Pěkný večer z Mladé Boleslavi! Na místním stadionu se zhruba za půl hodiny odehraje premiéra trenéra Karla Jarolíma u fotbalové reprezentace, národní tým se utká s Arménií. Utkání budeme sledovat v podrobné on-line reportáži, příjemný zážitek.

Zápas je pro Česko poslední prověrkou před startem kvalifikace o mistrovství světa, která začne v neděli utkáním se Severním Irskem. Otázka je, jak moc se základní sestava o víkendu bude lišit od té, kterou Jarolím vybral dnes.

Od úvodu dává šanci stoperovi Pokornému, který je v reprezentaci poprvé, na levém kraji obrany bude hrát Pudil, v útoku Škoda s Václavem Kadlecem. Jen na lavičce zůstává třeba Necid nebo Michal Kadlec.

Oba týmy už ukončily rozcvičku a míří do kabin. O atmosféru se zatím stará spíš místní hlasatel a hudba z reproduktorů než fanoušci, kterých čtvrt hodiny před začátkem na tribunách moc není.

ČeskoČesko(4-4-2)

Vaclík
46. min Koubek o hráči
Kadeřábek
46. min Zahustel o hráči
17 Suchý
Suchý
46. min Kalas o hráči
Pokorný
46. min M. Kadlec o hráči
11 Pudil
Pudil
46. min Novák o hráči
10 Skalák
Skalák
46. min Kopic o hráči
22 Darida
Darida
46. min Sýkora o hráči
12 Pavelka
Pavelka
46. min Frýdek o hráči
Krejčí
46. min Šural o hráči
V. Kadlec
46. min Vydra o hráči
21 Škoda
Škoda
46. min Necid o hráči

ArménieArménie(4-5-1)

Beglarjan
Ambarcumjan
Harojan
Andonjan
46. min Manojan o hráči
15 Mchojan
Mchojan
Kadymjan
46. min Özbiliz o hráči
Mkrtčjan
71. min Voskanjan o hráči
Mchitarjan
38. min Jedigarjan o hráči
Malakjan
76. min Hakobjan o hráči
Ghazarjan
46. min Sarkisov o hráči
Pizzelli
61. min Korjan o hráči

Rozhodčí: Vnuk - Brendza, Tomčík
Počet diváků: 4 351

Hlasatel do úplného ticha přečetl sestavu Arménie, teď se snaží fanoušky trochu rozbouřit předtím, než začne číst českou.

Ani při české sestavě tribuny zrovna nebouří, nejvíc byl slyšet hlouček dětí v rohu stadionu. Mezitím se hlediště aspoň trochu zaplnilo, ale vyprodáno tedy rozhodně nebude.

Z kabin zatím vychází náhradníci, kteří usedají na lavičku a z hlavní tribuny je vítá trochu nesmělý potlesk. Pár hráčů si s fanoušky ve spodních řadách přišlo plácnout.

Až teď se fanoušci probudili. Na trávník přichází oba týmy a lidé na tribuně tleskají. Češi budou hrát v červených dresech, Arménie i s největší hvězdou Henrikem Mchitarjanem v bílém.

Zazněly obě státní hymny, vše je připraveno k výkopu.

1

Začal první poločas utkání Česko - Arménie
Před výkopem hráči i fanoušci minutou ticha uctili památku zesnulých sportovních osobností: Jiřího Tichého a Věry Čáslavské.

1

První pokus o český útok končí v autu. Následně domácí na své útoční polovině nedovoleně zastavují Mchitarjana.

2

Češi vedli útok po levé straně, Pavelka si vyměnil míč s Krejčím, ale poté po dalších přihrávkách poslal stoper Pokorný malou domů.

4

První náznak šance. Pokorný dlouhým pasem našel Škodu, který míč sklepl na Kadlece. Ten se probíjel středem arménské obrany, dostal se přes dva hráče, ale pak ztroskotal.

4

Ladislav Krejčí (Česko) vstřelil gól. Česko - Arménie 1:0
Češi jdou rychle do vedení, Darida získal míč, Kadlec ideálně poslal přihrávku před branku, kde zblízka skóroval Krejčí.

6

Aktivní napadání domácích dělá soupeři problémy, do nadějné pozice na hranici vápna se dostával Škoda, ale situaci řešil složitě a o míč přišel.

7

Kadlec ve středu pole dobře podržel míč, ale poté si nerozuměl se spoluhráčem.

9

Pokorný zastavuje první arménský útok, ve skluzu odebral míč na levé straně hřiště.

10

Šance pro domácí. Akce začala na pravé straně, Škoda počkal na spoluhráče z druhé vlny, míč putoval doleva ke Krejčímu, jež ostrý centr hosté odvrátili. Poté zblokovali i průnik Pudila a následnou střelu Krejčího z levé strany.

11

První možnost Arménie. Mchitarjan rozehrál do pravého křídla, Kadymjan míč zatáhl a vrátil pod sebe. Nabíhající Mkrtčjan však z hranice vápna míč dobře netrefil.

13

Krejčí vysunul do levého křídla Pudila, jeho přetažený centr vrátil Kadeřábek do středu pole, Skalák střílel vysoko nad.

14

Hosté se dostávali do nadějné příležitosti, Mchitarjan ze středu pole rozehrál do levé strany vápna na Ghazarjana, ale ten nevystřelil ani nepřihrál.

15

Do protiútoku po nadějném akci soupeře pádil Kadlec, obhodil si obránce a už byl v pokutovém území. Přihrávka na nabíhající spoluhráče však šla přesně mezi Škodu a Krejčího.

17

V úvodních minutách jsou Češi jasně lepším týmem. Aktivně napadají, ovládají střed pole, jejich akce jsou rychlé.

18

Po faulu na Skaláka mají domácí výhodu přímého kopu z 20 metrů. Je to pozice pro leváka. Míč si staví Krejčí.

19

Krejčí pálil z přímého kopu podél zdi na vzdálenější tyč, ale hostující brankář jeho ránu kryl.

20

Žlutou kartu dostal Lukáš Pokorný (Česko)
Debutant v české reprezentaci zezadu stáhl unikajícího Mchitarjana.

22

Darida z pravé straně centroval levačkou, typický náběh Škody, který míč hlavou jen lehce líznul, za pomoci teče obránce hlavičku v pohodě kryl hostující brankář.

23

Nadějná akce hostů. Mchitarjan táhl útok po levé straně, kde chyběl Kadeřábek. Přihrával na penaltu, těsně před zakončujícím Pizzellim vypíchl míč Pudil. Bylo to na poslední chvíli.

25

Krejčí si ve středu pole navedl míč na levačku, ale jeho technická rána letěla nad.

26

Kadeřábek zatáhl akci po pravé straně, nebezpečný centr proletěl až na zadní tyč ke Skalákovi, ale jeho pokus hostující obránci zblokovali.

28

Žlutou kartu dostal Marek Suchý (Česko)
Suchý přerušil rychlý brejk soupeře, Mchitarjana nabral hokejovým bodyčekem. Hostující hvězda musí být ošetřována.

30

Chvíli klidu ve středu pole, domácí kombinují a hledají možnost k zaútočení.

31

Kadeřábek centroval z pravé strany, ale míč vysoko přeletěl pokutové území.

32

Pavelka poslal podél vápna přihrávku Škodovi, ale ten si zpracoval míč na levačku a pak ze šestnácti metrů střílel. Slabě a nepřesně.

34

Václav Kadlec (Česko) vstřelil gól. Česko - Arménie 2:0
Kadlec korunuje výborný výkon gólem. Ve středu pole nejdřív pustil přihrávku Daridy na Krejčího, který mu z první míč vrátil. Levačkou pak pálil ze 17 metrů mimo dosah brankáře. Krejčí i Kadlec tak mají gól a asistenci.

36

Kadlec si šel pro další gól, probil se středem obrany a jen vynikající zákrok brankáře mu v tom zabránil.

37

Ze střední vzdálenosti pálí Skalák, arménský brankář chytá.

38

Střídání Arménie: ze hřiště odešel Henrich Mchitarjan, nahradil ho Artak Jedigarjan

39

Po faulu Suchého na Malakjana z přímého kopu z 25 metrů střílel Pizzelli, který po vystřídaném Mchitarjanovi převzal kapitánskou pásku. Vaclíka však neohrozil, pálil vysoko nad.

41

Po rychlém brejku domácích se odhodlal k zakončení Darida, jeho lehce tečovanou ránu z 20 metrů hostující brankář se štěstím vyrazil.

43

Hostující Pizzelli opět střílí z přímého kopu, tentokrát po teči ve zdi budou hosté zahrávat roh.

44

Hosté zahrávali dva rohy za sebou, po prvním Vaclík musel centr vyrážet. Po druhém se domácí v pohodě ubránili.

45

Rozhodčí Vnuk nastavuje dvě minuty. Hosté jsou usazeni na polovině Čechů, ale k ničemu se nedostávají.

45

Poslední akce první půle: Darida centruje, Škoda hlavičkuje nepřesně.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Česko - Arménie
Trenér Karel Jarolím poslal do hry zcela novou jedenáctku.

48

Po rychlém útoku zakončuje z pravé strany Kopic, hostující brankář dobrým zákrokem tým podržel.

50

Žlutou kartu dostal Artur Sarkisov (Arménie)
za ostrý skluz na Nováka.

53

Domácí dlouho drželi míč, středem pole se probíjel Frýdek, předal Vydrovi, který se uvolnil přes dva protivníky. Už mohl střílet, ale na hranici vápna se ještě snažil do lepší pozice přihrát Necidovi. Ale přihrávku hosté vystihli.

54

Kopic se na hranici vápna otočil a pálil levačkou. Nebezpečná střela však trefila spoluhráče Necida.

56

Brankář Koubek měl co dělat, aby vyrazil dělovku Özbilize z přímého kopu. Český gólman při zákroku navíc podklouzl.

57

A možnost na druhé straně: po rychlé akci Necid uvolnil Vydru, který mu vracel míč na malé vápno. Ale chyběl krok, aby Necid zakončil.

60

Hraje se na polovině hostů, Češi kombinují a snaží se vytvářet šance. Po akci z levé strany přihrával Šural před bránu, míč se dostal k Zahustelovi, který pálil z voleje vysoko nad.

61

Střídání Arménie: ze hřiště odešel Marcos Pinheiro Pizzelli, nahradil ho Ruslan Korjan

63

Propagační střela hostujícího Jedigarjana z 25 metrů letěla vysoko nad.

64

Češi vykombinovali soupeřovu obranu, po přihrávce z levé strany zůstal na hranici vápna volný Vydra, pálil prudce levačkou, za pomoci teče hostující hráče skončil míč těsně vedle.

65

A další možnost. Po centru Frýdka z rohu se do míče položil Novák, ale hlavou mířil vedle.

67

Po dalším rohu další možnost. Centroval Kopic, nabíhal zase obránce Novák, ale z dobré pozice hlavičkoval vedle.

68

Vydra obral o míč obránce v pokutovém území Arménie, hostující hráč však chybu napravil, když Vydrovi ránu z otočky zblokoval.

70

Domácí neustále útočí, před branku směřuje jeden centr za druhým. Po centru z levé strany se do zakončení dostávali Necid i Šural, ale obrana jim i tentokrát skórovat zabránila.

71

Střídání Arménie: ze hřiště odešel Karlen Mkrtčjan, nahradil ho Taron Voskanjan

74

Šural vybojoval míč před vápnem soupeře, přes Vydru se míč dostal ke Kopicovi, který zakončoval trochu zbrkle a trefil jen obránce. Přitom mohl přihrát do lepší pozice Šuralovi.

75

Češi zahrávali dva rohy za sebou, po tom prvním skákal na centr Frýdka stoper Kadlec, ale jeho hlavičku obránci opět zblokovali.

75

Počet diváků 4 351 (87 % z kapacity 5 000)

76

Střídání Arménie: ze hřiště odešel Gor Malakjan, nahradil ho David Hakobjan

77

Česká obrana měla trochu potíže s dlouhým výkopem brankáře, Kalas nakonec na poslední chvíli poslal malou domů před dotírajícím Sarkisovem.

78

Slibná kombinace Čechů, končí však nepřesností Zahustela, který si nerozuměl s nabíhajícím Necidem.

79

Tentokrát Zahustel přihrál přesně, našel před vápnem Sýkoru, jehož bombu arménský brankář Beglarjan likvidoval nadvakrát.

81

Dlouhý aut Frýdka mířil do vápna na Necida, ale dřív u míče byli hostující hlavičkáři.

82

Frýdek přesným centrem našel ve vápně Vydru, ale ten z 12 metrů hlavičkoval vedle.

84

Češi neustále obléhají pokutové území soupeře, ale ve finální fázi jim chybí přesnější přihrávka, lepší zakončení.

87

Jan Kopic (Česko) vstřelil gól. Česko - Arménie 3:0
Plzeňský záložník napřáhl z hranice vápna, míč narazil do tyče a poté spadl do sítě.

90

Necid mohl české vítězství vyšperkovat, na hranici vápna zasekl míč zbavil se obránce a snažil se přehodit gólmana. Ten mu však oblouček vystihl.