29. J. Navrátil, 45. P. Šimko, 48. J. Kalabiška
85. M. Bezpalec, 90. J. Ďurica

Střely na branku: 5:2; Střely mimo: 4:1; Rohové kopy: 7:2
Počet diváků: 3 112 (38 % z kapacity 8 121)

Vítejte u podrobného online přenosu z utkání 19. kola Fortuna ligy. Slovácko v něm v souboji dvou mužstev ze spodku tabulky střetne s Duklou.

Poslední Dukla v lize neporazila Slovácko desetkrát za sebou.

Slovácko se bude snažit napravit zaváhání v minulém záchranářském souboji v Olomouci, kde prohráli 0:1. Byl to první ligový neúspěch pod novým koučem Martinem Svědíkem (předtím výhry v Ostravě a nad Spartou).

Dukla vyhrála v jediném z posledních 6 kol, naposledy doma prohrála 1:2 s Příbramí. Má také s 15 vstřelenými góly nejhorší ofenzivu ligy, v posledních 4 kolech dala jen 2 branky.

Janošek
78. min Hellebrand o hráči
Daníček
20 Havlík
Havlík
Navrátil
17 Zajíc
Zajíc
63. min Kuchta o hráči
Kalabiška
86. min Kadlec o hráči

Bilovský
46. min Krunert o hráči
11 Breda
Breda
46. min Kott o hráči
39 Podaný
Podaný
Brandner

Rozhodčí: Franěk - Fišer, Kožár
Počet diváků: 3 112

V Uherském Hradišti je teplota kolem nuly. Do hlediště zřejmě moc diváků nedorazí.

Hráči jsou na trávníku. Uvítalo jej ticho téměř jako v přípravných zápasech.

1

Začal první poločas utkání Slovácko - Dukla
Úvodní výkop obstarali hráči Slovácka.

2

Přímý kop pro Slovácko od levé postranní čáry. Havlíkův centr snadno odvrátila hostující obrana.

5

Zápas je v úvodu plný nepřesností, aktivnější je ale zatím Slovácko.

9

Při slovácké přihrávce z levé strany promáchl na malém vápně hostující stoper Raspopovič. Domácí hráči se ale i tak k zakončení nedostali.

11

Slovácký Navrátil si z pravé strany navedl míč na střed a z hranice vápna dobře vystřelil. Přízemní pokus šel velice těsně vedle brány.

12

Tomáš Zajíc (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Dukla 1:0
Slovácko obranu Dukly dokonale rozebralo. Havlík za vápnem z pravé strany přihrál na střed zcela volnému Daníčkovi, jehož střelu gólman Rada ještě vyrazil. Míče se ale za pokutovým územím zmocnil Divíšek, jehož oblouček před bránou hlavou usměrnil do sítě Zajíc.

14

Dukla se snažila rychle odpovědět. Bredovu dobrou střelu z dálky od své pravé tyče vyrazil pohotovým skokem slovácký brankář Trmal.

16

Po rohovém kopu si hosté vytvořili závar, výsledkem ale byly jen zblokované střely a další roh. Z něj už se Dukla neprosadila.

21

Slovácký Navrátil z pravé strany přihrával před bránu na Zajíce, na poslední chvíli na roh odvrátil Raspopovič.

23

Hostující Brandner se už chtěl řítit z 35 metrů sám proti brankáři, sudí mu ale odpískal ofsajd.

23

Krásnou střelu domácího Janoška z dálky vyrazil na roh Rada.

27

Po dlouhém slováckém obléhání střílel Janošek z úhlu do brankáře Dukly.

28

Slovácký bek Divíšek zaujal rychlým výpadem s míčem vpřed, z levé strany křížně vystřelil a gólman Rada jeho lob se štěstím vyrazil na roh.

29

Žlutou kartu dostal Jan Navrátil (Slovácko)
Navrátil taktickým faulem na polovině hřiště zastavil brejk Dukly.

32

Další obléhání v podání Slovácka zakončení nepřineslo.

32

Hráči Dukly získané míče většinou rychle ztrácejí. To se stalo i nyní, Zajíc při následném protiútoku v šanci pálil do boční sítě.

37

Pěkná slovácká kombinace. Havlík ze středu přihrál na hranici vápna vzduchem doprava rozběhnutému Navrátilovi, jenž mohl zakončovat. Místo toho ještě hledal před bránou Zajíce, pas byl ale příliš vysoký.

39

Slovácký Janošek z přímého kopu z pravé strany poslal míč jen k brankáři Radovi.

45

Navrátil mohl krátce před pauzou pojistit slovácké vedení! Ve vápně se k němu odrazil míč, volný slovácký záložník zhruba ze sedmi metrů však trefil protihráče.

45

Žlutou kartu dostal Patrik Šimko (Slovácko)

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0
STATISTIKY 1. POLOČASU: Střely na bránu: 5:1. Střely mimo: 1:0. Rohové kopy: 4:2.

45

V prvním poločase mělo jednoznačně navrch Slovácko. Otázkou před druhým poločasem je, jestli velké množství zahozených šancí nebude domácí tým nakonec mrzet.

48

Žlutou kartu dostal Jan Kalabiška (Slovácko)
Unikajícího protihráče Kalabiška potáhl za dres.

50

Dukla je v úvodu druhé půle aktivnější. Sérii slováckých nedůrazů nyní ale nepotrestala. Volný Miloševič z pravé strany vápna místo centru poslal míč vedle brány.

54

Už dva odpískané ofsajdy zastavily ve druhé půli útočné snažení Dukly.

57

Slováčtí hráči si poslali míč kolem vápna z levé strany na pravou, Daníček pak po zemi vystřelil do protihráče.

58

Další Daníčkova střela z dálky, tentokrát šla vedle brány.

59

Znovu Daníček, tentokrát z hranice vápna práskl do odraženého míče levačkou a bránu překopl.

61

Hostující Krunert se ve vápně natahoval po míči, byl u něj ale dřív gólman Trmal.

62

Po faulu na Kalabišku zahrávalo Slovácko přímý kop z levé strany. Havlíkovu centru ale hostující obrana odolala.

63

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Tomáš Zajíc, nahradil ho Jan Kuchta
Slovácku se zatím nedaří navázat na výkon z první půle, kouč Svědík na to reaguje výměnou útočníků.

65

Ostojič hlavou nedokázal ve vápně míč usměrnit směrem k domácí bráně.

66

Domácí bek Šimko zpoza vápna křížně vystřelil vedle.

67

Pátý roh Slovácka v utkání zahrál Janošek z levé strany do nebezpečného prostoru, Šimko ale v gólové pozici nastřelil protihráče. Při následném závaru nedokázal hlavou usměrnit míč do brány Kuchta.

73

Přímý kop pro Duklu po faulu Krejčího. Miloševičův centr z pravé strany ale domácí hráči z vápna snadno odvrátili.

75

Hra je přerušená, na zemi zůstává ležet hostující Kott.

76

Mladík z Dukly se zdá být v pořádku a pokračuje ve hře.

77

Počet diváků 3 112 (38 % z kapacity 8 121)

77

Kottovi docela vyšla střela skluzem od pravé postranní čáry, brankář Trmal musel zasáhnout. Byla to druhá střela Dukly v zápase.

78

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Dominik Janošek, nahradil ho Patrik Hellebrand

80

Krátké přerušení hry kvůli dýmu na hřišti z pyrotechnické projekce domácího kotle.

82

Zápas pokračuje po dvouminutové pauze.

84

Roh Slovácka velké nebezpečí pro bránu Dukly neznamenal.

85

Žlutou kartu dostal Michal Bezpalec (Dukla)
Bezpalec vedle vápna fauloval Hellebranda.

86

Havlíkův centr z následného přímého kopu prolétl hřištěm křížně až do autu.

86

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Jan Kalabiška, nahradil ho Michal Kadlec

89

Slovácko už se snaží zápas dohrát.

90

Slovácký Divíšek zákrokem ve vlastním pokutovém území na Brandnera riskoval pokutový kop, sudí ale situaci přešel.

90

Žlutou kartu dostal Ján Ďurica (Dukla)

90

Domácí Kuchta po chybě obrany Dukly uháněl k bráně, z nulového úhlu pak ale nedokázal míč kolem brankáře poslat před bránu.