Góly: 19. J. Štochl (vla.), 40. M. Čišovský, 54. D. Kolář, 67. T. Wágner, 74. S. Tecl (pen.)
Góly:

15. V. Kalina, 38. J. Rada, 73. M. Šmíd

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 10 145 (87 % z kapacity 11 700)

Pěkné odpoledne při sledování předehrávky 1. kola fotbalové ligy. Úřadující mistr z Plzně hostí nováčka soutěže Bohemians Praha 1905. Utkání začíná v 18 hodin a na iDNES.cz ho můžete sledovat v podrobné on-line reportáži.

Plzeň bude šetřit některé opory základní sestavy. V zahajovací jedenáctce chybějí kapitán Horváth či pravý záložník Rajtoral. V útoku tentokrát dostal šanci Wágner, jenž tak nahradil Tecla.

Bohemians se do ligy vracejí po roční přestávce strávené ve druhé nejvyšší soutěži. Vršovický tým poslední tři zápasy v první lize (jaro 2012) nevyhrál.

Hráči obou základních jedenáctek vstupují na trávník, který ještě těsně předtím kropili pořadatelé zavlažováním.

Petržela
79. min Rajtoral o hráči
Hořava
D. Kolář
63. min Tecl o hráči
16 Darida
Darida
Kovařík
15 Wágner
Wágner
72. min Bakoš o hráči

Jindřišek
46. min Krch o hráči
20 Rada
Budínský
83. min Nerad o hráči
5 Bartek
Bartek
72. min Ndiaye o hráči
M. Štochl

Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Štěrba
Počet diváků: 10 145

Bohemians
1

Začal první poločas utkání Plzeň - Bohemians
Nový prvoligový ročník zahájili rozehrávkou hráči Plzně.

2

Rozvážný první útok úřadujících mistrů trval minutu a půl, zakončil jej nevydařený nákop Limberského, který poslal míč až k soupeřovu brankáři Havránkovi.

3

Znovu se balónu zmocnil hostující gólman. Rozehrává poté, co Čišovský poslal po pravé straně kolmici na Řezníka příliš prudce do zámezí.

5

První gólová příležitost! Po Hořavově kolmici do vápna zapomněli hostující obránci na nabíhajícího Kovaříka, který se zjevil sám před brankářem, kterého ale z úhlu nedokázal prostřelit.

7

Plzeňský Petržela zpoza vápna trefil břevno! Míč pak sice dorazil do brány Kolář, v době střely ale byl v ofsajdu, který mu rozhodčí odpískal.

9

Po krátkém vyčkávání Plzeň zahájila mohutnou ofenzivu, hráči Bohemians se nyní už téměř nedostávají k míči.

11

Tři rohové kopy rychle po sobě zahráli domácí hráči, pořádnou šanci si z nich však nevypracovali.

14

Čtvrtý rohový kop Plzně přilétl z druhé strany, brankář Havránek sice centr podběhl, ale podrželi jej jeho spoluhráči.

15

Žlutou kartu dostal Václav Kalina (Bohemians)
Kalina se před rohem pokutového území nechal Wágnerem snadno obrat o míč a tak soupeře alespoň stáhl k zemi.

19

Jakub Štochl (Bohemians) vstřelil vlastní gól. Plzeň - Bohemians 1:0
Darida chytrým dloubákem při pravé lajně vyzval k úniku Petrželu, který trefil stínujícího Štochla a od něj se míč odrazil do branky. Brankář Havránek už nedokázal reagovat.

22

Ani jednu kloudnou akci ještě v zápase nepředvedli hráči pražských Bohemians. Nyní dokonce kombinací museli míč vrátit zpět k brankáři, který poté odkopem odevzdal balón Plzni.

24

Plzeňský presink dál trápí hostující fotbalisty. Tentokrát se sice s míčem dostali vpřed, pak ale Martin Kolář centr od levé postranní čáry poslal do vápna, kde žádného ze spoluhráčů neměl.

27

Hostující Jindřišek, kterého těsně bránil Hořava, vystřelil z pětadvaceti metrů po zemi nepřesně a nedůrazně.

28

Hráči Plzně se oprávněně dožadovali odpískání hraní rukou soupeřova obránce Kaliny v pokutovém území, rozhodčí je však nevyslyšel.

32

Nebezpečí pro hostující obranu teď přichází hlavně z levé strany. Wágner se nyní snažil dostat do vápna, Štochl jej o míč připravil za cenu rohu.

33

Po plzeňském rohu vlétl do pokutového území přetažený centr, Kovařík s Hořavou nic nebezpečného vymyslet nedokázali.

34

Další plzeňské snažení přerušil odpískaný ofsajd Kovaříka.

35

Obránce pražský Bohemians Kalina poslal z pravé strany přízemní příhrávku do vápna, kterou se snažil na bránu usměrnit Štochl, nebyl ale vůbec důrazný a tak míč úplně snadno lapil gólman Kozáčik.

36

Centr plzeňského Kovaříka ze zkráceného rohového kopu usměrnil jeden z hlavičkujících hráčů kus nad bránu.

38

Žlutou kartu dostal Jakub Rada (Bohemians)
Rada zpackal rozehrávku v obraně a rodící se nepříjemný brejk Plzně zastavil tvrdým faulem před pokutovým územím na Hořavu.

40

Marián Čišovský (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Bohemians 2:0
Tvrdou střelu Kovaříka z trestného kopu sice vytlačil gólman nad sebe na břevno, za míčem však dobíhal Čišovský a hlavou jej zblízka snadno dorazil do odkryté brány.

41

Další vzruch před hostující bránou. Tentokrát se o něj postaral důrazný Petržela, který dorážel do brankáře Havránka zasahujícího na zemi. Toho pak musel krátce ošetřit lékař.

45

Fotbalisté Plzně dohrávají první poločas poklidnou kombinací.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0
Fotbalisté Plzně zvládli první poločas s velkým přehledem, daří se jim v útoku a bázlivě hrajícím protivníkům vůbec nic nedovolili.

45

STATISTIKY 1. POLOČASU: Střely na bránu: 5:0. Střely mimo: 2:0. Rohové kopy: 6:0. Ofsajdy: 2:0.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Bohemians

46

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Josef Jindřišek, nahradil ho Daniel Krch

47

Fotbalisté Plzně první poločas zahájili i zakončili s rozvahou a podobně načali i druhou půli.

48

Bohemians málem vstřelili kontaktní gól! Díky zapomenutému Čišovskému nebyl Štochl v ofsajdovém postaveni a dostal se do gólové příležitosti. Dokázal obstřelit brankáře Kozáčika, ale míč mířící do sítě odkopl do bezpečí vracející se Čišovský.

50

Hráči Bohemians, v jejichž sestavě chybí ve druhém poločase zraněný kapitán Jindřišek, jsou po přestávce při chuti. Rozdíl v jejich projevu oproti první půli je výrazný.

52

Hostující Jakub Štochl se z dálky opřel do odraženého míče, střela mu ale nevyšla a prověřila jen pozornost diváků na tribuně za bránou.

54

Daniel Kolář (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Bohemians 3:0
Darida poslal centr na zadní tyč na Procházku, který vyhrál hlavičkový souboj a míč vrátil před bránu, kde jej Kolář dokázal protlačit do sítě.

56

Osmý rohový kop Plzně zahrál Darida tentokrát před bránu, kde míč vyrazil do bezpečí brankář Havránek.

58

Darida z levé strany vletěl do pokutového území, centr před bránu však přes hradbu bránících hráčů propasírovat nedokázal.

60

Plzeňský bek Limberský v těžké pozici raději poslal míč do zámezí, po následném centru Budínského z rohového kopu zasahuje proti nepříliš nebezpečné hlavičce gólman Kozáčik.

61

Protiútok domácího týmu táhl Kolář, který byl obsazený, ale míč volnému spoluhráči Petrželovi nepřenechal a tak akci zkazil.

63

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Stanislav Tecl
Kolářovi se i přes vstřelený gól v utkání tolik nedařilo, navíc jej kouč Vrba zřejmě chce šetřit před blížící se odvetou v předkole Ligy mistrů.

64

Hostující Budínský se na hranici pokutového území dostal snadno k hlavičce, kterou poslal těsně vedle pravé tyče Kozáčikovy brány.

66

Další zajímavá hlavička hostujících hráčů, tentokrát v podání Šmída, zakročil gólman Kozáčik.

67

Tomáš Wágner (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Bohemians 4:0
Při plzeňském útoku středem hřiště přes obránce Jakuba Štochla přelétl míč, k němuž se tak ve vápně dostal zcela volný Wágner a ten už se proti brankáři snadno prosadil.

69

Na čtvrtý inkasovaný gól odpovídají hráči v zelenobílém nevydařenou skákavou střelou Rady z dálky.

69

Čerstvý plzeňský útoník Tecl dokázal skórovat, ale rozhodčí mu gól neuznal kvůli chybně odpískanému ofsajdu přihrávajícího Wágnera.

72

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Tomáš Wágner, nahradil ho Marek Bakoš

72

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel David Bartek, nahradil ho Moustapha Ndiaye

73

Plzeň bude kopat pokutový kop! Šmíd skluzem překazil Petrželův průnik.

73

Žlutou kartu dostal Michal Šmíd (Bohemians)

74

Stanislav Tecl (Plzeň) proměnil pokutový kop. Plzeň - Bohemians 5:0
Tecl se půl roku po svém příchodu do Plzně dočkal prvního gólu. Prosadil se střelou po levé ruce brankáře.

75

Vyprodaný plzeňský stadion si zápas s jednoznačným vývojem náramně užívá, v hledišti panuje vynikající atmosféra.

77

A domácí hráči se dál tlačí dopředu, zdá se, že mají chuť na další góly.

79

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho František Rajtoral
Poslední plzeňské střídání v utkání.

80

Počet diváků 10 145 (87 % z kapacity 11 700)

80

Tecl se dostal s míčem do pokutového území z pravé strany, obránce jej však vytlačil k brankové čáře a v nouzi už zpětná přihrávka domácímu útočníkovi nevyšla.

82

Rajtoral poslal z pravé strany nadýchaný centr před bránu, kde jen těsně nedosáhlo na míč hned několik jeho spoluhráčů.

83

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Lukáš Budínský, nahradil ho Petr Nerad

85

Je patrné, že hráčí Plzně už se fotbalem vzhledem k dávno rozhodnutému stavu především baví. Tentokrát jim šikovná kombinace na hranici pokutového území nevyšla kvůli nedorozumění.

87

Chytrý Hořavův centr zatočený ke vzdálenější tyči dobíhajícího spoluhráče nenašel a skončil v zámezí.

90

Při ojedinělém protiútoku se hostující Matěj Štochl při souboji s Řeznikem v rohu vápna nesměle dožadoval penalty za ruku, u rozhodčího však neuspěl.

90

STATISTIKY CELÉHO ZÁPASU: Střely na bránu: 8:4. Střely mimo: 2:7. Rohové kopy: 10:4. Ofsajdy: 4:0.