Góly: 35. D. Kolář, 51. V. Procházka, 79. M. Bakoš

Žluté karty:
30. T. Čížek, 36. K. Piták, 52. L. Loučka

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 4 025 (66 % z kapacity 6 108)

Dobré odpoledne z Jablonce, kde v 16:50 začne utkání fotbalové ligy mezi domácím týmem a Plzní. Na tomto místě můžete sledovat podrobnou on-line reportáž minutu po minutě.

Jde o šlágr 25. ligového kola. Plzeň se v případě vítězství odpoutá v čele tabulky Spartě na dva body. A domácí Jablonec si může pojistit třetí místo, na kterém má nyní stejně bodů jako čtvrtá Olomouc.

V základní sestavě Plzně dostal útočník Stanislav Tecl přednost před slovenským reprezentantem Markem Bakošem, který je připravený na lavičce náhradníků. Jinak se sestava hostujícího týmu čekala.

Plzeňští se utkají s Jabloncem potřetí v krátkém čase, ve čtvrtfinále Poháru České pošty podleli Severočechům 1:2 a 3:4.

o hráči
75. min Třešňák o hráči
12 Piták
Piták
o hráči
64. min Hubník o hráči

o hráči
90. min Hejda o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
78. min Ďuriš o hráči
o hráči
66. min Bakoš o hráči

Rozhodčí: Jech - Filípek, Štěrba
Počet diváků: 4 025

V Jablonci je chladné počasí, okolo osmi stupňů. Zahřeje diváky výkon obou týmů? Jablonec a Plzeň už nastupují na hrací plochu.

1

Začal první poločas utkání Jablonec - Plzeň
Rozehráli domácí.

2

Na levé straně operoval jablonecký Piták, ale s Loučkou soupeře nepřelstili.

3

Nadějná individuální akce Limberského! Levý obránce Plzně se rozběhl podél postranní čáry, přelstil Rossiho a nechybělo moc, aby některý ze spoluhráčů zasáhl centr před bránou.

3

Vzápětí si Limberský musel plnit defenzivní úkoly, Kopice uhlídal.

4

Darida u rohového praporku proti přesile dvou protihráčů vybojoval maximum - roh.

5

Jablonecká obrana ho odvrátila, Kopic cítil šanci na brejk, ale Limberský zvládl sprinterský souboj.

6

Horváth na pravé straně hledal Rajtorala, obránce Eliáš odvrátil míč do zámezí.

7

Kolem Koláře před pokutovým územím zasahovali Rossi a Loučka, plzeňského hráče k míči nepustili.

8

Rozběhnutého Řezníka na pravé straně si dlouho nikdo nevšímal, ale plzeňský krajní obránce pak nezvládl přihrávku do pokutového území.

9

Tecl se na levé straně uvolnil přes Zoubeleho, seběhl si více do středu před pokutové území, ale jablonecký bek se stihl zapojit do hry a střelu zblokoval.

10

Čížek dostal přihrávku od Vaňka na levou stranu, rozhlédl se, komu by nahrál, a když neviděl vhodnou alternativu, vystřelil. Mimo.

11

Tecl se trpce usmívá, s Daridou si neporozuměli a míč skončil v zámezí.

12

Řezník prostrčil míč do pokutového území na Rajtorala, který se však teprve vracel mezi obrannou linii Jablonce a třímetrový ofsajd nešlo přehlédnout.

13

Kozáčik předvedl spolehlivý zákrok proti přízemnímu centru z levé strany, ale míč už byl v zámezí, takže plzeňský brankář může vykopávat.

14

Plzeňský Procházka chtěl přenést hru na pravou stranu, ale přihrávku vystihl Eliáš.

15

Čišovského dlouhý nákop všechny přeletěl a míč skončil u gólmana Špita.

16

Vaňkova okamžitá střela zpoza pokutového území po přiťuknutí Kopice šla mimo branku.

17

"Neslyšel jsem tě," ukazuje Kopic svému gólmanovi. Plzni teď dal zdarma rohový kop po nepřesném nákopu Procházky.

18

Domácí se ubránili.

20

Během úvodních dvaceti minut nebylo k vidění příliš nebezpečných akcí. Plzeňští zatím dost kazí a domácí se primárně soustředí na obranu.

21

První Daridova přihrávka na Horvátha neprošla, ta následná na Rajtorala nebyla přesná.

22

Centr jabloneckého Čížka do pokutového území proletěl až do zámezí.

23

Roh pro Plzeň.

24

Jablonečtí se po soupeřově rohu znovu pokusili o rychlý brejk, ale přihrávka na Kopice šla do autu.

25

Domácí Piták prostrčil míč do pokutového území k Loučkovi, který střílel, ale jeho pokus neprošel ke Kozáčikovi.

27

Ze souboje Řezníka s Čížkem vyplynul plzeňský roh, rozehrál ho Horváth a Špit vytěsnil míč na další roh z druhé strany.

28

Tomáš Čížek (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - Plzeň 1:0
Kopic se ve středu hřiště nenechal přetlačit v soubojích se dvěma protihráči, domácí pak šli do přečíslení 2 na 1, a přestože se zdálo, že jejich akce už je zabržděná, prosadili se. Vaněk přistrčil míč před pokutovým územím k Čížkovi, který se prosadil přízemní střelou na zadní tyč.

29

Limberský v tísni u vlastního rohového praporku, ale poradil si.

30
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Čížek (Jablonec)
Za faul na Kozáčika.

32

Teď je pro změnu obětí Čížek, fauloval Řezník.

33

Darida se rukou omlouvá za přetaženou přihrávku, po které bude vykopávat Špit.

35

Daniel Kolář (Plzeň) vstřelil gól. Jablonec - Plzeň 1:1
Horváth před pokutovým územím přistrčil míč k Daridovi, jehož pohotová střela byla hodně nepřesná, takže zafungovala spíš jako střílený centr. A ten usměrnil pod břevno Kolář. Srovnáno.

36
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Karel Piták (Jablonec)

38

Roh pro hosty po sraženém centru Rajtorala.

39

A vzápětí další, už osmý. Mimochodem, Jablonec nekopal ještě ani jeden roh.

40

Odražený míč napálil před pokutovým územím Řezník, ale Špit nemusel zasahovat.

41

Devátý plzeňský roh rozehrál z pravé strany Horváth a míč proletěl malým pokutovým územím mimo.

42

Na Liberského centr z levé strany nabíhal Tecl, ale rychleji byl u míče gólman Špit.

43

Desátý plzeňský roh propadl v pokutovém území na Horvátha, který v pádu trefil prvního hráče před sebou.

45

Tecl měl na levé straně hodně volného prostoru, spoluhráči nabíhali do šestnáctky, ale plzeňský útočník se rozhodl pro přihrávku pod sebe před pokutové území a záměr se mu nepovedl.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

45

Plzeňští v prvním poločase výrazně více drželi míč, ale dlouho to nedokázali přetavit v šance a po gólu domácího Čížka z 28. minuty navíc museli dohánět manko. Vymazali ho o sedm minut později díky Kolářovi.

45

Zajímavá je bilance rohů. 10:0 pro Plzeň.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Jablonec - Plzeň
Rozehráli hosté.

46

Faul Rossiho na Horvátha na vlastní polovině. Špit už si staví zeď.

48

Další Horváthův centr do šestnáctky minul hlavy spoluhráčů i protihráčů. Špit bude vykopávat.

50

Hosté začali druhý poločas pobytem na útočné polovině. Zatím však bez zakončení.

50

Až nyní střílel ze zajímavé pozice v pokutovém území Darida, po tečované střele budou domácí kopat roh.

51

Václav Procházka (Plzeň) vstřelil gól. Jablonec - Plzeň 1:2
No vida! Plzeňští se pustili do série střel a už vedou. Rajtoralův pokus po rohu ještě Špit vyrazil, ale Procházka zůstal u pravé tyče volný, balon se k němu odrazil, a s tečí Čížka, který ležel u brankové čáry, ho dostal do brány.

52
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Luboš Loučka (Jablonec)

53

Plzeň už mohla vést 3:1. Darida střílel z první a Špit předvedl reflexivní skok na bližší tyč. Špičkový zákrok!

55

Tecl v pokutovém území udržel míč v souboji se dvěma protihráči, přistrčil ho k Rajtoralovi, po jehož zblokované střele pálil ještě Řezník. Ani jeho pokus neprošel ke Špitovi.

57

Odkop pro plzeňského gólmana Kozáčika po přetaženém centru domácích.

58

Vaňkův centr z levé strany na Čížka neprošel, zastavil ho Limberský.

60

Darida vyzval Tecla ke sprintu levou stranou, ale plzeňský útočník nestihl míč na hrací ploše.

61

Čížkův centr zpracoval plzeňský Řezník pro svého gólmana Kozáčika.

61

Kolář měl kolem sebe na útočné polovině jen Tecla, takže přihrávka na něj byla pro jablonecké obránce snadno zblokovatelná.

62

Horváth hezky našel na pravé straně Rajtorala, jehož zpětnou přihrávku domácí zblokovali.

63

První roh Jablonce hosté odvrátili.

63

Počet diváků 4 025 (66 % z kapacity 6 108)

64

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Karel Piták, nahradil ho Michal Hubník

65

Čížek se hezky obtočil s míčem na levé straně, odcentroval do pokutového území, ale Kozáčik si došel pro míč mezi nabíhající hráče.

66

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Stanislav Tecl, nahradil ho Marek Bakoš

67

Loučka prostrčil míč k Eliášovi, jehož centr odvrátil z pokutového území Čišovský.

68

Střídající Hubník zakončoval nad branku, navíc fauloval v předchozím souobji Procházku.

70

Obraz hry se oproti úvodu druhého poločasu trochu změnil. Domácí si mnohem více dovolují, což je logické, protože potřebují dotáhnout manko. A Plzni se naopak otevírá prostor k brejkům.

72

Pár minut klidu pro Plzeňské. V pohodě kombinovali na útočné polovině.

73

Přes Horvátha a Bakoše se míč dostal na hranici šestnáctky k Rajtoralovi, který nedokázal vystřelit.

74

Roh pro Jablonec.

75

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Tomáš Čížek, nahradil ho Lukáš Třešňák

77

Domácí fanoušci se zlobí, Hubníkův ofsajd byl těsný.

78

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Michal Ďuriš

79

Marek Bakoš (Plzeň) vstřelil gól. Jablonec - Plzeň 1:3
Bakoš dostal přihrávku za jabloneckou obranu, míč poslal mezi nohy gólmana Špita, ale balon se od levé tyče vrátil do hry. Plzeňský útočník pokračoval směrem k brance, byl důraznější v souboji s Kyselou a u pravé tyče úspěšně dorážel do prázdné.

82

Vaňkův přímý kop přibližně z 24 metrů vytáhl Kozáčik nad břevno na roh.

83

Roh rozehrál Kopic, hlavou zakončoval Beneš a po zásahu Kozáčika se k dorážce tlačil ještě Vaněk. Ale to už se k pravé tyči seběhli hostující obránci a zablokovali prostor.

84

Hra přerušena. Horváth zůstal na trávníku a po ošetření musí za pomezní čáru, kde plzeňský realizační tým pokračuje v péči o kapitána.

85

Domácí Hubník se protáhl kolem Čišovského, už zbývalo jen překonat Kozáčika, ale z dobré pozice v pokutovém území přestřelil.

87

Jablonečtí obléhali prostor kolem pokutového území, Kopicovu střelu zblokovali hosté na roh.

88

Další roh domácích.

89

V pokutovém území se po míči natahoval Beneš, ale v zahuštěném prostoru neprošel balon až ke Kozáčikovi a hosté pak ukončili závar razantním odkopem.

89

Rohový kop také pro Plzeň. To hostům samozřejmě vyhovuje, navíc střídají.

90

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Pavel Horváth, nahradil ho Lukáš Hejda

90

Nastavují se tři minuty.

90

První nastavená minuta už téměř uběhla a hosté drží míč na útočné polovině.

90

Část diváků už dokonce odchází ze stadionu.

90

Střídající Ďuriš běžel do zajímavého brejku, ale místo šance na zakončení raději podržel míč.

90

Plzeň dokázala obrátit skóre v Jablonci z 0:1 na 3:1, oplatila Severočechům dvě nedávné porážky ze čtvrtfinále Poháru České pošty a především: v ligové tabulce odskočila do čela s dvoubodovým náskokem na Spartu.