Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Denilson: Žižkov nás trochu vystrašil

27 2002
Praha - Z celního prostoru vyšel do příletové haly v pražské Ruzyni mezi prvními. Majitel zlaté medaile z letošního mistrovství světa, brazilský fotbalový útočník Oliveira Denilson. Do Prahy přiletěl v neděli večer se svým španělským klubem Betis Sevilla. "Víme o žižkovském mužstvu, že hraje propracovaným systémem 4 - 4 - 2, a že jeho fotbal může být pro každého soupeře nepříjemný," reagoval Denilson na dotaz, co mu říká tým Viktorie Žižkov.

Žižkov se s Betisem Sevilla utká v úterý v 17.30 v Praze na Strahově v prvním zápase 2. kola Poháru UEFA.

Pětadvacetiletý Denilson, který na světovém šampionátu nastoupil v pěti zápasech, a ve finále Brazílie - Německo 2:0 vystřídal v 90. minutě Rivalda, si po příletu vůbec nepočínal tak, jak by se dalo usuzovat z jeho obvykle přísného a podmračeného výrazu.

V pohodě se nechal obklopit lovci autogramů, ochotně odpověděl na otázky televiznímu štábu i novinářům. "Nesmíme se nechat ukolébat tím, že Žižkov je mužstvem bez hvězd. Jak už jsem říkal, máme informace, že fotbal tihle neznámí chlapíci hrát dovedou," chválil úterního soupeře, zatímco jeho spoluhráči jen rozdávali podpisy a ubírali se do nedaleko přistaveného autobusu, který měl výpravu vezl do hotelu Hilton.

Denilson také zcela upřímně přiznal, jaký mělo v jeho klubu ohlas vyřazení Glasgowa Rangers právě žižkovským mužstvem. "Nebudu zastírat, že nás to přece jen trochu vystrašilo," řekl. "Ale o to důkladněji jsme se na Žižkov připravovali."

To už Denilsona popoháněli kluboví činovníci. Interview tedy ukončil a s obrovskou kabelou vykročil z posuvných dveří pod širé nebe. "Vy tady ale máte vítr," protáhl obličej a zastavil se u první lavice. Vytáhl z kabely teplou péřovou bundu, navlékl ji na klubovou teplákovou soupravu a teprve poté vykročil k autobusu.

Autor:


Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze