Góly: 51. V. Milosavljev

42. V. Milosavljev, 76. M. Bárta, 76. B. Vomáčka, 78. M. Baroš, 81. Z. Kaprálik

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 9 135 (78 % z kapacity 11 700)

Příjemný podvečer u první fotbalové ligy. Za pár okamžiků, přesněji ve 20 hodin, odstartuje další zápas 18. kola Gambrinus ligy. V něm se utká domácí Viktoria Plzeň s hostujícím Baníkem Ostrava.

Pokud by domácí svěřenci trenéra Pavla Vrby bodovali, odskočili by Spartě Praha, která je nyní na druhém místě se stejným počtem 37 bodů, jako má právě první Plzeň. A v případě, že se zaraduje Baník Ostrava, tým bojující o záchranu s hubeným náskokem dvou bodů na předposlední České Budějovice, odskočí 13. Hradci Králové a 14. Teplicím. Tyto dva celky ztrácí na Ostravu jeden bod.

Ostrava porazila Viktorii naposledy 8. srpna 2009, kdy o vítězství modrobílých 1:0 rozhodl gólem Róbert Zeher. Ale ve Štruncových Sadech bilance nepříznivá pro hosty není. Baník prohrál pět z patnácti utkání.

Do utkání dnes nenastoupí zkušený plzeňský středopolař Pavel Horváth, jehož omezuje nachlazení. Zato premiéry v základní sestavě se od návratu dočkal Milan Baroš, který minulý zápas s Českými Budějovicemi (0:0) nastoupil v 68. minutě.

Rajtoral
88. min Fillo o hráči
Bakoš
84. min Adamov o hráči
12 Ďuriš
Ďuriš
57. min Tecl o hráči

Kukec
27. min Milosavljev o hráči
22 Soukup
Soukup
64. min Kraut o hráči
27 Baroš
Baroš
79. min Stožický o hráči

Rozhodčí: Hrubeš - Wilczek, Kříž
Počet diváků: 9 135

Specifické bude dnešní utkání jistě pro trenéra Pavla Vrbu, který působil v Ostravě jako hráč v letech 1979-1981 a 1984-1985. A též jako asistent trenéra v období 1996-2004.

Hráči obou celků už nastupují na hřiště, Plzeň v tradiční modročervené kombinaci, Ostrava v bílých dresech. Při nástupu nechyběla ani trojice rozhodčích: Hrubeš - Wilczek, Kříž.

1

Začal první poločas utkání Plzeň - Ostrava
Rozehrávali domácí.

1

Plzeň drží míč v klidu, domácí obránci si přihrávají a čekají na vhodnou chvíli, kdy zaútočit.

2

První zajímavá akce zápasu. Bakoš po pravé straně nacentroval Kovaříkovi, jenž si naběhl z levé strany na centr a lehce tečoval míč. Gólman Bárta neměl problém.

3

Baroš byl už dvakrát u míče, při obou případech ale od domácích nedostal moc příležitost pomazlit se s ním.

4

Další šance Plzně. Po autovém vhazování Kolář nahrál pod sebe Ďurišovi, jenž z hranice šestnáctky vypálil šajtlý. Střela mířila lehce nad brankáře Ostravy.

5

A znovu útok Plzně. Tentokrát na pravé straně Rajtoral přihrával pod sebe do vápna, nicméně teď akce domácích byla Droppou přerušena.

6

Plzeň je při chuti. Tentokrát dostal přihrávku mezi obránce Bakoš, který však míč nezpracoval a ujel mu až do zámezí.

8

Baník zatím žádný protiútok nevytvořil, na začátku zápasu musí vzdorovat útočným snahám domácí Viktorie.

9

Hable se dožadoval u levého útočného rohu faulu, když ladně spadl po soubouji s Ďurišem. Rozhodčí nechal hru pokračovat bez hvizdu.

11

První střela Ostravy. Davor Kukec vypálil nepříjemnou ránu z pětadvaceti metrů. Balón zaplaval, přesto si s ním dokázal Kozáčik poradit.

13

Baník se snaží nakopávat dlouhé balony na Milana Baroše, ten se za nimi ale nijak zvlášť nehoní, neboť přihrávky jsou nepřesné.

14

Rajtoral si teď snažil narazit si s Ďurišem, zpětná přihrávka byla blokována jedním z ostravských fotbalistů.

16

Plzeň se drží na půli soupeře, snaží se kombinovat. Ostrava zatím úspěsně vzdoruje.

18

Viktoria třikrát po sobě dostala příležitost z jedné i druhé strany odcentrovat. Při všech třech případech ale Ostravští míč odkopnuli. Jednou dokonce tak, že běžel sám na bránu Milan Baroš, ke střele se však nedostal, protože byl pozastaven odpískaným ofsajdem.

21

Velká šance Ostravy. Baník využil volného prostoru na půli soupeře, z pravé strany odcentroval přesně na hlavu Baroše jeho spoluhráč Fantiš. Zkušený exreprezentant trefil hlavou tyč.

23

Ďuriš podruhé za sebou fauloval, sudí ho upozornil, že mu při dalším nedovoleném zákroku udělí kartu.

25

Davor Kukec bude muset střídat. Po soubouji se zranil.

27

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Davor Kukec, nahradil ho Vladan Milosavljev

28

Ďuriš dostal přihrávku mezi obránce, na hranici pravé strany vápna se snažil zřejmě nacentrovat, ale míč mu sklouzl, takže doletěl přesně do rukou gólmana Bárty.

29

Znovu protiútok Plzně. Rajtoral nahrával středem hřiště na jednoho ze spoluhráčů, hosté balón odkopli, čímž nabídli šanci Kolářovi, jenž se natahoval, ale i tak mu chybělo pár centimetrů k tomu, aby mohl míč skluzem tečovat.

32

Baroš se teď ocitl tváří v tvář s Čišovským, kterého hnal na půli soupeře před sebou. Ostravský útočník se snažil soupeře oběhnout z pravé strany, ale Čišovský ho odstavil.

33

Hra se uklidnila, nyní si přihrávají plzeňští obránci a čekají na volnou příležitost.

35

Baroš dostal na penaltový puntík přihrávku od Miloslavlijeva, jenže velkou šanci na střelu prováhal, neboť si míč zpracoval, a to už byla příležitost pro domácí na odkopnutí, kteří toho také využili.

39

První poločas se pomalu přelévá do své poslední pětiminutovky, na gól zatím jak fanoušci Viktorie Plzeň, tak příznivci Baníku Ostrava čekají.

40

Rajtoral na pravé útočné straně obehrál kličkou jednoho ze svých protihráčů, odcentroval, nicméně míč byl tečován, takže se přihrávka, jež mířila na Bakoše, k útočníkovi Plzně nedostala.

42

Žlutou kartu dostal Vladan Milosavljev (Ostrava)

43

Hable fauloval Daridu, takže Plzeň zahrávala standardní situaci. Gólman Bárta vyrazil centrovaný míč před sebe, na vápně stál osamocený Rajtoral, jenž levou nohou vystřelil k pravé tyči. V tu chvíli stál na správném místě - brankové čáře - právě Hable, který před pár vteřinami fauloval.

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Ostrava
O přestávce ke změnám v sestavách ani u jednoho z dnešních dvou soupeřů nedošlo.

46

Plzeň zaútočila. Rajtoral na pravé straně vyslal Ďuriše, kterému ve skluzu vyrazil míč na roh Starý. Ze standardní situace domácí hráči vytěžit nic nedokázali.

47

Limberský si došel na levém rohu šestnáctky pro faul, fotbalisté Viktorie Plzeň zahrávají přímý kop.

48

Ale nic z něj vytvořit nedokázali.

51

Vladan Milosavljev (Ostrava) vstřelil gól. Plzeň - Ostrava 0:1
V prvním poločase nastoupil a trenérovi se odvděčil vstřelným gólem. Fantiš z pravé strany nahrál schovanému Miloslavlijevovi, jenž z levé strany naběhl na přihrávku a přehodil domácího brankáře Kozáčika.

53

A teď z ničeho nic další nebezpečí. Baroš posunul hlavou míč za obránce na Soukupa, přihrávka však byla příliš dlouhá.

54

Velká šance Plzně. Kolář se vyřítil po pravé straně směrem ke středu, přihrál pod sebe na Bakoše, jenž míč nepříjemně tečoval. Bárta střelu pěkným zákrokem vyrazil na roh.

56

Baroš vyšvihl výstavní nůžky. Nejprve z pravé strany centroval Droppa na Fantiše, jenž hlavou předal míč Barošovi. Ten pak předvedl hezký kousek pro fanoušky. Ale mířil vysoko nad.

57

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Michal Ďuriš, nahradil ho Stanislav Tecl

59

Hra se teď uklidnila, vše podstatné se odehrává mezi šestnáctkami.

61

Kovařík centroval dlouhý míč z levé strany, přihrávka mířila na Tecla, nicméně byla příliš vysoká.

62

Baroš byl faulován na půlce Čišovským.

64

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Petr Soukup, nahradil ho Dominik Kraut

65

Hostující trenér Pulpit nabádá své svěřence v bílých dresech, aby dávali míč co nejdál od své brány.

66

Václav Procházka (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Ostrava 1:1
Domácí fotbalisté zahrávali už osmý rohový kop v zápase. A po po sedmi neúspěšných pokusech se prosadili, konkrétně Václav Procházka, jenž naskočil na centrovaný míč a hlavou nedal brankáři Bártovi šanci.

69

Viktoria Plzeň zvýšila po vstřeleném gólu Procházky aktivitu a drží míč na půli soupeře. Ostravští jsou pod mírným tlakem.

70

Na trávníku leží po souboji, ke kterému došlo při jedenáctém rohovém kopu Plzně, obránce Ostravy Benjamin Vomáčka. Na trávník museli přiběhnout členové realizačního týmu, ale zdá se, že Vomáčka je zdravotně v pořádku.

72

Baroš se hlásil, čímž dával trenérovi najevo, že potřebuje vystřídat.

75

Sudí odpískal za ruku Droppy v pokutovém území penaltu, kterou bude zahrávat domácí Plzeň.

76

Žlutou kartu dostal Michal Bárta (Ostrava)

76

Žlutou kartu dostal Benjamin Vomáčka (Ostrava)

77

Limberský dloubl míč při pokutovém kopu, ale trefil břevno. Míč se pak k němu odrazil a Limberský ho dorazil do brány. Což ovšem pravidla nedovolují, a tak gól neplatí. Míče by se před ním musel dotknout jiný hráč.

78

Žlutou kartu dostal Milan Baroš (Ostrava)

79

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Milan Baroš, nahradil ho Vlastimil Stožický

81

Žlutou kartu dostal Zdenko Kaprálik (Ostrava)

82

Počet diváků 9 135 (78 % z kapacity 11 700)

82

Teď se pořádně přiostřuje, a to na půli Ostravy, kde domácí Plzeň i nadále drží míč.

83

Řezník centroval z pravé strany centroval do vápna, míč blokoval Miloslavlijev rukou, a tak se z místa činu bude zahrávat standardní situace.

84

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Marek Bakoš, nahradil ho Roman Adamov

84

Kovařík zatočil míč na zadní tyč a brankář Bárta teď skvěle vytáhl jeho tvrdou ránu na roh.

87

Plzeňští obránci si přihrávají na půlící čáře a čekají na chvíli, kdy by mohli zaútočit. Ostrava si ale prostor důsledně kontroluje, takže příležitosti Viktoria nemá.

88

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel František Rajtoral, nahradil ho Martin Fillo

89

A Fillo hned nepříjemně nacentroval z otočky do vápna, nikdo z jeho spoluhráčů to nečekal, takže hostující fotbalisté neměli problém s tím jeho centr vyhlavičkovat pryč z šestnáctky.

90

Hlavní rozhodčí Hrubeš nastavil pět minut hracího času.

90

Řezník teď nacentroval z pravé strany křižně do vápna. Ostravští obránci byli opět v bránění stoprocentní.

90

Za námi je přesně polovina nastavení. Plzeň nadále drží míč na půlce soupeře, nicméně se jí nedaří ohrozit brankáře Bártu.