15. V. Coufal, 67. M. Rabušic
47. M. Frydrych, 77. T. Souček

Střely na branku: 4:5; Střely mimo: 5:3; Rohové kopy: 5:5
Počet diváků: 6 919 (69 % z kapacity 9 990)

Pěkné nedělní odpoledne z Liberce! Ve 14:00 začne na severu Čech zápas posledního podzimního kola mezi domácím Slovanem a Slavií. Na této stránce můžete utkání sledovat podrobně minutu po minutě.

V sázce je pohárové čtvrté místo v tabulce. Slavia je na této příčce jen o skóre právě před Libercem. Pokud by navíc Mladá Boleslav prohrála s Brnem (sledujte on-line reportáž od 13:00), pak by vítěz poskočil před zimní přestávkou dokonce na třetí pozici.

Oběma týmům chybí několik hráčů základní sestavy. Liberec se musí obejít bez obránce Bartošáka či záložníka Folprechta. Jen na lavičce je po nemoci připavený tahoun mužstva Šural. A Slavia? Ta je bez kapitána Latky a záložníka Štohanzla. Avšak vrací se jí Kenia.

Liberec se Slavií v lize čtyřikrát za sebou nezvítězil (tři porážky, jedna remíza). Srpnové utkání v Edenu skončilo 2:2. Dnešní duel je tak důležitý i z jiného důvodu - v konečné tabulce můžou rozhodovat vzájemné zápasy. I taková drobnost může rozseknout boj o evropské poháry.

o hráči
80. min Sýkora o hráči
Machuča
o hráči
85. min Šural o hráči
17 Kerbr
Kerbr
o hráči
54. min Bakoš o hráči

o hráči
71. min Hrubý o hráči
Jablonský
o hráči
3 Mikula
Mikula
o hráči
67. min Voltr o hráči
22 Souček
Souček
o hráči
11 Kenia
Kenia
o hráči
66. min Vukadinovič o hráči

Počet diváků: 6 919

Liberec patří k nejlepším týmům ligy v domácích zápasech. Ze sedmi duelů šestkrát vyhrál a jednou remizoval. Ale Slavia je zase výborná na hřištích soupeřů - čtyři výhry, jedna remíza a dvě porážky z ní v této statistice dělají druhé nejlepší mužstvo soutěže.

V Liberci svítí sluníčko a podle mobilní aplikace je příjemných sedm stupňů Celsia. V prosinci si asi nejde přát lepší fotbalové počasí.

Liberec už ukončil rozcvičování a jeho hráči zamířili zpátky do kabin. Pomalu končí i slávisté. To znamená, že zápas za malou chvíli začne. Přesně za čtvrt hodiny.

Hlavní i protilehlá tribuna jsou zaplněné už z více než poloviny. Plné jsou i oba kotle. Zápas by se mohl hrát v dobré atmosféře.

Hráči obou týmů už jsou na hřišti. Zápas za chvilku začne.

1

Začal první poločas utkání Liberec - Slavia
Rozehrávali domácí.

2

Jaromír Zmrhal (Slavia) vstřelil gól. Liberec - Slavia 0:1
Slavia jde do vedení hned z prvního útoku. Zmrhal vběhl do pokutového území mezi rozhozenou libereckou obranu, kam mu míč hlavou sklepl Škoda, a nekompromisně levačkou ke vzdálenější tyči nedal Koubkovi šanci.

3

Slávistický kotel zapálil na oslavu gólu několik dýmovnic. Pražských příznivců je tady tolik, že pořadatelé nemají šanci s nimi cokoliv dělat. Takže nezakročili, ani když diváci přelézali přes plot z jednoho sektoru do druhého.

5

Slavia jako by v Liberci byla doma. Spousta lidí na hlavní a protilehlé tribuně křičí "Co to zpíváte?" a kotel odpovídá "Slavia dneska vyhraje!". Fanoušky povzbudil i brzký gól.

7

Slávista Zmrhal chtěl hlavičkou přiklepnout míč brankáři Berkovcovi, ale chyběla razance. Hostující gólman však před dotírajícím protihráčem stihl míč chytit.

10

Centr z přímého volného kopu brankář Berkovec vyboxoval z pokutového území, ale liberecká akce pokračovala. Pavelka z dvaceti metrů vystřelil mimo.

13

Další závar před slávistickou bránou. Brankář Berkovec netrefil míč, který tak musel nekompromisně odkopnout Piták.

15
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vladimír Coufal (Liberec)
za faul na Zmrhala na slávistické polovině hřiště.

17

Slavia toho v útoku od gólu moc nepředvedla, ale teď bude zahrávat přímý volný kop od pravé postranní čáry. Dobrá pozice pro nebezpečný centr.

18

Keniův centr z přímého volného kopu Liberec odvrátil. Stejně jako chvíli nato. Míč se však odrazil k Pitákovi, jenž z přibližně dvaceti metrů vystřelil. Tomuto pokusu však chyběla razance, a tak s ním brankář Koubek moc problémů neměl.

21

Dlouhý nákop do libereckého pokutového území. Za míčem se rozeběhl slávistický kapitán Škoda, ale byl pomalejší než brankář Koubek.

23

Hostující Jablonský vybojoval první rohový kop zápasu.

24

Slavia se z rohového kopu do zakončení nedostala. Liberec se bez potíží ubránil.

26

Ze dvou centrů Mikuly krátce po sobě vybojovala Slavia alespoň další rohový kop.

27

Rohový kop rozehrál Kenia, jehož centr nekompromisně vyboxoval do bezpečí gólman Koubek.

28

Slávista Zmrhal dostával další přihrávku za obranu. Obránce Coufal si s ním zatím neví moc rady. Ale hostující záložník nezvládl zpracování.

29

Hostující útočník Škoda střílel v těžké pozici - v úhlu, bráněn a ještě v pádu. Takže žádná velká práce pro Koubka.

30

Půlhodina zápasu za námi. Slavia je zatím lepší - fotbalovější, bojovnější, agresivnější. Liberec si zatím neví rady a ještě si nepřipsal přímou střelu na bránu.

31

Hostující brankář Berkovec vyběhl proti Rabušicovi, ale míč neudržel. Akce tak pokračovala. Liberecký útočník centroval před bránu, kde míč odvrátil Bílek mimo pokutové území. Kerbrova hlavička z dvaceti metrů nemohla slávistickou bránu ohrozit, ale znamená alespoň první přímou střelu domácího týmu.

33

Slavia zahrávala rohový kop. Na Keniův centr si naběhl Bílek, jenž ovšem poslal míč jen do autu.

35

Střelecký pokud libereckého Pavelky skončil hodně mimo slávistickou bránu.

37

Hostující obránce Frydrych srazil Mudrův centr raději na roh. První pro Liberec.

38

Liberecký roh rozehrával Machuča, hosté centr srazili na další roh. Ten rozehrál Kerbr a Slavia se mu ubránila.

40

Slávistický útok zastavil Škodův ofsajd.

41

Slavia je v klidu. Dokládá to Kenia klička á la Zidane, čemuž hostující fanoušci vděčně zatleskali.

42

Už se zdálo, že Frydrychův centr z pravé strany k ničemu nepovede, ale Mikula se přesto dostal do zakončení. Střílel v pádu, ale jen doprostřed liberecké brány. A tak gólman Koubek jistě chytil.

44

Slávista Kenia už běžel sám na libereckou bránu, ale rozhodčí nakonec odpískal jeho nedovolený zákrok na libereckého obránce Pokorného.

45

Liberec mohl v nastaveném čase prvního poločasu vyrovnat. Coufal centroval z přímého volného kopu před bránu, kde míč minul Rabušic, ale zblízka střílel Delarge. Brankář Berkovec stál uprostřed brány a asi ještě teď neví, jak mu míč skončil v rukavicích.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Liberec - Slavia
Rozehrávala Slavia.

46

Liberecký Pavelka pokazil rozehrávku, ale Škoda toho využít nedokázal. Trefil jen nejbližšího protihráče.

47
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Frydrych (Slavia)
za faul na polovině hřiště.

48

Slavia bude po faulu na Frydrycha zahrávat přímý volný kop kousek od rohového praporku.

49

Z přímého volného kopu ani z následného rohového kopu Slavia nic nevytěžila.

51

Kousek před slávistickým pokutovým územím zůstal ležet liberecký záložník Shala a potřebuje ošetření. Ale zdá se, že bude v pořádku.

54

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Milan Kerbr, nahradil ho Marek Bakoš

57

Marek Bakoš (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Slavia 1:1
Liberec vyrovnává! Střelcem je muž, který teprve před chvílí vběhl na hřiště. Rabušic se dostal do pokutového území a od brankové čáry přihrál pod sebe. V malém vápně čekal připravený Bakoš.

59

David Pavelka (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Slavia 2:1
To je obrat! Liberec zahrával rohový kop. Machučův centr se dostal k Pavelkovi, jenž pravačkou mířil přesně k tyči. Liberecký stadion je v euforii.

62

Liberec se dlouho marně dostával do šance, ale teď vede. Role se tedy obrátily a útočit potřebuje Slavia.

64

Počet diváků 6 919 (69 % z kapacity 9 990)

65

Po srážce s Delim potřebuje ošetření liberecký záložník Pavelka, ale měl by být v pořádku.

66

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Levan Kenia, nahradil ho Miljan Vukadinovič

67
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michael Rabušic (Liberec)

67

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Jan Mikula, nahradil ho Radek Voltr

70

Slavia se ve druhém poločase ne a ne dostat do šance. Přitom potřebuje útočit, čas se jí krátí...

71

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Simon Deli, nahradil ho Robert Hrubý

74

Hra je hodně kouskovaná, což vyhovuje Liberci. Samé fauly, ošetřování, auty... A ze hry není v posledních minutách nic.

75

Liberecký obránce Coufal poslal před slávistickou bránu parádní centr, po kterém se natahoval Shala. Ale o kousek netrefil. Kdyby se k míči dostal, s velkou pravděpodobností to byl gól.

77
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Souček (Slavia)

80

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Herolind Shala, nahradil ho Jan Sýkora

81

Slávista Hrubý střílel z velké dálky, ale vysoko nad libereckou bránu.

84

Slavia mohla vyrovnat. Míč se odrazil na hranici pokutového území ke Zmrhalovi, jenž z voleje vystřelil. Parádní střelu pod břevno vyškrábl Koubek na roh.

84

Po slávistickém rohu liberecký brankář Koubek zasahovat nemusel.

85

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Ondřej Machuča, nahradil ho Josef Šural

88

Slavia se snaží, hledá skulinky v liberecké obraně, ale do šancí se nedostává. Už jí zbývají na vyrovnání jen minutky.

90

Liberec mohl rozhodnout! Šural předložil míč do jasné šanci Rabušicovi. Jenomže ten sám před Berkovcem přestřelil!