své vyspělosti i pro jiné situace, protože tady to prostě stačí! Jinak ale vaše příspěvky (přes veškeré mé výhrady) čtu s chutí a dost často se jimi bavím. A pokud jde o krátké "a", máte pochopitelně pravdu - nikdo není, chvála bohu, neomylný, i když v tomto případě je asi trochu ostuda. Hezký den.
0/0
1.8.2003 12:40

Učitel

Re:
Uvědomil jsem si, že jsem neodpověděl na dotaz o úrovni článků na tomto serveru. Schopnost novinářů pracovat s jazykem a potažmo informacemi upadá všeobecně, nejen zde, protože zřejmě současný stav společnosti je nenutí k opaku. Pakliže kritika veřejných činitelů je pouze hrachem mrštěným proti zdi a celým výsledkem je, že hrách spadne na zem a potrefeno není nic, co by si novináři dělali z vašich nářků nad úrovní jejich práce. Jenže přizpůsobovat se nižší úrovni nemůže nic zlepšit. Je prostě nutné být sám lepší, není jiná kultivovaná cesta. Zkuste třeba po ligovém kole napsat reportáž s komentářem, dejte ji do příspěvků a po čase se vás třeba najde víc - a možná nakonec vznikne nový prostor pro fotbalové informace na vašich stránkách, serveru, co já vím. A možná i víc. Vypadá to nesmyslně, ale snaha napravit nepodařené nejčastěji produkuje nové věci. A když člověk ví, jak to nemá vypadat, má velkou možnost dát tomu správný tvar. To není ironie, Microsoft také vznikl jenom proto, že to někoho napadlo. Tohle sice není Microsoft, ale je to třeba první krok, jak si ověřit, mám-li nějaké schopnosti, či nemám. A já myslím, že lidé mají výrazně větší potenciál, než tuší. Hezký víkend.
 
0/0
1.8.2003 15:47

jirik22@atlas.cz

Tak se ještě chvilku radujte,
živte své naděje a v září tradičně hurá do Balkán Cupu, umělci !!! V Bosně už jste byli, tak Vás čeká ještě Skoplje, Rapid Bukurešť apod.
0/0
31.7.2003 17:04

Serval

Re:
Co to je Balkán Cup?
0/0
31.7.2003 17:27

harry_s

Re:
Nýmande,se Skopje snad budete hrát vy ne:-)))???tak zalez zpátky do kazajky a neotravuj slušný lidy,nikdo na tebe není zvědavej...
0/0
31.7.2003 19:41

Jirik22@atlas.cz

Re:
Jistě, ale v jiném poháru. V Balkán Cupu se pak potká s Vámi!
0/0
31.7.2003 23:04

atom

Re:
.. hele vo tobje kazde vi, ze ses to co mozna mas i mezi nohama - tak vystřel na letnou placku rudej pako.
0/0
31.7.2003 23:30

HANS VON KARLIN

Re:
Kéž by se takhle dalo komunikovat se všema lidma na světě... Nejde o to dělat chytrýho, nebo někoho furt ponižovat. Jde o to, normálně si poklábosit s lidma, kteří mají společnou slabost a to FOTBAL.  Je fajn, když se tady dělá legrace (se všemi možnými výrazy, krom těch nejvulgárnějších) a přitom je diskuze vedená pořád v přátelskym duchu. Bohužel to neni tak často, protože jakmile se tady někdo trošku do někoho z legrace opře, tak se na něj snese hromada sprosťáren nejhrubšího zrna. Holt internet je mocná zbraň v rukou všech, nejen těch kteří ho chtějí využívat ku prospěchu a zábavě všech. P.S. Hlavně abychom se taky dožili lepší úrovně našeho fotbalu.
0/0
1.8.2003 14:11

HANS VON KARLIN

Odveta - středa 6.8.2003
Se zlomeným srdcem tady musím přiznat svůj fatální omyl :) Celou dobu jsem si myslel, že se první zápas hraje 30.7. v Praze a odveta v Bosně. Ha - jak jsem byl vyveden z omylu toto pondělí. Takže se slzou v oku dodávám, že odvetu v Praze neuvidím, protože jsem na dovolený. Doufám, že na větrnou hůrku přijde hodně křiklounů a udělaj prima atmosféru. A sám doufám, že někde splašim ČT2, i když o tom silně pochybuju. A to tam normálně lezu i když hrajou blbě a prší :)))
0/0
31.7.2003 14:46

Kocek

Re:
Upřímně tě lituju, já měl podobnej "pech" onehdá s Realem...
0/0
31.7.2003 14:54

Dežo

Re: Kocku,
vždyť by tě tam stejně nepustili, tak nemáš čeho litovat.
0/0
31.7.2003 15:17

Gorgar

Re:
A jseš si jist, že tu odvetu bude vůbec ČT2 vysílat? Já, když jsem onehdá slyšel Otu Černýho, tak mám pocit, že spíš ne!
0/0
31.7.2003 14:57

Re:
Tak to jsme na tom podobně, na všechny pohárový zápasy Slávie jezdim z Varů a tentokrát budu taky na dovolený. Jsem na tom o trochu líp než ty, protože alespoň ČT2 pravděpodobně chytnu. Hezkou dovolenou, čau 27. 8. na Strahově (CELTA VIGO).
0/0
31.7.2003 15:11

HANS VON KARLIN

Re:
Odvetu určitě dávaj ve středu 6.8.2003 od 19.00 hodin na ČT2. Aspoň to dnes píšou ve Sportu a v týdnu to psali v MFD.
0/0
31.7.2003 15:34

woloda

Re:
tak to ste na tom vsichni jeste dobre, ja nevidim nic protoze sem v USA a tady CT2 ani nic jinyho nemaj, tak drzim palce!!!!!
0/0
1.8.2003 3:09

Bambulín1

Re:
Tak to jsme na tom podobně, na všechny pohárový zápasy Slávie jezdim z Varů a tentokrát budu taky na dovolený. Jsem na tom o trochu líp než ty, protože alespoň ČT2 pravděpodobně chytnu. Hezkou dovolenou, čau 27. 8. na Strahově (CELTA VIGO).
0/0
31.7.2003 15:11

netzer

Tak se tu srapťani zase vykecali, mě osobně fascinuje jak se umí ohodnotit jako inteligentní, slušní, přitom jsou to nejvíc nenávidění fanoušci v celé ČR. Mě tady můžete spílat jak chcete, já se tomu možná akorát pousměju, ale pořád budete pro mě srapťani rudý kůže, které nemám rád.
0/0
31.7.2003 14:45

Kocek

Re:
Pro mě za mě ať jsem pro tebe cokoli, mě nejvíc potěší to, že spousta normálních kluků (ale i holek, ahoj Jančo), co tu fandí Slávii, maj radši nás než tebe a tobě podobné..
0/0
31.7.2003 14:50

netzer

Re:
To už vím dávno, že tě maj rádi kluci, hlavně někteří a hlavně nejsou normální.
0/0
31.7.2003 14:57

žbl

Re:
no jasný kockůůůůů ... já tě žeru......  ale nesmíš kouřit trávu se Žbirem na balkoně pak povídáš nesmysly.... 
0/0
31.7.2003 22:42

atom

Re:
.. hlavně klukúúúú, co ty kocko,  to je tedka ve sraptě moderní směr bejt teplouš, jako ty. a gdo ste to VY? kterou grupu máš na mysli - pochlub se, kocko. 
0/0
31.7.2003 23:35

Kocek

Re:
No ták, dyť ty si za tu dobu co tě znám pořád stejnej, ty si ustrnul na dvou slovech, teplouš a komouš. Žádnej posun dál, NIC. Bude lepší když se rozdělíš ty atomofko... :o)))
0/0
1.8.2003 9:31

Bulsaro

KoKo(t)cek je typicky...
Pro KoKocka: Ze zrovna ty se tady pripojujes k tem slusnym me opravdu udivuje!!! Jen me jsi nazval "wolem" ty ubohej komousi spartanskej.A to jsem se jeste nezminil o Tvych rasistickych projevech (ktere jsou az tak typicke pro "fanousky" Tveho typu...Zajimalo by me cim do nas, Slavistu, budes ryt az Slavie bude hrat na vlastnim stadionu...Kdyz ti prijde pronajaty Strahov tak strasne vtipny (asi nevis,ze mnoho klubu i v Evrope tezko shani finance na stavbu vlastnich stadionu a hraji na stadionech ve vlastnictvi mest ci jinych klubu apod.) Ale neboj se, nerad bych ti dal zamotaval hlavu snad celkem srozumitelnym projevem, ktery soude podle inteligence tvych prispevku tezko pochopis a porozumis mu. Viva Slavia ty Kocku (budu se snazit zavest tuto novou zcela slusnou, ale ucinnou nadavku) :-)
0/0
31.7.2003 14:28

Kocek

Re:
Viva Slavia (Bulsaro, 31.07.2003 11:16) Je super ze vyhrali!Skoda toho golu z penalty,ale myslim, ze je doma dodelame. Jediny co me rozciluje jsou ty nesmyslny kecy, ktery tady predvadi magori typu jirik000 ci jinej magor typu nejvetsiho rudyho hovada zvany kocek. Nechcete se setkat vy idioti???? Bude sranda :-))) Slavia Forever! TOŤ MÁ REAKCE, POČÍTEJ DO DESETI, MOŽNÁ TI DOJDE JAK SES TEĎ PARÁDNĚ SHODIL... :o)))))))))))))))))
0/0
31.7.2003 14:34

Bulsaro

Re:
Kocku budes se asi divit,ale vim co napisi pred nekolika okamziky. Nepochopil jsi to,coz me uz nemuze prekvapit. Ja se narozdil od tebe k pisalkum se slusnymi vyrazy nehlasim.Ostatne na magora tveho typu se ani jïny vyraz nez vulgarni pouzit neda. Mimochodem:nedosly ti argumenty ty nulo ze ani neragujes na fakticke poznamky v tom calanku "KoKo(t)cek" ??? :-))))) Jediny inteligentni prispevek tebou napsany jsem ale videl. To kdyz jsi psal ze bychom si meli vazit lidi fandicich "svemu" muzstvu i v pripade neuspechu. Mimochodem po2: Nefandis prave ty ty rudy sparte prave proto ze byla v lize uspesnejsi nez Slavie??? Prave TY by jsi se mel zamyslet nad tim co pises. A ne poucovat jine! Jezis promin! Chtel jsem aby jsi se nad sebou zamyslel! :-)))) To tezko vid?
0/0
31.7.2003 15:32

Kocek

Re:
Víš, ono se těžko reaguje na snůšku nesmyslů a nadávek. Takže to, že jsem nereagoval by inteligent pochopil jako že na tebe zvysoka kakám. Ovšem ty asi ne :o)))) Spartě fandim, jak už jsem tu taktéž psal milionkrát, díky tomu, že jí fandil už můj děda, po něm táta a po tátovi logicky já. Pokud bude můj syn mít jen trochu zájem o sport, bude taky Sparťan, o to se postarám.
0/0
31.7.2003 18:02

atom

Re:
.. ty seš ale rudý pako. kokotcek je výstižný...
0/0
31.7.2003 23:37

D'Arbanville

Re:
Kocku, děkuji za tvoji upřimnost. Je ale hrůza, že náš národ obsahuje takový individua jako jseš ty. Jasně popisuješ, že když ti nic neleze z hlavy, tak ti to musí vypadnout jinde. Ty fakt na víc nemáš. Ani vlastní názor. To dokazuješ tím, že jen přejímáš co děda, co táta, bez přemýšlení o komunistické a nyní jiné skryté politické podpoře rudé Letné, a pak mluvíš o logice, o který nic nevíš. A syna bys rozhodně mít neměl, uměl bys mu jen vymývat mozek.
0/0
1.8.2003 10:08

Bulsaro

Re:
Ztotoznuji se s Tvym prispevkem,tudiz se jiz nebudu zbytecne rozcilovat nad dalsim komentarem toho "cloveka"....B.
0/0
1.8.2003 11:12

šáfa

idnes má radost
Že se to tady moc nehýbalo přes tu pauzu co? Tak hoši jdeme do toho, ale hlavně slušně
0/0
31.7.2003 14:13

Kocek

Re:
Souhlas a připojuji se! Slušně to sice všichni nedokážou, ale aspoň my ze stálé sestavy určitě.
0/0
31.7.2003 14:15

Dežo

Re: Kocku,
ty, takový hovado, tady kážeš o slušnosti ! To si nech pro ty svý komoušský kamarády.
0/0
31.7.2003 14:24

Kocek

Re:
stejně tě smažou, tak zamávej z ústavu na projíždějící tramvaj a jdi si lehnout. Papa
0/0
31.7.2003 14:27

HANS VON KARLIN

Re:
Hm - tak to se s tou slušností moc nepovedlo co? :(
0/0
31.7.2003 14:28

Kocek

Re:
Jak jsem psal, když ze sebe chce někdo dělat mermomocí blbce, neuděláme s tím nic.
0/0
31.7.2003 14:37

Lukáš

Slavia
Souhlas. Nevim prč jsou sprostý. To asi nebudou pravý fanouškové Slávie a jestli jo tak se proberte děláte nám ostudu.
0/0
31.7.2003 14:40

šáfa

Re:
a ještě si daj nick slavia nebo takňák
0/0
31.7.2003 14:44

HANS VON KARLIN

Děkujem...
Uf - trošku pozdě, ale přece - děkuju Slavii za včerejší zápas. Je jedno jakým výsledkem to skončilo, hlavně že vyhrála. Doma hraje mnohem líp než venku, takže si to hoši pohlídaj. To pravý vzrůšo bude teprve proti Vigu. Jinak je hrozná škoda, že Liberec aspoň neplichtil. Ale šanci na dobrej výsledek furt maj. A Brno taky. No a koneckonců to vypadá, že Sparta bude o postup do LM "bojovat" s Makedoncema, což snad nebude žádnej problém. No i když takovejch "slabejch" soupěřů už tu bylo.... :)))
0/0
31.7.2003 14:08

Kocek

Re:
Nevěř tomu že bude Sparta hrát se Skopje. Rusáci jim daj 4 kusy a jdou dál. Ale po tom co předvádí v současné době by to snad nemělo být těžké ani proti nim.
0/0
31.7.2003 14:12

HANS VON KARLIN

Re:
Jelikož vůbec neznám tým Skopje, tak předpokládám, že to bude pěknej beton = dostanou gól. Ubránit výsledek z prvního zápasu by mohli jedině aktivní hrou, ale neznám je natolik abych tvrdil, že na to maj. Ale stejně to musela bejt od Rusáků haluz :)))
0/0
31.7.2003 14:25

xyz

Slavii:
Jak uz jsem zde psal:  vyhrajte ceskou ligu a postupte do Ligy Mistru! Teprve potom si muzete dovolit trosku otevrit ZOBAK... do  te doby... pssssssssssssst!!!
0/0
31.7.2003 13:47

Ďourek

Re:
Proč? Ukaž mi jediný pravidlo, který říká, že musíš vyhrát ligu a postoupit do LM abys si tu mohl otevřít zobáák...
0/0
31.7.2003 14:56

ujo

Ten neser, to je ale ostuda, co? Sprostej jak dlaždič a úplně scestný názory.
0/0
31.7.2003 13:19

xt

Re:
Jo, je to typický S.O.S. - Slávistický obveselovatel sparťanů. On za to vlastně nemůže, to víš hnutí duha mu pomáhá žít.
0/0
31.7.2003 13:25

Kocek

Re:
Je fakt že nebejt tu on, tak mi ten pracovní den vůbec neutíká :o))) Už se těším na jeho silný názory před derby, to zas bude drsnej jak kdyby se votřel vo zeď...
0/0
31.7.2003 13:28

Najdete na iDNES.czmobilní verze