Góly: 45. D. Lafata, 56. K. Fatai, 87. F. Litsingi

Červené karty:
24. D. Bartek

Střely na branku: 11:1; Střely mimo: 6:4; Rohové kopy: 6:1
Počet diváků: 10 681 (56 % z kapacity 18 944)

Hezký večer z Letné! Vítejte u sledování on-line reportáže ze zápasu mezi domácí Spartou a Bohemians 1905. Utkání budeme sledovat minutu po minutě.

Sparťany může do malého derby povzbudit výsledek z Gelsenkirchenu, kde uhráli se Schalke remízu 2:2. Sestavu ale kouč Ščasný musel obměnit. Chybí vykartování Frýdek a Costa, místo nich se do základní jedenáctky dostali Hybš a Holek. Jen na lavičce zůstává lehce zraněný Matějovský, šanci od úvodu dostane Hušbauer. Mezi náhradníky je také Krejčí, vrací se Lafata, který proti Schalke jen střídal.

Sestava Bohemians je celkem očekáváná, žádné velké překvapení. Klokani jsou každopádně ve složité situaci. Potřebovali by už zabrat, v tabulce jsou předposlední a mají jen pět bodů. Zrovna na hřišti vedoucího týmu tabulky to ale budou mít obrovsky složité.

Stadion se deset minut před začátkem ještě plní, lidé přichází na tribuny. Rekordní návštěva to zřejmě nebude, ale propadák také ne. Na Letné je i hodně fanoušků Bohemians, jejich kotel v rohu u hlavní tribuny je skoro plný.

AC Sparta PrahaSparta(4-5-1)

35 Bičík
Bičík
Mareček
5 Brabec
Brabec
82. min Steinhöfer o hráči
25 Holek
Holek
29 Hybš
Hybš
46. min Krejčí o hráči
7 Fatai
Fatai
69. min Litsingi o hráči

Jirásek
79. min Acosta o hráči
Jindřišek
Mosquera
90. min Lulič o hráči
10 Mikuš
Mikuš
68. min Čížek o hráči

Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Vysloužil
Počet diváků: 10 681

Stadionem duní sparťanská hymna Zpívej, kdo jsi sparťanem, na trávníku jsou vlajkonoši. Tradiční předzápasový rituál, po kterém už na hřiště vyběhnou hráči.

Ještě jedna zajímavost: na sparťanské lavičce se vůbec poprvé v ligovém utkání objevuje Martin Matoušek, dvacetiletý záložník z juniorky. Mezi náhradníky jsou třeba i Steinhöfer, Litsingi nebo Juliš.

Kapitán Sparty David Lafata ještě před výkopem přímo na trávníku pokřtil svou novou autobiografii nazvanou Kanonýr Lafi. Teď ještě absolvuje los a může se začít.

Návštěva je nakonec velice slušná, tribuny se zaplnily.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Bohemians

1

Bohemians začali aktivně, hned se nastěhovali na polovinu Sparty. Mosquera ale před vápnem neobešel Fataie.

4

Sparta zaútočila, poprvé se dostala do vápna. Fatai si vyměnil míč s Konatém, ten pak centroval, ale hosté odvrátili. Nakonec střílel zblízka Lafata, ale byl v jasném ofsajdu.

5

Konaté je zatím hodně u míče, stejně jako na druhé straně Fatai. Teď po jeho akci zkoušel procpat balon do vápna Hušbauer, ale je z toho jen roh.

6

Roh sparťané rozehráli na vápno, do šestnáctky pak míč vracel Jiráček. Ale Brabec, na kterého balon směřoval, se k zakončení nedostal.

7

Konaté znovu v akci. Na levé straně přebral přihrávku od Lafaty, pádil směrem k brance, ale nepřešel přes Havla a vybojoval jen roh. Po něm zakončoval Lafata, ale míč netrefil ideálně.

9

Žlutou kartu dostal David Bartek (Bohemians)

10

Chybu v rozehrávce vystihl Fatai, sprintoval zprava do šestnáctky, ale vůbec se mu nepovedl centr. Trefil jen záda bránícího Šírla.

11

Jirásek dostal hodně prostoru ve středu hřiště, nikdo ze soupeřů na něj nestartoval. Proto běžel s míčem k brance Sparty a zhruba z pětadvaceti metrů nakonec střílel. Ale daleko vedle branky.

14

Sparťané se v posledních minutách dvakrát dostali před branku Bohemians, ale zatím je brzdí nepřesnost ve finální fázi. Buď špatně přihrají, nebo pokazí zakončení.

16

Dočkal stál ve středovém kruhu, rozhlédl se a zkusil dlouhým pasem nastartovat Marečka. Toho si ale u pravé postranní čáry pohlídal Šírl a nenechal ho odcentrovat.

17

Bohemians zatím celkem v klidu brání sparťanské útoky a teď také sami zkusili zaútočit. Ale Mosquerův průnik po levé straně nebyl moc nebezpečný.

18

Konatého si po povedeném začátku hráči Bohemians pečlivěji hlídají, často ho Bartek s Havlem zdvojují. Také teď přes ně neprošel, Sparta bude házet aut.

19

Sparťanskou rychlou akci zakončoval přesnou střelou Fatai, už se chtěl radovat, ale rozhodčí mu pokazil náladu zdviženým praporkem. Správné rozhodnutí, nigerijský útočník opravdu stál v ofsajdu.

23

Tempo zápasu není nijak závratné, vyloženou šanci ještě diváci neviděli. Sparta je o něco lepší, ale asi se čekalo, že bude hosty od začátku přehrávat víc.

24
Červená karta

Červenou kartu dostal David Bartek (Bohemians)
Bartek v souboji trefil Hybše, který pak dlouho ležel na trávníku. Rozhodčí chvíli váhal, ale nakonec vytáhl druhou žlutou kartu. Bohemians budou dohrávat v deseti, to je pro ně hodně složitá situace.

25

Havel zkoušel využít toho, že na levém kraji dostal hodně místa, ale nepovedlo se mu přejít přes Holka. Pak Sparta vyrazila do protiútoku, který táhl Hybš, přihrál ve vápně pod sebe na Fataie, kterému zbývalo už jen trefit odkrytou bránu. Jenže v obrovské šanci selhal, napálil balon jen do boční sítě.

27

Ale teď možnost i na druhé straně! Po pravé straně utekl Hubínek, udělal kličku do středu hřiště a pálil k tyči. Netrefil míč vůbec špatně, branku minul jen o malý kousek.

29

Žlutou kartu dostal Josef Hušbauer (Sparta)

31

Žlutou kartu dostal Jhon Mosquera (Bohemians)
Hodně ostrý zákrok u postranní čáry, Mosquera skluzem zezadu trefil Marečka. Pak se sice vztekal, že hrál míč, ale nevypadalo to tak.

32

Začíná se přitvrzovat, i fanoušci jsou trochu napružení z toho, co se v posledních minutách na trávníku děje. Po vyloučení Bartka ostré zákroky přibývají.

33

Hybš centroval od levé postranní čáry, přetažený míč dolétl až na opačný kraj šestnáctky k Marečkovi, který hlavičkoval vedle. Ale stejně si pomohl faulem, což rozhodčí viděl.

34

Zlámal si trochu zahrával, čekal s rozehrávkou ve chvíli, kdy k němu běžel Lafata. Nakonec ale situaci vyřešil a dál drží nulu.

36

Sparťané předvedli ve vápně krásnou akci na jeden dotek, ale s jednou chybou: Dočkal, který nahrával Fataiovi před prázdnou branku, stál v ofsajdu. Rozhodčí opět správně zvedl praporek.

38

Že by Sparta oslabeného soupeře nějak mlela, to se zatím říct nedá. Šancí je málo, Bohemians dobře brání. I teď si Šírl v rohu hřiště snadno poradil s Fataiem.

39

Jirásek u postranní čáry trefil Fataie do obličeje, rozhodčí si ničeho nevšiml. Hraje se pořád dost zostra.

40

Hezké momenty od hráčů Bohemians. Mosquera předvedl povedenou kličku, pak dloubl míč Jiráskovi. Ten si ho zase patičkou přehodil přes hlavu. Ale dál jeho akce nepokračovala, Brabec balon doběhl a uklidil do bezpečí.

42

Sparťané kopali standardku z pravé strany, rozehrával Dočkal. Ale nebyl to od něj povedený kop, trefil jenom Mosqueru, který stál na hranici šestnáctky.

43

Jenže sparťanská akce pak pokračovala a ke střele z hodně nadějné pozice se dostal Hušbauer. Balon napálil tvrdě po zemi, ale mířil doprostřed, takže Zlámal nohama vyrazil.

44

Sparťané přidali, v posledních minutách soupeře skoro nepouští k míči. Ale pořád je to málo, do vápna se dostávají hodně ztěžka. Zlámal neměl v prvním poločase moc práce.

45

Akci Lafaty s Dočkalem zakončoval ve vápně Konaté, ale opět se k němu rychle seběhli soupeři a střelu zblokovali. Pak přišla ještě jedna zajímavá akce, Hybš se uvolnil na levé straně a cpal míč pod sebe na Fataie, který se ale přes obránce neprosadil

45

David Lafata (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Bohemians 1:0
Nakonec sparťanský tlak zužitkoval kapitán Lafata. Z pravé strany poslal do vápna povedený centr Mareček a střelec Sparty ukázal, co umí nejlépe. Vrhl se po míči a hlavou ho zblízka nasměroval do branky.

48

Sparťan Mareček hledal z centru opět Lafatu, před kterým ovšem včas zasáhl hostující obránce Havel.

52

Bohemians vhazovali aut na polovině Sparty, ale hned se o míč sami připravili špatným zpracováním.

52

Sparťané v úvodu druhé půle kontrolují hru, Bohemians se před jejich branku vůbec nedostávají. Ale hraje se bez šancí, zápas je v této fázi dost opatrný.

53

Bohemians se ani v oslabení a za nepříznivého stavu nevzdávají, ale do šancí se zatím nedostávají.

54

V šestnáctce Bohemians si odražený míč našel Hušbauer, otočil se s ním a z velkého úhlu střílel. Šmíd mu ale skočil pod nohy a ránu zblokoval.

56

Kehinde Fatai (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Bohemians 2:0
Sparta navyšuje vedení. Krejčí z levé strany nacentroval do vápna, míč si na penaltě zpracoval Fatai a přesně z otočky vystřelil k tyči. Zlámal na něj nedosáhl a domácí vedou o dva góly.

61

Sparta dává další gól, ale neplatí. Dočkal z pravé strany poslal míč přesně na hlavu Lafaty, který ho nasměroval ke vzdálenější tyči, ale podle rozhodčího byl v ofsajdu. Sám se tomuhle rozhodnutí hodně divil.

62

Po hodně dlouhé době se mohl dostat k míči hostující útočník Mikuš, ale u postranní čáry balon nestihl doběhnout. Zatím je hodně odříznutý, do akcí se téměř nezapojuje.

63

Zajímavá možnost pro Spartu. Po rohovém kopu z voleje napálil míč Hušbauer, nebyl v úplně marné pozici. Ale netrefil dobře, balon letěl vysoko nad.

64

Fatai už podruhé netrefuje prázdnou branku, posílá míč na břevno. Ale tentokrát ho to až tolik mrzet nemusí, rozhodčí totiž opět mával ofsajd. Teď zřejmě zcela správně.

65

Krejčí naskočil místo zraněného Hybše a zatím celkem v pohodě zvládá nezvyklou úlohu levého obránce. Naposledy uhlídal náběh Hubínka a rozehrál.

66

Dočkal z velké dálky natáhl ke střele, tu ještě tečoval jeden ze soupeřů, ale nijak nebezpečně pro Zlámala. Brankář Bohemians míč uprostřed branky snadno schoval do rukavic.

67

Bohemians už zřejmě v deseti dochází síly, teď pokazili nadějný protiútok. Místo toho znovu zahrozila Sparta, Dočkal našel na hranici vápna volného Hušbauera, ale tomu se střela nepovedla.

68

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Matúš Mikuš, nahradil ho Tomáš Čížek

69

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Kehinde Fatai, nahradil ho Franci Litsingi

70

Konaté si z levé strany navedl míč před šestnáctku, na nic nečekal a tvrdě vystřelil pod břevno. Zlámal musel vymrštit ruku, aby jeho ránu vytlačil nad sebe. A pak na druhý pokus míč chytil.

71

Počet diváků 10 681 (56 % z kapacity 18 944)

73

Sparta zápas bezpečně kontroluje a soupeře zvládá zatlačit. Teď měla další velkou šanci, když po sérii krátkých přihrávek ve vápně technicky střílel na zadní tyč Brabec. Zlámal vynikajícím zákrokem vytlačil balon na roh.

74

Zlámal má další práci, musel vyrážet tvrdou střelu Marečka z velké dálky. Bohemians teď už moc nestíhají, v deseti mají vzadu velké problémy.

76

Konaté zkoušel u lajny vymíchat Havla, ale nepovedlo se. Pak si ještě pomohl faulem, takže hosté se po delší době dostanou k míči.

77

Žlutou kartu dostal Jakub Brabec (Sparta)

78

Bohemians poprvé ohrozili Bičíka. Z dálky vystřelil po zemi Šírl, nebyla to špatná rána, ale šla doprostřed. Žádný problém pro domácího gólmana.

79

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Milan Jirásek, nahradil ho Rafael Acosta

81

Krejčí si zatím jako levý obránce vede opravdu dobře. Teď znovu potáhl míč po lajně a nebezpečně centroval do vápna, jen s trochou smůly nikdo na jeho pas nedosáhl.

82

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Jakub Brabec, nahradil ho Markus Steinhöfer

83

Hušbauer pěkným obloučkem našel sprintujícího Krejčího, ten poslal na branku něco mezi centrem a střelou, Zlámal s obtížemi vyrážel. Pak ještě tvrdě střílel Mareček, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

85

Sparťané dohrávají zápas v klidu, přihrávají si nakrátko a občas zkouší rychlé protiútoky. Aktivní je v posledních minutách hlavně Mareček na pravé straně.

87

Franci Litsingi (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Bohemians 3:0
Sparta ve druhém poločase hodně přidala a teď dává zaslouženě třetí gól. Zasloužili se o něj náhradníci: Steinhöfer pěkně nacentroval a Litsingi přesně hlavičkoval. Dává svůj první gól v dresu Sparty.