Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Déšť fotbalové reprezentanty nezaskočí

4 2003
Praha - Ve zjevně dobré náladě a se širokými úsměvy předstoupili ve čtvrtek odpoledne fotbaloví reprezentanti před novináře v pražském hotelu Praha. V sobotu je čeká kvalifikační zápas v Bělorusku, ve středu pak domácí souboj s Nizozemskem.

 "Není důvod tvářit se jinak. V mužstvu to klape a věříme, že si ty úsměvy udržíme co nejdéle," řekl zástupce kapitána Karel Poborský.


Pavel Nedvěd, který s kapitánskou páskou nastupuje, by tou dobou v Plzni na pohřbu svého velkého fotbalového přítele, mládežnického trenéra Josefa Žaloudka. Ten totiž dnešní hvězdu Juventusu pro velký fotbal vychoval.

Svěřenci trenéra Karla Brücknera ve čtvrtek dopoledne zhlédli u videa sekvence ze srpnového přátelského zápasu Bělorusko - Írán (2:1).

"Moc nám to ale o soupeři neřeklo, protože to byl takový divný pěší fotbal. Za zmínku snad stojí, že Bělorusové mají dobře zorganizovonou obranu, a že důrazně dohrávali vzdušné souboje," hodnotil sobotního soupeře Poborský. "Ale my tam každopádně budeme chtít odehrát jiný zápas. Musíme jim dát co nejmíň času a prostoru, musíme si vytvořit brankové šance a pokud možno brzo skórovat, aby to prostě bylo v klidu."

Na skutečnnot, že meteorologové hlásí na sobotu do Běloruska chladné počasí s deštěm, reagovali reprezentati bez jakéhokoli náznaku obav.

"V Německu jsme první tři ligová kola hráli při čtyřicetistupňových vedrech a to by bylo mnohem horší," poznamenal obránce a záložník v jedné osobě Roman Týce z klubu Mnichov 1860. Dortmundský středopolař Tomáš Rosický řekl: "Hlavně aby byl dobrý trávník." Načež mu ostravský stoper René Bolf jen přitakal.

Stejně jako v minulých dnech, také tentokrát se mluvilo o hrozbě druhé žluté karty pro šest českých reprezentantů právě v duleu s Běloruskem.

Jedním z nich je i Rosický. "Myslet na to asi budu, tomu se neubrání nikdo," řekl, aby vzápětí ujistil: "Ale to neznamená, že nebudu chodit do soubojů jako jindy."

Když fotbalisty vystřídal kouč Brückner, na dotaz se o karetní hrozbě zmínil také. "Rozhodně to nebudu zdůrazňovat právě těm šesti hráčům. Na hru bez faulů upozorňuju před každým zápasem všechny. Na tom je totiž naše hra založena: důrazná, tvrdá, ale pokud možno bez přehnaných nedovolených zákroků."

Ke hře Bělorusů, kterou u videa společně s hráči sledoval, řekl v podstatě totéž, co předtím reprezentanti.

"Mají dobrou defenzivu, často brání i v bloku osmi až devíti hráčů. Takže především na tohle budeme muset být připraveni. Je také pravda, že Íránci svým výkonem zápasu nijak nepomohli," uvedl trenér, který na večerní trénink chystal procvičování útočných standardních situací. "Ty obranné přijdou na řadu až při dopoledním rozcvičení těsně před zápasem."

A do třetice na stejné téma - počasí.

Ani Brückner se chladu a deště nebojí. "Pánové," oslovil žurnalisty. "Vždyť nám zatím až na jeden případ zapršelo v každém zápase. A zaskočeni jsme byli jen naposled při těch červnových vedrech v Olomouci."

"Pravda je, že před rokem v Moldavsku to byl zase opačný extrém," pokračoval. "Ale já mám mokrý rychlý trávník rád. A vůbec si nemyslím, že takové podmínky by hráčům braly před zápasem s Holandskem víc sil."

Ve čtvrtek si národní mužstvo v Praze na Strahově zatrénuje naposled, v pátek ráno už fotbalisté odlétají do běloruského Minsku.

Trenér Karel Brückner 4. 9. 2003 při tréninku na Strahově před kvalifikačním zápasem s Běloruskem.

Jan Koller 4. 9. 2003 při tréninku na Strahově před kvalifikačním zápasem s Běloruskem.

Pavel Nedvěd 4. 9. 2003 při tréninku na Strahově před kvalifikačním zápasem s Běloruskem.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze