Červené karty:
89. M. Reljič

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 1 485 (14 % z kapacity 10 785)

Vítejte u reportáže z brněnského stadionu, kde se střetne Znojmo se Slávií. Zatímco nováčka povzbudily dvě pětigólové kanonády (ligová 5:5 v Jablonci a pohárová 5:0 v Třebíči), Slavia se sbírá z nejhorší porážky ve své historii (0:7) s Teplicemi. Aby pražský tým nepřišel na pokutách o další půlmilion korun, musí dnes vyhrát.

1

Začal první poločas utkání Znojmo - Slavia

1

Zápas sotva začal a Znojmo už mělo solidní šanci. Po levé straně se probil do vápna Reljič, nepřesná přihrávka se k němu od slávistíckých obránců vrátila a srbský útočník zakončoval patičkou. Byl už však příliš blízko brankáři Černému, který tak míč zvládl chytit.

2

Odpověď Slavie byla ještě razantnější, když se do centru z levé strany opřel ve vápně z voleje Petrák a brankář Hrubý měl štěstí, že bomba mířila přímo do místa, kde stál.

1.SC ZnojmoZnojmo(4-4-2)

1 Hrubý
Hrubý
Hříbek
70. min Vašíček o hráči
Buchta
63. min Lacko o hráči
Nepožitek
Cihlář
56. min Okleštěk o hráči

Petrák
83. min Šimeček o hráči
18 Koreš
Koreš
72. min Hurka o hráči
21 Škoda
Škoda
64. min Škutka o hráči

Rozhodčí: Proske - Pelikán, Kotík
Počet diváků: 1 485

3

Svižný začátek duelu pokračuje. Slávista Štěpán si postupně pohrál s oběma znojemskými stopery a posadil míč na hlavu Škody, ten v tísni hlavičkoval slabě a navíc vedle.

10

Po krátké hluché pasáži se opět připomnělo Znojmo - Nepožitek v šestnáctce uvolnil Helíska, ten měl dost času, ale z pravé strany vyslal slabou střelu po zemi přímo do míst, kde čekal brankář Černý.

11

Čonka poslal míč z přímého kopu víc než třicet metrů od brány jen do znojemské zdi.

15

Po úvodní útočné smršti se hraje především ve středu hřiště. O malinko aktivnější se jeví Slavia.

16

Žlutou kartu dostal Marcel Gecov (Slavia)
Slávistický záložník ostře zastavil kličkující Reljiče, Znojmo bude zahrávat přímý kop kousek před šestnáctkou.

17

Centr Yonova prošel celou šestnáctkou, aniž by jej kdokoliv zasáhl.

19

Na půlící čáře se odhodlal k útočnému výpadu hostující Koreš. Jeho dalekonosná střela skončila kousek nad břevnem, přesto si vysloužila první potlesk hloučku slávistických fanoušků.

21

Znovu hostující rána z velké dálky, znovu nad. Tentokrát z přímého kopu pálil Štěpán.

24

Slávisté pokračují v ostřelování domácí branky z uctivé vzdálenosti, tentokrát z halfvoleje zkoušel štěstí Zmrhal. Výška v tomto případě byla dobrá, jenže míč šel pro změnu vedle.

25

Štěpán Koreš (Slavia) vstřelil gól. Znojmo - Slavia 0:1
Slávii se aktivita nakonec vyplácí. Petrák vysunul Koreše, který nezazmatkoval a těsně zpoza šestnáctky přes obránce chladnokrevně umístil míč k tyči. Brankář Hrubý se natahoval marně.

27

Žlutou kartu dostal Josef Hnaníček (Znojmo)
Následnou standardku hostů odvrátil hlavou Yonov.

29

Slavia drží Znojmo na jeho polovině. Centrovaný míč teď do ohně vracel Štěpán, žádného spoluhráče ovšem nenašel. Nicméně domácí poté jen odkopli míč do autu, takže tlak hostů může pokračovat.

32

Po delší době si sáhl na míč slávistický brankář, když k němu doputoval neúspěšný Cihlářův pokus o oblouček na spoluhráče.

33

Na druhé straně pokus Zmrhala zpoza šestnáctky zblokoval znojemský obránce, Gecov si následně na střelu netroufl.

35

Převaha Slavie pokračuje. Na Škodův přetažený centr z pravé strany si naběhl Zmrhal, z voleje ovšem branku minul.

37

Další pokus na znojemskou branku, Škodovu slabou hlavičku snadno chytil Hrubý.

39

Slávii se teď povedla krásná rychlá kombinace, na jejím konci pálil Štěpán z pravé strany do boční sítě.

41

Znojmo jenom paběrkuje. Cihlář teď dostal od Dostála jesličky, načež slávistický obránce uvolnil Gecova. Ten pálil jen do protihráče.

44

Vzácná znojemská chvilka: u pravé postranní čáry se uvolnil Helísek a doručil míč do vápna, tam o něj však Heinz spíš zakopnul, než že by zakončil.

45

Znojmo na konci půle přidalo, jeho střelecký pokus musel vykopnout Dobrotka.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

45

Slavia se zatím z debaklu sbírá slušně, v prvním poločase jasně kontrolovala hru a zaslouženě vede. Na střely na branku byli hosté lepší 4:2, na střely mimo dokonce 7:1.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Znojmo - Slavia

47

Druhý poločas začala aktivněji Slavia, Zmrhalova centrostřela z levé strany skončila nad bránou.

51

Znojmo sehrálo povedený signál z přímého kopu, který měl jedinou chybu: volný Hnaníček po Heinzově přesném centru hlavičkoval z malého vápna těsně vedle.

52

Žlutou kartu dostal Todor Jonov (Znojmo)

54

Odvážné sólo předvedl hostující Zmrhal, domácí mu odkopli míč až těsně předtím, než by se zjevil sám před brankářem.

55

Znojemský Reljič se statečně popral s přesilou a dostal se i ke střele, tu ovšem poslal jen do náruče Černého.

56

Střídání Znojmo: ze hřiště odešel Tomáš Cihlář, nahradil ho Tomáš Okleštěk

57

Okleštěk se hned pustil do individuální akce, kterou však zakončil nepovedenou střelou vedle. Znojmo ale ve druhé půli hraje o dost odvážněji.

60

Po další dravé akci Oklešťka odvrátili Pražané míč na roh, při něm se Znojmo dopustilo útočného faulu.

63

Střídání Znojmo: ze hřiště odešel Radek Buchta, nahradil ho Matúš Lacko

64

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Milan Škoda, nahradil ho Dávid Škutka

66

Slávisté vykombinovali solidní pozici pro Škutku, ten však místo zakončení přihrál zpět Gecovovi a ten fauloval. Slavia už nemá takovou převahu jako v první půli, Znojmo však většinou stále drží daleko od své brány.

68

Brankář hostů Černý si došel daleko od brány pro centr a lapil ho do rukavic.

70

Střídání Znojmo: ze hřiště odešel Roman Hříbek, nahradil ho Václav Vašíček

72

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Štěpán Koreš, nahradil ho Martin Hurka

73

Hurka se hned uvedl střelou z levé strany, která mířila do bližšího horního růžku znojemské branky, odkud ji povedeným zákrokem vyškrábl Hrubý.

76

Po znojemském rohu slávisté ohrozili vlastní branku, míč nakonec skončil mimo. Následoval další roh, po němž se balon odrazil od domácího Hnaníčka opět vedle brány.

78

Počet diváků 1 485 (14 % z kapacity 10 785)

80

Znojmo obléhá slávistickou šestnáctku, do ní však zatím neproniklo. Oklešťkovi stačil v poslední chvíli sebrat míč brankář Černý.

81

Znojmo mělo obrovskou šanci na vyrovnání, když míč propadl v šestnáctce k Nepožitkovi, jeho ránu skvěle vykopl brankář Černý.

83

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ondřej Petrák, nahradil ho Viktor Šimeček

86

Znojemský Heinz si naštvaně plácl dlaněmi o sebe, protože mu v šestnáctce Slavie odskočil v nadějné situaci míč.

89

Hostující Škutka napálil míč z přímého kopu do zdi.

89
Červená karta

Červenou kartu dostal Miloš Reljič (Znojmo)
Znojemský útočník je vyloučen poté, co v souboji před šestnáctkou Slavie trefil loktem do hlavy Dobrotku.

90

Žlutou kartu dostal Marek Heinz (Znojmo)
"Odměna" za protesty.

90

Rozhodčí nastaví dvě minuty. V té první střílel hostující Šimeček z přímého kopu mimo.