Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentanta Suchého si kvůli sporu s agentem volají na Strahov

Nepřehledná situace před tureckou brankou, druhý zleva je český stoper Marek Suchý. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

14 2016
Na podzim ho kvůli vyloučení v kvalifikačním utkání v Nizozemska řešila disciplinární komise Evropské fotbalové unie (UEFA). Teď s fotbalovým reprezentantem Markem Suchým zahájila řízení česká disciplinárka. Důvodem je nevyřešený spor o peníze s jeho bývalým agentem Pavlem Vandasem.

Marek Suchý sice šest let působí v zahraničí, v Basileji nedávno prodloužil smlouvu do léta 2019, ale v únoru ho bude řešit disciplinární komise české asociace.

Sedmadvacetiletého stopera národního mužstva pozvala na 11. února kvůli maření úředního rozhodnutí.

Spor Suchého s Vandasem se táhne roky. Bývalý hráčův agent si nárokuje 60 tisíc eur (1,6 milionu korun) plus úroky, kterou mu měl fotbalista zaplatit do dvou let od prvního odchodu do zahraničí, jímž bylo od ledna 2010 angažmá ve Spartaku Moskva. Suchý nárok odmítá.

K Vandasovi se přiklonila arbitrážní komise, jenže disciplinárka Suchého trestat nemohla, protože jako fotbalista působící v cizině nebyl členem české asociace. Jím se stal až po úpravě stanov po loňské červnové valné hromadě, která rozhodla, že reprezentanti musí být členy asociace.

Vandas se následně obrátil na arbitrážní komisi, která na závěr podzimu znovu celou kauzou předala disciplinárce. Ta nechala Suchému asi dva měsíce na dohodu s agentem, ale protože spor stále není vyřešen, zahájila s hráčem řízení.

Na podzim za vyloučení v Nizozemsku, kde Češi vyhráli 3:2, dostal trest na jeden zápas, takže přijde o úvodní duel evropského šampionátu proti Španělsku.

Je nepravděpodobné, že by Suchému zastavila činnost i česká disciplinárka, byť v krajním případě k tomu sáhnout může. Zahájení řízení však spíš má působit jako varovná signál k tomu, aby se spor vyřešil.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze