Góly: 30. M. Pospíšil (pen.), 79. M. Doležal, 90. T. Wágner (pen.)

22. D. Rossi Silva
33. T. Berger, 39. M. Krmenčík, 81. A. Čajič, 90. J. Jurendič

Střely na branku: 10:3; Střely mimo: 7:3; Rohové kopy: 3:0
Počet diváků: 1 230 (20 % z kapacity 6 108)

Hezký sobotní večer! Dnešní program 11. kola nejvyšší fotbalové soutěže uzavře souboj Jablonce a Dukly Praha. Utkání začíná ve 20:15, sledovat ho můžete zde v podrobné on-line reportáži minutu po minutě.

V minulé sezoně se oba týmy pohybovaly v nejvyšších patrech tabulky, ale úvod nového ročníku se jim nepovedl a pohybují se v průměru. Které mužstvo vyrazí vzhůru?

„Dukla je kvalitní tým, který opakovaně dokáže trápit favority. Jsou sehraní, mají zažitý herní styl, v kterém když se jim daří, dokážou být velice nebezpeční. Čeká nás těžké utkání,“ varoval jablonecký asistent trenéra Jiří Chytrý.

„Jablonec doma ještě nevyhrál, takže lze očekávat, že bude mít maximální motivaci tuhle nepříjemnou bilanci zlomit. Je to mužstvo z hlediska jmen a kádru kvalitní. My jsme v podobné situaci jako Jablonec, kdy se nám výsledkově nedaří, proto se budeme snažit přivézt nějaké body domů, aby nám to z ní pomohlo,“ prohlásil Luboš Kozel, kouč Dukly.

o hráči
46. min Tecl o hráči
Rossi Silva
o hráči
70. min Wágner o hráči
Pospíšil
o hráči
Hübschman
o hráči
Mingazov
o hráči
58. min Trávník o hráči

o hráči
75. min Miloševič o hráči
13 Berger
Berger
o hráči
89. min Koval o hráči
Krmenčík
o hráči
80. min Jeřábek o hráči
Čajič
o hráči

Rozhodčí: Jech - Kotík, Štěrba
Počet diváků: 1 230

Rozhodčí Jech přivedl oba celky na hřiště, utkání za malou chvíli začne.

1

Začal první poločas utkání Jablonec - Dukla

2

Doležal chtěl vysunout Mingazova na pravé straně, jenže hostující obránci byli včas na místě a balón poslali do bezpečí.

4

I fotbalisté Dukly se poprvé podívali na útočnou polovinu, dlouho tam ale nevydrželi. Finální přihrávka do velkého vápna nebyla přesná.

5

Matěj Hanousek krásně prošel středem hřiště, přistrčil balón na Doležala, avšak jeho střela levačkou byla příliš slabá a gólman Rada s ní neměl žádnou práci.

6

Hosté měli k dispozici zajímavý volný přímý kop, leč ho nevyužili ideálně a o míč přišli.

7

Domácí Pospíšil krásně obešel tři hráče Dukly, zastavil ho až Považanec, ale za cenu faulu. Zajímavá standardka pro Jablonec...

9

Exekuce se ujal Pospíšil, ale pálil mimo. Míč hlavou přizvedl jeden z hráčů Dukly, nicméně rozhodčí nařídil odkop od brány.

11

Karavajev centroval, balón hlavou odvrátil stoper Gorkšs.

13

Už se zdálo, že se Dukla na delší dobu dostane před jabloneckou branku. Domácí obrana však zatím funguje na jedničku.

14

Jablonec měl výhodu, Pospíšil chtěl oslovit Masopusta na pravé straně, jenomže jeho přihrávka byla příliš krátká a u míče byl dříve jeden z hostujících fotbalistů.

16

Mingazov zůstal po jednom ze soubojů otřesený na zemi a musel být chvíli ošetřován. Nyní už je v pořádku a zpátky ve hře.

17

Jurendičův přetažený centr nenašel adresáta, u míče je Jablonec.

20

Hra začíná být svižnější, oba celky měly příležitost ke střele, nakonec ale ani jeden tým nevypálil.

21

Jablonec měl další standardku - Pospíšil centroval, jeden z hráčů Dukly včas balón odhlavičkoval do bezpečí.

22
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Daniel Rossi Silva (Jablonec)
Příliš vysoko měl v jednom ze soubojů loket domácí Brazilec. Žlutá karta ho neminula.

23

Michael Krmenčík (Dukla) vstřelil gól. Jablonec - Dukla 0:1
Dukla předvedla rychlou akci po levé straně. Obránce Vrzal poslal do pokutového území naprosto přesný centr, který do protipohybu brankáře Hrubého uklidil k tyči čtvrtým gólem sezony Krmenčík.

24

Jablonec může odpovědět po standardní situaci, kterou rozehraje Pospíšil.

25

Jenže centr domácího záložníka v poklidu sebral ze vzduchu brankář Rada.

26

Jablonec je sice po inkasované brance nastěhovaný na útočné polovině, víc ale zatím nepředvádí. Rada zatím chytá jen vysoké centry ze stran.

27

Naopak Dukla se opět předvedla před brankářem Hrubým, na centr Hanouska do nebezpečného prostoru ale nikdo ve žlutém dresu nedosáhl.

28

Pospíšil se prokličkoval pokutovým územím a předložil gólovou šanci útočníku Doležalovi, který z malého vápna hlavičkoval jen do před ním stojícího stopera Štětiny.

29

Znovu v akci Štětina, jenže tentokrát to může mít pro Duklu gólové následky. V pokutovém území totiž obránce Dukly fauloval Hanouska a domácí rozehrají penaltu.

30

Martin Pospíšil (Jablonec) proměnil pokutový kop. Jablonec - Dukla 1:1
Domácí středopolař bezpečně proměnil penaltu razantní střelou do středu brány.

31

Jablonec se ihned dostal do další příležitosti, před Masopustem ale v poslední chvíli zasáhl hostující Gorkšs.

32

Berger prchal na pravé straně za míčem, který po dlouhé přihrávce ze středu hřiště nedostihl.

33
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Berger (Dukla)
Nejlepší střelec Dukly dohrál na útočné polovině dohrál obránce Matěje Hanouska a byl za to oceněn žlutou kartou.

34

Matěj Hanousek je po zákroku bývalého spoluhráči v péči lékařů, ve hře ale bude pokračovat.

35

Michael Krmenčík (Dukla) vstřelil gól. Jablonec - Dukla 1:2
Nádherné sólo předvedl předvedl hostující útočník Krmenčík a Dukla opět vede! Krmenčík se nejdříve u pravé lajny zbavil Beneše, na hranici pokutového území prostrčil míč mezi nohama Hanouska a poté střelou k bližší tyči překonal podruhé v zápase Hrubého!

37

Matěje Hanouska zápas proti bývalým spoluhráčům hodně bolí. Těžce se zvedal po dalším souboji, tentokrát se střelcem Krmenčíkem, bývalý reprezentant do 21 let už je ovšem na opět na nohou.

38

Čajič si navedl míč na pravou nohu, jeho střelu obrana Dukly zablokovala. Následná rána Považance skončila vysoko nad břevnem.

39
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michael Krmenčík (Dukla)
Rozhodčí Jech se při přerušení hry vrátil ke zmíněnému souboji Krmenčíka s Matějem Hanouskem a hostujícímu střelci udělil žlutou kartu.

41

Rossi si vyšlápl na Vrzala, Dukla po odpískaném faulu rozehraje z vlastní poloviny.

42

Masopust vedl protiakci Jablonce, hosté se ovšem stačili vrátit poměrně rychle, a tak domácí znovu útočí do zformované defenzivy.

43

A celá jablonecká akce končí. Pro Pernicův dlouhý míč si došel brankář Rada.

44

Dukla málem ohrozila Hrubého po standardní situaci, Berger se ovšem k zakončení neprotlačil.

45

Pospíšil posílal míč přes polovinu hřiště na Masopusta, před ním míč s problémy odehrál Štětina.

45

Rozhodčí Jech nastavil v prvním dějství dvě minuty. U míče jsou Jablonečtí.

45

Zkušený Hübschman byl před pokutovýnm územím sražen k zemi. Jablonec rozehraje na závěr poločasu standardní situaci z nějakých třiceti metrů.

45

Míč nejdříve před bránu Dukly vůbec nedoletěl. Druhý pokus byl úspěšnější jen o kousek, balon totiž v klidu sebral Rada.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:2

45

Jablonecké trápení na domácím stadionu po prvním poločase zápasu s Duklou stále trvá. Hosté šli do vedení díky gólu Krmenčíka, na který ale proměněnou penaltou odpověděl Pospíšil. Krmenčík předvedl ještě jeden gólový moment - na pravé straně si pohrál s dvěma obránci Jablonce a zakončil přesně k tyči.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Jablonec - Dukla

46

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Lukáš Masopust, nahradil ho Stanislav Tecl
Domácí trenér Šilhavý sáhl k poločasové změně. Masopusta nahradil Teclem.

47

Jurendič přišel do souboje s Doležalem pozdě. Jablonec rozehraje přímý volný kop.

48

Centr Matěje Hanouska přistál na hlavě Rossiho, který mířil těsně nad břevno Radovy branky.

49

Krmenčík byl faulovaný Pernicou. I když hostující útočník pádu přidal, sudí Jech stoperovi Jablonce rázně domluvil.

50

Do pokutového území Dukly z další standardky centroval tentokrát Pospíšil. Nikdo v zeleném se ovšem do zakončení nepropracoval.

51

Rossi našel z pravé strany krásným centrem Doležala, který předskočil Gorkšse a jen těsně minul branku Dukly.

52

Jablonec vstoupil do druhého poločasu aktivněji. Pomáhají mu především standardní situace, další z nich přichází po faulu Gorkšse na Doležala.

53

Závar před brankou Dukly mohl proměnit v gól Beneš, k němuž propadl centrovaný míč. Stoper Jablonce nakonec nezakončil.

54

Čajič táhl po levém křídle protiakci Dukly a přihrávkou se snažil před bránou najít Tetoura, který byl v souboji podezřele stažen Benešem. Rozhodčí Jech nedovolený zákrok neviděl.

56

Lukáš Štetina (Dukla) vstřelil gól. Jablonec - Dukla 1:3
I když začátek druhého poločasu Jablonci herně vyšel, gól dávají znovu hosté. Berger prošel do pokutového území a přihrávkou pod sebe našel zcela osamoceného Štětinu, který chladnokrevně poslal míč mimo dosah Hrubého.

58

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Ruslan Mingazov, nahradil ho Michal Trávník
Další střídání Jablonce. Mingazov dohrál, přišel Trávník.

59

Jurendič na polovině soupeře nepřesně přihrál, a tak mohli do protiútoku postupovat domácí. Gorkšs odehrál před Teclem míč do autu.

61

Doležl se obtočil okolo Štětiny a tvrdě vypálil do středu branky. Rada míč neudržel, Tecl ale v dorážce přestřelil.

62

Trávník mohl z levé strany postupovat na Radu, výborně se ale vrátil obránce Jurendič, který akci Jablonce zastavil.

63

Nebezpečný centr z pravé strany poslal do pokutového území Pospíšil. Rada se za míčem pouze ohlédl, stejně jako všichni další hráči.

64

Vrzal si navedl míč na střed hřiště, odkud chtěl z dálky vystřelit pravou nohou. Stopeři Jablonce ale jeho pokus zablokovali.

65

Čajič sice rozvlnil síť střelou z ostrého úhlu. Míč ale poslal vně branky.

67

Pospíšil ztratil míč na vlastní polovině a fotbalisté Dukly si ho teď přihrávají z nohy na nohu. Čas domácím utíká velmi rychle, hosté si naopak dvoubrankové vedení užívají.

68

Po dlouhém časovém úseku Dukly s míčem na kopačkách se z levé strany pokusil odcentrovat Vrzal, trefil pouze brankáře Hrubého.

69

Tecl v hlavičkovém souboji vybojoval míč ke střele pro Doležala, ten z voleje bránu netrefil.

70

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Daniel Rossi Silva, nahradil ho Tomáš Wágner
Jablonec má dostřídáno. Na závěrečných dvacet minut přišel na hřiště Wágner, jenž nahradil Rossiho.

71

Karvajev z hranice pokutového území překvapil všechny a tvrdou střelou rozezvučel břevno. Rada vůbec nestačil zareagovat, na štěstí pro Duklu nezareagovali ani domácí útočníci, kteří měli příležitost míč dorazit.

72

Teclovu přihrávku do pokutového území tečoval Vrzal. Jablonec rozehraje první roh v zápase.

73

Beneš hlavičkoval hodně nepřesně. Od brány bude rozehrávat Rada.

74

Hanouskův centr se dostal k Teclovi, kterého však propadnutý míč poněkud překvapil, a proto byla jeho hlavička hodně nedůrazná.

75

Jablonec svírá svého soupeře před pokutovým územím, Trávníkův centr našel v ideální pozici Wágnera, který ale balon do sítě neumístil.

75

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Daniel Tetour, nahradil ho Branislav Miloševič
Dukla poprvé střídá. Místo Tetoura přišel Miloševič.

76

Z podobné pozice, z níž Karavajev před malou chvílí trefil břevno, teď stejný hráč pálil znovu. Rada byl připraven.

77

Dukla teď v pokutovém území úplně zapomněla na osamoceného Trávníka, který razantní střelou z pěti metrů chtěl propálit Radu. Brankář Dukly ale nadvakrát míč vyrazil do bezpečí.

78

Do pokutového území Dukly létá jeden míč za druhým, Pražané se ale zatím brání úspěšně.

79

Martin Doležal (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - Dukla 2:3
Zasloužený gól Jablonce. Tecl z pravé strany přihrál před bránu na Doležala, který ve skluzu trefil míč přesně pod břevno. Na vyrovnání teď domácí mají více než deset minut.

80

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Michael Krmenčík, nahradil ho Michal Jeřábek
Střelce dvou branek Dukly nahrazuje stoper.

81
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Aldin Čajič (Dukla)
Se žlutou kartou odejde ze zápasu také Čajič.

83

Tlak Jablonce pokračuje. Především Tecl je na pravé straně aktivní, jeden z jeho centrů před malou chvílí proměnil v branku Doležal.

84

Dukla zcela rezignovala na veškerý útok, místo toho se snaží ubránit těsný náskok v hlubokém bloku na vlastní polovině.

85

Pospíšil prostrčil míč do pokutového území na Karavajeva, který mířil ke vzdálenější tyči, ale Radovu bránu netrefil.

86

Naprosto přesný centr do pokutového území nyní poslal Trávník, Doležal hlavou poslal míč do sítě, při hlavičce si ale pomohl faulem na bránícího hráče Dukly.

87

Wágner dvakrát vyzkoušel z otočky vypálit. Nejprve ale trefil obránce, podruhé jeho střelu vyrazil na roh Rada.

88

Každý centrovaný míč do pokuto ého území Dukly je nebezpečný. Hosté brání ve vlastním velkém vápně až v deseti lidech.

89

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Tomáš Berger, nahradil ho Róbert Koval
Poslední střídání v utkání. Bergera nahradil Koval.

90

Penalta pro Jablonec! Jurendič na kraji pokutového území lehce zavadil o Matěje Hanouska a rozhodčí odpískal přísný pokutový kop. Hosté se hodně zlobí.

90

Tomáš Wágner (Jablonec) proměnil pokutový kop. Jablonec - Dukla 3:3
Wágner, stejně jako v první půli Pospíšil, zvolil střelu do středu brány a Jablonec v samotném závěru vyrovnal!

90

Rozhodčí Jech nastavil ve druhém poločase tři minuty. Jablonec je opět nastěhovaný na útočné polovině.

90

Pospíšilův centr zachytil brankář Rada. Ještě předtím se domácí dožadovali další penalty, Štětina si ale ruku ve vápně nakopl sám.

90

Dukla na hřišti Jablonce třikrát vedla, ve druhém dějství už dokonce o dva góly, i přesto nakonec odjíždí s bodem. Po gólu na 3:1, který obstaral na začátku druhého poločasu Štětina, se totiž Pražané zatáhli a urputně se bránili náporu domácích. Ti nejdříve snížili gólem Doležala a v poslední minutě základní hrací doby srovnali ze sporné Wágnerovy penalty.

90

On-line přenos z gólově bohatého zápasu mezi Jabloncem a Duklou je u konce. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera.