Pěkný podvečer z Ústí nad Labem! Na místním stadionu dnes poprvé v historii nastoupí česká fotbalová reprezentace - od 18 hodin hraje přátelské utkání s Litvou. Jeho průběh můžete sledovat v on-line reportáži minutu po minutě, příjemný zážitek.

Základní sestava českého národního týmu je celkem očekávaná. V jedenáctce, která vyběhne od úvodního hvizdu, není žádný nováček - jen záložník Barák má zatím ve statistikách jediný start. Další méně zkušení: Pavlenka, Čelůstka, Mareš, Jankto nebo Přikryl sedí na lavičce.

Na soupisce Litvy najdete i tři jména propojená s českou ligou. V základní sestavě jsou obránce Vaitkunas a záložník Kuklys, kteří se mihli v Bohemians 1905, na lavičce sedí stoper Kijankas, který nastupuje za Brno.

Hráči obou celků už jsou na hřišti a poslechnou si hymny.

ČeskoČesko(4-5-1)

Vaclík
46. min Koubek o hráči
Gebre Selassie
46. min Čelůstka o hráči
5 Brabec
Brabec
46. min Suchý o hráči
6 Sivok
Sivok
46. min Kalas o hráči
22 Novák
Novák
46. min Hloušek o hráči
Krejčí
46. min Sýkora o hráči
8 Darida
Darida
46. min Hořava o hráči
Dočkal
46. min Mareš o hráči
20 Barák
Barák
46. min Hušbauer o hráči
7 Zmrhal
Zmrhal
46. min Jankto o hráči
21 Škoda
Škoda
46. min Krmenčík o hráči

LitvaLitva(4-5-1)

16 Šetkus
Šetkus
45. min Zubas o hráči
Vaitkunas
46. min Borovskij o hráči
A. Klimavičius
60. min Kijanskas o hráči
L. Klimavičius
60. min Mikuckis o hráči
Slavickas
46. min Baravykas o hráči
21 Lukša
Lukša
60. min Černych o hráči
13 Paulius
Paulius
60. min Žulpa o hráči
17 Kuklys
Kuklys
46. min Verbickas o hráči
14 Slivka
Slivka
60. min Eliošius o hráči
Grigaravičius
60. min Novikovas o hráči
Matulevičius
60. min Valskis o hráči

Rozhodčí: Bieri - Zgraggen, Heiniger
Počet diváků: 3 950

1

Začal první poločas utkání Česko - Litva

1

První akce Litevců, kteří úvodní výkop rozehráli, skončila v autu.

2

Teď už se hosté dostali až k českému vápnu a Slivka dokonce napřáhnul ke střele, tu odvrátil bránící Brabec.

3

Češi dostali míč ke Gebre Selassiemu, který se z pravé strany řítil do vápna, ale dostal se až k brankové čáře a přihrávku od ní zblokovali obránci na roh. Ten český tým nevyužil.

5

Hosté rozehrávali přímý kop, Slavickas ovšem centr vůbec nezvládl.

6

Při rychlé akci Zmrhal vysunul na levém křídle Krejčího, ten servíroval míč na malé vápno, ale žádného spoluhráče v červeném dresu nenašel.

7

Hlavičkovou štafetu na české půlce ukončil Brabec, který zklidnil hru zpětnou přihrávkou na brankáře Vaclíka.

9

O první českou střelu se postaral Krejčí, ale pokus z dálky se mu vůbec neposedl. Míč letěl zároveň nad bránu i vedle ní.

10

Škodovi se střela povedla o něco lépe. Poté, co se k němu na hranici šestnáctky dostal odražený míč, český útočník nic nevymýšlel a rovnou poslal balon na branku. Trefil však přímo místo, kde stál brankář Šetkus, který s nedůrazným pokusem neměl problém.

12

Český tým začíná získávat převahu, Litevci pouze odkopávají míče.

13

Po Novákově dlouhém autu míč poskakoval v litevské šestnáctce, muži ve žlutém jej nakonec dokázali odkopnout.

13

Krejčí na pravé straně pokutového území přenechal vysoký míč Gebre Selassiemu, jeho střelu z ostrého úhlu vytěsnil Šetkus na roh.

14

Po rohovém kopu hlavičkoval Sivok ve složité pozici vysoko nad litevskou bránu.

15

Litevcům se před českou šestnáctkou otevřel prostor, ale Kuklys jen odevzdal míč Daridovi.

15

Po střele Matulevičiuse doskákal míč do Vaclíkovy náruče.

16

První vyloženou šanci měli Litevci. Matulevičius z levé strany pokutového území procpal míč Lukšovi, ten se prosadil přes nedůrazného Nováka a ocitl se sám před Vaclíkem, český brankář však dokázal bleskurychle vyběhnout a střelu vyrazil.

18

Po litevské akci vedené tentokrát po pravé straně se u bližší tyče prosadil do koncovky Matulevičius, ale míč netrefil dobře a poslal jej vysoko nad branku.

19

Češi odpověděli rohovým kopem rozehraným na krátko, po němž pálil Darida, ale střela mu vůbec nesedla.

21

Krejčí se chystal přehodit litevského brankáře, ale rozhodčí odmávali těsný ofsajd.

23

Škoda si na levé straně šikovně vyměnil míč se Zmrhalem, vběhl do vápna, ale místo zakončení poslal nepřesnou přihrávku na Krejčího.

25

Dočkal dostal od Litevců kousek prostoru a rozhodl se vypálit z dálky, Šetkus míč letící přímo na něj bez potíží zkrotil.

26

Český tým přitlačil Litevce k jejich šestnáctce, ale ani jeden ze tří centrů v rychlém sledu nikoho v červeném nenašel.

27

Centr Gebre Selassieho z pravé strany se kroutil do brány, gólman Šetkus jej raději vytěsnil na roh.

28

Dvě povedené rány českého týmu. Darida pálil z levé strany ke vzdálenější tyči, odkud míč vyškrábl Šetkus. Následně to zkusil z opačné strany Barák, litevský brankář se opět proletěl vzduchem a balon vyrazil.

30

Litevci po delším čase vyrazili ze své ulity, Matulevičius sice u brankové čáry přes Sivoka nepřešel, ale získal aspoň roh. Ten se hostům nepovedl.

32

Vaclík musel hodně rychle vystartovat z brány, aby sebral míč, který skrz českou obranu prošel k úplně volnému Grigaravičiusovi.

35

Českému celku se v posledních minutách vůbec nedaří kombinace. Darida pod tlakem na své polovině ztratil míč a Kuklys se ocitl v nadějné pozici před českým vápnem, míč však špatně trefil a poslal jej vysoko nad bránu.

36

Teď českou hru rozhýbal Darida, který u pravé lajny elegantně přešel přes obránce a poslal centr na hlavu Škody, který trknul míč jen těsně nad břevno.

38

Na centr z litevského přímého kopu si naskočil Matulevičius, ale hlavou jen prodloužil míč do zámezí.

39

Škoda od půlící čáry vysunul Zmrhala, ten byl v jasném ofsajdu.

40

K Novákově přízemnímu centru z levé strany se snažil protlačit Škoda, ale míč proletěl za jeho patami.

42

Litevský brankář při vyběhnutí před pokutové zaváhal, ale v poslední chvíli stihl míč odhlavičkovat.

43

Nad Ústím nad Labem se poměrně hustě rozpršelo.

44

Zpětná přihrávka Baráka v litevské šestnáctce našla jen soupeře.

45

45

Úvodní dějství se českému týmu příliš nepovedlo. Jarolímův celek sice měl převahu, ale chyběl mu nápad i přesnost a žádnou úplně vyloženou šanci si na rozdíl od Litevců nevytvořil.

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel Theodor Gebre Selassie, nahradil ho Ondřej Čelůstka

46

Střídání Litva: ze hřiště odešel Egidijus Vaitkunas, nahradil ho Valdemar Borovskij

46

Střídání Litva: ze hřiště odešel Mantas Kuklys, nahradil ho Ovidijus Verbickas

46

Střídání Litva: ze hřiště odešel Vaidas Slavickas, nahradil ho Rolandas Baravykas

47

Česko bude kopat penaltu! Za Sýkorovu přihrávkou se dral Krmenčík, kterého zezadu povalil Paulius.

48

Tomáš Hořava (Česko) proměnil pokutový kop. Česko - Litva 1:0
Hořava nic nevymýšlel a poslal míč doprostřed brány, zatímco litevský brankář se vrhl po své levici.

51

Hušbauer z přímého kopu posílal míč na přední tyč, litevský obránce jej ve skluzu odvrátil na roh.

53

Litevci měli velkou šanci, když Lukša přízemním centrem z pravé strany našel Matulevičiuse, ten ovšem z malého vápna poslal míč do nebes.

55

Litevci kopali dva rohy po sobě, ani z jednoho českou bránu neohrozili. Při tom druhém ovšem Krmenčík nejspíš fauloval a rozhodčí Čechům odpustil penaltu.

57

Hosté i nadále zlobí, Kalasovu hrubku v rozehrávce však nevyužili, protože svou akci překombinovali.

59

Žlutou kartu dostal Deivydas Matulevičius (Litva)

60

Litva chystá hromadné střídání.

60

Střídání Litva: ze hřiště odešel Deivydas Matulevičius, nahradil ho Nerijus Valskis

60

Střídání Litva: ze hřiště odešel Arunas Klimavičius, nahradil ho Tadas Kijanskas

60

Střídání Litva: ze hřiště odešel Linas Klimavičius, nahradil ho Tomas Mikuckis

60

Střídání Litva: ze hřiště odešel Mindaugas Grigaravičius, nahradil ho Arvydas Novikovas

Jakub Jankto (Česko) vstřelil gól. Česko - Litva 2:0
Česko přidává druhý gól. Po litevské ztrátě u půlící čáry se domácí hnali do rychlého brejku a Jankto vzal situaci tří proti třem na sebe. Navedl si míč do pokutového území a míč se po jeho střele a jemné teči obránce odrazil od vzdálenější tyče do sítě.

68

Další rychlou českou akci táhl Krmenčík, který se snažil předložit míč Sýkorovi, jenže ten byl v litevském vápně dobře obsazen.

71

Litevci v posledních minutách vysunuli presink a českému týmu odebírají míče už na jeho polovině.

73

Chvílemi to vypadá, jako by hráči na hřišti zamrzli, tempo je téměř nulové. Rozhýbat českou hru se snažil Hořava, ale svou přihrávku poslal až za brankovou čáru Litevců.

74

Sýkorův centr z pravé strany našel Hořavu, od něj se však míč jen odrazil k litevskému brankáři Zubasovi.

75

Sýkora si na hranici litevského vápna narazil s Krmenčíkem, ale k zakončení jej hosté nepustili.

77

Centr letící na Krmenčíka v poslední chvíli odhlavičkoval Mikuckis na roh. Z něj se nic zajímavého neurodilo.

78

Počet diváků 3 950 (99 % z kapacity 4 000)

79

Michael Krmenčík (Česko) vstřelil gól. Česko - Litva 3:0
Česko ještě přikrášluje výsledek. Čelůstka z pravé strany přiťuknul hlavou míč Krmenčíkovi, ten si jej mezi litevskou přesilou zpracoval na hrudi a pak jej druhým dotekem zblízka poslal mimo dosah brankáře Zubase.

82

Nadějně rozjetou litevskou akci zazdil Verbickas centrem, který by doletěl až na tribunu, kdyby nebyla tak daleko za bránou.

83

Aktivní Krmenčík vysunul před litevskou šestnáctkou Hořavu, ten však jen odevzdal míč.

84

Sýkora z pravé strany vběhl do šestnáctky, přihrál na její hranici Hořavovi a jeho slušnou střelu na zadní tyč výborným zákrokem vytěsnil Zubas.

86

Česko kontroluje dění na hřišti, hosté jsou ve druhé půli až na jeden okamžik z jejího úvodu zcela neškodní.

87

Energií sršící Sýkora se řítil do rozhozené litevské obrany, ale muži ve žlutém jej nakonec dokázali zmáčknout a odzbrojit.

88

Černych si mezi českými obránci navedl míč do dobré palebné pozice, ale zpoza šestnáctky vystřelil jen doprostřed brány a Koubek tvrdý pokus nohama vyrazil.

90

Litevskou akci po levém křídle zkazil centr Novikovase.

90

Jankto krásným obloučkem našel Krmenčíka, který mohl jít sám na branku, ale míč si zpracoval tak nešikovně, že jej Litevci dostihli.

90

Další povedenou akci vedli Češi po levé straně, Mareš přihrál pod sebe Hořavovi, jenže tomu míč odskočil.

90

Češi zažili výsledkově nejlepší zápas pod vedením trenéra Jarolíma, i když skóre vypadá v tomto případě lépe než předvedená hra. Domácím výrazně lépe vyšel druhý poločas, v němž soupeře přehráli a předvedli i celkem vysokou efektivitu. Výborně se předvedli především Jankto, Krmenčík a neustále aktivní Sýkora.