Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Za inzultaci půl milionu a zavřené hřiště

Půl milionu korun zaplatí Bohemians za inzultaci rozhodčího v sobotním ligovém utkání se Spartou. Pražský fotbalový klub má navíc na tři soutěžní zápasy zavřené hřiště a musí k nim nastoupit ve vzdálenosti minimálně sto kilometrů od svého stadionu. Disciplinární komise odmítla obhajobu Bohemians, že viníkem není klub, ale recidivista, který udeřil sudího. Projednávání inzultace tím nekončí, zítra bude řídící ligová komise rozhodovat o případné kontumaci. Dále čtěte: Právník Kavalírek se už usmívat přestal x Co vlastně Bohemians chtějí x Ke Kavalírkovi se přidal Leška x Co se na Bohemians stalo

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Franta

precedens
V české lize se to stalo poprvé. A aby se to neopakovalo, je asi takto tvrdého rozhodnutí třeba. Klokani to odnesli, protože se to stalo právě jim.
Já jsem sice Sparťan, ale vůbec jim to nepřeji a z titulu od zeleného stolu nemám žádnou radost. Naštěstí si to zítra uhrajeme na hřišti !
0/0
23.5.2003 14:31

X

Trest?
Kontumace je v pořádku. Ale ne trest. Stačilo by udělat ze vstupu na hřiště trestný čin, nasadit kamery a ty největší rowdies nepouštět na stadiony. Podívejte se na Anglii. Po obrovských problémech v minulosti se dnes hraje na stadionech bez mříží. P.S. Myslíte, že by stejný kapky dostala i Sparta nebo Slavia?
0/0
23.5.2003 14:21

Seela

Re: Trest?
Nebud naivni vsichni vime ze kdyby se to stalo Sparte, tak by se reklo ze za to mohl fanousek a neda se to uhlidat, a ze Spartanskejch poradatelu by se udelali hrdinove ze jim jich tam nevlitlo deset....
0/0
24.5.2003 15:52

Petr - zruš to zas, kretene

Ať žije Károlyi, kurva prodejná
0/0
23.5.2003 13:39

Petr

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
23.5.2003 13:28

Dřevěný muž

????
S nějakým trestem se dá souhlasit, klub za zápas odpovídá, zajímavé ovšem je, že ve svazových regulích, jsou zadržení a identifikace viníka, případně prokázané selhání individuálních pořadatelů, uvedeny jako polehčující okolnosti. Vzhledem k tomu, že Bohemka to dostala naplno evidentně k těmto skutečnostem přihlédnuto nebylo a byly smeteny ze stolu s tím, že to nikoho nezajímá.
0/0
23.5.2003 12:02

Goodji

!!!!!
Když se dvě party vydlabanejch tykví honěj za kulatým nesmyslem a berou za to těžký prachy, tak se musej postarart o klid a regulérnost při zápase. A pokud to nezvládnou a nebo to nelze zabezpečit tak nebudou hrát a když nebudou hrát tak se za nima nepotáhne banda výtržníků a bude klid.
0/0
23.5.2003 12:01

Mates

Re: !!!!!
Ahoj Goodji! Ty se určitě nepovažuješ za vydlabanou tykev, ale Tvůj příspěvek postrádá několik čárek v souvětí. Příjde mi trapné, aby někdo, kdo neumí napsat správně souvětí o někom říkal, že je vydlabaná tykev.
0/0
23.5.2003 12:37

krong

Re: Re: !!!!!
Taky ti tam chybi carka :)))
0/0
23.5.2003 14:01

Jana

Re: Re: Re: !!!!!
Tobě několik:-)))
0/0
23.5.2003 14:06

Klokan

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
23.5.2003 11:51

Martin

To se nedá uhlídat...
S tou kontumací se asi dá souhlasit, ale stejně si myslim, že tomu aby se někdo dostal na hřiště se dá jen těžko zabránit... Pokuta se mi zdá na poměry Bohemky až příliš vysoká. Sparta či Slavia by půl melounu zaplatila bez mrknutí oka. Trest by měl bejt stanovenej s ohledem na možnosti klubu.
0/0
23.5.2003 11:46

klokan s děravou kapsou

Re: To se nedá uhlídat...
...takže aby jim to rovnou vodpustili, co? Když nemaj prachy, nemaj v lize co pohledávat a jestli je zruinuje půlmeloun, tak pak není vůbec co řešit. Je mi Bohemky líto, ale...bez peněz do hospody nelez. Shrňme si to: před sezónou vyhlášenej útok na titul, sezóna sama vo sobě katastrofální, hádky s Vejsadou o vlastnictví klubu, v podstatě trenérskej nováček na lavičce, vykopnutej Petrouš, prodaný hráči ( naštěstí ne do Sparty ), z útoku na titul se tak po 5 kolech stal boj vo přežití, po 28 kolech boj vo holý přežití. Ani to snad nemohlo dopadnout jinak.
0/0
23.5.2003 14:03

Big Freeze

policie nefunguje jak by měla
Nechci se zaobírat selháním pořadatelů na zápase Bohemians-Sparta, které je zřejmě nesporný a potvrdila to i Ligová komise. Podle mě je důležitější, že zde stále a již od počátku selhává Policie ČR: 1.)Co se týče nacistického skandování, hajlování a rasistického bučení, je obrovskou ostudou policie, že je nedokáže kamerou natočit a na základě těchto podkladů obvinit z trestných činů hanobení národa, rasy a podněcování k národnostní a rasové nenávisti, popř. podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení lidských práv a svobod. 2.)Ohledně výtržností a násilí na stadionech platí obdobné - trestné činy výtržnictví a násilí proti jednotlivci a skupině obyvatelů.3.)Soud může vyslovit vedle normálního trestu (odnětí svobody) i trest zákazu pobytu, čili proč odsouzené (v méně závažných případech) zavírat do věznic (už tak jsou přeplněné), když jim soud může zakázat vstup na stadiony a uložit jim trest veřejně prospěšných prací (a je to levnější než bručet v base). A kdyby některého z nich policie přistihla na stadionu, ihned mu napařit maření výkonu úředního rozhodnutí.
Vím, že ve skutečnosti není vše tak jednoduché, ale právní nástroje, jak donutit fotbalové "fanoušky" chovat se slušně, zde existují. Bohužel, policejní orgány zřejmě nemají zájem s tím něco dělat.
0/0
23.5.2003 11:38

jirik22@atlas.cz

Re: policie nefunguje jak by měla
Trochu se mýlíš, oni je natočit dokážou, dokonce to i udělali a již několikrát dostali videozáznam od klubů nebo od TV. Nicméně s tím policie nikdy nic neudělala. Snad to odskáče alespoň Ritchie, ale co s bučákama a řvounama, když polovina z nich je nezletilých. Kdyby za ně fotr musel cálovat, tak by jim nejspíš udělal pořadatele a policii sám.
0/0
23.5.2003 14:33

Dave

Opravdu je na vině Bohemka ?
Tak pánové ze svazu, to se vám povedlo. Právě se v plné nahotě projevila dementnost vašeho rozhodnutí, že o zásah Policie ČR je třeba požádat ( nemělo by to být písemně s týdenní lhůtou na vyjádření ??!!??). Pokud někdo někoho někde mlátí a policajti u toho stojí a čekají na pokyn, aby zasáhli, tak to je trochu mimo, ne ? A pánové policisté : na co platíme daně, když si tady může každej dělat, co chce ? Ze sportovního hlediska Bohemka spadne z ligy letos asi oprávněně, protože její výkony ( zejména v obraně ) byly opravdu tak na to patnácté místo. Ale potrestat jí za neschopnost vedení českého fotbalu pokutou, která pro klub ( a tenhle problém by u nás v lize neměla jen Bohemka ) znamená ohrožení existence, to je trošku silný kafe. Holt, kdo maže, ten jede a kdo nemaže, ten nejede.  Ale to už je jinej letitej příběh našeho fotbalu, že pane Karolyi ............
0/0
23.5.2003 10:43

Jirka

Re: Opravdu je na vině Bohemka ?
Jde vidět že si to nepochopil. Klub má zajistit bezpečnost od toho jsou pořadetelé ketrý sice podle některých slov pana Kavalirka nemaj žádnou pravomoc ale neni tomu tak když máš v nějakm klubu vyhazovače a vyhodí tě za tvoje chování ven tak si taky neužeš jít stěžovat oni mužou zasáhout ale nesměj nikoho zranit třeba někomu zlomit ruku apd. což neni takovej problém když tam máš lidi který uměj zneškodnit člověka bez zranění a to je ten problém klubu ten má platit dost pořadatelum aby tam nechodily starý dědkové ale lidi který třeba pravidelně trénujou bojový umění jako to dělaj lepší diskotéky a kluby a proto taky oni každýho vyhoděj a nikomu moc neudělaj. A system policie je správnej jestli si byl na vojně tak bys to měl pochopit poicistanemuže zasáhnout v davu proti jendomu člověku od toho potřebuje souhlas a je to proto protože ty sám na jednom místě nemáš přehled celý situace a nevíš co ten tvuj zásach muže udělat třeba když ten jeden policajt zasáhnul tak by Spartané zničily plot a vtrhly by na Bohemáky a pak by se mohl opakovat Brusel. Těch 150 policicst je dost ubohej počet na rizikový zápasy Sparty chodí víc
0/0
23.5.2003 11:32

See,a

Re: Re: Opravdu je na vině Bohemka ?
0/0
24.5.2003 15:44

Seela

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
24.5.2003 15:48

Božetěch

disciplinárka
byla po projednání incidentu na Bohemce tak unavena,že postrádám výrok k poslednímu utkání ve Zlíně. Rasistické bučení, rozhodčí dokonce přerušil zápas a bylo jeho povinností to uvést v zápisu. Nebo platí jiné měřítko pro Spartu /pokuta 1OO tis.Kč/ a pro Zlín. Že si toho nevšimnul bonzák Vrba ze Slávie či redaktor I DNES, který tak horlivě psal o derby S.
0/0
23.5.2003 10:34

Blbeček Zedník Zdenek Srba

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
23.5.2003 10:33

Blbeček Zedník Zdenek Srba

JOJ
To je mazec, fuj !!! Zedníci všch kalfasů spojte se !
0/0
23.5.2003 10:24

Klokan

Jakosem uz psal na zacatku tohoto clanku...
...Nejdna se o Bohemku ale o existenci celeho fotbalu. Fotbal je o hracich a fanouscich. Neni o tlustejch a zazobanejch parchantech. Je cas vratit fotbal nam fanouskum od televize a tunelaru. FOREVER BOHEMIANS a hlavne FOTBAL!!!
0/0
23.5.2003 10:21

kango

max. trest??
trochu to nezvladli, kdyz za tohle je max. trest, tak jakej trest bude za to az nekdo provede neco horsiho?  fuck off cmfs  
0/0
23.5.2003 10:07

Typ

Re: max. trest??
Vyloučení klubu ze soutěže.
0/0
23.5.2003 10:32

marte

Re: max. trest??
příště se klub rozpustí sám, nesmí se to stávat, pak liga padá na úroveň okresního přeboru z horní dolní...
0/0
23.5.2003 10:32

Phickus

Re: max. trest??
A co jako horsiho mas na mysli?
0/0
23.5.2003 11:15

jirik22@atlas.cz

Bohemians sestoupí zaslouženě,
protože nedokázali vyhrát zejména s Blšany, Jabloncem, popřípadě uhrát remízu ve Zlíně a ne tam jen demolovat šatny. Teď najednou chtěli všechno zvrátit, když už je téměř nulová naděje, vynucují si nefair opakování zápasu, který de facto prohráli, stěžují si na rozhodčího, který neudělal jedinou chybu, naříkají, že jim je pořád ubližováno (viz. Kiseĺ) a celkově vystupují jako ještě větší ufňukanci než Slávia. Nezvládli závěr ligy sportovně, ale ani funkcionářsky, což dokumentují i trapné výmluvy a pokusy pana Kavalírka. Já jim např. sestup nepřál a viděl jsem pár jejich zápasů, nicméně myslím, že teď bude každý rád, až Bohemka spadne, protože akorát pomohla ještě více zhořšit už tak špatnou pověst naší ligy. Trest byl asi přísný vzhledem k jejich situaci, ale nanejvýš spravedlivý. Byl to první případ inzulatce a proto je exemplární maximální trest na místě. Ono je snazší uhlídat opilce, jak přelézá plot, než ucpávat fanouškům huby, aby nekřičeli. Výzvy pořadatelů v tomto směru moc nepomáhají, takže srovnávat se Spartou (hučení na Adauta) není moc na místě. Spíš zaráží, proč těch 100 tis. pokuty nedostanou i jiné kluby, když se bučí na hráče v každém zápase. Už chybí jenom jediné, aby ten dementní kriminálník dostal opravdu 2 roky na tvrdo a trochu tím odradil ty "hrdiny", co tady píší, že to klidně udělají v každém zápase. Myslím, že pořádná nakládačka od pořadatelů za pouhý pokus o něco podobného a trochu tvrdší tresty by pomohly, když se ti tzv. slušní fandové bojí na fotbal chodit, popř. brát tam děti.
0/0
23.5.2003 10:06

Lukas

Re: Bohemians sestoupí zaslouženě,
Nezbývá než souhlasit. Je to smutné, ale máš pravdu.
0/0
23.5.2003 10:23

Blbeček Zedník Zdenek Srba

Re: Re: Bohemians sestoupí zaslouženě,
Blb SRBA
0/0
23.5.2003 10:28

Cave

Re: Bohemians sestoupí zaslouženě,
Co se týče hučení na Adauta, tak jsem nedávno četl na idnes, že nešlo jen o to, ale sparťani pokřikovali Hitler, Mussoliny atd. Policie má všechno natočený, ale že by něco dělala to ne a čmfs taky ne. pak nějakej blbeček přeleze plot a dá sudímu po hubě a hned je z toho půlmelounu. Fuck of čmfs  Bohemians Forever
0/0
23.5.2003 10:37

Erik

Re: Bohemians sestoupí zaslouženě,
Snad poprvé s Tebou souhlasím:-)
0/0
23.5.2003 10:41

fire

rozhodci
rozhodciho zmlatit preventivne pred zapasem aby mu ty uplatky vypadali z kapes a hrace mlatit obden a poradne aby se na ten fotbal dalo koukat
0/0
23.5.2003 9:59

roman

Škoda pane Karolyi.
  Škoda pane Karolyi, že jste ztratil soudnost . Jsem fanoušek a troufám si říci, že slušný. To, že jste poslal klub na 3 zápasy do 100 km dálky, jste potrestal nás slušné fanoušky. Dle Vašeho výrazu,že policie ani p. Urban nejsou členy fotbalového svazu, chápu, že ani diváci nejsme členy svazu a proto Vám na nás nezáleží, ale uniklo Vám,že by se ten fotbal měl hrát hlavně pro lidi. Býval jste spravedlivější, teď jste dal facku všem slušným klokanům, možná už je pryč ten čas, včas odejít. Udělal jste mnoho dobrého, ale teď jste zklamal.
0/0
23.5.2003 9:55

Big Freeze

Re: Škoda pane Karolyi.
Chápu tvé rozhořčení, ale není to facka fanouškům Bohemians. Je to standartní trest pro klub za nezvládnutí pořadatelské služby (poohlédni se po celé Evropě a na rozhodnutí UEFY). Samozřejmě na to doplatí i fanoušci, ale ti to mohou vyčítat jedině klubovému vedení a ne ligové komisi či svazu. Vždyť se jedná o bezpečí fanoušků na stadionu. A pak se všichni strašně diví, proč na naši ligu nechodí tolik lidí, když se na stadionu necítí bezpečně (pomineme-li úroveň a kvalitu naší ligy - ikdyž některé zápasy jsou dobré, např. i inkriminovaný zápas Bohemians-Sparta).
0/0
23.5.2003 11:48

sl

Poctivost
Možná to sem nepatří, ale na začátku soutěže jsem "nepozorovaně" vyslechl rozhovor soudruha STIEGLERA v jedné českobudějovické restauraci. Nebyl méně připitý či zdrogovaný než ten klokan, co udeřil pomezního. Chlubil se.Letos sestoupí jistojistě dva celky z těchto, cituji i pořadí. Bohemians, Zlín, Hradec Králové, nás (tj ČB) se to netýká, mám to dobře vošlápnutý, ani to nebude tolik stát... Co si mám o tom myslet? 
0/0
23.5.2003 9:53

Hostivit

Bohemians
Lepší padnout s rachotem než vyhrát bez povyku. Forza Bohemians!!
0/0
23.5.2003 9:29

Kocek

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
23.5.2003 9:24

Martinek 007

Já osobně tvrdím že,....
....pochybení bylo na straně pořadatelskéslužby. Viděl jsem zápas a při té příležitosti i tu meritorní situaci, kdy Urban dvakráte udeřil Talpu. Viděl jsem, jak okamžitě Brankář Bohemians startuje k Urbanovi a Talpovi, aby zakročil a pořadatel jen mezi tím udiveně kouká a drží se za čepici, zatím co Urban Tluče do Talpy hlava nehlava.
Pořadatel pochybil a jelikož dle zákona o sportovních  a kulturních akcích je pořadadatelem bezpečnostní agentura i klub Bohemians a v ČMFS je registrována z pořadatelů jen Bohemians, tak je nad slunce jasné, že ČMFS má právo rozhodnout v disciplinárním řízení. Ale je zvláštní jak rozhodla. Nutno uznat, že obhajoba p. Kavalírka je logická a tvrdé rozhodnutí svazu nechápu. Logiku by ovšem mělo, kdyby klub zaplatil pokutu, ale nebylo by kontumováno utkání, neboť pochybení bylo ve sféře organizační a tam bude společenský následek nahrazen pokutou a nikoliv sportovní. Ale ani toto nepředpokládám.....jedině když už budu hodně paranoidní, tak by to vyhovovalo Bohemce i Spartě v tom, že by vedení Bohemky získalo čas na to zjistit postoj a dohodnout se s Blšany na jejich sestupu. 
0/0
23.5.2003 9:18

Mac

Málo!
Dal bych paušální pokutu 5 milionů všem s podmínkou, že pokud nevybudují kamerový systém na stadionu a rádoby "fanouškům" nezakážou přístup na všechny ligové stadiony, jako je to v Anglii (pořadatelé stojí čelem k publiku, vstup na plochu hodnocen jako trestný čin, seznam lidí, kterýým je zakázán vstup, monitorování během zápasu policií, žádné 3m ploty), zaplatí.
A za ty peníze to udělá svaz.
0/0
23.5.2003 9:18

Milan Krížeček

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
23.5.2003 11:07

Žoržo

Re: Re: odeberte licenci TV Nova!
Já myslim, že ten předchozí příspěvek až tak od věci nebyl a autor se probírat nemusí. Nova to je jiná věc, těm bych vzal licenci z fleku. Ale ohledně těch stadionů je problém v nastavení parametrů slavnyho projektu Stadiony 2003. Fantasmagorie navrhovany opatření nejsou, zvlášť, když se ukázalo, že na ostrovech to funguje. Prostě na současné situaci má svou zásluhu i svaz. Kamerovej systém, to je bez debat. Pořadatelé, kteří nebudou čumět na fotbal, ale budou sledovat publikum, to je jediná alternativa, kdy pořadatelská služba může fungovat. A zrušení plotů, to blbost taky není. Už proto, že ty už mají ve světě na svědomí x mrtvejch, kteří byli ušlapaní nebo udušení na rizikovejch zápasech, kdy vznikla v ochozech panika. I víc diváků by to přitáhlo. A překvalifikování vstupu na hrací plochu z přestupku na trestnej čin, to by taky problém byt nemusel. Jenomže by v tom všem musel chtět někdo něco dělat a ne jenom kecat a kecat....
0/0
23.5.2003 11:56

Mac

Re: Re: odeberte licenci TV Nova!
Tak ať se hraje na pěti, šesti místech. Aspoň bude vyprodáno!
Pokud někdo opravdu chce a snaží se mít pěknej stadion, je vidět, že to lze(viz. Teplice).
0/0
23.5.2003 14:03

klokan

A je to tady
Jako velký fanoušek Bohemky považuji tento trest za tvrdý,ale na druhou stranu spravedlivý.Tvrdý proto že:1.Pánové Kavalírek a Švarc systematicky tento klub tunelují a toto je pro ně další impuls jak si pomoct do vlastní kapsy protože se budou mít naco vymluvit že nemůžou klub přihlásit do soutěžě. 2.nejvíc to odnesou zase hráči a hlavně ti poctivý fanoušci,kteří na fotbal chodí 3.tento incident se může stát kdekoliv a nezabrání tomu ani brutální Nikita 4.taky proto,že se za něj schovají všechny ty figurky ze svazu aby prokázaly svoji aktivitu a zviditelnili se.Kdo je pan Obst,naposledy o něm bylo slyšet když kandidoval do voleb.Opravdu předseda,Chvalovský podnikatelsky byl asi gauner,ale tomu fotbalu se věnoval a bylo zaním taky něco vidět. A spravedlivý proto že:1.Pořadatel je od toho aby zajistil bezpečnost na stadionu,což nesplnil 2.Už se musí něco udělat proto aby na fotbal chodily lidi se bavit a ne se bát těch primitivů,co se přišli zviditelnit.3.Vpřímém přenosu to viděla celá republika,což na fotbal přiláká určitě mnoho fanoušků.4.Jsme asi jediní v civilizované Evropě kde TV nevisílá přenos finále poháru,což je důsledek nezajmu o fotbal,kvůli bučení,inzultacím,podvodům a prodáváním zápasů a to vše za souhlasu Obst a spol Doufám,že se Bohemka vrátí do ligy A KONEČNĚ jí pomůžou bývalí hráči které vychovala a nezůstanou schovaní jako Panenka pod Švarcem.V tomhle je třeba si vzít příklad ze Sparty.Chovanec,Hašek,Bielik,Bílek,Straka atd
0/0
23.5.2003 8:46

Kule

Re: A je to tady
Souhlas až na toho Chvalovskýho. Proboha, co po něm zůstalo? Fotbal na Nově, ligový vesnice nebo soudruh Károly v čele disciplinárky. Ty vstupenky na Wembley na finále mu taky nikdy nezapomenu, doufám, že na toho šmejda brzo dojde.
0/0
23.5.2003 10:16

Keramik

Re: Re: A je to tady
1) fotbal na Nově ? Je odpornej, ale bez něj už by byl fotbal mrtvej. Nikdo jinej by tolik peněz nedal. 2) Co jako měl dělat s fotbalovejma vesnicema ? Není to náhodou chyba spíš neshopů ve vedení klubů ve velkých městech, že nemají tolik peněz ? Nebo podnikatelů ve městech, že nechtějí dávat ?
0/0
23.5.2003 10:26

Kule

Re: Re: Re: A je to tady
Na názor, že fotbal bez Novy by byl mrtvej prostě nejsem schopen nic říci, co se týká ligovejch vesnic, je to trochu tak jak píšeš, ale bez Potkana Chvalovskýho a mladýho Klémy by se nikam nedostaly, způsob, jak se dostaly tak vysoko by měl řídit Károly, ale to by musel chtát. Další skvělej tah Chvalovskýho bylo např. prosazení 16 týmů v lize, čímž výrazně snížil kvalitu a návštěvnost
0/0
23.5.2003 11:36

Kuba

Dobre vam tak
Uz bylo na čase, nikde v CR se nedějou taková zvěrstva jako na Bohemians! Mimochodem jsem stadión 2 x navstívil při zápasech s Hradcem Králové  a naposledy už nevím v kterém to bylo roce, ale bylo to při vítězství HK 2:1 a poslání Bohemians do 2. ligy a ani tenkrátr to nebylo bezpečné, zvláště pro hradecké hráče, kteří dostali nevídanou sprchu pivem! Tento stadion měl být zavřený už dávno! Dyť připomíná stánek tak z dob před 1. válkou někdě v Kotěhulkách
0/0
23.5.2003 8:29

ellis1166

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
23.5.2003 8:27

Tvor korektor

Re: Kavalirek je blbec
Pozor na: zfetovanej.
0/0
23.5.2003 9:00

Najdete na iDNES.czmobilní verze