Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Díky! volali Němci na hráče a hráči na diváky

Michael Ballack zdraví fanoušky - Německý kapitán Michael Ballack zdraví fanoušky u Braniborské brány v Berlíně. Setkání bronzových medailstů se uskutečnilo v den finále. | foto: Marcus BrandtReuters

10 2006
Berlín - (Od zpravodajky MF DNES) - Takové publikum by jim mohla závidět kdejaká filmová hvězda, hudební kapela či modelka. Když na improvizované molo před Braniborskou bránou v Berlíně začali včera po poledni postupně vcházet Jens Lehmann, Oliver Kahn,Michael Ballack, Miroslav Klose, Lukas Podolski, Bastian Schweinsteiger či Jürgen Klinsmann, otřásal se Berlín v základech a fanoušci se natahovali o míče a trička, které házeli do davu.

Německý tým, který v sobotu vybojoval ve Stuttgartu bronz, se do metropole přijel rozloučit se svými věrnými a oni se svými hrdiny. "Děkujeme! Byli jste fantastičtí! Jsme na vás hrdí!"

Tyto komplimenty si včera vyměnil milion fanoušků a jejich reprezentanti, kteří si vzájemně děkovali a zpívali, i když na hlasech i v obličejích některých hráčů byly patrné stopy bouřlivých nočních oslav třetího místa.

"Milujeme náš Klinscamp! Díky! Vy jste našimi mistry světa!" vítaly tým transparenty fanoušků oblečených vesměs do dresů reprezentace a mávajících národními černočervenožlutými vlajkami.

Už ráno zaplnil dav dva a půl kilometru dlouhou Fanouškovskou třídu ve čtvrti Tiergarten, největší v celé zemi, kde během turnaje mohutně slavil vítězství reprezentace včetně sobotního a kde také oplakal porážku s Itálií.

Rozdováděný tým přišel v jednotných dresech s nápisem Danke a na zádech s číslem 82, což je – samozřejmě v milionech – počet obyvatel země, jež během turnaje propadla fotbalové horečce a nevídanému vlastenectví.

"Byli jste super," pozdravil fanoušky kapitán Michael Ballack, nejoblíbenější hráč, kterého by každá druhá Němka ráda pozvala k sobě domů. A zřejmě každá by uvítala trenéra Klinsmanna, který se stal miláčkem národa. "Zažili jsme společně neuvěřitelné čtyři týdny.

Jsme nesmírně pyšní na náš tým a na vás, naše fanoušky. Vám patří naše poděkování," řekl Klinsmann za bouřlivých ovací a skandování: "Jürgene, musíš zůstat!" Jeho setrvání u týmu se stalo národním zájmem a kromě hráčů, funkcionářů svazu a fanoušků jej přemlouvají i politikové.

Avšak ani "klinsimanie", ani ovace milionu lidí v Berlíně kouče nezlomily. "Dejte mi ještě pár dní na rozmyšlenou," žádá.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze