Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Desailly nestál o Fukalův dres

17 2000
B r u g g y (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Ještě ani jeden dres od soupeřů na EURO 2000 nezískal obránce české reprezentace Milan Fukal. Po páteční bitvě v Bruggách byl už vysvlečen a chystal se na výměnu s Desaillym, jenže Francouz znenadání ucukl a nechal českého fotbalistu bez suvenýru. "Než abych svůj dres vnucoval někomu, kdo by ho doma zahodil do kouta, tak jsem ho raději odnesl fanouškům. Ti si ho zaslouží víc," rychle jednal Fukal.

Všichni spoluhráči už chodili po hřišti s modrými francouzskými tričky přes rameno, Bejbl dokonce s úlovkem od slavného Zidana, jen Fukal nic. Po nepovedeném obchodu s Desaillym se na chvíli znovu oblékl do svého dresu a vypravil se za ostatními k českým fanouškům. "Desailly tvrdil, že si dresy vyměníme až v kabině, ale vypadal, že se k tomu moc nemá. Nevím co si o tom mám myslet, ale to je jeho věc. Vnucovat jsem se nechtěl," popisoval Fukal. Před ochozem našlapaným českými fanoušky už neváhal, svlékl se a hodil triko mezi lidi.

"Francouzský dres by sice byl pěkný suvenýr, ale já jsem rád, že jsem ho pak hodil lidem. Je to tak lepší. Za dlouhou cestu si takový suvenýr určitě zaslouží víc, než člověk, který by ho doma zahodil do kouta."

Do sbírky dresů od slavných soupeřů, kde už má cenné trofeje z letošního putování Sparty Ligou mistrů, zatím na EURO nepřidal vůbec nic. "Výměna se mi nepodařila ani v utkání proti Holanďanům," krčí rameny. V Amsterdamu po utkání vrazil svoje tričko do ruky jednomu ze spoluhráčů, který šel do nizozemské kabiny měnit ve velkém. "Vrátil se však s prázdnou, tak jsem si nechal na památku svůj. Nelituju toho, vlastní dres z mistrovství Evropy je také dobrá památka," utěšuje se blonďatý obránce.

Před posledním zápasem s Dánskem se Fukal výměnami nijak netrápí. "Pokud to opět nevyjde, tak už mi to vadit nebude. Třeba dres zase hodím fanouškům. Za to, jak daleko na zápasy jezdí si to zaslouží. Vždyť jsou fantastičí."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze