Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dino děsí mistry

14 2000
P a ř í ž - Dvoumetrový útočník Jan Koller vyvolává největší pozornost ve francouzských médiích před nadcházejícím zápasem českých fotbalistů s Francií na mistrovství Evropy. Musíme si na něj dávat dobrý pozor a všímat si hlavně jeho pohybu, řekl listu Le Parisien stoper Marcel Desailly. Hlavní je dávat pozor na centry Nedvěda a Poborského, dodal Desailly, podle něhož Francouzi nebudou hrát na Kollera osobní obranu "vyjma rohů, samozřejmě".

Další stoper Laurent Blanc jde ještě dál a připomíná, že "Koller hraje dobře i nohama a hodně rozehrává dozadu". Díval jsem se na záznam zápasu ČR - Holandsko a Koller má skutečně vliv na hru svého týmu, dodal.

Francouzští stopeři však obavy z Kollera nepřehánějí. Nechám ho Laurentovi, poznamenal v žertu Desailly v rozhovoru s Le Parisien. List přinesl lichotivý Kollerův portrét a citoval nizozemského obránce Jaapa Stama, podle něhož se "Kollerův talent neomezuje jen na jeho velikost".

"Umí také inteligentně usměrňovat hru. Chtěl bych ho vidět hrát ve velkém evropském klubu, protože jeho potenciál je ohromný," dodal Stam v rozhovoru s Le Parisien. Podle listu na Kollera, za kterého Anderlecht žádá 100 miliónů franků, líčí Tottenham, Bolton a Lazio Řím.

Tak takouvouto radost Janu Kollerovi Francouzi dopřát nechtějí.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze