Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Disciplinárka zastavila Kubíčkovi činnost

15 2006
Praha - Jiří Kubíček nesmí do 25. března 2008 vykonávat žádnou svazovou funkci. Disciplinární komise fotbalového svazu potrestala nepodmíněně druhého místopředsedu a členu výkonného výboru za to, že vedení svazu opakovaně obvinil ze špatného hospodaření a neúčastní se disciplinárního řízení. Trest vstoupil v platnost zpětně 26. května.

Kubíček byl navíc členem legislativní rady a komise pro přestupy hráčů.

Disciplinárka zdůvodnila trest tím, že Kubíček svými výroky znevážil jméno ČMFS, jeho orgánů, funkcionářů a účastníků soutěží a nerespektoval rozhodnutí disciplinární komise ČMFS.

Kubíček ve své reakci zaslané ČTK oznámil, že verdikt napadne u odvolací a revizní komise a poté zváží, zda se neobrátí na příslušný soud. Dnešní rozhodnutí podle něj proběhlo "mimo rámec stanov, disciplinárního řádu i obecného práva".

Disciplinárka zdůvodnila trest tím, že Kubíček svými výroky znevážil jméno ČMFS, jeho orgánů, funkcionářů a účastníků soutěží a nerespektoval rozhodnutí disciplinární komise ČMFS.

Kubíček několik měsíců tvrdil, že marketingová společnost fotbalového svazu STES nijak nedoložila vyúčtování 135 milionů korun jako prémie z evropského šampionátu v Portugalsku v roce 2004.

Podle svazu, který naopak tvrdí, že je jeho hospodaření v pořádku, však Kubíček nikdy nepředložil konkrétní důkazy a tím poškodil jeho jméno. Proto výkonný výbor dal podnět na šetření případu k disciplinární komisi.

Ta Kubíčkovi již 25. května zastavila činnost dočasně, dnes oznámila výši trestu. Už tehdy Kubíček verdikt označil za porušení stanov fotbalového svazu, které je v rozporu s platnými řády.

Na projednávání své kauzy minulý týden se nedostavil, před ním si kladl podmínku, že se jej zúčastní pouze za předpokladu, že bude veřejné a on bude mít k dispozici svého právního zástupce.

"Před týdnem jsme ten případ vyhodnotili a uzavřeli, dnes jsme jenom rozhodovali o výši trestu. Dvaadvacet měsíců je postih odpovídající míře provinění," řekl ČTK Károlyi.

Maximální sazba je zákaz výkonu pro jednotlivce až do patnácti let a finanční pokuta až do půl milionu korun. Károlyi vysvětlil, že trest neznamená zbavení funkce, ale výhradně zákaz jejího vykonávání.

Podle Kubíčka v minulém týdnu pochybila odvolací a revizní komise, když neprojednala jeho odvolání proti předchozímu zákazu funkce, i disciplinárka, která podle něj nemá mandát vést řízení s místopředsedou ČMFS.

"Ze stanov jednoznačně vyplývá, že pouze valná hromada ČMFS má výlučnou kompetenci a pravomoc k volbě a odvolávání osob do a z funkcí. Jiné orgány nemají kompetenci ani pravomoc do zvolených funkcí zasahovat a mandát destruovat a omezovat," uvedl Kubíček.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze