Dobrý večer, vítejte u sledování on-line reportáže z fotbalového utkání Liberec - Plzeň. Zápas začíná ve 20:15 a na tomto místě ho můžete sledovat podrobně minutu po minutě.

Jde o zápas dvou českých účastníků v evropských pohárech. Plzeň hraje Ligu mistrů, Liberec Evropskou ligu.

Pokud Liberec vyhraje, posune se minimálně do pondělí na první místo. Na vedoucí dvojici (Plzeň a Sparta) totiž ztrácí jen jeden bod.

Šural
74. min Kalitvincev o hráči
10 Rybalka
Rybalka
7 Hušek
Hušek
61. min Frýdek o hráči
Pavelka
Rabušic
28 Delarge
Delarge
87. min Kolár o hráči

FC Viktoria PlzeňPlzeň(4-5-1)

Kozáčik
Rajtoral
2 Hejda
Hejda
82. min Hubník o hráči
Procházka
Limberský
Petržela
Horváth
26 Kolář
Kolář
72. min Ďuriš o hráči
Hořava
Kovařík
23 Bakoš
Bakoš
59. min Tecl o hráči

Rozhodčí: Královec - Wilczek, Pelikán
Počet diváků: 6 412

2

Liberecký Rybalka centroval z přímého volného kopu do pokutového území soupeře, ale hosté bez větších problémů odvrátili míč daleko od brány.

4

Obrovská šance pro Plzeň. Petržela kolmicí našel rozběhnutého Rajtorala, který přízemním centrem hledal útočníka Bakoše. Ten se v malém vápně sice do zakončení dostal, ale brankář Kovář zakročil výborně.

6

Plzeň se snaží vyrážet do svých typických bleskových útoků, ale Liberec je v defenzivě zatím - zdá se - připravený.

8

Daniel Kolář (Plzeň) vstřelil gól. Liberec - Plzeň 0:1
Teď už to hostům vyšlo. Z hloubi pole poslal dopředu dlouhý nákop obránce Limberský. Záložník Kolář si s nechtěnou pomocí Kováče zpracoval míč, vřítil se do pokutového území a levačkou po zemi poslal míč do brány.

10

Další kolmice za libereckou obranu. Míč doběhl Rajtoral, jehož centr srazil Fleišman na roh.

11

Plzni se rohový kop nepovedl. Rozehrála ho nakrátko, ale hráči si nerozuměli a míč jim utekl do autu.

12

Poprvé trochu rušněji před bránou Plzně. Ale Delargeho připravili o míč hostující obránci a následnou střela Šurala z dvaceti metrů skončila úplně mimo.

13

Rohový kop pro Liberec...

13

...šanci nenabídl. Centr si v pohodě stáhl brankář Kozáčik.

14

Teď chtěl hru zrychlit Rybalka. Bez přípravy poslal kolmici za plzeňskou obranu, ale Rabušic za míčem nezamířil.

15

Plzeňský kapitán Horváth se netradičně objevil u levé postranní čáry. Ale nepovedl se mu centr, který poslal mimo hrací plochu.

16

Plzeň teď zatlačila soupeře na jeho polovinu hřiště. Hosté si trpělivě přihrávají u postranní čáry a dumají, jak zahuštěnou defenzivu Liberce přelstít.

17

Ofsajd Delargeho zastavil útok Liberce. Byť to vypadalo, že domácí ofenzivní záložník se proti pravidlům neprovinil.

18

Rychlý protiútok pro Liberec táhl na levé straně Delarge. Ten přiťukl míč Rabušicovi, jenž z levé strany viděl kousek za pokutovým územím Rybalku. Ukrajinský záložník však střílel nepřesně.

21

Dlouhé míče, které směřují na útočníka Rabušice, zatím domácím moc nevycházejí. Plzeňští stopeři Procházka a Hejda si totiž svého soupeře pečlivě hledí.

23

Teď šla do protiútoku Plzeň. Před Petrželou bylo spoustu volného místa, stáhl se malinko do středu a tvrdě vypálil... Jenomže trefil zeď těl sestavenou z hráčů v modrém.

25

A další střela Plzně. Záložník Hořava to zkoušel technicky z necelých dvaceti metrů, mířil do horního růžku liberecké brány. Ale nakonec bránu o fous netrefil.

27

Útok hostů zastavil útočný faul Koláře.

31

První velká šance pro Liberec. Delarge z pravé strany našel Pavelku, jenž ze zhruba čtyřiadvaceti metrů tvrdě a hlavně přesně vystřelil. Gólman Kozáčik jen s námahou vyrazil.

32

Liberec kopal rohový kop, ale Plzeň se ubránila.

34

A další šance pro Liberec, tentokrát po centru z levé strany! Po míči se u vzdálenější tyče natahoval Delarge, ale proti Procházkovi v hlavičkovém souboji neuspěl. Kdyby hlavičku trefil čistě, brankář Kozáčik by byl asi bez šance.

35

Liberec je v posledních minutách v laufu. Teď to z dálky zkoušel Hušek, ale bránu netrefil.

38

A další střelecký pokus z dálky. Pavelka bránu netrefil, gólman Kozáčik zasahovat nemusel.

40

Teď podobný pokus na druhé straně. Ránu Hořavy vyrazil brankář Kovář na roh.

41

Z rohového kopu se Plzeň do velké šance nedostala.

42

Teď se hra přelévá z jedné strany hřiště na druhou. Rušnou je před oběma brankami. Liberec nyní nevyužil další rohový kop.

44

Plzeňský Rajtoral naslepo nakopl míč dopředu, kde se po něm hnal Kovařík. Ale nakonec byl pomalejší než domácí obránce Kováč.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Liberec - Plzeň
Rozehrávali hosté.

47

Od pravé postranní čáry centroval Kušnír, v pokutovém území se po míči natahoval Pavelka, ale nakonec se k němu nedostal.

48

V dnešním zápase je hodně aktivní plzeňský záložník Hořava. Napřáhl kousek za hranicí pokutového území a brankář Kovář měl co dělat, aby tečovanou střelu vytlačil na roh.

49

Hosté z rohového kopu nezahrozili.

51

Liberecký Kušnír po souboji přišel o míč a nemohl na nohy. Plzeň přesto pokračovala v útoku, až se do souboje s gólmanem Kovářem dostal Kovařík. Neuspěl, další roh pro Plzeň.

52

Ani tentokrát Plzeň z rohového kopu nezahrozila.

53

O technickou střelu se pokusil liberecký Šural, ale míč poslal doprostřed brány, kde stál připravený gólman Kozáčik.

53

Míč prolétl pokutovým územím až k Petrželovi, jenž si ho připravil na pravou nohu a křížnou střelou chtěl ohrozit domácího brankáře Kováče. Ale míč nakonec skončil vedle pravé tyče.

56

Další šance pro Liberec! Na pravé straně vybojoval míč Delarge, jenž přihrál na Šurala. Ofenzivnímu záložníkovi sice přihrávka mířila na paty, přesto byl ve slušné pozici snad osm metrů od brány. Tu však netrefil.

57

Liberec se snaží střílet ze všech pozic. Rybalka teď bránu z pětadvaceti metrů netrefil.

58

Plzeňský Rajtoral vybojoval rohový kop.

59

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Marek Bakoš, nahradil ho Stanislav Tecl

60

Teď už se Plzeň po rohovém kopu do zakončení dostala, ale Teclovu střelu domácí zblokovali.

61

Do pokutového území mířil centr, ale stoper Hejda odvrátil na roh.

61

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Luboš Hušek, nahradil ho Martin Frýdek

63

Tahle střela už vypadala, že skončí v bráně! Liberecký útočník z otočky vystřelil a míč letěl přesně k levé tyči. Ale famózní zákrok vytáhl Kozáčik, jenž chytá!

64

A další slušná příležitost pro domácí. Delarge z pravé strany odcentroval před bránu, kde špičkou kopačky tečoval míč směrem na bránu. Ale gólman Kozáčik stál opět na správném místě a vyrazil na roh.

65

Z rohového kopu Liberec nezahrozil, ale v posledních minutách má celkem převahu.

67

A další výborný zákrok plzeňského Kozáčika, který je zatím hráčem zápasu. Liberecký záložník Pavelka z hranice pokutového území mířil pod břevno, kam však včas vystřelila ruka slovenského brankáře.

69

Plzeň v posledních minutách hubený náskok brání. Liberec je v posledních minutách lepší a dostává se i do šancí. Podaří se mu vyrovnat?

70

Liberec šel do protiútoku, který táhl středem hřiště Delarge. Chtěl přihrát na Šurala, jenž si však míč nezpracoval a naopak ho patou omylem poslal protihráči.

72

Žlutou kartu dostal Milan Petržela (Plzeň)
za zakopnutí míče.

72

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Michal Ďuriš

74

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Josef Šural, nahradil ho Vladislav Kalitvincev

75

Žlutou kartu dostal Michael Rabušic (Liberec)
za zbytečný faul na polovině hřiště na Tecla.

78

Radoslav Kováč (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Plzeň 1:1
Liberci se aktivita z posledních minut vyplatila. Z levé strany poslal Fleišman krásný centr před bránu soupeře, kde číhal výborný hlavičkář Kováč. Hlídal ho záložník Horváth, takže liberecký kapitán neměl moc práce - nekompromisní hlavičkou vyrovnal.

80

Vyrovnání znamená, že závěr zápasu bude ještě hodně zajímavý. Liberec i Plzeň totiž patří mezi týmy, které se jen s remízou nespokojí.

81

Plzeňský Hejda byl ve velké šanci, když pár kroků před bránou ve skluzu střílel. Ale míč netrefil dobře a poslal ho na bránu! Ale hosty to mrzet nemusí, protože Hejda stejně stál v ofsajdu. Gól by tak neplatil.

82

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Lukáš Hejda, nahradil ho Roman Hubník
Domácí obránce se při předchozí šanci zranil - nepříjemně narazil do tyčky.

83

Žlutou kartu dostal Serhij Rybalka (Liberec)

83

Žlutou kartu dostal Tomáš Hořava (Plzeň)
oba za drobnou roztržku.

85

Z hranice pokutového území střílel hostující Ďuriš, ale brankář Kovář chytá.

86

Žlutou kartu dostal David Pavelka (Liberec)
za tvrdý faul na Horvátha.

87

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Dzon Delarge, nahradil ho Luboš Kolár

87

Počet diváků 6 412 (64 % z kapacity 9 990)

88

Žlutou kartu dostal Martin Frýdek (Liberec)

89

Blíží se konec zápasu a aktivnější je stále Liberec, který vypadá, že jde za výhrou přímočařeji. Plzeň se naopak snaží vyrážet do protiútoků.

90

Už se hraje dvouminutové nastavení.

90

Před bránu Plzně míří jeden centr za druhým. Ale defenziva hostů zatím drží a Liberec do velkých šancí v posledních minutách nepouští.