Červené karty:
66. M. Jirásek

Střely na branku: 7:7; Střely mimo: 10:4; Rohové kopy: 11:2
Počet diváků: 4 103 (65 % z kapacity 6 300)

Krásný večer z pražského Ďolíčku. V rámci nejvyšší fotbalové soutěže nás čeká souboj šestého s druhým - Bohemians 1905 nastupují proti Mladé Boleslavi. Utkání začne ve 20.15, server iDNES.cz Vám jeho průběh přinese minutu po minutě.

Domácí Bohemians doposud zažívají solidní podzim. Od výprasku na Dukle (1:4) si poradili s Příbramí a Jihlavou. V dresu klokanů se slušně rozehráli například Havel s Hubínkem a Maškem, kteří nastupují za reprezentační jednadvacítku. Bohemians navíc s Boleslaví doma naposledy prohráli před čtyřmi lety.

Mladá Boleslav bojuje o první místo v tabulce. V případě vítězství se minimálně do sobotního zápasu Plzně do čela posune. Tým z města automobilů zdobí šestizápasová série bez porážky.

„Můžeme říct, že je škoda, že přišla na řadu reprezentační přestávka. Byli jsme rozjetí a byl před námi volný víkend. Určitě chceme navázat na výkony a výsledky před pauzou," uvedl trenér Bohemians Miroslav Koubek.

Bohemians Praha 1905Bohemians(4-5-1)

Budinský
16 Dostál
Dostál
86. min Kuchta o hráči
Berger
82. min Mikuš o hráči

Pauschek
70. min Vukadinovič o hráči
Douglas
22 Takács
Takács
Fleišman
Přikryl
Matějovský
87. min Kalabiška o hráči
11 Kúdela
Kúdela
17 Mareš
Mareš
Klobása
64. min Jánoš o hráči
Chramosta

Rozhodčí: Proske - Dobrovolný, Kříž
Počet diváků: 4 103

Kouč Boleslavi Leoš Kalvoda si uvědomuje sílu tradiční atmosféry stadionu v pražských Vršovicích: „Očekávám náročný duel ve specifickém prostředí vršovického Ďolíčku, kde chceme zabodovat i při vědomí, že soupeřem nám bude neúnavně bojující a dobře organizovaný tým."

Ve vzájemných utkáních mají navrch modrobílí. Ze čtrnácti duelů vyšli hned šestkrát lépe právě hráči Mladé Boleslavi, to Bohemians se radovali čtyřikrát.

Nejlepšími střelci Bohemians proti Boleslavi jsou dvougóloví Nešpor, Hartig, Štohanzl a Mil. Škoda. Na druhé straně taktéž vládnou dvoubrankoví fotbalisté - Magera, Zahustel, Táborský, Řezníček a Mendy.

Zatímco se zvolna zaplňují tribuny stadionu, na hřišti probíhá tradiční rozcvičení. Na jedné straně střelba, na druhé populární bago.

Rozhodčí přivedli obě jedenáctky na hřiště, duel šestého s druhým co nevidět vypukne.

1

Začal první poločas utkání Bohemians - Ml. Boleslav
O rozehrávku se postarala Boleslav, která bude první půli útočit proti domácímu kotli.

1

Boleslavští nic nevymýšleli a Pauschek rovnou dlouhým nákopem hledal Klobásu, jenž balon neudržel.

2

Jirásek v obležení soupeřů udržel na půli hřiště míč, pak hledal volného Holendu, jehož zradilo zpracování.

3

První střelu v utkání má na svědomí Mareš, jeho pokus z dálky ale Budinského nevystrašil - míč pomalu prolétl daleko vedle tyče.

4

Hosté vyhnali rozehrávku Bohemians až k Budinskému a záměř jim vyšel, míč získali.

5

I Bohemians vysoko napadají, leč Hašek nebyl v souboji s exklokanem Pauschkem úspěšný.

6

Jirásek se šikovně uvolnil a z kraje velkého vápna dloubl balon na Holendu, tomu scházel kousek k lepšímu zpracování.

7

Za míčem přes obranu Bohemians se hnal Klobása, avšak Budinský měl k hracímu předmětu blíž a zažehnal nebezpečí.

8

Pauschek svěřil míč Přikrylovi a nabíhal si do uličky po pravé lajně, jenže mu zpět nedorazila adekvátní přihrávka. Hrát můžou domácí.

9

Na straně druhé nebezpečně centroval Dostál, Holenda ani Mašek na ostrý pas na prostor penalty nedosáhli.

10

K odraženému balonu se kousek před vápnem dostal Berger, hlavou si ho přiťukl blíž k bráně hostí, ale Douglas byl včas na potřebném místě a záložníka s číslem 31 obral.

11

Podruhé v horizontu jedné minuty se s balonem potkal brankář Diviš, jeho nákop kupředu hosté nezužitkovali.

12

První příležitost Bohemians. Holenda nebezpečně centroval zprava, za balonem se hnal Berger, ale do dráhy centru vložil nohu Douglas. Balon tečoval na vlastní bránu, kde skvěle zasáhl Diviš.

13

Na druhé straně vyslal propagační pokus nad bránu domácích Mareš.

16

Po levém křídle se pokoušel prodrat Mašek, za záda ho ale nepustil Pauschek.

17

Hlavičkovanou uprostřed hřiště utnul pasem na Mareše Matějovský, levý záložník Boleslavi míč na hrací ploše nestihl.

19

Havel píchl míč k vápnu Holendovi, ten si v souboji s Pauschekem počínal nedovoleně.

20

Švec si na pravé straně nerozuměl s Dostálem. Záložník Bohemians chtěl, aby se mu bek po křídle rozběhl, domácí šestnáctka čekala pas do nohy.

21

Holenda opět nebezpečně nahrával před bránu z pravého křídla, na malé vápno doklouzal Mašek, zakončit ale nedokázal.

22

Nadějnou kombinaci hostů, po níž dokonce do Budinského pálil Přikryl, zastavil praporek asistenta sudího.

23

Jirásek vyslal uličku k Holendovi, ten by mohl postupovat sám na bránu, jenže v momentě přihrávky stál v ofsajdu.

25

Mareš vyslal do slibné pozice Chramostu, ten zleva centroval pod sebe a našel volného Klobásu. Útočník hostů si balon zpracoval na prsa, vystřelit už ale kvůli rychlému obrannému zákroku jednoho z beků nestihl.

27

Marek Matějovský (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Bohemians - Ml. Boleslav 0:1
A je tu první branka zápasu. Míče se po ohromné chybě Jiráska zmocnil Matějovský a technickou ranou zpoza vápna překonal Budinského.

28

Na druhé straně neudržel "horký brambor" Diviš, k míči na boku brány zmocnil Berger, mezi tři tyče ho dopravit nestihl.

29

Po následném rohu Bohemians zatlačili Boleslav do vápna, z jehož hranice nacentroval na zadní tyč Jirásek. Do vzduchu se pověsil Gajič a v dobré pozici hlavou těsně minul.

30

Fleišmana fauloval na půlicí čáře Berger, hrát mohou hosté.

31

Volného kopu se ujal Matějovský, jeho myšlenku ale nikdo z přítomných nepochopil.

32

Holenda se sice na křídle zbavil Takácse, jenže si dal balon daleko od nohy a ve vápně Boleslavi ho získal Matějovský.

33

Bohemians udrželi míč ve středu pole, Berger přihrál na střelu Haškovi, jenž vypálil nad.

35

Neuvěřitelný Budinský! Gólman Bohemians napřed lapil hlavičku Klobásy z bezprostřední blízkosti, po střele Matějovského ho sice zachránila tyč, ale brankář Bohemians bravurně lapil i třetí dorážku Chramostovi.

36

Jan Chramosta (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Bohemians - Ml. Boleslav 0:2
Z další akce hosté přidávají druhý gól. Přikryl našel zprava ve vápně Chramostu, jenž se obtočil kolem Krcha a ranou na zadní tyč rozvlnil síť.

37

Z levého křídla centroval Mareš jen do rukavic Budinského.

39

Žlutou kartu dostal Da Silva Douglas (Ml. Boleslav)
Za zatažení unikajícího Maška.

40

Domácí ale výhody volného kopu nevyužili, Jiráskův centr dolétl jen na hlavu v bílém dresu.

41

Dloubáček za obranu dostal Holenda, z boku se chystal na střelu a nakonec i z voleje vypálil - nad bránu Diviše.

42

Teď se zaskvěl i brankář Diviš, který během chvíle zneškodnil dva pokusy domácích. Střílený centr Haška vykopl z brankové čáry, leč k odraženému balonu se dostal Havel a z voleje vypálil. Rána byla sice tvrdá, ale mířila doprostřed brány.

43

Bohemians zatlačili Boleslav před vápno, Hašek vybojoval druhý roh během necelé minuty a půl. Hosté se ohromnému tlaku zuby nehty brání.

44

Havel měl znovu blízko ke snížení skóre, v pádu mířil na blíží tyč, avšak netrefil bránu.

45

Holenda po pěkné kombinaci domácích našel na první tyči Haška, jemuž se balon podařilo mírně tečovat. Diviš ale tento scénář očekával a chytá.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2

45

Domácí měli v závěru drtivý tlak se spoustou šancí a tak je do kabin doprovázel - i přes vedení Boleslavi - potlesk vstoje.

45

Zápas, který měl spíše vlažný začátek, rozjel gól Matějovského po školácké ztrátě Jiráska. Od tohoto okamžiku jsme byli svědky nespočtu šancí na obou stranách, v jejich zakončování byli úspěšnější fotbalisté Mladé Boleslavi.

45

POLOČASOVÉ STATISTIKY: Střely na bránu 3-4, střely mimo 5-3, rohové kopy 5-0.

45

Na hrací plochu se pomalu trousí oba celky, za pár okamžiků rozehrají Bohemians s Boleslaví druhý poločas.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians - Ml. Boleslav
O rozehrávku se postaral Mašek, oba týmy nastupují beze změn v sestavách.

46

Milan Jirásek (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Ml. Boleslav 1:2
To je vstup do druhé půle. Mašek podržel míč a nahrál Dostálovi, jehož centr propadl do vápna přímo k Jiráskovi. Záložník domácích napravil chybu z první půle a trefil se přesně k tyči.

47

Bohemka je na koni, další akci vedl znovu Mašek, který sice balon k Holendovi nedostal, nicméně k tomu odraženému zběhl Hašek a vypálil z voleje mimo.

48

K prvnímu výpadu na útočnou polovinu se dostali hosté, Přikryl ale nezvládl obejít Haška.

49

K balonu se poprvé ve druhé půli dostal Budinský, který pomohl v rozehrávce na stopery.

50

Domácí opět přišpendlili Boleslav do vápna. Maškovi nevyšla otočka s balonem, tak jej přihrál Haškovi, kterému ale nesedl centr.

51

V další rychlé akci domácích pálil Hašek zpoza vápna nad bránu Diviše.

52

Douglas nedovoleně zastavil na půlce Holendu, volný kop rozehraje Jirásek.

53

Záložníkův centr se snesl na hlavu Gajiče, tomu nestačily rozměry brány.

54

Na útočný výlet se vypravil Takács, ale daleko nedošel, jelikož ho kousek za půlkou zfauloval Mašek.

55

Holenda s Mašek zaměstnali obranu Boleslavi, ke střele ale jejich snaha nevedla - druhý jmenovaný si při otočce ukopl balon.

56

Havel měl na levém křídle moře prostoru, navedl si balon na pravačku a odcentroval, bohužel pro domácí nepřesně.

57

Bohemians se vydali cestou trpělivé kombinace a zamkli hosty před vápnem.

58

A Hašek nakonec vybojoval standardní situaci z rohu pokutového území.

59

Jiráskův dloubáček na zadní tyčku pohodlně sebral Diviš.

60

Chramosta udržel míč u vápna, neukvapil se a křižným pasem vybídl k zakončení Fleišmana. Jeho tvrdou ránu Budinský vyráží.

61

Mašek předvedl skvělý cit pro hru a přehled a v těžké pozici z otočky vyslal na zteč Holendu. Útočník Bohemians vybojoval roh, z něhož domácí bránu neohrozili.

63

Hašek sice našel na levém křídle volného Havla, tomu ale míč uskočil do autu.

64

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Stanislav Klobása, nahradil ho Adam Jánoš

65

Holenda technickou ranou na zadní tyč pořádně protáhl Diviše, který jeho nebezpečný projektil parádně chytá. Útočník Bohemians předtím šikovně přešel přes dva hráče.

66
Červená karta

Červenou kartu dostal Milan Jirásek (Bohemians)
, který zezadu zfauloval unikajícího Matějovského.

67

Matějovský se za ohlušujícího pískotu vrátil po drobném ošetření na hřiště.

68

Domácí získali volný kop z pětadvaceti metrů, rozehraje ho Mašek.

69

Závar ve vápně Boleslavi. Mašek volil přízemní centr, který na bránu tečoval jeden z domácích fotbalistů. Divišem vyražený balon zkoušel do sítě dopravit ještě Berger, ale hosté se ubránili.

70

Mašek opět v akci, tentokrát z druhé strany pálil na přední tyč, Diviš vyrazil na rohový kop. Ten boleslavští odvrátili.

70

Žlutou kartu dostal Jan Holenda (Bohemians)
, jenž ve vápně hostů zřejmě loktem fauloval Takácse.

70

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Lukáš Pauschek, nahradil ho Miljan Vukadinovič

72

Žlutou kartu dostal Adam Jánoš (Ml. Boleslav)
za stažení pronikajícího Maška.

73

Mašek z volného kopu nacentroval na zadní tyč, kam naběhl Švec, jenž z velkého úhlu bránu hlavou nezasáhl.

74

Po Vukadinovičově tvrdém přízemním centru z pravého křídla míč hodně nebezpečně prolétl malým vápnem domácích, nikdo z hráčů v bílém ho zasáhnout nestihl.

75

Od břevna se balon po Přikrylově ráně odrazil těsně před brankovou čáru, z bezprostřední blízkosti hlavičkoval Douglas, kterého výtečně vychytal Budinský.

76

Boleslav vyrazila po rohu Bohemians do rychlého brejku přibližně šest na dva, Chramosta nahrál zřejmě do ofsajdu Vukadinovičovi. Asistent zdvihl praporek, na rozhodnutí se ale stále čeká. Oba sudí debatují.

79

Sudí se po dlouhé úvaze rozhodli branku neuznat.

80

Dlouhá prodleva prospěla spíše hostům, kteří dlouho kombinovali na půlce Bohemians. Centr Vukadinoviče srazili domácí na roh.

81

Bohemians se hostující standardce ubránili.

82

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Tomáš Berger, nahradil ho Matúš Mikuš

83

Havel se autem až do vápna pokoušel vybídnout Holendu, k tomu míč zapříčiněním hostujících beků ani nedolétl.

84

Zaútočila i Boleslav, na levém křídle se uvolnil Přikryl a odcentroval na druhou stranu, kde ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

84

Počet diváků 4 103 (65 % z kapacity 6 300)

85

Nadějný prostor k protiútoku hosté nevyužili. nejprve Vukadinovič zahnal až k autu Chramostu, který pak přihrál Marešovi, jehož střela neměla gólové parametry.

86

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Martin Dostál, nahradil ho Jan Kuchta

86

Tomáš Přikryl (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Bohemians - Ml. Boleslav 1:3
A je zřejmě rozhodnuto. Přikryl na hranici vápna převzal přihrávku od Fleišmana, navedl si míč a křižnou technickou ranou překonal domácího gólmana.

87

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Marek Matějovský, nahradil ho Jan Kalabiška

88

Z pravé strany uháněl na Budinského hostující Vukadinovič, ale na brankáře Bohemians nevyzrál.

90

Rozhodčí nastavují čtyři minuty nad rámec devadesáti.

90

Bohemians se stále snaží o útok, zatím bez nějaké nebezpečnější akce.

90

Zřejmě poslední možnost pro vstřelení branky, Jánoš zfauloval Kuchtu několik metrů za vápnem.

90

Maškovi ale centr na spoluhráče vůbec nesedl.

90

Po Holendově přiťuknutí zkusil štěstí z dálky Mikuš, pálil ale mimo.

90

Díky za pozornost a na shledanou někdy příště u dalšího on-line přenosu (nejen) z fotbalové nejvyšší soutěže zde na iDNES.cz.